ISU Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym 2011/2012

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
ISU Grand Prix
2011/2012
2010/2011 2012/2013
ilustracja
Data 21 października – 11 grudnia 2011
Organizator ISU

ISU Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym 2011/2012 – 17. edycja zawodów w łyżwiarstwie figurowym. Zawodnicy podczas sezonu wystąpili w siedmiu zawodach cyklu rozgrywek. Rywalizacja rozpoczęła się w Ontario 21 października, a zakończyła we francuskiej Québec finałem Grand Prix, który odbył się w dniach 8 – 11 grudnia 2011 roku.

Kalendarium zawodów[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejsce Zawody Źr.
1 21–23 października 2011 Stany Zjednoczone Ontario Skate America [1]
2 28–30 października 2011 Kanada Mississauga Skate Canada International [2]
3 4–6 listopada 2011 Chińska Republika Ludowa Szanghaj Cup of China [3]
4 11–13 listopada 2011 Japonia Sapporo NHK Trophy [4]
5 18–20 listopada 2011 Francja Paryż Trophée Éric Bompard [5]
6 25–27 listopada 2011 Rosja Moskwa Rostelecom Cup [6]
7 8–11 grudnia 2011 Kanada Québec Finał Grand Prix [7]

Podium zawodów ISU Grand Prix[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1 GP. 21-23 października 2011 Stany Zjednoczone Ontario
Skate America 2011
Soliści Czechy Michal Březina Belgia Kevin van der Perren Japonia Takahiko Kozuka
Solistki Stany Zjednoczone Alissa Czisny Włochy Carolina Kostner Szwecja Viktoria Helgesson
Pary sportowe Niemcy Alona Sawczenko
Niemcy Robin Szolkowy
Chińska Republika Ludowa Zhang Dan
Chińska Republika Ludowa Zhang Hao
Kanada Kirsten Moore-Towers
Kanada Dylan Moscovitch
Pary taneczne Stany Zjednoczone Meryl Davis
Stany Zjednoczone Charlie White
Francja Nathalie Péchalat
Francja Fabian Bourzat
Litwa Isabella Tobias
Litwa Deividas Stagniūnas
2 GP. 28-30 października 2011 Kanada Mississauga
Skate Canada International
Soliści Kanada Patrick Chan Hiszpania Javier Fernández Japonia Daisuke Takahashi
Solistki Rosja Jelizawieta Tuktamyszewa Japonia Akiko Suzuki Stany Zjednoczone Ashley Wagner
Pary sportowe Rosja Tetiana Wołosożar
Rosja Maksim Trańkow
Chińska Republika Ludowa Sui Wenjing
Chińska Republika Ludowa Han Cong
Kanada Meagan Duhamel
Kanada Eric Radford
Pary taneczne Kanada Tessa Virtue
Kanada Scott Moir
Kanada Kaitlyn Weaver
Kanada Andrew Poje
Włochy Anna Cappellini
Włochy Luca Lanotte
3 GP. 4-6 listopada 2011 Chińska Republika Ludowa Szanghaj
Puchar Chin 2011
Soliści Stany Zjednoczone Jeremy Abbott Japonia Nobunari Oda Chińska Republika Ludowa Song Nan
Solistki Włochy Carolina Kostner Stany Zjednoczone Mirai Nagasu Rosja Adelina Sotnikowa
Pary sportowe Rosja Yūko Kawaguchi
Rosja Aleksandr Smirnow
Chińska Republika Ludowa Zhang Dan
Chińska Republika Ludowa Zhang Hao
Kanada Kirsten Moore-Towers
Kanada Dylan Moscovitch
Pary taneczne Rosja Jekatierina Bobrowa
Rosja Dmitrij Sołowjow
Stany Zjednoczone Maia Shibutani
Stany Zjednoczone Alex Shibutani
Francja Pernelle Carron
Francja Lloyd Jones
4 GP. 11-13 listopada 2011 Japonia Sapporo
NHK Trophy 2011
Soliści Japonia Daisuke Takahashi Japonia Takahiko Kozuka Stany Zjednoczone Ross Miner
Solistki Japonia Akiko Suzuki Japonia Mao Asada Rosja Alona Leonowa
Pary sportowe Rosja Yūko Kawaguchi
Rosja Aleksandr Smirnow
Japonia Narumi Takahashi
Japonia Mervin Tran
Niemcy Alona Sawczenko
Niemcy Robin Szolkowy
Pary taneczne Stany Zjednoczone Maia Shibutani
Stany Zjednoczone Alex Shibutani
Kanada Kaitlyn Weaver
Kanada Andrew Poje
Rosja Jelena Iljinych
Rosja Nikita Kacałapow
5 GP. 18-20 listopada 2011 Francja Paryż
Trophée Eric Bompard Cachemire
Soliści Kanada Patrick Chan Chińska Republika Ludowa Song Nan Czechy Michal Březina
Solistki Rosja Jelizawieta Tuktamyszewa Włochy Carolina Kostner Stany Zjednoczone Alissa Czisny
Pary sportowe Rosja Tetiana Wołosożar
Rosja Maksim Trańkow
Rosja Wiera Bazarowa
Rosja Jurij Łarionow
Kanada Meagan Duhamel
Kanada Eric Radford
Pary taneczne Kanada Tessa Virtue
Kanada Scott Moir
Francja Nathalie Péchalat
Francja Fabian Bourzat
Włochy Anna Cappellini
Włochy Luca Lanotte
6 GP. 25-27 listopada 2011 Rosja Moskwa
Cup of Russia
Soliści Japonia Yuzuru Hanyū Hiszpania Javier Fernández Stany Zjednoczone Jeremy Abbott
Solistki Japonia Mao Asada Rosja Alona Leonowa Rosja Adelina Sotnikowa
Pary sportowe Niemcy Alona Sawczenko
Niemcy Robin Szolkowy
Rosja Yūko Kawaguchi
Rosja Aleksandr Smirnow
Włochy Stefania Berton
Włochy Ondřej Hotárek
Pary taneczne Stany Zjednoczone Meryl Davis
Stany Zjednoczone Charlie White
Kanada Kaitlyn Weaver
Kanada Andrew Poje
Rosja Jekatierina Bobrowa
Rosja Dmitrij Sołowjow
7 GP. 8-11 grudnia 2011 Kanada Québec
Finał Grand Prix
Soliści Kanada Patrick Chan Japonia Daisuke Takahashi Hiszpania Javier Fernández
Solistki Włochy Carolina Kostner Japonia Akiko Suzuki Rosja Alona Leonowa
Pary sportowe Niemcy Alona Sawczenko
Niemcy Robin Szolkowy
Rosja Tetiana Wołosożar
Rosja Maksim Trańkow
Rosja Yūko Kawaguchi
Rosja Aleksandr Smirnow
Pary taneczne Stany Zjednoczone Meryl Davis
Stany Zjednoczone Charlie White
Kanada Tessa Virtue
Kanada Scott Moir
Francja Nathalie Péchalat
Francja Fabian Bourzat
Mistrzostwa EuropyWielka Brytania Sheffield
Mistrzostwa Czterech KontynentówStany Zjednoczone Colorado Springs
Mistrzostwa ŚwiataFrancja Nicea

