ISU Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym 2014/2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
ISU Grand Prix
2014/2015
2013/2014 2015/2016
Data 24 października – 14 grudnia 2014
Organizator ISU

ISU Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym 2014/2015 – 20. edycja zawodów w łyżwiarstwie figurowym. Zawodnicy podczas sezonu wystąpili w siedmiu zawodach cyklu rozgrywek. Rywalizacja rozpoczęła się w Chicago 24 października, a zakończyła w hiszpańskiej Barcelonie finałem Grand Prix, który odbył się w dniach 11 – 14 grudnia 2014 roku.

Kalendarium zawodów[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejsce Zawody Źr.
1 24–26 października 2014 Stany Zjednoczone Chicago Skate America [1]
2 31 października – 2 listopada 2014 Kanada Kelowna Skate Canada International [2]
3 7–9 listopada 2014 Chińska Republika Ludowa Szanghaj Cup of China [3]
4 14–16 listopada 2014 Rosja Moskwa Rostelecom Cup [4]
5 21–23 listopada 2014 Francja Bordeaux Trophée Éric Bompard [5]
6 28–30 listopada 2014 Japonia Osaka NHK Trophy [6]
7 11–14 grudnia 2014 Hiszpania Barcelona Finał Grand Prix [7]

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Soliści[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zawody 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
1 Skate America Japonia Tatsuki Machida Stany Zjednoczone Jason Brown Kanada Nam Nguyen [1]
2 Skate Canada International Japonia Takahito Mura Hiszpania Javier Fernández Stany Zjednoczone Max Aaron [2]
3 Cup of China Rosja Maksim Kowtun Japonia Yuzuru Hanyū Stany Zjednoczone Richard Dornbush [3]
4 Rostelecom Cup Hiszpania Javier Fernández Rosja Siergiej Woronow Czechy Michal Březina [4]
5 Trophée Éric Bompard Rosja Maksim Kowtun Japonia Tatsuki Machida Kazachstan Dienis Tien [5]
6 NHK Trophy Japonia Daisuke Murakami Rosja Siergiej Woronow Japonia Takahito Mura [6]
7 Finał Grand Prix Japonia Yuzuru Hanyū Hiszpania Javier Fernández Rosja Siergiej Woronow [7]

Solistki[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zawody 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
1 Skate America Rosja Jelena Radionowa Rosja Jelizawieta Tuktamyszewa Stany Zjednoczone Gracie Gold [8]
2 Skate Canada International Rosja Anna Pogoriła Stany Zjednoczone Ashley Wagner Japonia Satoko Miyahara [9]
3 Cup of China Rosja Jelizawieta Tuktamyszewa Rosja Julija Lipnicka Japonia Kanako Murakami [10]
4 Rostelecom Cup Japonia Rika Hongo Rosja Anna Pogoriła Kanada Alaine Chartrand [11]
5 Trophée Éric Bompard Rosja Jelena Radionowa Rosja Julija Lipnicka Stany Zjednoczone Ashley Wagner [12]
6 NHK Trophy Stany Zjednoczone Gracie Gold Rosja Alona Leonowa Japonia Satoko Miyahara [13]
7 Finał Grand Prix Rosja Jelizawieta Tuktamyszewa Rosja Jelena Radionowa Stany Zjednoczone Ashley Wagner [14]

Pary sportowe[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zawody 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
1 Skate America Rosja Yūko Kawaguchi / Aleksandr Smirnow Stany Zjednoczone Haven Denney / Brandon Frazier Chińska Republika Ludowa Peng Cheng / Zhang Hao [15]
2 Skate Canada International Kanada Meagan Duhamel / Eric Radford Chińska Republika Ludowa Sui Wenjing / Han Cong Rosja Jewgienija Tarasowa / Władimir Morozow [16]
3 Cup of China Chińska Republika Ludowa Peng Cheng / Zhang Hao Chińska Republika Ludowa Yu Xiaoyu / Jin Yang Chińska Republika Ludowa Wang Xuehan / Wang Lei [17]
4 Rostelecom Cup Rosja Ksienija Stołbowa / Fiodor Klimow Rosja Jewgienija Tarasowa / Władimir Morozow Rosja Kristina Astachowa / Aleksiej Rogonow [18]
5 Trophée Éric Bompard Rosja Ksienija Stołbowa / Fiodor Klimow Chińska Republika Ludowa Sui Wenjing / Han Cong Chińska Republika Ludowa Wang Xuehan / Wang Lei [19]
6 NHK Trophy Kanada Meagan Duhamel / Eric Radford Rosja Yūko Kawaguchi / Aleksandr Smirnow Chińska Republika Ludowa Yu Xiaoyu / Jin Yang [20]
7 Finał Grand Prix Kanada Meagan Duhamel / Eric Radford Rosja Ksienija Stołbowa / Fiodor Klimow Chińska Republika Ludowa Sui Wenjing / Han Cong [21]

