II liga polska w piłce siatkowej mężczyzn (2017/2018)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
II liga polska 2016/2018
2016/2017 2018/2019
Szczegóły rozgrywek
Organizator PZPS
Termin 01.10.2017 – 27.05.2018
Sezon 13.
Strona internetowa

II liga polska w piłce siatkowej mężczyzn 2017/2018 – 13. sezon rozgrywek siatkarskich organizowanych przez Polski Związek Piłki Siatkowej na trzecim poziomie ligowym.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

  1. Etap I (dwurundowa faza zasadnicza) – przeprowadzona została w formule ligowej, systemem kołowym (tj. "każdy z każdym – mecz i rewanż"),
  2. Etap II (play-off) – 8 najlepszych zespołów w każdej grupie walczyło o mistrzostwo grupy systemem play-off.
  3. Etap III (turniej półfinałowy) – Turnieje półfinałowe z udziałem 12 najlepszych drużyn podzielone zostały na 3 grupy; w pierwszej zmierzyły się zespoły z grup 1 i 2, w drugiej – 3 i 4, w trzeciej 5 i 6. Do turnieju finałowego awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.
  4. Etap IV (turniej finałowy) – 6 drużyn podzielonych na 2 grupy, 2 najlepsze walczyły w grupie finałowej.

Turnieje półfinałowe[edytuj | edytuj kod]

Grupa I (Międzyrzecz)[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
stos.
zdob.
str.
stos.
1 Orzeł Międzyrzecz 6 3 2 1 2 0 0 0 0 1 9 6 3 2 218 185 1.18
2 Chrobry Głogów 6 4 2 2 2 0 0 0 0 2 12 6 6 1 216 207 1.04
3 LUKS Wilki Wilczyn 3 3 1 2 1 0 0 0 1 1 10 4 6 0.67 239 234 1.02
4 Stoczniowiec Gdańsk 0 3 0 3 0 0 0 0 1 2 10 1 9 0.11 209 256 0.82

Źródło: [1]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
11.05.2018 Stoczniowiec Gdańsk 0:3 Chrobry Głogów 32:34, 16:25, 18:25
11.05.2018 Wilki Wilczyn 3:0 Orzeł Międzyrzecz 26:24, 25:23, 25:21
12.05.2018 Chrobry Głogów 0:3 Orzeł Międzyrzecz 17:25, 15:25, 18:25
12.05.2018 Stoczniowiec Gdańsk 1:3 Wilki Wilczyn 19:25, 25:22, 23:25, 17:25
13.05.2018 Wilki Wilczyn 0:3 Chrobry Głogów 30:32, 23:25, 13:25
13.05.2018 Orzeł Międzyrzecz 3:0 Stoczniowiec Gdańsk 25:20, 25:20, 25:19

Grupa II (Białystok)[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
stos.
zdob.
str.
stos.
1 Energa Net Ostrołęka 6 3 2 1 1 0 1 1 0 0 13 8 5 1.6 299 288 1.04
2 UKS Mickiewicz Kluczbork 5 3 2 1 1 0 1 0 0 1 11 6 5 1.2 238 235 1.01
3 BAS Białystok 5 3 1 2 0 1 0 2 0 0 14 7 7 1 309 295 1.05
4 SMS II PZPS Spała 1 3 0 3 0 0 0 1 1 1 12 3 9 0.33 261 289 0.9

Źródło: [Białystok]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
11.05.2018 BAS Białystok 3:1 SMS II PZPS Spała 25:17, 18:25, 25:23, 25:17
11.05.2018 Energa Net Ostrołęka 3:0 Mickiewicz Kluczbork 25:17, 25:16, 25:20
12.05.2018 SMS II PZPS Spała 0:3 Mickiewicz Kluczbork 15:25, 24:26, 17:25
12.05.2018 BAS Białystok 2:3 Energa Net Ostrołęka 28:30, 25:16, 22:25, 25:18, 12:15
13.05.2018 Energa Net Ostrołęka 2:3 SMS II PZPS Spała 23:25, 33:31, 26:28, 26:24, 12:15
13.05.2018 Mickiewicz Kluczbork 3:2 BAS Białystok 23:25, 21:25, 25:20, 25:21, 15:13

