ISU Junior Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym 2003/2004

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
ISU Junior Grand Prix
2003/2004
2002/2003 2004/2005
Data 11 września – 14 grudnia 2003
Organizator ISU

ISU Junior Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym 2003/2004 – 7. edycja zawodów w łyżwiarstwie figurowym w kategorii juniorów. Zawodnicy podczas tego sezonu wystąpili w dziewięciu zawodach tego cyklu rozgrywek. Rywalizacja rozpoczęła się w Sofii 11 września, a zakończyła się finałem JGP w Malmö, który odbył się w dniach 11–14 grudnia 2003 roku.

Kalendarium zawodów[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejsce Zawody Źr.
1 11–13 września 2003 Bułgaria Sofia JGP w Bułgarii [1]
2 18–21 września 2003 Słowacja Bratysława JGP na Słowacji [2]
3 24–28 września 2003 Meksyk Meksyk JGP w Meksyku [3]
4 2–5 października 2003 Czechy Ostrawa JGP w Czechach [4]
5 9–12 października 2003 Słowenia Bled JGP w Słowenii [5]
6 16–18 października 2003 Japonia Okaya JGP w Japonii [6]
7 22–26 października 2003 Chorwacja Zagrzeb JGP w Chorwacji [7]
8 30 października – 2 listopada 2003 Polska Gdańsk JGP w Polsce [8]
9 11–14 grudnia 2003 Szwecja Malmö Finał Junior Grand Prix [9]

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Soliści[edytuj | edytuj kod]

Zawody 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
Bułgaria Rosja Andriej Griaziew Czechy Tomáš Verner Kanada Shawn Sawyer
Słowacja Rosja Andriej Griaziew Japonia Nobunari Oda Kanada Christopher Mabee
Meksyk Stany Zjednoczone Jordan Brauninger Japonia Takahiko Kozuka Kanada Ken Rose
Czechy Czechy Tomáš Verner Rosja Siergiej Dobrin Rosja Aleksandr Uspienski
Słowenia Kanada Christopher Mabee Stany Zjednoczone Dennis Phan Kanada Shawn Sawyer
Japonia Stany Zjednoczone Evan Lysacek Japonia Kazumi Kishimoto Japonia Nobunari Oda
Chorwacja Stany Zjednoczone Evan Lysacek Francja Alban Préaubert Rosja Siergiej Dobrin
Polska Stany Zjednoczone Parker Pennington Rosja Aleksandr Uspienski Japonia Yasuharu Nanri
Finał JGP Stany Zjednoczone Evan Lysacek Rosja Andriej Griaziew Kanada Christopher Mabee

Solistki[edytuj | edytuj kod]

Zawody 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
Bułgaria Szwecja Lina Johansson Stany Zjednoczone Kimmie Meissner Kanada Cynthia Phaneuf
Słowacja Japonia Mai Asada Stany Zjednoczone Katy Taylor Rosja Olga Najdionowa
Meksyk Japonia Miki Ando Stany Zjednoczone Danielle Kahle Kanada Jessica Dubé
Czechy Czechy Lucie Krausová Rosja Olga Najdionowa Japonia Akiko Kitamura
Słowenia Stany Zjednoczone Kimmie Meissner Szwecja Lina Johansson Węgry Viktória Pavuk
Japonia Japonia Miki Ando Japonia Mai Asada Japonia Aki Sawada
Chorwacja Stany Zjednoczone Danielle Kahle Kanada Myriane Samson Rosja Jelena Naumowa
Polska Węgry Viktória Pavuk Japonia Akiko Kitamura Finlandia Kiira Korpi
Finał JGP Japonia Miki Ando Szwecja Lina Johansson Węgry Viktória Pavuk

Pary sportowe[edytuj | edytuj kod]

Zawody 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
Bułgaria Rosja Natalja Szestakowa / Pawieł Lebiediew Ukraina Tetiana Wołosożar / Petro Charczenko Stany Zjednoczone Brittany Vise / Nicholas Kole
Słowacja Rosja Tatjana Kokoriewa / Jegor Gołowkin Rosja Anastasija Kuźmina / Stanisław Jewdokimow Stany Zjednoczone Amy Howerton / Steven Pottenger
Meksyk Kanada Jessica Dubé / Bryce Davison Stany Zjednoczone Brittany Vise / Nicholas Kole Kanada Michelle Cronin / Brian Shales
Czechy Rosja Marija Muchortowa / Maksim Trańkow Ukraina Tetiana Wołosożar / Petro Charczenko Rosja Arina Uszakowa / Aleksandr Popow
Słowenia Rosja Tatjana Kokoriewa / Jegor Gołowkin Rosja Natalja Szestakowa / Pawieł Lebiediew Kanada Terra Findlay / John Mattatal
Japonia Kanada Jessica Dubé / Bryce Davison Kanada Michelle Cronin / Brian Shales Stany Zjednoczone Brooke Castile / Benjamin Okolski
Chorwacja Stany Zjednoczone Andrea Varraux / David Pelletier Stany Zjednoczone Amy Howerton / Steven Pottenger Rosja Anastasija Kuźmina / Stanisław Jewdokimow
Polska Rosja Marija Muchortowa / Maksim Trańkow Rosja Arina Uszakowa / Aleksandr Popow Stany Zjednoczone Brandilyn Sandoval / Laureano Ibarra
Finał JGP Kanada Jessica Dubé / Bryce Davison Rosja Natalja Szestakowa / Pawieł Lebiediew Rosja Marija Muchortowa / Maksim Trańkow

Pary taneczne[edytuj | edytuj kod]

