ISU Junior Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym 2017/2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
ISU Junior Grand Prix
2017/2018
2016/2017 2018/2019
Ilustracja
Zwyciężczyni finału w konkurencji solistek Aleksandra Trusowa z Rosji
Data 23 sierpnia – 10 grudnia 2017
Organizator ISU

ISU Junior Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym 2017/2018 – 21. edycja zawodów w łyżwiarstwie figurowym w kategorii juniorów[1]. Zawodnicy podczas tego sezonu wystąpili w ośmiu zawodach tego cyklu rozgrywek. Rywalizacja rozpoczęła się w Brisbane 23 sierpnia, a zakończyła się finałem JGP w Nagoi, który odbył się w dniach 7 – 10 grudnia 2017 roku.

Kalendarium zawodów[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejsce Zawody Źr.
1 23–26 sierpnia 2017 Australia Brisbane JGP w Australii [1]
2 31 sierpnia – 2 września 2017 Austria Salzburg JGP w Austrii [2]
3 6–9 września 2017 Łotwa Ryga JGP na Łotwie [3]
4 20–24 września 2017 Białoruś Mińsk JGP na Białorusi [4]
5 27–30 września 2017 Chorwacja Zagrzeb JGP w Chorwacji [5]
6 4–7 października 2017 Polska Gdańsk JGP w Polsce [6]
7 11–14 października 2017 Włochy Egna/Bolzano JGP we Włoszech [7]
8 7–10 grudnia 2017 Japonia Nagoja Finał Junior Grand Prix [8]

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Soliści[edytuj | edytuj kod]

Zawody 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
Australia Stany Zjednoczone Alexei Krasnozhon Rosja Roman Sawosin Rosja Jegor Ruchin [2]
Austria Stany Zjednoczone Camden Pulkinen Francja Luc Economides Rosja Jegor Muraszow [3]
Łotwa Japonia Mitsuki Sumoto Rosja Makar Ignatow Stany Zjednoczone Tomoki Hiwatashi [4]
Białoruś Rosja Aleksiej Jerochow Stany Zjednoczone Andrew Torgashev Rosja Igor Jefimczuk [5]
Chorwacja Stany Zjednoczone Alexei Krasnozhon Kanada Joseph Phan Rosja Makar Ignatow [6]
Polska Rosja Aleksiej Jerochow Stany Zjednoczone Camden Pulkinen Kanada Conrad Orzel [7]
Włochy Włochy Matteo Rizzo Rosja Władimir Samojłow Stany Zjednoczone Tomoki Hiwatashi [8]
Finał JGP Rosja Aleksiej Jerochow Stany Zjednoczone Camden Pulkinen Japonia Mitsuki Sumoto [9]

Solistki[edytuj | edytuj kod]

Zawody 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
Australia Rosja Aleksandra Trusowa Rosja Anastasija Gulakowa Japonia Riko Takino [10]
Austria Rosja Anastasija Tarakanowa Korea Południowa Lim Eun-soo Japonia Mako Yamashita [11]
Łotwa Rosja Darja Panienkowa Japonia Rika Kihira Stany Zjednoczone Emmy Ma [12]
Białoruś Rosja Aleksandra Trusowa Japonia Nana Araki Rosja Stanisława Konstantinowa [13]
Chorwacja Rosja Sofja Samodurowa Japonia Mako Yamashita Rosja Anastasija Tarakanowa [14]
Polska Rosja Alona Kostorna Rosja Darja Panienkowa Japonia Rino Kasakake [15]
Włochy Rosja Sofja Samodurowa Rosja Alona Kostorna Japonia Rika Kihira [16]
Finał JGP Rosja Aleksandra Trusowa Rosja Alona Kostorna Rosja Anastasija Tarakanowa [17]

Pary sportowe[edytuj | edytuj kod]

Zawody 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
Australia Konkurencja nie została rozegrana
Austria Konkurencja nie została rozegrana
Łotwa Rosja Apollinarija Panfiłowa / Dmitrij Ryłow Rosja Aleksandra Bojkowa / Dmitrij Kozłowskij Kanada Evelyn Walsh / Trennt Michaud [18]
Białoruś Rosja Darja Pawluczenko / Dienis Chodykin Rosja Anastasija Połujanowa / Dmitrij Sopot Rosja Apollinarija Panfiłowa / Dmitrij Ryłow [19]
Chorwacja Rosja Polina Kostiukowicz / Dmitrij Jalin Chińska Republika Ludowa Gao Yumeng / Xie Zhong Rosja Aleksandra Bojkowa / Dmitrij Kozłowskij [20]
Polska Australia Jekatierina Aleksandrowska / Harley Windsor Rosja Darja Pawluczenko / Dienis Chodykin Rosja Anastasija Połujanowa / Dmitrij Sopot [21]
Włochy Konkurencja nie została rozegrana
Finał JGP Australia Jekatierina Aleksandrowska / Harley Windsor Rosja Apollinarija Panfiłowa / Dmitrij Ryłow Rosja Darja Pawluczenko / Dienis Chodykin [22]