Grupa III (Rybnik)[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
stos.
zdob.
str.
stos.
1 TS Volley Rybnik 8 3 3 0 2 0 1 0 0 0 11 9 2 4.5 258 218 1.18
2 MCKiS Jaworzno 6 3 2 1 1 1 0 0 0 1 10 6 4 1.5 232 196 1.18
3 Avia Świdnik 3 3 1 2 1 0 0 0 1 1 10 4 6 0.67 211 223 0.95
4 Karpaty Krosno 1 3 0 3 0 0 0 1 0 2 11 2 9 0.22 194 258 0.75

Źródło: [Rybnik]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
11.05.2018 Volley Rybnik 3:0 Avia Świdnik 25:19, 25:19, 25:17
11.05.2018 MCKiS Jaworzno 3:0 Karpaty Krosno 25:14, 25:16, 25:10
12.05.2018 Avia Świdnik 3:0 Karpaty Krosno 25:19, 25:13, 25:18
12.05.2018 Volley Rybnik 3:0 MCKiS Jaworzno 25:18, 25:20, 25:21
13.05.2018 MCKiS Jaworzno 3:1 Avia Świdnik 23:25, 25:19, 25:22, 25:15
13.05.2018 Karpaty Krosno 2:3 Volley Rybnik 21:25, 25:20, 25:23, 22:25, 11:15

Turniej finałowy (Rybnik)[edytuj | edytuj kod]

Podgrupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
stos.
zdob.
str.
stos.
1 UKS Mickiewicz Kluczbork 6 2 2 0 2 0 0 0 0 0 6 6 0 MAX 154 112 1.38
2 SPS Chrobry Głogów 3 2 1 1 1 0 0 0 0 1 6 3 3 1 141 147 0.96
3 Orzeł Międzyrzecz 0 2 0 2 0 0 0 0 0 2 6 0 6 0 115 143 0.8

Terminarz i wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
23.05.2018 Mickiewicz Kluczbork 3:0 Chrobry Głogów 29:27, 25:18, 25:20
24.05.2018 Chrobry Głogów 3:0 Orzeł Międzyrzecz 26:24, 25:23, 25:21
25.05.2018 Orzeł Międzyrzecz 0:3 Mickiewicz Kluczbork 13:25, 16:25, 18:25

Podgrupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
stos.
zdob.
str.
stos.
1 MCKiS Jaworzno 4 2 1 1 0 1 0 1 0 0 9 5 4 1.25 192 159 1.21
2 Energa Net Ostrołęka 3 2 1 1 0 0 1 1 0 0 10 5 5 1 152 153 0.99
3 TS Volley Rybnik 2 2 1 1 0 0 1 0 1 0 9 4 5 0.8 325 168 1.93

Terminarz i wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
23.05.2018 Volley Rybnik 1:3 MCKiS Jaworzno 20:25, 22:25, 25:18, 15:25
24.05.2018 MCKiS Jaworzno 3:1 Net Ostrołęka 28:26, 21:25, 25:11, 25:15
25.05.2018 Net Ostrołęka 3:0 Volley Rybnik 25:18, 25:15, 25:21

Finały[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
stos.
zdob.
str.
stos.
1 MCKiS Jaworzno 7 3 2 1 0 2 0 1 0 0 13 8 5 1.6 299 268 1.12
2 UKS Mickiewicz Kluczbork 6 3 2 1 1 0 1 1 0 0 13 8 5 1.6 291 265 1.1
3 Energa Net Ostrołęka 5 3 2 1 1 0 1 0 1 0 12 7 5 1.4 254 275 0.92
4 Chrobry Głogów 0 3 0 3 0 0 0 0 1 2 10 1 9 0.11 220 256 0.86

Terminarz i wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
26.05.2018 Mickiewicz Kluczbork 2:3 Net Ostrołęka 25:19, 25:15, 22:25, 23:25, 11:15
26.05.2018 MCKiS Jaworzno 3:1 Chrobry Głogów 25:16, 25:21, 24:26, 25:22
27.05.2018 Chrobry Głogów 0:3 Net Ostrołęka 22:25, 26:28, 22:25
27.05.2018 Mickiewicz Kluczbork 3:2 MCKiS Jaworzno 22:25, 25:22, 19:25, 25:18, 15:11

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]