ISU Challenger Series 2017/2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
ISU Challenger Series
2016/2017 2018/2019
Data 13 września – 9 grudnia 2017
Organizator ISU
Zwycięzcy
Soliści Rosja Michaił Kolada
Solistki Włochy Carolina Kostner
Pary sportowe Rosja Natalja Zabijako
Rosja Aleksandr Enbiert
Pary taneczne Rosja Jekatierina Bobrowa
Rosja Dmitrij Sołowjow

ISU Challenger Series 2017/2018 – 4. edycja zawodów Challenger Series w łyżwiarstwie figurowym. Zawodnicy podczas sezonu wystąpili w dziesięciu zawodach tego cyklu. Rywalizacja rozpoczęła się w Salt Lake City 13 września, a zakończyła w Zagrzebiu 9 grudnia 2017 r.

Kalendarium zawodów[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejsce Zawody Źr.
1 13–17 września 2017 Stany Zjednoczone Salt Lake City U.S. International Classic [1]
2 12–17 września 2017 Włochy Bergamo Lombardia Trophy [2]
3 20–23 września 2017 Kanada Montreal Autumn Classic International [3]
4 21–23 września 2017 Słowacja Bratysława Memoriał Ondreja Nepeli [4]
5 27–30 września 2017 Niemcy Oberstdorf Nebelhorn Trophy [5]
6 6–8 października 2017 Finlandia Espoo Finlandia Trophy [6]
7 27–29 października 2017 Białoruś Mińsk Minsk-Arena Ice Star [7]
8 16–19 listopada 2017 Polska Warszawa Warsaw Cup [8]
9 21–26 listopada 2017 Estonia Tallinn Tallinn Trophy [9]
10 6–9 grudnia 2017 Chorwacja Zagrzeb Golden Spin Zagrzeb [10]

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Soliści[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zawody 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce W.
1 U.S. International Classic Stany Zjednoczone Nathan Chen Stany Zjednoczone Max Aaron Kanada Liam Firus [1]
2 Lombardia Trophy Japonia Shōma Uno Stany Zjednoczone Jason Brown Australia Brendan Kerry [2]
3 Autumn Classic International Hiszpania Javier Fernández Japonia Yuzuru Hanyū Kanada Keegan Messing [3]
4 Memoriał Ondreja Nepeli Rosja Michaił Kolada Rosja Siergiej Woronow Australia Brendan Kerry [4]
5 Nebelhorn Trophy Belgia Jorik Hendrickx Stany Zjednoczone Alexander Johnson Szwecja Alexander Majorov [5]
6 Finlandia Trophy Chińska Republika Ludowa Jin Boyang Stany Zjednoczone Vincent Zhou Stany Zjednoczone Adam Rippon [6]
7 Minsk-Arena Ice Star Rosja Siergiej Woronow Gruzja Moris Kwitelaszwili Izrael Daniel Samohin [7]
8 Warsaw Cup Włochy Matteo Rizzo Szwajcaria Stéphane Walker Kanada Liam Firus [8]
9 Tallinn Trophy Rosja Dmitrij Alijew Stany Zjednoczone Alexei Krasnozhon Ukraina Jarosław Paniot
10 Golden Spin Zagrzeb Gruzja Moris Kwitelaszwili Izrael Alexei Bychenko Rosja Artur Dmitrijew [9]

