ISU Junior Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym 2019/2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
ISU Junior Grand Prix
2019/2020
2018/2019 2020/2021
Data 21 sierpnia – 8 grudnia 2019
Organizator ISU

ISU Junior Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym 2019/2020 – 23. edycja zawodów w łyżwiarstwie figurowym w kategorii juniorów. Zawodnicy podczas tego sezonu wystąpią w ośmiu zawodach tego cyklu rozgrywek. Rywalizacja rozpocznie się 21 sierpnia w Courchevel, a zakończy się finałem cyklu JGP w Turynie w dniach 5–8 grudnia 2019 roku[1].

Kalendarium zawodów[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejsce Zawody Źr.
1 21–24 sierpnia 2019 Francja Courchevel JGP we Francji [1]
2 28–31 sierpnia 2019 Stany Zjednoczone Lake Placid JGP w Stanach Zjednoczonych [2]
3 4–7 września 2019 Łotwa Ryga JGP na Łotwie [3]
4 11–14 września 2019 Rosja Czelabińsk JGP w Rosji [4]
5 18–21 września 2019 Polska Gdańsk JGP w Polsce [5]
6 25–28 września 2019 Chorwacja Zagrzeb JGP w Chorwacji [6]
7 2–5 października 2019 Włochy Egna JGP we Włoszech [7]
8 5–8 grudnia 2019 Włochy Turyn Finał Junior Grand Prix

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Soliści[edytuj | edytuj kod]

Zawody 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
Francja Japonia Yuma Kagiyama Kanada Aleksa Rakic Rosja Andriej Kutowoj [2]
Stany Zjednoczone Japonia Shun Sato Kanada Stephen Gogolev Rosja Gleb Łutfullin [3]
Łotwa Rosja Andriej Mozalow Korea Południowa Lee Si-hyeong Rosja Daniił Samsonow [4]
Rosja Rosja Piotr Gumiennik Rosja Artur Danijelan Rosja Ilja Jabłokow [5]
Polska Rosja Daniił Samsonow Japonia Yuma Kagiyama Włochy Daniel Grassl [6]
Chorwacja Rosja Andriej Mozalow Rosja Artur Danijelan Japonia Shun Sato [7]
Włochy Włochy Daniel Grassl Rosja Piotr Gumiennik Ukraina Iwan Szmuratko [8]
Finał JGP

Solistki[edytuj | edytuj kod]

Zawody 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
Francja Rosja Kamiła Walijewa Korea Południowa Wi Seo-yeong Rosja Majia Chromych [9]
Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone Alysa Liu Korea Południowa Park Yeon-jeong Rosja Anastasija Tarakanowa [10]
Łotwa Korea Południowa Lee Hae-in Rosja Darja Usaczewa Japonia Rino Matsuike [11]
Rosja Rosja Kamiła Walijewa Rosja Ksienija Sinicyna Rosja Wiktorija Wasiljewa [12]
Polska Stany Zjednoczone Alysa Liu Rosja Wiktorija Wasiljewa Rosja Anastasija Tarakanowa [13]
Chorwacja Korea Południowa Lee Hae-in Rosja Darja Usaczewa Rosja Anna Frołowa [14]
Włochy Rosja Ksienija Sinicyna Rosja Anna Frołowa Włochy Alessia Tornaghi [15]
Finał JGP

Pary sportowe[edytuj | edytuj kod]

Zawody 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
Francja Konkurencja nie została rozegrana
Stany Zjednoczone Rosja Apollinarija Panfiłowa / Dmitrij Ryłow Rosja Ksienija Achantjewa / Walerij Kołesow Rosja Alina Piepielewa / Roman Pleszkow [16]
Łotwa Konkurencja nie została rozegrana
Rosja Rosja Ksienija Achantjewa / Walerij Kołesow Rosja Julija Artiemjewa / Michaił Nazaryczew Rosja Diana Muchamietzianowa / Ilja Mironow [17]
Polska Rosja Apollinarija Panfiłowa / Dmitrij Ryłow Stany Zjednoczone Kate Finster / Balazs Nagy Niemcy Annika Hocke / Robert Kunkel [18]
Chorwacja Rosja Julija Artiemjewa / Michaił Nazaryczew Rosja Diana Muchamietzianowa / Ilja Mironow Niemcy Annika Hocke / Robert Kunkel [19]
Włochy Konkurencja nie została rozegrana
Finał JGP

