II liga polska w piłce siatkowej mężczyzn (2016/2017)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
II liga polska 2016/2017
2015/2016 2017/2018
Szczegóły rozgrywek
Organizator PZPS
Termin 01.10.2016 – 07.05.2017
Sezon 12.
Strona internetowa

II liga polska w piłce siatkowej mężczyzn 2016/2017 – 12. sezon rozgrywek siatkarskich organizowanych przez Polski Związek Piłki Siatkowej na trzecim poziomie ligowym.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

  1. Etap I (dwurundowa faza zasadnicza) – przeprowadzona została w formule ligowej, systemem kołowym (tj. "każdy z każdym – mecz i rewanż"),
  2. Etap II (play-off) – 8 najlepszych zespołów w każdej grupie walczyło o mistrzostwo grupy systemem play-off.
  3. Etap III (turniej półfinałowy) – Turnieje półfinałowe z udziałem 12 najlepszych drużyn podzielone zostały na 3 grupy; w pierwszej zmierzyły się zespoły z grup 1 i 2, w drugiej – 3 i 4, w trzeciej 5 i 6. Do turnieju finałowego awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.
  4. Etap IV (turniej finałowy) – 6 drużyn podzielonych było na 2 grupy, do półfinałów awansowały 4 najlepsze. Zwycięzcy finałów awansowały bezpośrednio do I ligi.

Grupa I[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna
1 Olimpia Sulęcin
2 LUKS Wilki Wilczyn
3 Trefl Lębork
4 GKS Stoczniowiec Gdańsk
5 Stal Grudziądz
6 Womix NTS Trójka Nakło
7 GBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz
8 UKS OPP Powiat Kołobrzeski Kołobrzeg
9 LO MS Świnoujście
10 Espadon II Szczecin

     awans do turnieju półfinałowego

     spadek do III ligi

Grupa II[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna
1 UMKS MOS Wola Warszawa
2 Energa Ostrołęka
3 BAS Białystok
4 Legia Warszawa
5 AZS UWM Olsztyn
6 KS Metro Warszawa
7 KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski
8 KS Lesan Halinów
9 UKS Centrum Augustów
10 Czołg AZS Uniwersytet Warszawski
11 MUKS Huragan Wołomin
12 UKS IFLO Zakład Karny Biała Podlaska

     awans do turnieju półfinałowego

     spadek do III ligi

Grupa III[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna
1 Lechia Tomaszów Mazowiecki
2 UKS Mickiewicz Kluczbork
3 LKS Czarni Wirex Rząśnia
4 LKPS Borowno
5 Caro Team Opoczno
6 MKS Kalisz
7 Bzura Ozorków
8 AZS Uniwersytet Łódzki
9 SPS Dragon Dobre
10 ULKS MOSiR Sieradz
11 SMS PZPS Spała II

     awans do turnieju półfinałowego

     spadek do III ligi

Grupa IV[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna
1 WKS Sobieski-Arena Żagań
2 AZS UAM Poznań
3 SPS Chrobry Głogów
4 Gwardia Wrocław
5 MKST Astra Nowa Sól
6 KS Bielawianka Bester Bielawa
7 MKS Olavia Oława
8 KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego
9 BTS Elektros Bolesławiec
10 UKS Volley Żarów

     awans do turnieju półfinałowego

     spadek do III ligi

Grupa V[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna
1 MKS Andrychów
2 MCKiS Jaworzno
3 TS Volley Rybnik
4 TKS Tychy
5 Juve Wakmet Głuchołazy
6 UKS Strzelce Opolskie
7 AT Żory Jastrzębski Węgiel
8 AZS Politechnika Opolska Cementownia Odra
9 MKS Winner Czechowice-Dziedzice
10 Górnik Radlin
11 KS AZS Rafako Racibórz
12 SMS PZPS III Spała

     awans do turnieju półfinałowego

     spadek do III ligi

Grupa VI[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna
1 Krosno Glass Karpaty PWSZ
2 LKPS Politechnika Pszczółka Lublin
3 KKS Kozienice
4 Błękitni Ropczyce
5 STS Dunajec Nowy Sącz
6 KS SMS Neobus Raf-Mar Niebylec
7 AKS V LO Rzeszów
8 ASPS Avia Świdnik
9 PZL Sędziszów Małopolski

     awans do turnieju półfinałowego

     spadek do III ligi

Turnieje półfinałowe[edytuj | edytuj kod]

Grupa I (Wilczyn)[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
stos.
zdob.
str.
stos.
1 STS Olimpia Sulęcin 9 3 3 0 2 1 0 0 0 0 10 9 1 9 251 210 1.2
2 Energa Ostrołęka 4 3 1 2 1 0 0 1 0 1 11 5 6 0.83 230 232 0.99
3 MOS Wola Warszawa 3 3 1 2 1 0 0 0 0 2 9 3 6 0.5 197 208 0.95
4 LUKS Wilki Wilczyn 2 3 1 2 0 0 1 0 1 1 12 4 8 0.5 243 271 0.9