Pary taneczne[edytuj | edytuj kod]

Lp. Zawody 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
1 Skate America Stany Zjednoczone Madison Chock / Evan Bates Stany Zjednoczone Maia Shibutani / Alex Shibutani Rosja Aleksandra Stiepanowa / Iwan Bukin [22]
2 Skate Canada International Kanada Kaitlyn Weaver / Andrew Poje Kanada Piper Gilles / Paul Poirier Stany Zjednoczone Madison Hubbell / Zachary Donohue [23]
3 Cup of China Francja Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron Stany Zjednoczone Maia Shibutani / Alex Shibutani Włochy Anna Cappellini / Luca Lanotte [24]
4 Rostelecom Cup Stany Zjednoczone Madison Chock / Evan Bates Rosja Jelena Ilinych / Rusłan Żyganszyn Wielka Brytania Penny Coomes / Nicholas Buckland [25]
5 Trophée Éric Bompard Francja Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron Kanada Piper Gilles / Paul Poirier Stany Zjednoczone Madison Hubbell / Zachary Donohue [26]
6 NHK Trophy Kanada Kaitlyn Weaver / Andrew Poje Rosja Ksienija Mońko / Kiriłł Chalawin Stany Zjednoczone Kaitlin Hawayek / Jean-Luc Baker [27]
7 Finał Grand Prix Kanada Kaitlyn Weaver / Andrew Poje Stany Zjednoczone Madison Chock / Evan Bates Francja Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron [28]

Klasyfikacje punktowe[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Punkty
(soliści/solistki)
Punkty
(pary sportowe/taneczne)
1 miejsce 15 punktów 15 punktów
2 miejsce 13 punktów 13 punktów
3 miejsce 11 punktów 11 punktów
4 miejsce 9 punktów 9 punktów
5 miejsce 7 punktów 7 punktów
6 miejsce 5 punktów 5 punktów
7 miejsce 4 punkty
8 miejsce 3 punkty

Awans do finału Grand Prix zdobywa 6 najlepszych zawodników/par w każdej z konkurencji.

Soliści
Poz. Zawodnik Punkty[29]
1 Rosja Maksim Kowtun 30
2 Hiszpania Javier Fernández 28
3 Japonia Tatsuki Machida 28
4 Japonia Takahito Mura 26
5 Rosja Siergiej Woronow 26
6 Japonia Yuzuru Hanyū 22
7 Stany Zjednoczone Jason Brown 20
8 Kazachstan Dienis Tien 20
9 Kanada Nam Nguyen 20
10 Rosja Konstantin Mieńszow 16
Solistki
Poz. Zawodniczka Punkty[30]
1 Rosja Jelena Radionowa 30
2 Rosja Jelizawieta Tuktamyszewa 28
3 Rosja Anna Pogoriła 28
4 Stany Zjednoczone Gracie Gold 26
5 Rosja Julija Lipnicka 26
6 Stany Zjednoczone Ashley Wagner 24
7 Japonia Rika Hongo 22
8 Japonia Satoko Miyahara 22
9 Japonia Kanako Murakami 20
10 Rosja Alona Leonowa 18
Pary sportowe
Poz. Zawodnicy Punkty[31]
1 Rosja Ksienija Stołbowa / Fiodor Klimow 30
2 Kanada Meagan Duhamel / Eric Radford 30
3 Rosja Yūko Kawaguchi / Aleksandr Smirnow 28
4 Chińska Republika Ludowa Peng Cheng / Zhang Hao 26
5 Chińska Republika Ludowa Sui Wenjing / Han Cong 26
6 Chińska Republika Ludowa Yu Xiaoyu / Jin Yang 24
7 Rosja Jewgienija Tarasowa / Władimir Morozow 24
8 Stany Zjednoczone Haven Denney / Brandon Frazier 22
9 Chińska Republika Ludowa Wang Xuehan / Wang Lei 22
10 Stany Zjednoczone Alexa Scimeca / Chris Knierim 18
Pary taneczne
Poz. Zawodnicy Punkty[32]
1 Stany Zjednoczone Madison Chock / Evan Bates 30
2 Kanada Kaitlyn Weaver / Andrew Poje 30
3 Francja Gabriella Papadakis / Guillaume Cizeron 30
4 Stany Zjednoczone Maia Shibutani / Alex Shibutani 26
5 Kanada Piper Gilles / Paul Poirier 26
6 Rosja Jelena Ilinych / Rusłan Żyganszyn 22
6 Rosja Ksienija Mońko / Kiriłł Chalawin 22
7 Stany Zjednoczone Madison Hubbell / Zachary Donohue 22
8 Wielka Brytania Penny Coomes / Nicholas Buckland 18
10 Rosja Aleksandra Stiepanowa / Iwan Bukin 18