Pary taneczne[edytuj | edytuj kod]

Zawody 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
Australia Rosja Sofja Poliszczuk / Aleksandr Wachnow Kanada Marjorie Lajoie / Zachary Lagha Rosja Jelizawieta Chudajberdiewa / Nikita Nazarow [23]
Austria Stany Zjednoczone Christina Carreira / Anthony Ponomarenko Rosja Ksienija Konkina / Grigorij Jakuszew Francja Natacha Lagouge / Corentin Rahier [24]
Łotwa Rosja Sofja Szewczenko / Igor Jeriomienko Rosja Anastasija Szpilewaja / Grigorij Smirnow Stany Zjednoczone Caroline Green / Gordon Green [25]
Białoruś Stany Zjednoczone Christina Carreira / Anthony Ponomarenko Rosja Anastasija Skopcowa / Kiriłł Aloszyn Rosja Arina Uszakowa / Maksim Niekrasow [26]
Chorwacja Kanada Marjorie Lajoie / Zachary Lagha Rosja Sofja Szewczenko / Igor Jeriomienko Rosja Ksienija Konkina / Grigorij Jakuszew [27]
Polska Rosja Anastasija Skopcowa / Kiriłł Aloszyn Rosja Jelizawieta Chudajberdiewa / Nikita Nazarow Stany Zjednoczone Caroline Green / Gordon Green [28]
Włochy Rosja Arina Uszakowa / Maksim Niekrasow Rosja Sofja Poliszczuk / Aleksandr Wachnow Kanada Alicia Fabbri / Claudio Pietrantonio [29]
Finał JGP Rosja Anastasija Skopcowa / Kiriłł Aloszyn Stany Zjednoczone Christina Carreira / Anthony Ponomarenko Rosja Sofja Poliszczuk / Aleksandr Wachnow [30]

Klasyfikacje punktowe[edytuj | edytuj kod]

Miejsce
w zawodach
Ilość punktów
Soliści
Solistki
Pary sportowe
Pary taneczne
1. 15 15
2. 13 13
3. 11 11
4. 9 9
5. 7 7
6. 5 5
7. 4 4
8. 3 3
9. 2
10. 1

Awans do finału Grand Prix zdobywa 6 najlepszych zawodników/par w każdej z konkurencji.

Soliści
Poz. Zawodnik Punkty[31]
Miejsca 1–6: kwalifikacja do Finału Junior Grand Prix
1 Rosja Aleksiej Jerochow 30
2 Stany Zjednoczone Alexei Krasnozhon 30
3 Stany Zjednoczone Camden Pulkinen 28
4 Japonia Mitsuki Sumoto 24
5 Rosja Makar Ignatow 24
6 Stany Zjednoczone Andrew Torgashev 22
Miejsca 7–9: rezerwa do Finału Junior Grand Prix
7 Kanada Joseph Phan 22
8 Francja Luc Economides 22
9 Rosja Roman Sawosin 22
Solistki
Poz. Zawodniczka Punkty[32]
Miejsca 1–6: kwalifikacja do Finału Junior Grand Prix
1 Rosja Aleksandra Trusowa 30
2 Rosja Sofja Samodurowa 30
3 Rosja Alona Kostorna 28
4 Rosja Darja Panienkowa 28
5 Rosja Anastasija Tarakanowa 26
6 Japonia Rika Kihira 24
Miejsca 7–9: rezerwa do Finału Junior Grand Prix
7 Japonia Mako Yamashita 24
8 Japonia Nana Araki 22
9 Korea Południowa Lim Eun-soo 22
Pary sportowe
Poz. Zawodnicy Punkty[33]
Miejsca 1–6: kwalifikacja do Finału Junior Grand Prix
1 Rosja Darja Pawluczenko / Dienis Chodykin 28
2 Rosja Apollinarija Panfiłowa / Dmitrij Ryłow 26
3 Australia Jekatierina Aleksandrowska / Harley Windsor 24
4 Rosja Anastasija Połujanowa / Dmitrij Sopot 24
5 Rosja Aleksandra Bojkowa / Dmitrij Kozłowskij 24
6 Chińska Republika Ludowa Gao Yumeng / Xie Zhong 22
Miejsca 7–9: rezerwa do Finału Junior Grand Prix
7 Rosja Polina Kostiukowicz / Dmitrij Jalin 20
8 Kanada Evelyn Walsh / Trennt Michaud 20
9 Stany Zjednoczone Laiken Lockley / Keenan Prochnow 14
Pary taneczne
Poz. Zawodnicy Punkty[34]
Miejsca 1–6: kwalifikacja do Finału Junior Grand Prix
1 Stany Zjednoczone Christina Carreira / Anthony Ponomarenko 30
2 Rosja Anastasija Skopcowa / Kiriłł Aloszyn 28
3 Rosja Sofja Poliszczuk / Aleksandr Wachnow 28
4 Kanada Marjorie Lajoie / Zachary Lagha 28
5 Rosja Sofja Szewczenko / Igor Jeriomienko 28
6 Rosja Arina Uszakowa / Maksim Niekrasow 26
Miejsca 7–9: rezerwa do Finału Junior Grand Prix
7 Rosja Ksienija Konkina / Grigorij Jakuszew 24
8 Rosja Jelizawieta Chudajberdiewa / Nikita Nazarow 24
9 Stany Zjednoczone Caroline Green / Gordon Green 22

