ISU Junior Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym 2004/2005

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
ISU Junior Grand Prix
2004/2005
2003/2004 2005/2006
ilustracja
Data 26 sierpnia – 5 grudnia 2004
Organizator ISU

ISU Junior Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym 2004/2005 – 8. edycja zawodów w łyżwiarstwie figurowym w kategorii juniorów. Zawodnicy podczas tego sezonu wystąpili w dziewięciu zawodach tego cyklu rozgrywek. Rywalizacja rozpoczęła się w Courchevel 26 sierpnia, a zakończyła się finałem JGP w Helsinkach, który odbył się w dniach 2–5 grudnia 2004 roku.

Kalendarium zawodów[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejsce Zawody Źr.
1 26–28 sierpnia 2004 Francja Courchevel JGP we Francji [1]
2 1–5 września 2004 Węgry Budapeszt JGP na Węgrzech [2]
3 9–12 września 2004 Stany Zjednoczone Long Beach JGP w Stanach Zjednoczonych [3]
4 16–19 września 2004 Chińska Republika Ludowa Harbin JGP w Chinach [4]
5 22–25 września 2004 Serbia Belgrad JGP w Serbii [5]
6 29 września – 3 października 2004 Ukraina Kijów JGP na Ukrainie [6]
7 7–9 października 2004 Niemcy Chemnitz JGP w Niemczech [7]
8 12–15 października 2004 Rumunia Miercurea-Ciuc JGP w Rumunii [8]
9 2–5 grudnia 2004 Finlandia Helsinki Finał Junior Grand Prix [9]

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Soliści[edytuj | edytuj kod]

Zawody 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
Francja Francja Yannick Ponsero Rosja Andriej Łutaj Francja Jérémie Colot
Węgry Rosja Aleksandr Uspienski Japonia Yasuharu Nanri Rosja Siergiej Woronow
Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone Dennis Phan Kanada Christopher Mabee Stany Zjednoczone Princeton Kwong
Chińska Republika Ludowa Rosja Michaił Magierowski Szwajcaria Jamal Othman Japonia Kazumi Kishimoto
Serbia Kanada Christopher Mabee Stany Zjednoczone Shaun Rogers Rosja Siergiej Dobrin
Ukraina Japonia Yasuharu Nanri Stany Zjednoczone Dennis Phan Japonia Nobunari Oda
Niemcy Szwajcaria Jamal Othman Rosja Aleksandr Uspienski Stany Zjednoczone Princeton Kwong
Rumunia Japonia Ryo Shibata Rosja Siergiej Dobrin Rosja Michaił Magierowski
Finał JGP Stany Zjednoczone Dennis Phan Japonia Yasuharu Nanri Rosja Aleksandr Uspienski

Solistki[edytuj | edytuj kod]

Zawody 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
Francja Kanada Meagan Duhamel Stany Zjednoczone Kimmie Meissner Stany Zjednoczone Jessica Houston
Węgry Korea Południowa Kim Yu-na Japonia Aki Sawada Stany Zjednoczone Katy Taylor
Stany Zjednoczone Japonia Mao Asada Stany Zjednoczone Kimmie Meissner Stany Zjednoczone Danielle Kahle
Chińska Republika Ludowa Japonia Nana Takeda Korea Południowa Kim Yu-na Kanada Jessica Dubé
Serbia Finlandia Laura Lepistö Stany Zjednoczone Jane Bugaeva Kanada Signe Ronka
Ukraina Japonia Mao Asada Rosja Wieronika Kropotina Japonia Aki Sawada
Niemcy Finlandia Kiira Korpi Stany Zjednoczone Danielle Kahle Stany Zjednoczone Katy Taylor
Rumunia Japonia Akiko Kitamura Japonia Nana Takeda Stany Zjednoczone Jessica Houston
Finał JGP Japonia Mao Asada Korea Południowa Kim Yu-na Stany Zjednoczone Kimmie Meissner

Pary sportowe[edytuj | edytuj kod]