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. ISU GP 2014 Hilton HHonors Skate America – Men – Result (ang.). ISU, 2014-10-25. [dostęp 2018-08-24].
  2. ISU GP Skate Canada International 2014 – Men – Result (ang.). ISU, 2014-11-01. [dostęp 2018-08-24].
  3. ISU GP Lexus Cup of China 2014 – Men – Result (ang.). ISU, 2014-11-08. [dostęp 2018-08-24].
  4. ISU GP Rostelecom Cup 2014 – Men – Result (ang.). ISU, 2014-11-15. [dostęp 2018-08-24].
  5. ISU GP Trophee Eric Bompard 2014 – Men – Result (ang.). ISU, 2014-11-22. [dostęp 2018-08-24].
  6. ISU GP NHK Trophy 2014 – Men – Result (ang.). ISU, 2014-11-29. [dostęp 2018-08-24].
  7. ISU Grand Prix of Figure Skating Final 2014 – Men – Result (ang.). ISU, 2014-12-13. [dostęp 2018-08-24].
  8. ISU GP 2014 Hilton HHonors Skate America – Ladies – Result (ang.). ISU, 2014-10-26. [dostęp 2018-08-24].
  9. ISU GP Skate Canada International 2014 – Ladies – Result (ang.). ISU, 2014-11-01. [dostęp 2018-08-24].
  10. ISU GP Lexus Cup of China 2014 – Ladies – Result (ang.). ISU, 2014-11-08. [dostęp 2018-08-24].
  11. ISU GP Rostelecom Cup 2014 – Ladies – Result (ang.). ISU, 2014-11-15. [dostęp 2018-08-24].
  12. ISU GP Trophee Eric Bompard 2014 – Ladies – Result (ang.). ISU, 2014-11-22. [dostęp 2018-08-24].
  13. ISU GP NHK Trophy 2014 – Ladies – Result (ang.). ISU, 2014-11-29. [dostęp 2018-08-24].
  14. ISU Grand Prix of Figure Skating Final 2014 – Ladies – Result (ang.). ISU, 2014-12-13. [dostęp 2018-08-24].
  15. ISU GP 2014 Hilton HHonors Skate America – Pairs – Result (ang.). ISU, 2014-10-26. [dostęp 2018-08-24].
  16. ISU GP Skate Canada International 2014 – Pairs – Result (ang.). ISU, 2014-11-01. [dostęp 2018-08-24].
  17. ISU GP Lexus Cup of China 2014 – Pairs – Result (ang.). ISU, 2014-11-08. [dostęp 2018-08-24].
  18. ISU GP Rostelecom Cup 2014 – Pairs – Result (ang.). ISU, 2014-11-15. [dostęp 2018-08-24].
  19. ISU GP Trophee Eric Bompard 2014 – Pairs – Result (ang.). ISU, 2014-11-22. [dostęp 2018-08-24].
  20. ISU GP NHK Trophy 2014 – Pairs – Result (ang.). ISU, 2014-11-29. [dostęp 2018-08-24].
  21. ISU Grand Prix of Figure Skating Final 2014 – Pairs – Result (ang.). ISU, 2014-12-13. [dostęp 2018-08-24].
  22. ISU GP 2014 Hilton HHonors Skate America – Ice Dance – Result (ang.). ISU, 2014-10-25. [dostęp 2018-08-24].
  23. ISU GP Skate Canada International 2014 – Ice Dance – Result (ang.). ISU, 2014-11-01. [dostęp 2018-08-24].
  24. ISU GP Lexus Cup of China 2014 – Ice Dance – Result (ang.). ISU, 2014-11-08. [dostęp 2018-08-24].
  25. ISU GP Rostelecom Cup 2014 – Ice Dance – Result (ang.). ISU, 2014-11-15. [dostęp 2018-08-24].
  26. ISU GP Trophee Eric Bompard 2014 – Ice Dance – Result (ang.). ISU, 2014-11-22. [dostęp 2018-08-24].
  27. ISU GP NHK Trophy 2014 – Ice Dance – Result (ang.). ISU, 2014-11-30. [dostęp 2018-08-24].
  28. ISU Grand Prix of Figure Skating Final 2014 – Ice Dance – Result (ang.). ISU, 2014-12-13. [dostęp 2018-08-24].
  29. ISU Grand Prix of Figure Skating 2014/2015 – Men – Final Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-24].
  30. ISU Grand Prix of Figure Skating 2014/2015 – Ladies – Final Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-24].
  31. ISU Grand Prix of Figure Skating 2014/2015 – Pairs – Final Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-24].
  32. ISU Grand Prix of Figure Skating 2014/2015 – Ice Dance – Final Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-24].