II liga polska w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
II liga polska 2010/2011
2009/2010 2011/2012
Szczegóły rozgrywek
Organizator PZPS
Termin 09.10.2010 - 11.04.2011
Sezon 6.
Liczba drużyn 41
Strona internetowa

II liga polska w piłce siatkowej mężczyzn 2009/2010 – 6. sezon rozgrywek siatkarskich organizowanych przez Polski Związek Piłki Siatkowej na trzecim poziomie ligowym.


Zmagania toczą się potrójnie:

  1. Etap I (dwurundowa faza zasadnicza) – przeprowadzona w formule ligowej, systemem kołowym (tj. "każdy z każdym - mecz i rewanż"), rozpoczęta jesienią 2010 roku meczami 1 kolejki, a zakończona w marcu. Z uwagi na nieparzystą liczbę uczestników w grupie II podczas każdej z kolejek, jeden z zespołów zmuszony był do pauzy. Miała na celu wyłonienie dwóch grup: walczącej o awans do I ligi i walczącej o utrzymanie się w II lidze polskiej.
  2. Etap II (dwurundowa faza play-off) – przeprowadzona w systemem pucharowym, rozpoczęta w marcu 2010 pierwszymi meczami I rundy, a zakończona w maju 2011 ostatnimi spotkaniami finałowym. Przystąpi do niej 8 drużyn.
  3. Etap III (turniej finałowy) - ma za zadanie wyłonić z 4 drużyny ze wszystkich grup: 2, które awansują bezpośrednio do I ligi.

Grupa I[edytuj | edytuj kod]

Mapa lokalizacyjna Polski
WRZ
WRZ
POZN
POZN
KAL2
KAL2
ZAG
ZAG
AZZG
AZZG
STS
STS
SZCZ
SZCZ
GED
GED
GRU
GRU
SWI
SWI
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Polski

Grupę I tworzy 10 klubów siatkarskich z województw: dolnośląskiego (część), lubuskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego.

Klasyfikacja końcowa
Lp. Drużyna
1 Krispol Września
2 AZS UAM Poznań
3 Grześki Kalisz
4 WKS Sobieski Arena Żagań
5 AZS UZ Zielona Góra
6 Olimpia Sulęcin
7 Morze Bałtyk Szczecin
8 Trefl II Gdańsk
9 Koset Grudziądz
10 LO MS Świnoujście

     awans do I ligi

     spadek do III ligi


Grupa II[edytuj | edytuj kod]

Mapa lokalizacyjna Polski
LUB
LUB
WRO
WRO
RZA
RZA
CZE
CZE
OPO
OPO
WAL
WAL
RAC
RAC
RYB
RYB
SSL
SSL
KAM
KAM
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Polski

Grupę II tworzy 10 klubów siatkarskich z województw: łódzkiego, opolskiego, dolnośląskiego (część), śląskiego (część).

Klasyfikacja końcowa
Lp. Drużyna
1 Cuprum Lubin
2 Gwardia Wrocław
3 Czarni Wirex Rząśnia
4 Delic-Pol Norwid Częstochowa
5 AZS Politechnika Opolska Cementownia Odra
6 Victoria Wałbrzych
7 Rafako Racibórz
8 TS Volley Rybnik
9 Górnik Siemianowice Śląskie
10 Sudety Kamienna Góra

     awans do I ligi

     spadek do III ligi


Grupa III[edytuj | edytuj kod]

Mapa lokalizacyjna Polski
WYS
WYS
SIE
SIE
WOL
WOL
OZO
OZO
GAR
GAR
HAJ
HAJ
AZW
AZW
OLS2
OLS2
TOM
TOM
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Polski

Grupę III tworzy 9 klubów z województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, podlaskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Klasyfikacja końcowa
Lp. Drużyna
1 Camper Wyszków
2 KPS Siedlce
3 MOS Wola Warszawa
4 Bzura Ozorków
5 Wilga Garwolin
6 Pronar Parkiet Hajnówka
7 AZS Uniwersytet Warszawski
8 AZS UWM II Olsztyn
9 Lechia Tomaszów Mazowiecki

     awans do I ligi

     spadek do III ligi


Grupa IV[edytuj | edytuj kod]

Mapa lokalizacyjna Polski
KRA
KRA
KRA
KRA
WAW
WAW
STR
STR
KET
KET
RAD
RAD
KRO
KRO
SKAM
SKAM
ROP
ROP
SMS2
SMS2
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Polski

Grupę IV tworzy 10 klubów z województw: lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego (części) i świętokrzyskiego.

Klasyfikacja końcowa
Lp. Drużyna
1 Wanda Kraków
2 MKS Wisłok Strzyżów
3 Kęczanin Kęty
4 Czarni Radom
5 Karpaty Krosno
6 STS Skarżysko-Kamienna
7 AZS Politechnika Krakowska
8 Błękitni Ropczyce
9 Wawel AGH Kraków
10 SMS PZPS II Spała

     awans do I ligi

     spadek do III ligi


Turniej mistrzów grup (Kraków)[edytuj | edytuj kod]

Wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
15.04.2011 Krispol Września 1:3 Wanda Instal Kraków 23:25, 27:29, 25:22, 12:25
15.04.2011 Cuprum Mundo Lubin 3:1 Camper Wyszków 25:18, 19:25, 25:19, 25:17
16.04.2011 Wanda Instal Kraków 3:2 Camper Wyszków 23:25, 24:26, 25:11, 25:20, 15:11
16.04.2011 Krispol Września 0:3 Cuprum Mundo Lubin 23:25, 19:25, 16:25
17.04.2011 Cuprum Mundo Lubin 3:2 Wanda Instal Kraków 12:25, 25:20, 23:25, 26:24, 15:9
17.04.2011 Camper Wyszków 2:3 Krispol Września 25:22, 19:25, 23:25, 25:22, 14:16

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
stos.
zdob.
str.
stos.
1 Cuprum Mundo Lubin 6 3 3 0 1 1 1 0 0 0 12 9 3 3 270 240 1.13
2 Wanda Instal Kraków 5 3 2 1 0 1 1 1 0 0 14 8 6 1.33 316 281 1.12
3 Krispol Września 4 3 1 2 0 0 1 0 1 1 12 4 8 0.5 255 282 0.9
4 Camper Wyszków 3 3 0 3 0 0 0 2 1 0 14 5 9 0.56 278 316 0.88

Źródło: inf. własna
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

     awans do I ligi

     turniej barażowy o I ligę

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]