Solistki[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zawody 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce W.
1 U.S. International Classic Japonia Marin Honda Stany Zjednoczone Mirai Nagasu Stany Zjednoczone Karen Chen [10]
2 Lombardia Trophy Rosja Alina Zagitowa Japonia Wakaba Higuchi Włochy Carolina Kostner [11]
3 Autumn Classic International Kanada Kaetlyn Osmond Japonia Mai Mihara Kazachstan Elizabet Tursynbajewa [12]
4 Memoriał Ondreja Nepeli Rosja Jewgienija Miedwiediewa Japonia Rika Hongo Rosja Jelena Radionowa [13]
5 Nebelhorn Trophy Australia Kailani Craine Szwecja Matilda Algotsson Szwajcaria Alexia Paganini [14]
6 Finlandia Trophy Rosja Marija Sotskowa Włochy Carolina Kostner Rosja Jelizawieta Tuktamyszewa [15]
7 Minsk-Arena Ice Star Kazachstan Elizabet Tursynbajewa Rosja Sierafima Sachanowicz Korea Południowa An So-hyun [16]
8 Warsaw Cup Rosja Sierafima Sachanowicz Rosja Stanisława Konstantinowa Stany Zjednoczone Courtney Hicks [17]
9 Tallinn Trophy Rosja Stanisława Konstantinowa Rosja Alisa Fiediczkina Niemcy Nicole Schott
10 Golden Spin Zagrzeb Rosja Stanisława Konstantinowa Rosja Alisa Fiediczkina Rosja Jelizawieta Tuktamyszewa [18]

Pary sportowe[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zawody 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce W.
1 U.S. International Classic Kanada Kirsten Moore-Towers / Michael Marinaro Stany Zjednoczone Alexa Scimeca Knierim / Chris Knierim Stany Zjednoczone Chelsea Liu / Brian Johnson [19]
2 Lombardia Trophy Rosja Natalja Zabijako / Aleksandr Enbiert Włochy Nicole Della Monica / Matteo Guarise Włochy Valentina Marchei / Ondřej Hotárek [20]
3 Autumn Classic International Francja Vanessa James / Morgan Ciprès Kanada Meagan Duhamel / Eric Radford Kanada Julianne Séguin / Charlie Bilodeau [21]
4 Memoriał Ondreja Nepeli Rosja Natalja Zabijako / Aleksandr Enbiert Rosja Kristina Astachowa / Aleksiej Rogonow Rosja Alisa Jefimowa / Aleksandr Korowin [22]
5 Nebelhorn Trophy Rosja Jewgienija Tarasowa / Władimir Morozow Niemcy Alona Sawczenko / Bruno Massot Australia Jekatierina Aleksandrowska / Harley Windsor [23]
6 Finlandia Trophy Chińska Republika Ludowa Peng Cheng / Jin Yang Włochy Nicole Della Monica / Matteo Guarise Rosja Ksienija Stołbowa / Fiodor Klimow [24]
7 Minsk-Arena Ice Star Rosja Aleksandra Bojkowa / Dmitrij Kozłowskij Niemcy Annika Hocke / Ruben Blommaert Izrael Paige Conners / Evgeni Krasnopolski [25]
8 Warsaw Cup Włochy Valentina Marchei / Ondřej Hotárek Rosja Aleksandra Bojkowa / Dmitrij Kozłowskij Niemcy Minerva Fabienne Hase / Nolan Seegert [26]
9 Tallinn Trophy Australia Jekatierina Aleksandrowska / Harley Windsor Rosja Alisa Jefimowa / Aleksandr Korowin Rosja Anastasija Połujanowa / Dmitrij Sopot
10 Golden Spin Zagrzeb Rosja Natalja Zabijako / Aleksandr Enbiert Rosja Kristina Astachowa / Aleksiej Rogonow Stany Zjednoczone Tarah Kayne / Danny O'Shea [27]

