ISU Junior Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym 2005/2006

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
ISU Junior Grand Prix
2005/2006
2004/2005 2006/2007
ilustracja
Data 1 września – 27 listopada 2005
Organizator ISU

ISU Junior Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym 2005/2006 – 9. edycja zawodów w łyżwiarstwie figurowym w kategorii juniorów. Zawodnicy podczas tego sezonu wystąpili w dziewięciu zawodach tego cyklu rozgrywek. Rywalizacja rozpoczęła się w Bratysławie 1 września, a zakończyła się finałem JGP w Ostrawie, który odbył się w dniach 24 – 27 listopada 2005 roku.

Kalendarium zawodów[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejsce Zawody Źr.
1 1–4 września 2005 Słowacja Bratysława JGP w Słowacji [1]
2 7–11 września 2005 Andora Canillo JGP w Andorze [2]
3 14–17 września 2005 Estonia Tallinn JGP w Estonii [3]
4 22–25 września 2005 Kanada Montreal JGP w Kanadzie [4]
5 29 września – 2 października 2005 Bułgaria Sofia JGP w Bułgarii [5]
6 6–9 października 2005 Chorwacja Zagrzeb JGP w Chorwacji [6]
7 12–15 października 2005 Polska Gdańsk JGP w Polsce [7]
8 20–23 października 2005 Japonia Okaya JGP w Japonii [8]
9 24–27 listopada 2005 Czechy Ostrawa Finał Junior Grand Prix [9]

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Soliści[edytuj | edytuj kod]

Zawody 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
Słowacja Rosja Aleksandr Uspienski Stany Zjednoczone Stephen Carriere Niemcy Philipp Tischendorf
Andora Japonia Ryo Shibata Szwecja Adrian Schultheiss Stany Zjednoczone Geoffrey Varner
Estonia Stany Zjednoczone Tommy Steenberg Japonia Kosuke Morinaga Rosja Iwan Trietjakow
Kanada Kanada Patrick Chan Japonia Takahiko Kozuka Stany Zjednoczone Craig Ratterree
Bułgaria Stany Zjednoczone Stephen Carriere Stany Zjednoczone Traighe Rouse Rosja Siergiej Woronow
Chorwacja Szwecja Adrian Schultheiss Stany Zjednoczone Geoffrey Varner Japonia Ryo Shibata
Polska Rosja Aleksandr Uspienski Stany Zjednoczone Austin Kanallakan Chińska Republika Ludowa Chao Yang
Japonia Japonia Takahiko Kozuka Chińska Republika Ludowa Guan Jinlin Rosja Siergiej Woronow
Finał JGP Japonia Takahiko Kozuka Stany Zjednoczone Austin Kanallakan Stany Zjednoczone Geoffrey Varner

Solistki[edytuj | edytuj kod]

Zawody 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
Słowacja Korea Południowa Kim Yu-na Japonia Aki Sawada Gruzja Elene Gedewaniszwili
Andora Japonia Mai Asada Stany Zjednoczone Christine Zukowski Finlandia Laura Lepistö
Estonia Gruzja Elene Gedewaniszwili Rosja Wieronika Kropotina Finlandia Kiira Korpi
Kanada Japonia Akiko Kitamura Stany Zjednoczone Megan Oster Francja Laura Dutertre
Bułgaria Korea Południowa Kim Yu-na Stany Zjednoczone Katy Taylor Stany Zjednoczone Juliana Cannarozzo
Chorwacja Rosja Wieronika Kropotina Japonia Nana Takeda Stany Zjednoczone Christine Zukowski
Polska Japonia Haruka Inoue Japonia Akiko Kitamura Chińska Republika Ludowa Xu Binshu
Japonia Japonia Aki Sawada Chińska Republika Ludowa Xu Binshu Stany Zjednoczone Juliana Cannarozzo
Finał JGP Korea Południowa Kim Yu-na Japonia Aki Sawada Chińska Republika Ludowa Xu Binshu

Pary sportowe[edytuj | edytuj kod]