Pary taneczne[edytuj | edytuj kod]

Zawody 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce Źr.
Francja Rosja Jelizawieta Szanajewa / Devid Naryzhnyy Francja Loicia Demougeot / Théo Le Mercier Rosja Jekatierina Kataszynska / Aleksandr Waśkowicz [20]
Stany Zjednoczone Stany Zjednoczone Avonley Nguyen / Wadym Kołesnyk Rosja Diana Davis / Gleb Smołkin Czechy Natálie Taschlerová / Filip Taschler [21]
Łotwa Rosja Jelizawieta Chudajbierdijewa / Andriej Fiłatow Gruzja Marija Kazakowa / Gieorgij Riewija Rosja Sofja Tiutiunina / Aleksandr Szusticki [22]
Rosja Rosja Jelizawieta Szanajewa / Devid Naryzhnyy Rosja Diana Davis / Gleb Smołkin Kanada Nadiia Bashynska / Peter Beaumont [23]
Polska Stany Zjednoczone Avonley Nguyen / Wadym Kołesnyk Francja Loïcia Demougeot / Théo Le Mercier Rosja Jekatierina Kataszynska / Aleksandr Waśkowicz [24]
Chorwacja Gruzja Marija Kazakowa / Gieorgij Riewija Rosja Sofja Tiutiunina / Aleksandr Szusticki Kanada Emmy Bronsard / Aissa Bouaraguia [25]
Włochy Rosja Jelizawieta Chudajbierdijewa / Andriej Fiłatow Kanada Natalie D'Alessandro / Bruce Waddell Rosja Angielina Łazariewa / Maksim Prokofjew [26]
Finał JGP

Klasyfikacje punktowe[edytuj | edytuj kod]

Miejsce
w zawodach
Ilość punktów
Soliści
Solistki
Pary sportowe
Pary taneczne
1. 15 15
2. 13 13
3. 11 11
4. 9 9
5. 7 7
6. 5 5
7. 4
8. 3
9. 2
10. 1
Soliści
Poz. Zawodnik Punkty[27]
Miejsca 1–6: kwalifikacja do Finału Junior Grand Prix
1 Rosja Andriej Mozalow 30
2 Japonia Yuma Kagiyama 28
3 Rosja Piotr Gumiennik 28
4 Włochy Daniel Grassl 26
5 Rosja Daniił Samsonow 26
6 Japonia Shun Sato 26
Miejsca 7–9: rezerwa do Finału Junior Grand Prix
7 Rosja Artur Danijelan 26
8 Kanada Stephen Gogolev 20
9 Rosja Ilja Jabłokow 20
Solistki
Poz. Zawodniczka Punkty[28]
Miejsca 1–6: kwalifikacja do Finału Junior Grand Prix
1 Rosja Kamiła Walijewa 30
2 Stany Zjednoczone Alysa Liu 30
3 Korea Południowa Lee Hae-in 30
4 Rosja Ksienija Sinicyna 28
5 Rosja Darja Usaczewa 26
6 Rosja Wiktorija Wasiljewa 24
Miejsca 7–9: rezerwa do Finału Junior Grand Prix
7 Rosja Anna Frołowa 24
8 Korea Południowa Wi Seo-yeong 22
9 Rosja Anastasija Tarakanowa 22
Pary sportowe
Poz. Zawodnicy Punkty[29]
Miejsca 1–6: kwalifikacja do Finału Junior Grand Prix
1 Rosja Apollinarija Panfiłowa / Dmitrij Ryłow 30
2 Rosja Julija Artiemjewa / Michaił Nazaryczew 28
3 Rosja Ksienija Achantjewa / Walerij Kołesow 28
4 Rosja Diana Muchamietzianowa / Ilja Mironow 24
5 Niemcy Annika Hocke / Robert Kunkel 22
6 Rosja Alina Piepielewa / Roman Pleszkow 20
Miejsca 7–9: rezerwa do Finału Junior Grand Prix
7 Stany Zjednoczone Kate Finster / Balazs Nagy 18
8 Rosja Anna Szczegłowa / Ilja Kałasznikow 16
9 Chińska Republika Ludowa Huidi Wang / Ziqi Jia 16
Pary taneczne
Poz. Zawodnicy Punkty[30]
Miejsca 1–6: kwalifikacja do Finału Junior Grand Prix
1 Stany Zjednoczone Avonley Nguyen / Wadym Kołesnyk 30
2 Rosja Jelizawieta Szanajewa / Devid Naryzhnyy 30
3 Rosja Jelizawieta Chudajbierdijewa / Andriej Fiłatow 30
4 Gruzja Marija Kazakowa / Gieorgij Riewija 28
5 Francja Loïcia Demougeot / Théo Le Mercier 26
6 Rosja Diana Davis / Gleb Smołkin 26
Miejsca 7–9: rezerwa do Finału Junior Grand Prix
7 Rosja Sofja Tiutiunina / Aleksandr Szusticki 24
8 Kanada Natalie D'Alessandro / Bruce Waddell 22
9 Rosja Jekatierina Kataszynska / Aleksandr Waśkowicz 22