Pary taneczne[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zawody 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce W.
1 U.S. International Classic Stany Zjednoczone Madison Hubbell / Zachary Donohue Stany Zjednoczone Kaitlin Hawayek / Jean-Luc Baker Japonia Kana Muramoto / Chris Reed [28]
2 Lombardia Trophy Włochy Charlène Guignard / Marco Fabbri Rosja Ałła Łoboda / Pawieł Drozd Ukraina Ołeksandra Nazarowa / Maksym Nikitin [29]
3 Autumn Classic International Kanada Tessa Virtue / Scott Moir Kanada Kaitlyn Weaver / Andrew Poje Kanada Piper Gilles / Paul Poirier [30]
4 Memoriał Ondreja Nepeli Rosja Jekatierina Bobrowa / Dmitrij Sołowjow Stany Zjednoczone Rachel Parsons / Michael Parsons Rosja Bietina Popowa / Siergiej Mozgow [31]
5 Nebelhorn Trophy Wielka Brytania Penny Coomes / Nicholas Buckland Japonia Kana Muramoto / Chris Reed Niemcy Kavita Lorenz / Joti Polizoakis [32]
6 Finlandia Trophy Francja Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron Rosja Aleksandra Stiepanowa / Iwan Bukin Dania Laurence Fournier Beaudry / Nikolaj Sørensen [33]
7 Minsk-Arena Ice Star Włochy Anna Cappellini / Luca Lanotte Rosja Tiffany Zahorski / Jonathan Guerreiro Rosja Wiktorija Sinicyna / Nikita Kacałapow [34]
8 Warsaw Cup Rosja Bietina Popowa / Siergiej Mozgow Stany Zjednoczone Lorraine McNamara / Quinn Carpenter Ukraina Ołeksandra Nazarowa / Maksym Nikitin [35]
9 Tallinn Trophy Polska Natalia Kaliszek / Maksym Spodyriew Turcja Alisa Agafonova / Alper Uçar Stany Zjednoczone Elliana Pogrebinsky / Alex Benoit
10 Golden Spin Zagrzeb Rosja Jekatierina Bobrowa / Dmitrij Sołowjow Włochy Charlène Guignard / Marco Fabbri Stany Zjednoczone Kaitlin Hawayek / Jean-Luc Baker [36]

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Soliści
Poz. Zawodnik Nota końcowa[37]
1 Rosja Michaił Kolada 496,31
2 Rosja Siergiej Woronow 484,17
3 Gruzja Moris Kwitelaszwili 463,98
4 Włochy Matteo Rizzo 460,00
5 Ukraina Jarosław Paniot 454,39
6 Australia Brendan Kerry 454,26
7 Stany Zjednoczone Ross Miner 453,68
8 Kanada Liam Firus 449,00
9 Szwecja Alexander Majorov 448,27
10 Włochy Ivan Righini 445,14
Solistki
Poz. Zawodniczka Nota końcowa[38]
1 Włochy Carolina Kostner 392.12
2 Rosja Stanisława Konstantinowa 390.43
3 Rosja Jelizawieta Tuktamyszewa 373,88
4 Kazachstan Elizabiet Tursynbajewa 368,57
5 Rosja Alisa Fiediczkina 358,53
6 Rosja Sierafima Sachanowicz 350,88
7 Rosja Alona Leonowa 349,14
8 Stany Zjednoczone Angela Wang 343,89
9 Stany Zjednoczone Courtney Hicks 339,55
10 Niemcy Nicole Schott 338,89
Pary sportowe
Poz. Zawodnicy Nota końcowa[39]
1 Rosja Natalja Zabijako / Aleksandr Enbiert 399,02
2 Włochy Nicole Della Monica / Matteo Guarise 384,89
3 Rosja Kristina Astachowa / Aleksiej Rogonow 377,74
4 Włochy Valentina Marchei / Ondřej Hotárek 374,00
5 Rosja Aleksandra Bojkowa / Dmitrij Kozłowskij 372,42
6 Australia Jekatierina Aleksandrowska / Harley Windsor 369,21
7 Niemcy Annika Hocke / Ruben Blommaert 353,01
8 Stany Zjednoczone Ashley Cain / Timothy Leduc 342,67
9 Izrael Paige Conners / Evgeni Krasnopolski 336,99
10 Austria Miriam Ziegler / Severin Kiefer 336,50
Pary taneczne
Poz. Zawodnicy Nota końcowa[40]
1 Rosja Jekatierina Bobrowa / Dmitrij Sołowjow 368,58
2 Włochy Charlène Guignard / Marco Fabbri 347,46
3 Rosja Tiffany Zahorski / Jonathan Guerreiro 327,65
4 Rosja Bietina Popowa / Siergiej Mozgow 325,99
5 Stany Zjednoczone Kaitlin Hawayek / Jean-Luc Baker 317,43
6 Turcja Alisa Agafonowa / Alper Uçar 316,86
7 Stany Zjednoczone Rachel Parsons / Michael Parsons 315,52
8 Stany Zjednoczone Lorraine McNamara / Quinn Carpenter 315,01
9 Hiszpania Olivia Smart / Adrià Díaz 314,96
10 Japonia Kana Muramoto / Chris Reed 310,75

