ISU Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym 2008/2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
ISU Grand Prix
2008/2009
2007/2008 2009/2010
Ilustracja
Marija Muchortowa i Maksim Trańkow (RUS) na zawodach Skate America (3. miejsce)
Data 23 października – 14 grudnia 2008
Organizator ISU

ISU Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym 2008/2009 – 14. edycja zawodów w łyżwiarstwie figurowym. Zawodnicy podczas sezonu wystąpili w sześciu zawodach cyklu rozgrywek. Rywalizacja rozpoczęła się w Everett 23 października, a zakończyła w koreańskim Goyangu finałem Grand Prix, który odbył się w dniach 10–14 grudnia 2008 roku.

Kalendarium zawodów[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejsce Zawody Źr.
1 23–26 października 2008 Stany Zjednoczone Everett Skate America [1]
2 31 października – 2 listopada 2008 Kanada Ottawa Skate Canada International [2]
3 6–9 listopada 2008 Chińska Republika Ludowa Pekin Cup of China [3]
4 13–16 listopada 2008 Francja Paryż Trophée Eric Bompard [4]
5 20–23 listopada 2008 Rosja Moskwa Cup of Russia [5]
6 27–30 listopada 2008 Japonia Tokio NHK Trophy [6]
7 10–14 grudnia 2008 Korea Południowa Goyang Finał Grand Prix [7]

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Soliści[edytuj | edytuj kod]

Zawody 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
Skate America Japonia Takahiko Kozuka Stany Zjednoczone Johnny Weir Stany Zjednoczone Evan Lysacek [1]
Skate Canada International Kanada Patrick Chan Stany Zjednoczone Ryan Bradley Stany Zjednoczone Evan Lysacek [2]
Cup of China Stany Zjednoczone Jeremy Abbott Stany Zjednoczone Stephen Carriere Czechy Tomáš Verner [3]
Trophée Eric Bompard Kanada Patrick Chan Japonia Takahiko Kozuka Francja Alban Préaubert [4]
Cup of Russia Francja Brian Joubert Czechy Tomáš Verner Francja Alban Préaubert [5]
NHK Trophy Japonia Nobunari Oda Stany Zjednoczone Johnny Weir Francja Yannick Ponsero [6]
Finał Grand Prix Stany Zjednoczone Jeremy Abbott Japonia Takahiko Kozuka Stany Zjednoczone Johnny Weir [7]

Solistki[edytuj | edytuj kod]

Zawody 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
Skate America Korea Południowa Kim Yu-na Japonia Yukari Nakano Japonia Miki Ando [8]
Skate Canada International Kanada Joannie Rochette Japonia Fumie Suguri Stany Zjednoczone Alissa Czisny [9]
Cup of China Korea Południowa Kim Yu-na Japonia Miki Ando Finlandia Laura Lepistö [10]
Trophée Eric Bompard Kanada Joannie Rochette Japonia Mao Asada Stany Zjednoczone Caroline Zhang [11]
Cup of Russia Włochy Carolina Kostner Stany Zjednoczone Rachael Flatt Japonia Fumie Suguri [12]
NHK Trophy Japonia Mao Asada Japonia Akiko Suzuki Japonia Yukari Nakano [13]
Finał Grand Prix Japonia Mao Asada Korea Południowa Kim Yu-na Włochy Carolina Kostner [14]

Pary sportowe[edytuj | edytuj kod]

Zawody 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
Skate America Niemcy Alona Sawczenko / Robin Szolkowy Stany Zjednoczone Keauna McLaughlin / Rockne Brubaker Rosja Marija Muchortowa / Maksim Trańkow [15]
Skate Canada International Rosja Yūko Kawaguchi / Aleksandr Smirnow Kanada Jessica Dubé / Bryce Davison Stany Zjednoczone Keauna McLaughlin / Rockne Brubaker [16]
Cup of China Chińska Republika Ludowa Zhang Dan / Zhang Hao Ukraina Tetiana Wołosożar / Stanisław Morozow Chińska Republika Ludowa Pang Qing / Tong Jian [17]
Trophée Eric Bompard Niemcy Alona Sawczenko / Robin Szolkowy Rosja Marija Muchortowa / Maksim Trańkow Kanada Meagan Duhamel / Craig Buntin [18]
Cup of Russia Chińska Republika Ludowa Zhang Dan / Zhang Hao Rosja Yūko Kawaguchi / Aleksandr Smirnow Ukraina Tetiana Wołosożar / Stanisław Morozow [19]
NHK Trophy Chińska Republika Ludowa Pang Qing / Tong Jian Stany Zjednoczone Rena Inoue / John Baldwin Kanada Jessica Dubé / Bryce Davison [20]
Finał Grand Prix Chińska Republika Ludowa Pang Qing / Tong Jian Chińska Republika Ludowa Zhang Dan / Zhang Hao Niemcy Alona Sawczenko / Robin Szolkowy [21]