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Junior Grand Prix of Figure Skating 2017/18 – Announcement (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-10].
  2. JGP Australia – Junior Men – Result (ang.). ISU, 2017-08-25. [dostęp 2018-08-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-30)].
  3. JGP Austria – Junior Men – Result (ang.). ISU, 2017-09-02. [dostęp 2018-08-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-30)].
  4. JGP Latvia – Junior Men – Result (ang.). ISU, 2017-09-09. [dostęp 2018-08-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-30)].
  5. JGP Belarus – Junior Men – Result (ang.). ISU, 2017-09-23. [dostęp 2018-08-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-30)].
  6. JGP Croatia – Junior Men – Result (ang.). ISU, 2017-09-29. [dostęp 2018-08-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-30)].
  7. JGP Poland – Junior Men – Result (ang.). ISU, 2017-10-07. [dostęp 2018-08-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-30)].
  8. JGP Italy – Junior Men – Result (ang.). ISU, 2017-10-14. [dostęp 2018-08-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-30)].
  9. JGP Final – Junior Men – Result (ang.). ISU, 2017-12-08. [dostęp 2018-08-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-30)].
  10. JGP Australia – Junior Ladies – Result (ang.). ISU, 2017-08-26. [dostęp 2018-08-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-30)].
  11. JGP Austria – Junior Ladies – Result (ang.). ISU, 2017-09-02. [dostęp 2018-08-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-30)].
  12. JGP Latvia – Junior Ladies – Result (ang.). ISU, 2017-09-08. [dostęp 2018-08-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-30)].
  13. JGP Belarus – Junior Ladies – Result (ang.). ISU, 2017-09-22. [dostęp 2018-08-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-30)].
  14. JGP Croatia – Junior Ladies – Result (ang.). ISU, 2017-09-30. [dostęp 2018-08-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-30)].
  15. JGP Poland – Junior Ladies – Result (ang.). ISU, 2017-10-06. [dostęp 2018-08-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-30)].
  16. JGP Italy – Junior Ladies – Result (ang.). ISU, 2017-10-14. [dostęp 2018-08-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-30)].
  17. JGP Final – Junior Ladies – Result (ang.). ISU, 2017-12-09. [dostęp 2018-08-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-30)].
  18. JGP Latvia – Junior Pairs – Result (ang.). ISU, 2017-09-08. [dostęp 2018-08-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-30)].
  19. JGP Belarus – Junior Pairs – Result (ang.). ISU, 2017-09-23. [dostęp 2018-08-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-30)].
  20. JGP Croatia – Junior Pairs – Result (ang.). ISU, 2017-09-29. [dostęp 2018-08-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-30)].
  21. JGP Poland – Junior Pairs – Result (ang.). ISU, 2017-10-06. [dostęp 2018-08-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-30)].
  22. JGP Final – Junior Pairs – Result (ang.). ISU, 2017-12-08. [dostęp 2018-08-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-30)].
  23. JGP Australia – Junior Ice Dance – Result (ang.). ISU, 2017-08-26. [dostęp 2018-08-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-30)].
  24. JGP Austria – Junior Ice Dance – Result (ang.). ISU, 2017-09-01. [dostęp 2018-08-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-30)].
  25. JGP Latvia – Junior Ice Dance – Result (ang.). ISU, 2017-09-09. [dostęp 2018-08-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-30)].
  26. JGP Belarus – Junior Ice Dance – Result (ang.). ISU, 2017-09-22. [dostęp 2018-08-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-30)].
  27. JGP Croatia – Junior Ice Dance – Result (ang.). ISU, 2017-09-30. [dostęp 2018-08-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-30)].
  28. JGP Poland – Junior Ice Dance – Result (ang.). ISU, 2017-10-07. [dostęp 2018-08-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-30)].
  29. JGP Italy – Junior Ice Dance – Result (ang.). ISU, 2017-10-13. [dostęp 2018-08-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-30)].
  30. JGP Final – Junior Ice Dance – Result (ang.). ISU, 2017-12-09. [dostęp 2018-08-10]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-30)].
  31. ISU Junior Grand Prix of Figure Skating 2017/2018 – Junior Men – Final Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-23]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-30)].
  32. ISU Junior Grand Prix of Figure Skating 2017/2018 – Junior Ladies – Final Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-23]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-30)].
  33. ISU Junior Grand Prix of Figure Skating 2017/2018 – Junior Pairs – Final Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-23]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-30)].
  34. ISU Junior Grand Prix of Figure Skating 2017/2018 – Junior Ice Dance – Final Result (ang.). ISU. [dostęp 2018-08-23]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-30)].