Zawody 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
Słowacja Stany Zjednoczone Mariel Miller / Rockne Brubaker Rosja Walerija Simakowa / Anton Tokariew Kanada Theresa Mailling / Dominique Welsh
Andora Stany Zjednoczone Bianca Butler / Joseph Jacobsen Stany Zjednoczone Julia Vlassov / Drew Meekins Rosja Jekatierina Ragozina / Pawieł Slusarienko
Estonia Stany Zjednoczone Aaryn Smith / Will Chitwood Rosja Jelizawieta Lewszyna / Konstantin Gawrin Stany Zjednoczone Lilly Pixley / John Salway
Kanada Rosja Walerija Simakowa / Anton Tokariew Rosja Jekatierina Szeriemietjewa / Michaił Kuzniecow Kanada Michelle Cronin / Brian Shales
Bułgaria Stany Zjednoczone Mariel Miller / Rockne Brubaker Stany Zjednoczone Kendra Moyle / Andy Seitz Rosja Jelizawieta Lewszyna / Konstantin Gawrin
Chorwacja Stany Zjednoczone Bridget Namiotka / John Coughlin Rosja Ksienija Krasilnikowa / Konstantin Biezmatiernych Stany Zjednoczone Julia Vlassov / Drew Meekins
Polska Stany Zjednoczone Aaryn Smith / Will Chitwood Rosja Jekatierina Wasiljewa / Aleksandr Smirnow Szwecja Angelika Pylkina / Niklas Hogner
Japonia Stany Zjednoczone Kendra Moyle / Andy Seitz Rosja Ksienija Krasilnikowa / Konstantin Biezmatiernych Stany Zjednoczone Bianca Butler / Joseph Jacobsen
Finał JGP Rosja Walerija Simakowa / Anton Tokariew Stany Zjednoczone Julia Vlassov / Drew Meekins Stany Zjednoczone Mariel Miller / Rockne Brubaker

Pary taneczne[edytuj | edytuj kod]

Zawody 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
Słowacja Rosja Natalja Michajłowa / Arkadij Siergiejew Włochy Anna Cappellini / Luca Lanotte Stany Zjednoczone Trina Pratt / Todd Gilles
Andora Kanada Tessa Virtue / Scott Moir Stany Zjednoczone Meryl Davis / Charlie White Rosja Ksienija Antonowa / Roman Mylnikow
Estonia Rosja Anastasija Gorszkowa / Ilja Tkaczenko Kanada Allie Hann-McCurdy / Michael Coreno Estonia Grethe Grünberg / Kristian Rand
Kanada Kanada Tessa Virtue / Scott Moir Rosja Jekatierina Bobrowa / Dmitrij Sołowjow Kanada Mylène Lamoureux / Michael Mee
Bułgaria Stany Zjednoczone Meryl Davis / Charlie White Włochy Anna Cappellini / Luca Lanotte Rosja Anastasija Płatonowa / Andriej Maksimiszyn
Chorwacja Rosja Natalja Michajłowa / Arkadij Siergiejew Stany Zjednoczone Trina Pratt / Todd Gilles Rosja Kristina Gorszkowa / Witalij Butikow
Polska Rosja Anastasija Gorszkowa / Ilja Tkaczenko Rosja Jekatierina Bobrowa / Dmitrij Sołowjow Stany Zjednoczone Jane Summersett / Elliott Pennington
Japonia Rosja Anastasija Płatonowa / Andriej Maksimiszyn Niemcy Rina Thieleke / Sascha Rabe Rosja Polina Jakobs / Aleksandr Bajdukow
Finał JGP Kanada Tessa Virtue / Scott Moir Stany Zjednoczone Meryl Davis / Charlie White Włochy Anna Cappellini / Luca Lanotte

Klasyfikacje punktowe[edytuj | edytuj kod]

Awans do finału Grand Prix zdobywa 8 najlepszych zawodników/par w każdej z konkurencji.