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Communication No. 2205 (ang.). Międzynarodowa Unia Łyżwiarska, 2018-10-18. [dostęp 2019-03-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-03-29)].
  2. ISU JGP Courchevel – Junior Men – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-08-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-24)].
  3. ISU JGP Lake Placid – Junior Men – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-08-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-31)].
  4. ISU JGP Riga – Junior Men – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-09-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-07)].
  5. ISU JGP Chelyabinsk – Junior Men – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-09-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-16)].
  6. ISU JGP Gdansk – Junior Men – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-09-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-21)].
  7. ISU JGP Zagreb – Junior Men – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-09-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-29)].
  8. ISU JGP Egna – Junior Men – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-10-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-10-05)].
  9. ISU JGP Courchevel – Junior Ladies – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-08-23]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-23)].
  10. ISU JGP Lake Placid – Junior Ladies – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-09-01]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-31)].
  11. ISU JGP Riga – Junior Ladies – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-09-07]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-06)].
  12. ISU JGP Chelyabinsk – Junior Ladies – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-09-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-16)].
  13. ISU JGP Gdansk – Junior Ladies – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-09-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-20)].
  14. ISU JGP Zagreb – Junior Ladies – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-09-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-29)].
  15. ISU JGP Egna – Junior Ladies – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-10-05]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-10-05)].
  16. ISU JGP Lake Placid – Junior Pairs – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-08-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-31)].
  17. ISU JGP Chelyabinsk – Junior Pairs – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-09-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-16)].
  18. ISU JGP Gdansk – Junior Pairs – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-09-20]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-20)].
  19. ISU JGP Zagreb – Junior Pairs – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-09-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-29)].
  20. ISU JGP Courchevel – Junior Ice Dance – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-08-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-24)].
  21. ISU JGP Lake Placid – Junior Ice Dance – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-08-31]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-08-31)].
  22. ISU JGP Riga – Junior Ice Dance – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-09-08]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-07)].
  23. ISU JGP Chelyabinsk – Junior Ice Dance – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-09-16]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-16)].
  24. ISU JGP Gdansk – Junior Ice Dance – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-09-21]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-21)].
  25. ISU JGP Zagreb – Junior Ice Dance – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-09-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-29)].
  26. ISU JGP Egna – Junior Ice Dance – Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-10-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-10-04)].
  27. ISU Junior Grand Prix of Figure Skating 2019/2020 – Junior Men – Final Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-09-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-10-05)].
  28. ISU Junior Grand Prix of Figure Skating 2019/2020 – Junior Ladies – Final Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-09-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-10-05)].
  29. ISU Junior Grand Prix of Figure Skating 2019/2020 – Junior Pairs – Final Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-09-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-09-29)].
  30. ISU Junior Grand Prix of Figure Skating 2019/2020 – Junior Ice Dance – Final Result (ang.). ISU. [dostęp 2019-09-17]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-10-05)].