Zawody 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
Bułgaria Węgry Nóra Hoffmann / Attila Elek Włochy Camilla Spelt / Luca Lanotte Rosja Anastasija Płatonowa / Andriej Maksimiszyn
Słowacja Rosja Jelena Romanowska / Aleksandr Graczow Ukraina Hanna Zadorożniuk / Serhij Werbyłło Stany Zjednoczone Morgan Matthews / Maxim Zavozin
Meksyk Rosja Natalja Michajłowa / Arkadij Siergiejew Izrael Alaksandra Zarecka / Raman Zarecki Włochy Anna Cappellini / Matteo Zanni
Czechy Ukraina Hanna Zadorożniuk / Serhij Werbyłło Rosja Olga Orłowa / Maksim Bołotin Czechy Petra Pachlová / Petr Knoth
Słowenia Węgry Nóra Hoffmann / Attila Elek Rosja Jekatierina Rublewa / Iwan Szefier Włochy Anna Cappellini / Matteo Zanni
Japonia Rosja Natalja Michajłowa / Arkadij Siergiejew Rosja Jelena Romanowska / Aleksandr Graczow Kanada Lauren Senft / Leif Gislason
Chorwacja Stany Zjednoczone Morgan Matthews / Maxim Zavozin Rosja Olga Orłowa / Maksim Bołotin Włochy Camilla Spelt / Luca Lanotte
Polska Izrael Alaksandra Zarecka / Raman Zarecki Rosja Jekatierina Rublewa / Iwan Szefier Stany Zjednoczone Kirsten Frisch / Augie Hill
Finał JGP Węgry Nóra Hoffmann / Attila Elek Rosja Jelena Romanowska / Aleksandr Graczow Stany Zjednoczone Morgan Matthews / Maxim Zavozin

Klasyfikacje punktowe[edytuj | edytuj kod]

Do finału Grand Prix zakwalifikowało się 8 najlepszych zawodników/par w każdej z konkurencji.

Soliści
Poz. Zawodnik Punkty[1]
Miejsca 1–8: kwalifikacja do Finału Junior Grand Prix
1 Rosja Andriej Griaziew 30
2 Stany Zjednoczone Evan Lysacek 30
3 Czechy Tomáš Verner 28
4 Kanada Christopher Mabee 26
5 Stany Zjednoczone Jordan Brauninger 24
6 Rosja Aleksandr Uspienski 24
7 Rosja Siergiej Dobrin 24
8 Japonia Nobunari Oda 24
Miejsca 9–11: rezerwa do Finału Junior Grand Prix
9 Francja Alban Préaubert 22
10 Japonia Kazumi Kishimoto 22
11 Kanada Shawn Sawyer 22
Solistki
Poz. Zawodniczka Punkty[2]
Miejsca 1–8: kwalifikacja do Finału Junior Grand Prix
1 Japonia Miki Ando 30
2 Szwecja Lina Johansson 28
3 Japonia Mai Asada 28
4 Stany Zjednoczone Danielle Kahle 28
5 Stany Zjednoczone Kimmie Meissner 28
6 Węgry Viktória Pavuk 26
7 Rosja Olga Najdionowa 24
8 Japonia Akiko Kitamura 24
Miejsca 9–11: rezerwa do Finału Junior Grand Prix
9 Stany Zjednoczone Katy Taylor 22
10 Czechy Lucie Krausová 19
11 Japonia Aki Sawada 18
Pary sportowe
Poz. Zawodnicy Punkty[3]
Miejsca 1–8: kwalifikacja do Finału Junior Grand Prix
1 Kanada Jessica Dubé / Bryce Davison 30
2 Rosja Marija Muchortowa / Maksim Trańkow 30
3 Rosja Tatjana Kokoriewa / Jegor Gołowkin 30
4 Rosja Natalja Szestakowa / Pawieł Lebiediew 28
5 Ukraina Tetiana Wołosożar / Petro Charczenko 26
6 Stany Zjednoczone Andrea Varraux / David Pelletier 24
7 Rosja Anastasija Kuźmina / Stanisław Jewdokimow 24
8 Rosja Arina Uszakowa / Aleksandr Popow 24
Miejsca 9–11: rezerwa do Finału Junior Grand Prix
9 Stany Zjednoczone Brittany Vise / Nicholas Kole 24
10 Kanada Michelle Cronin / Brian Shales 24
11 Stany Zjednoczone Amy Howerton / Steven Pottenger 24
Pary taneczne
Poz. Zawodnicy Punkty[4]
Miejsca 1–8: kwalifikacja do Finału Junior Grand Prix
1 Węgry Nóra Hoffmann / Attila Elek 30
2 Rosja Natalja Michajłowa / Arkadij Siergiejew 30
3 Rosja Jelena Romanowska / Aleksandr Graczow 28
4 Izrael Alaksandra Zarecka / Raman Zarecki 28
5 Ukraina Hanna Zadorożniuk / Serhij Werbyłło 28
6 Stany Zjednoczone Morgan Matthews / Maxim Zavozin 26
7 Rosja Olga Orłowa / Maksim Bołotin 26
8 Rosja Jekatierina Rublewa / Iwan Szefier 26
Miejsca 9–11: rezerwa do Finału Junior Grand Prix
9 Włochy Camilla Spelt / Luca Lanotte 24
10 Włochy Anna Cappellini / Matteo Zanni 22
11 Kanada Lauren Senft / Leif Gislason 20

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. ISU Junior Grand Prix of Figure Skating 2003/2004 – Junior Men – Final Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-07-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-31)].
  2. ISU Junior Grand Prix of Figure Skating 2003/2004 – Junior Ladies – Final Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-07-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-31)].
  3. ISU Junior Grand Prix of Figure Skating 2003/2004 – Junior Pairs – Final Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-07-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-31)].
  4. ISU Junior Grand Prix of Figure Skating 2003/2004 – Junior Ice Dance – Final Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-07-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-07-31)].