Pary taneczne[edytuj | edytuj kod]

Zawody 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
Skate America Francja Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder Stany Zjednoczone Tanith Belbin / Benjamin Agosto Wielka Brytania Sinead Kerr / John Kerr [22]
Skate Canada International Stany Zjednoczone Meryl Davis / Charlie White Kanada Vanessa Crone / Paul Poirier Francja Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat [23]
Cup of China Rosja Oksana Domnina / Maksim Szabalin Stany Zjednoczone Tanith Belbin / Benjamin Agosto Rosja Jana Chochłowa / Siergiej Nowicki [24]
Trophée Eric Bompard Francja Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder Włochy Federica Faiella / Massimo Scali Wielka Brytania Sinead Kerr / John Kerr [25]
Cup of Russia Rosja Jana Chochłowa / Siergiej Nowicki Rosja Oksana Domnina / Maksim Szabalin Stany Zjednoczone Meryl Davis / Charlie White [26]
NHK Trophy Włochy Federica Faiella / Massimo Scali Francja Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat Stany Zjednoczone Emily Samuelson / Evan Bates [27]
Finał Grand Prix Francja Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder Rosja Oksana Domnina / Maksim Szabalin Stany Zjednoczone Meryl Davis / Charlie White [28]

Klasyfikacje punktowe[edytuj | edytuj kod]

Zobacz też: Zasady cyklu Grand Prix

Miejsce
w zawodach
Ilość punktów
Soliści
Solistki
Pary taneczne
Pary sportowe
1. 15 15
2. 13 13
3. 11 11
4. 9 9
5. 7 7
6. 5 5
7. 4
8. 3
Soliści
Poz. Zawodnik Punkty[29]
Miejsca 1–6: kwalifikacja do Finału Grand Prix
1 Kanada Patrick Chan 30
2 Japonia Takahiko Kozuka 28
3 Stany Zjednoczone Johnny Weir 26
4 Francja Brian Joubert 24
5 Stany Zjednoczone Jeremy Abbott 24
6 Czechy Tomáš Verner 24
Miejsca 7–9: rezerwa do Finału Grand Prix
7 Francja Alban Préaubert 22
8 Stany Zjednoczone Jeremy Abbott 22
9 Stany Zjednoczone Evan Lysacek 20
Solistki
Poz. Zawodniczka Punkty[30]
Miejsca 1–6: kwalifikacja do Finału Grand Prix
1 Korea Południowa Kim Yu-na 30
2 Kanada Joannie Rochette 30
3 Japonia Mao Asada 28
4 Włochy Carolina Kostner 24
5 Japonia Yukari Nakano 24
6 Japonia Miki Andō 24
Miejsca 7–9: rezerwa do Finału Grand Prix
7 Japonia Fumie Suguri 24
8 Stany Zjednoczone Rachael Flatt 22
9 Stany Zjednoczone Alissa Czisny 20
Pary sportowe
Poz. Zawodnicy Punkty[31]
Miejsca 1–6: kwalifikacja do Finału Grand Prix
1 Niemcy Alona Sawczenko / Robin Szolkowy 30
2 Chińska Republika Ludowa Zhang Dan / Zhang Hao 30
3 Rosja Yūko Kawaguchi / Aleksandr Smirnow 28
4 Chińska Republika Ludowa Pang Qing / Tong Jian 26
5 Ukraina Tetiana Wołosożar / Stanisław Morozow 24
6 Rosja Marija Muchortowa / Maksim Trańkow 24
Miejsca 7–9: rezerwa do Finału Grand Prix
7 Stany Zjednoczone Keauna McLaughlin / Rockne Brubaker 24
8 Kanada Jessica Dubé / Bryce Davison 24
9 Stany Zjednoczone Rena Inoue / John Baldwin 20
Pary taneczne
Poz. Zawodnicy Punkty[32]
Miejsca 1–6: kwalifikacja do Finału Grand Prix
1 Francja Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder 30
2 Rosja Oksana Domnina / Maksim Szabalin 28
3 Włochy Federica Faiella / Massimo Scali 28
4 Rosja Jana Chochłowa / Siergiej Nowicki 26
5 Stany Zjednoczone Meryl Davis / Charlie White 26
6 Stany Zjednoczone Tanith Belbin / Benjamin Agosto 26
Miejsca 7–9: rezerwa do Finału Grand Prix
7 Francja Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat 24
8 Kanada Vanessa Crone / Paul Poirier 22
9 Wielka Brytania Sinead Kerr / John Kerr 22