Źródło: wyniki.siatka.org
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
21.04.2017 Olimpia Sulęcin 3:0 Energa Ostrołęka 25:19, 25:22, 25:18
Wilki Wilczyn 0:3 MOS Wola Warszawa 14:25, 21:25, 22:25
22.04.2017 Energa Ostrołęka 3:0 MOS Wola Warszawa 25:22, 25:20, 25:14
Olimpia Sulęcin 3:1 Wilki Wilczyn 25:27, 25:20, 25:19, 25:19
23.04.2017 Wilki Wilczyn 3:2 Energa Ostrołęka 18:25, 18:25, 25:18, 25:17, 15:11
MOS Wola Warszawa 0:3 Olimpia Sulęcin 23:25, 24:26, 19:25

Grupa II (Tomaszów Maz.)[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
stos.
zdob.
str.
stos.
1 Lechia Tomaszów Mazowiecki 9 3 3 0 2 1 0 0 0 0 10 9 1 9 249 188 1.32
2 AZS UAM Poznań 6 3 2 1 0 2 0 0 0 1 11 6 5 1.2 257 251 1.02
3 UKS Mickiewicz Kluczbork 3 3 1 2 1 0 0 0 1 1 10 4 6 0.67 227 236 0.96
4 WKS Sobieski ARENA Żagań 0 3 0 3 0 0 0 0 2 1 11 2 9 0.22 213 271 0.79

Źródło: wyniki.siatka.org
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
21.04.2017 Lechia Tomaszów Maz. 3:0 AZS UAM Poznań 5:18, 28:26, 25:15
Mickiewicz Kluczbork 3:0 Sobieski Żagań 25:20, 25:16, 27:25
22.04.2017 AZS UAM Poznań 3:1 Sobieski Żagań 25:16, 23:25, 25:23, 25:13
Lechia Tomaszów Maz. 3:0 Mickiewicz Kluczbork 25:15, 25:21, 25:18
23.04.2017 Mickiewicz Kluczbork 1:3 AZS UAM Poznań 23:25, 26:28, 25:22, 22:25
Sobieski Żagań 1:3 Lechia Tomaszów Maz. 20:25, 11:25, 25:21, 19:25

Grupa III (Andrychów)[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
stos.
zdob.
str.
stos.
1 MKS Andrychów 9 3 3 0 0 3 0 0 0 0 12 9 3 3 294 260 1.13
2 PWSZ Karpaty Krosno 5 3 2 1 1 0 1 0 1 0 12 7 5 1.4 260 247 1.05
3 MCKiS Jaworzno 3 3 1 2 1 0 0 0 1 1 10 4 6 0.67 212 231 0.92
4 LKPS Pszczółka Lublin 1 3 0 3 0 0 0 1 1 1 12 3 9 0.33 247 275 0.9

Źródło: wyniki.siatka.org
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
21.04.2017 MKS Andrychów 3:1 Pszczółka Lublin 22:25, 25:19, 27:25, 25:22
MCKiS Jaworzno 0:3 Karpaty Krosno 23:25, 17:25, 12:25
22.04.2017 Pszczółka Lublin 2:3 Karpaty Krosno 25:16, 25:20, 20:25, 15:25, 12:15
MKS Andrychów 3:1 MCKiS Jaworzno 25:23, 22:25, 25:19, 25:18
23.04.2017 MCKiS Jaworzno 3:0 Pszczółka Lublin 25:19, 25:20, 25:20
Karpaty Krosno 1:3 MKS Andrychów 18:25, 25:23, 20:25, 21:25

Turniej finałowy (Andrychów)[edytuj | edytuj kod]

Podgrupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
stos.
zdob.
str.
stos.
1 Lechia Tomaszów Mazowiecki 6 2 2 0 1 1 0 0 0 0 7 6 1 6 170 122 1.39
2 STS Olimpia Sulęcin 3 2 1 1 1 0 0 0 1 0 7 4 3 1.33 144 170 0.85
3 AZS UAM Poznań 0 2 0 2 0 0 0 0 0 2 6 0 6 0 99 150 0.66

Terminarz i wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
04.05.2017 AZS UAM Poznań 0:3 Lechia Tomaszów Maz. 14:25, 18:25, 21:25
05.05.2017 Olimpia Sulęcin 3:0 AZS UAM Poznań 25:22, 25:11, 25:23
06.05.2017 Lechia Tomaszów Maz. 3:1 Olimpia Sulęcin 25:14, 25:18, 20:25, 25:12

Podgrupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
stos.
zdob.
str.
stos.
1 MKS Andrychów 4 2 1 1 0 1 0 1 0 0 9 5 4 1.25 211 189 1.12
2 Karpaty Krosno 3 2 1 1 0 0 1 1 0 0 10 5 5 1 213 215 0.99
3 Energa Ostrołęka 2 2 1 1 0 0 1 0 1 0 9 4 5 0.8 186 206 0.9

Terminarz i wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
04.05.2017 Energa Ostrołęka 3:2 Karpaty Krosno 21:25, 20:25, 25:22, 25:21, 15:11
05.05.2017 MKS Andrychów 3:1 Energa Ostrołęka 25:21, 27:29, 25:13, 25:17
06.05.2017 Karpaty Krosno 3:2 MKS Andrychów 21:25, 18:25, 25:18, 26:24, 19:17

Finały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.05.2017 Lechia Tomaszów Maz. 3:0 Karpaty Krosno 25:13, 25:18, 25:19
07.05.2017 MKS Andrychów 1:3 Olimpia Sulęcin 18:25, 25:18, 18:25, 20:25

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]