Soliści
Poz. Zawodnik Punkty[1]
Miejsca 1–8: kwalifikacja do Finału Junior Grand Prix
1 Rosja Aleksandr Uspienski 30
2 Szwecja Adrian Schultheiss 28
3 Japonia Takahiko Kozuka 28
4 Stany Zjednoczone Stephen Carriere 28
5 Japonia Ryo Shibata 26
6 Kanada Patrick Chan 24
7 Stany Zjednoczone Geoffrey Varner 24
8 Stany Zjednoczone Austin Kanallakan 22
Miejsca 9–11: rezerwa do Finału Junior Grand Prix
9 Chińska Republika Ludowa Guan Jinlin 22
10 Rosja Siergiej Woronow 22
11 Japonia Kosuke Morinaga 20
Solistki
Poz. Zawodniczka Punkty[2]
Miejsca 1–8: kwalifikacja do Finału Junior Grand Prix
1 Korea Południowa Kim Yu-na 30
2 Japonia Aki Sawada 28
3 Rosja Wieronika Kropotina 28
4 Japonia Akiko Kitamura 28
5 Gruzja Elene Gedewaniszwili 26
6 Japonia Mai Asada 24
7 Stany Zjednoczone Christine Zukowski 24
8 Chińska Republika Ludowa Xu Binshu 24
Miejsca 9–11: rezerwa do Finału Junior Grand Prix
9 Stany Zjednoczone Katy Taylor 22
10 Japonia Nana Takeda 22
11 Stany Zjednoczone Juliana Cannarozzo 22
Pary sportowe
Poz. Zawodnicy Punkty[3]
Miejsca 1–8: kwalifikacja do Finału Junior Grand Prix
1 Stany Zjednoczone Mariel Miller / Rockne Brubaker 30
2 Stany Zjednoczone Aaryn Smith / Will Chitwood 30
3 Stany Zjednoczone Kendra Moyle / Andy Seitz 28
4 Rosja Walerija Simakowa / Anton Tokariew 28
5 Stany Zjednoczone Bianca Butler / Joseph Jacobsen 26
6 Rosja Ksienija Krasilnikowa / Konstantin Biezmatiernych 26
7 Stany Zjednoczone Bridget Namiotka / John Coughlin 24
8 Stany Zjednoczone Julia Vlassov / Drew Meekins 24
Miejsca 9–11: rezerwa do Finału Junior Grand Prix
9 Rosja Jelizawieta Lewszyna / Konstantin Gawrin 24
10 Rosja Jekatierina Szeriemietjewa / Michaił Kuzniecow 22
11 Szwecja Angelika Pylkina / Niklas Hogner 20
Pary taneczne
Poz. Zawodnicy Punkty[4]
Miejsca 1–8: kwalifikacja do Finału Junior Grand Prix
1 Kanada Tessa Virtue / Scott Moir 30
2 Rosja Natalja Michajłowa / Arkadij Siergiejew 30
3 Rosja Anastasija Gorszkowa / Ilja Tkaczenko 30
4 Stany Zjednoczone Meryl Davis / Charlie White 28
5 Rosja Anastasija Płatonowa / Andriej Maksimiszyn 26
6 Włochy Anna Cappellini / Luca Lanotte 26
7 Rosja Jekatierina Bobrowa / Dmitrij Sołowjow 26
8 Stany Zjednoczone Trina Pratt / Todd Gilles 24
Miejsca 9–11: rezerwa do Finału Junior Grand Prix
9 Kanada Allie Hann-McCurdy / Michael Coreno 22
10 Estonia Grethe Grünberg / Kristian Rand 20
11 Rosja Polina Jakobs / Aleksandr Bajdukow 20

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. ISU Junior Grand Prix of Figure Skating 2005/2006 – Junior Men – Final Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-02-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].
  2. ISU Junior Grand Prix of Figure Skating 2005/2006 – Junior Ladies – Final Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-02-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].
  3. ISU Junior Grand Prix of Figure Skating 2005/2006 – Junior Pairs – Final Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-02-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].
  4. ISU Junior Grand Prix of Figure Skating 2005/2006 – Junior Ice Dance – Final Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-02-19]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-02-19)].