Zawody 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
Francja Stany Zjednoczone Mariel Miller / Rockne Brubaker Rosja Arina Uszakowa / Aleksandr Popow Stany Zjednoczone Brooke Castile / Benjamin Okolski
Węgry Stany Zjednoczone Sydney Schmidt / Christopher Pottenger Stany Zjednoczone Lindsey Seitz / Andy Seitz Ukraina Alina Dikhtiar / Fillip Zalevski
Stany Zjednoczone Kanada Jessica Dubé / Bryce Davison Stany Zjednoczone Aaryn Smith / Will Chitwood Kanada Michelle Cronin / Brian Shales
Chińska Republika Ludowa Rosja Marija Muchortowa / Maksim Trańkow Kanada Jessica Dubé / Bryce Davison Rosja Jelena Jefajewa / Aleksiej Mieńszykow
Serbia Stany Zjednoczone Julia Vlassov / Drew Meekins Stany Zjednoczone Aaryn Smith / Will Chitwood Szwecja Angelika Pylkina / Niklas Hogner
Ukraina Rosja Arina Uszakowa / Aleksandr Popow Stany Zjednoczone Katelyn Uhlig / Colin Loomis Stany Zjednoczone Julia Vlassov / Drew Meekins
Niemcy Rosja Marija Muchortowa / Maksim Trańkow Stany Zjednoczone Brittany Vise / Nicholas Kole Szwecja Angelika Pylkina / Niklas Hogner
Rumunia Rosja Tatjana Kokoriewa / Jegor Gołowkin Stany Zjednoczone Mariel Miller / Rockne Brubaker Rosja Jelena Jefajewa / Aleksiej Mieńszykow
Finał JGP Rosja Marija Muchortowa / Maksim Trańkow Stany Zjednoczone Brittany Vise / Nicholas Kole Stany Zjednoczone Mariel Miller / Rockne Brubaker

Pary taneczne[edytuj | edytuj kod]

Zawody 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
Francja Stany Zjednoczone Morgan Matthews / Maxim Zavozin Kanada Tessa Virtue / Scott Moir Francja Pernelle Carron / Edouard Dezutter
Węgry Włochy Anna Cappellini / Matteo Zanni Kanada Allie McCurdy / Michael Coreno Stany Zjednoczone Trina Pratt / Todd Gilles
Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone Morgan Matthews / Maxim Zavozin Kanada Siobhan Karam / Joshua McGrath Rosja Anastasija Gorszkowa / Ilja Tkaczenko
Chińska Republika Ludowa Kanada Tessa Virtue / Scott Moir Rosja Natalja Michajłowa / Arkadij Siergiejew Stany Zjednoczone Trina Pratt / Todd Gilles
Serbia Włochy Anna Cappellini / Matteo Zanni Rosja Anastasija Gorszkowa / Ilja Tkaczenko Stany Zjednoczone Meryl Davis / Charlie White
Ukraina Rosja Anastasija Płatonowa / Andriej Maksimiszyn Czechy Petra Pachlova / Petr Knoth Kanada Allie McCurdy / Michael Coreno
Niemcy Rosja Natalja Michajłowa / Arkadij Siergiejew Włochy Camilla Pistorello / Luca Lanotte Izrael Alaksandra Zarecka / Raman Zarecki
Rumunia Rosja Anastasija Płatonowa / Andriej Maksimiszyn Izrael Alaksandra Zarecka / Raman Zarecki Stany Zjednoczone Meryl Davis / Charlie White
Finał JGP Stany Zjednoczone Morgan Matthews / Maxim Zavozin Kanada Tessa Virtue / Scott Moir Włochy Anna Cappellini / Matteo Zanni

Klasyfikacje punktowe[edytuj | edytuj kod]

Awans do finału Grand Prix zdobywa 8 najlepszych zawodników/par w każdej z konkurencji.