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. 2017 US International Figure Skating Classic – Men – Result (ang.). U.S. Figure Skating. [dostęp 2018-08-12].
  2. 10th Lombardia Trophy 2017 – Men – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-12].
  3. ISU CS Autumn Classic International 2017 – Men – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-12].
  4. 25th Ondrej Nepela Trophy – Men – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-12].
  5. Nebelhorn Trophy 2017 – Men – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-12].
  6. Finlandia Trophy Espoo 2017 – Men – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-12].
  7. ISU CS Minsk-Arena Ice Star 2017 – Men – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-12].
  8. ISU CS Warsaw Cup 2017 – Men – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-12].
  9. 50th Golden Spin of Zagreb – Men – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-12].
  10. 2017 US International Figure Skating Classic – Ladies – Result (ang.). U.S. Figure Skating. [dostęp 2018-08-12].
  11. 10th Lombardia Trophy 2017 – Ladies – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-12].
  12. ISU CS Autumn Classic International 2017 – Ladies – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-12].
  13. 25th Ondrej Nepela Trophy – Ladies – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-12].
  14. Nebelhorn Trophy 2017 – Ladies – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-12].
  15. Finlandia Trophy Espoo 2017 – Ladies – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-12].
  16. ISU CS Minsk-Arena Ice Star 2017 – Ladies – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-12].
  17. ISU CS Warsaw Cup 2017 – Ladies – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-12].
  18. 50th Golden Spin of Zagreb – Ladies – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-12].
  19. 2017 US International Figure Skating Classic – Pairs – Result (ang.). U.S. Figure Skating. [dostęp 2018-08-12].
  20. 10th Lombardia Trophy 2017 – Pairs – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-12].
  21. ISU CS Autumn Classic International 2017 – Pairs – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-12].
  22. 25th Ondrej Nepela Trophy – Pairs – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-12].
  23. Nebelhorn Trophy 2017 – Pairs – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-12].
  24. Finlandia Trophy Espoo 2017 – Pairs – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-12].
  25. ISU CS Minsk-Arena Ice Star 2017 – Pairs – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-12].
  26. ISU CS Warsaw Cup 2017 – Pairs – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-12].
  27. 50th Golden Spin of Zagreb – Pairs – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-12].
  28. 2017 US International Figure Skating Classic – Ice Dance – Result (ang.). U.S. Figure Skating. [dostęp 2018-08-12].
  29. 10th Lombardia Trophy 2017 – Ice Dance – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-12].
  30. ISU CS Autumn Classic International 2017 – Ice Dance – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-12].
  31. 25th Ondrej Nepela Trophy – Ice Dance – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-12].
  32. Nebelhorn Trophy 2017 – Ice Dance – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-12].
  33. Finlandia Trophy Espoo 2017 – Ice Dance – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-12].
  34. ISU CS Minsk-Arena Ice Star 2017 – Ice Dance – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-12].
  35. ISU CS Warsaw Cup 2017 – Ice Dance – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-12].
  36. 50th Golden Spin of Zagreb – Ice Dance – Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-12].
  37. ISU Challenger Series Ranking 2017/2018 – Men – Final Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-12].
  38. ISU Challenger Series Ranking 2017/2018 – Ladies – Final Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-12].
  39. ISU Challenger Series Ranking 2017/2018 – Pairs – Final Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-12].
  40. ISU Challenger Series Ranking 2017/2018 – Ice Dance – Final Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-12].