Klasyfikacje punktowe[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Punkty
(soliści/solistki)
Punkty
(pary sportowe/taneczne)
1 miejsce 15 punktów 15 punktów
2 miejsce 13 punktów 13 punktów
3 miejsce 11 punktów 11 punktów
4 miejsce 9 punktów 9 punktów
5 miejsce 7 punktów 7 punktów
6 miejsce 5 punktów 5 punktów
7 miejsce 4 punkty
8 miejsce 3 punkty

Awans do finału Grand Prix zdobywa 6 najlepszych zawodników/par w każdej z konkurencji.

Soliści
Poz. Zawodnik Punkty[1]
1 Kanada Patrick Chan 30
2 Japonia Daisuke Takahashi 26
3 Stany Zjednoczone Jeremy Abbott 26
4 Czechy Michal Březina 26
5 Hiszpania Javier Fernández 26
6 Japonia Yuzuru Hanyū 24
7 Chińska Republika Ludowa Song Nan 24
8 Japonia Takahiko Kozuka 24
9 Stany Zjednoczone Adam Rippon 18
10 Japonia Nobunari Oda 17
Solistki
Poz. Zawodniczka Punkty[2]
1 Rosja Jelizawieta Tuktamyszewa 30
2 Japonia Mao Asada 28
3 Włochy Carolina Kostner 28
4 Japonia Akiko Suzuki 28
5 Stany Zjednoczone Alissa Czisny 26
6 Rosja Alona Leonowa 24
7 Rosja Adelina Sotnikowa 22
8 Stany Zjednoczone Mirai Nagasu 20
9 Stany Zjednoczone Ashley Wagner 20
10 Szwecja Viktoria Helgesson 18
Pary sportowe
Poz. Zawodnicy Punkty[3]
1 Rosja Tetiana Wołosożar / Maksim Trańkow 30
2 Niemcy Alona Sawczenko / Robin Szolkowy 30
3 Rosja Yūko Kawaguchi / Aleksandr Smirnow 30
4 Chińska Republika Ludowa Zhang Dan / Zhang Hao 26
5 Japonia Narumi Takahashi / Mervin Tran 22
6 Kanada Meagan Duhamel / Eric Radford 22
7 Kanada Kirsten Moore-Towers / Dylan Moscovitch 22
8 Rosja Wiera Bazarowa / Jurij Łarionow 20
9 Chińska Republika Ludowa Sui Wenjing / Han Cong 20
10 Włochy Stefania Berton / Ondřej Hotárek 20
Pary taneczne
Poz. Zawodnicy Punkty[4]
1 Stany Zjednoczone Meryl Davis / Charlie White 30
2 Kanada Tessa Virtue / Scott Moir 30
3 Stany Zjednoczone Maia Shibutani / Alex Shibutani 28
4 Rosja Jekatierina Bobrowa / Dmitrij Sołowjow 26
5 Francja Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat 26
6 Kanada Kaitlyn Weaver / Andrew Poje 26
7 Włochy Anna Cappellini / Luca Lanotte 22
8 Rosja Jelena Ilinych / Nikita Kacałapow 20
9 Litwa Isabella Tobias / Deividas Stagniūnas 18
10 Niemcy Nelli Zhiganshina / Alexander Gazsi 18

Przypisy[edytuj | edytuj kod]