II liga polska w piłce siatkowej mężczyzn (2006/2007)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
II liga polska 2006/2007
2005/2006 2007/2008
Szczegóły rozgrywek
Organizator PZPS
Termin 23.09.2006 - 16.05.2007
Sezon 2.
Liczba drużyn 32
Strona internetowa

II liga polska w piłce siatkowej mężczyzn 2006/2007 – 2. sezon rozgrywek siatkarskich organizowanych przez Polski Związek Piłki Siatkowej na trzecim poziomie ligowym.


Grupa I[edytuj | edytuj kod]

Grupę I tworzą kluby z województw: dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego.

Klasyfikacja końcowa
Lp. Drużyna
1 MOW Orzeł AZS AWF Międzyrzecz
2 GTS Gdańsk
3 STS Olimpia Sulęcin
4 KS Rewalskie Morze Bałtyk Szczecin
5 AZS UAM Poznań
6 Stelmet AZS UZ Zielona Góra
7 Orion Sulechów
8 MKS Sudety Kamienna Góra
9 Ikar Legnica
10 SPS Chrobry Głogów

     awans do I ligi

     spadek do III ligi

Grupa II[edytuj | edytuj kod]

Grupę II tworzą kluby z województw: łódzkiego, opolskiego, śląskiego (części).

Klasyfikacja końcowa
Lp. Drużyna
1 Juventur Koksownia Wałbrzych
2 Kama Rosiek Syców
3 Czarni Wirex Rząśnia
4 Delic-Pol Norwid Częstochowa
5 Karo Strzelce Opolskie
6 Rafako Racibórz
7 Warta Działoszyn
8 UKS SMS Łódź
9 AZS Politechnika Opolska Cementownia Odra
10 AZS Politechniki Śląskiej Gliwice

     awans do I ligi

     spadek do III ligi

Grupa III[edytuj | edytuj kod]

Grupę III tworzą kluby z województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, podlaskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Klasyfikacja końcowa
Lp. Drużyna
1 Trefl Gdańsk
2 KKS Kozienice
3 Wilga Garwolin
4 SKF Legia Warszawa
5 AZS UWM II Olsztyn
6 Pekpol Ostrołęka
7 MKS MDK Warszawa
8 ZKS Ślepsk Augustów
9 Gwardia Szczytno
10 SMS PZPS III Spała

     awans do I ligi

     spadek do III ligi

Grupa IV[edytuj | edytuj kod]

Grupę IV tworzą kluby z województw: lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego (części) i świętokrzyskiego.

Klasyfikacja końcowa
Lp. Drużyna
1 MKS MOS Będzin
2 WTS Warka
3 Błękitni Ropczyce
4 Jadar II Radom
5 Górnik Radlin
6 Cukrownik Lublin
7 Karpaty Krosno
8 MKS Andrychów
9 Okocimski Brzesko
10 SMS PZPS II Spała

     awans do I ligi

     spadek do III ligi

Baraże o awans do I ligi[edytuj | edytuj kod]

(do trzech zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
05.05.2007 MKS MOS Będzin 3:2 Orzeł Międzyrzecz 25:27, 21:25, 25:20, 25:23, 15:12
06.05.2007 MKS MOS Będzin 3:2 Orzeł Międzyrzecz 20:25, 25:21, 21:25, 25:17, 15:12
12.05.2007 Orzeł Międzyrzecz 3:1 MKS MOS Będzin 25:16, 20:25, 25:19, 25:17
13.05.2007 Orzeł Międzyrzecz 3:1 MKS MOS Będzin 25:22, 25:17, 28:30, 26:24
16.05.2007 MKS MOS Będzin 2:3 Orzeł Międzyrzecz 24:26, 25:18, 25:9, 19:25, 10:15
05.05.2007 Juventur Wałbrzych 0:3 Trefl Gdańsk 19:25, 22:25, 14:25
06.05.2007 Juventur Wałbrzych 0:3 Trefl Gdańsk 18:25, 21:25, 22:25
12.05.2007 Trefl Gdańsk 3:0 Juventur Wałbrzych 25:22, 25:15, 25:19

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]