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. ISU GP Skate America 2008 – Men – Result (ang.). ISU, 2008-10-25. [dostęp 2018-09-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-03)].
  2. ISU GP HomeSense Skate Canada International 2008 – Men – Result (ang.). ISU, 2008-11-01. [dostęp 2018-09-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-03)].
  3. ISU GP Cup of China 2008 – Men – Result (ang.). ISU, 2008-11-08. [dostęp 2018-09-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-03)].
  4. ISU GP Trophée Eric Bompard – Men – Result (ang.). ISU, 2008-11-15. [dostęp 2018-09-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-03)].
  5. ISU GP Cup of Russia 2008 – Men – Result (ang.). ISU, 2008-11-22. [dostęp 2018-09-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-03)].
  6. ISU GP NHK Trophy 2008 – Men – Result (ang.). ISU, 2008-11-30. [dostęp 2018-09-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-03)].
  7. ISU GP 2008 Grand Prix of Figure Skating Final – Men – Result (ang.). ISU, 2008-12-13. [dostęp 2018-09-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-21)].
  8. ISU GP Skate America 2008 – Ladies – Result (ang.). ISU, 2008-10-26. [dostęp 2018-09-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-03)].
  9. ISU GP HomeSense Skate Canada International 2008 – Ladies – Result (ang.). ISU, 2008-11-01. [dostęp 2018-09-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-03)].
  10. ISU GP Cup of China 2008 – Ladies – Result (ang.). ISU, 2008-11-08. [dostęp 2018-09-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-03)].
  11. ISU GP Trophée Eric Bompard 2008 – Ladies – Result (ang.). ISU, 2008-11-15. [dostęp 2018-09-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-03)].
  12. ISU GP Cup of Russia 2008 – Ladies – Result (ang.). ISU, 2008-11-22. [dostęp 2018-09-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-03)].
  13. ISU GP NHK Trophy 2008 – Ladies – Result (ang.). ISU, 2008-11-29. [dostęp 2018-09-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-03)].
  14. ISU GP 2008 Grand Prix of Figure Skating Final – Ladies – Result (ang.). ISU, 2008-12-13. [dostęp 2018-09-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-03)].
  15. ISU GP Skate America 2008 – Pairs – Result (ang.). ISU, 2008-10-25. [dostęp 2018-09-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-03)].
  16. ISU GP HomeSense Skate Canada International 2008 – Pairs – Result (ang.). ISU, 2008-11-01. [dostęp 2018-09-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-03)].
  17. ISU GP Cup of China 2008 – Pairs – Result (ang.). ISU, 2008-11-07. [dostęp 2018-09-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-03)].
  18. ISU GP Trophée Eric Bompard 2008 – Pairs – Result (ang.). ISU, 2008-11-15. [dostęp 2018-09-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-03)].
  19. ISU GP Cup of Russia 2008 – Pairs – Result (ang.). ISU, 2008-11-22. [dostęp 2018-09-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-03)].
  20. ISU GP NHK Trophy 2008 – Pairs – Result (ang.). ISU, 2008-11-29. [dostęp 2018-09-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-03)].
  21. ISU GP 2008 Grand Prix of Figure Skating Final – Pairs – Result (ang.). ISU, 2008-12-13. [dostęp 2018-09-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-03)].
  22. ISU GP Skate America 2008 – Ice Dance – Result (ang.). ISU, 2008-10-26. [dostęp 2018-09-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-03)].
  23. ISU GP HomeSense Skate Canada International 2008 – Ice Dance – Result (ang.). ISU, 2008-11-02. [dostęp 2018-09-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-03)].
  24. ISU GP Cup of China 2008 – Ice Dance – Result (ang.). ISU, 2008-11-08. [dostęp 2018-09-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-03)].
  25. ISU GP Trophée Eric Bompard 2008 – Ice Dance – Result (ang.). ISU, 2008-11-15. [dostęp 2018-09-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-03)].
  26. ISU GP Cup of Russia 2008 – Ice Dance – Result (ang.). ISU, 2008-11-23. [dostęp 2018-09-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-03)].
  27. ISU GP NHK Trophy 2008 – Ice Dance – Result (ang.). ISU, 2008-11-29. [dostęp 2018-09-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-03)].
  28. ISU GP 2008 Grand Prix of Figure Skating Final – Ice Dance – Result (ang.). ISU, 2008-12-13. [dostęp 2018-09-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-03)].
  29. ISU Grand Prix of Figure Skating 2008/2009 – Men – Final Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-04-20)].
  30. ISU Grand Prix of Figure Skating 2008/2009 – Ladies – Final Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-10-03)].
  31. ISU Grand Prix of Figure Skating 2008/2009 – Pairs – Final Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-10-03)].
  32. ISU Grand Prix of Figure Skating 2008/2009 – Ice Dance – Final Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-14]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-10-03)].