Soliści
Poz. Zawodnik Punkty[1]
Miejsca 1–8: kwalifikacja do Finału Junior Grand Prix
1 Japonia Yasuharu Nanri 28
2 Rosja Aleksandr Uspienski 28
3 Stany Zjednoczone Dennis Phan 28
4 Kanada Christopher Mabee 28
5 Szwajcaria Jamal Othman 28
6 Rosja Michaił Magierowski 26
7 Japonia Ryo Shibata 24
8 Rosja Siergiej Dobrin 24
Miejsca 9–11: rezerwa do Finału Junior Grand Prix
9 Francja Yannick Ponsero 22
10 Rosja Andriej Łutaj 22
11 Stany Zjednoczone Princeton Kwong 22
Solistki
Poz. Zawodniczka Punkty[2]
Miejsca 1–8: kwalifikacja do Finału Junior Grand Prix
1 Japonia Mao Asada 30
2 Korea Południowa Kim Yu-na 28
3 Japonia Nana Takeda 28
4 Stany Zjednoczone Kimmie Meissner 26
5 Japonia Akiko Kitamura 24
6 Japonia Aki Sawada 24
7 Stany Zjednoczone Danielle Kahle 24
8 Kanada Meagan Duhamel 22
Miejsca 9–11: rezerwa do Finału Junior Grand Prix
9 Stany Zjednoczone Jane Bugaeva 22
10 Stany Zjednoczone Katy Taylor 22
11 Stany Zjednoczone Jessica Houston 22
Pary sportowe
Poz. Zawodnicy Punkty[3]
Miejsca 1–8: kwalifikacja do Finału Junior Grand Prix
1 Rosja Marija Muchortowa / Maksim Trańkow 30
2 Rosja Arina Uszakowa / Aleksandr Popow 28
3 Stany Zjednoczone Mariel Miller / Rockne Brubaker 28
4 Kanada Jessica Dubé / Bryce Davison 28
5 Stany Zjednoczone Julia Vlassov / Drew Meekins 26
6 Stany Zjednoczone Aaryn Smith / Will Chitwood 26
7 Rosja Tatjana Kokoriewa / Jegor Gołowkin 24
8 Stany Zjednoczone Sydney Schmidt / Christopher Pottenger 24
Miejsca 9–11: rezerwa do Finału Junior Grand Prix
9 Stany Zjednoczone Brittany Vise / Nicholas Kole 22
10 Stany Zjednoczone Lindsey Seitz / Andy Seitz 22
11 Szwecja Angelika Pylkina / Niklas Hogner 22
Pary taneczne
Poz. Zawodnicy Punkty[4]
Miejsca 1–8: kwalifikacja do Finału Junior Grand Prix
1 Włochy Anna Cappellini / Matteo Zanni 30
2 Stany Zjednoczone Morgan Matthews / Maxim Zavozin 30
3 Rosja Anastasija Płatonowa / Andriej Maksimiszyn 30
4 Kanada Tessa Virtue / Scott Moir 28
5 Rosja Natalja Michajłowa / Arkadij Siergiejew 28
6 Izrael Alaksandra Zarecka / Raman Zarecki 24
7 Rosja Anastasija Gorszkowa / Ilja Tkaczenko 24
8 Kanada Allie McCurdy / Michael Coreno 24
Miejsca 9–11: rezerwa do Finału Junior Grand Prix
9 Czechy Petra Pachlova / Petr Knoth 22
10 Stany Zjednoczone Meryl Davis / Charlie White 22
11 Stany Zjednoczone Trina Pratt / Todd Gilles 22

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. ISU Junior Grand Prix of Figure Skating 2004/2005 – Junior Men – Final Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-02-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-20)].
  2. ISU Junior Grand Prix of Figure Skating 2004/2005 – Junior Ladies – Final Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-02-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-20)].
  3. ISU Junior Grand Prix of Figure Skating 2004/2005 – Junior Pairs – Final Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-02-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-20)].
  4. ISU Junior Grand Prix of Figure Skating 2004/2005 – Junior Ice Dance – Final Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-02-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].