IV liga polska w piłce nożnej, grupa opolska (2012/2013)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
IV liga polska w piłce nożnej 2012/2013
(grupa opolska)
Ilustracja
Zasięg geograficzny ligi
Państwo  Polska
Dyscyplina piłka nożna
Organizator rozgrywek Opolski Związek Piłki Nożnej
Rozgrywki
Zwycięzca Skalnik Gracze
Wyższy poziom ligowy Skalnik Gracze, Piast Strzelce Opolskie
Niższy poziom ligowy brak spadkowicza
2012/2013
2011/2012 2013/2014
Szczegóły rozgrywek
Państwo  Polska
Termin sierpień 2012 – czerwiec 2013
Liczba meczów 240
Bramki 783 (3,26 na mecz)
Mistrz IV ligi Skalnik Gracze

IV liga, grupa opolska, sezon 2012/2013 – 5. edycja rozgrywek piątego poziomu ligowego piłki nożnej mężczyzn w Polsce po reorganizacji lig w 2008 roku. Udział bierze 16 drużyn z województwa opolskiego, grając systemem kołowym, w dwóch rundach: jesiennej i wiosennej. Opiekunem ligi jest Opolski Związek Piłki Nożnej. Sezon ligowy rozpoczyna się w sierpniu 2012 roku, a ostatnie mecze rozegrane zostaną w czerwcu 2013 roku[1].

Drużyny[edytuj | edytuj kod]

W grupie opolskiej IV ligi występuje 16 zespołów z województwa opolskiego. Walczą one o dwa miejsca premiowane awansem do III ligi opolskiej, natomiast 2 ostatnie zespoły spadają odpowiednio do grupy I i grupy II opolskiej ligi okręgowej.

Uczestnicy poprzedniej edycji
OKS Olesno 3
Śląsk Łubniany 4
Skalnik Gracze 5
Pogon Prudnik 6
Piast Strzelce Opolskie 7
Sparta Paczków 8
Orzeł Źlinice 9
LZS Ligota Turawska 10
Olimpia Lewin Brzeski 11
Orzeł Dzierżysław 12
Czarni Otmuchów 13
Polonia Nysa 14
Aiga uparrow inv.svg Awans z Ligi okręgowej
grupa opolska I
MKS II Kluczbork 1
Małapanew Ozimek 2
grupa opolska II
Chemik Kędzierzyn-Koźle 1
MKS Gogolin 2
Aiga downarrow inv.svg  Spadek z III ligi 2011/2012
grupa opolsko-śląska
TOR Dobrzeń Wielki 16

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Skalnik Gracze (M) (A) 30 20 4 6 78 33 +45 64 Awans do III ligi
2 Piast Strzelce Opolskie (A) 30 19 6 5 66 34 +32 63
3 Czarni Otmuchów 30 18 3 9 52 37 +15 57
4 Małapanew Ozimek 30 17 5 8 72 42 +30 56
5 Orzeł Źlinice 30 16 4 10 55 43 +12 52
6 Chemik Kędzierzyn-Koźle 30 14 6 10 55 40 +15 48
7 OKS Olesno 30 13 7 10 57 57 0 46
8 Sparta Paczków 30 14 4 12 59 49 +10 46
9 MKS Gogolin 30 13 7 10 42 39 +3 46
10 Śląsk Łubniany 30 12 5 13 52 57 −5 41
11 Olimpia Lewin Brzeski 30 10 5 15 43 55 −12 35
12 Pogoń Prudnik 30 9 6 15 50 61 −11 33
13 MKS II Kluczbork 30 9 5 16 61 66 −5 32
14 GLKS Kietrz 30 8 3 19 29 66 −37 27
15 TOR Dobrzeń Wielki 30 5 3 22 22 67 −45 18
16 LZS Ligota Turawska 30 4 3 23 38 91 −53 15
Źródło: [1]
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Wyniki[2][edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość KĘD OTM KIE LIG MAŁ GOG KLB OLE LEW ŹLI POP PPR SKG PAC ŁUB TOR
Chemik Kędzierzyn-Koźle 0:0 4:1 3:0 2:3 0:1 2:2 3:2 2:3 0:1 0:0 3:1 4:2 1:1 4:1 2:0
Czarni Otmuchów 0:1 4:0 2:0 0:1 0:1 3:1 3:0 3:1 3:1 1:1 4:0 4:3 2:3 3:0wo
GLKS Kietrz 1:1 2:0 0:4 2:3 1:0 1:1 1:2 2:0 1:2 0:2 4:1 0:4 0:1 0:2 2:1
LZS Ligota Turawska 1:3 1:1 2:4 0:8 2:3 1:3 0:2 0:1 1:2 1:3 0:4 3:4 4:4 2:8 3:0wo
Małapanew Ozimek 2:0 1:2 6:1 3:1 3:0 2:1 5:1 4:0 2:3 4:3 2:0 2:0 2:1 3:2 0:2
MKS Gogolin 2:1 1:2 0:1 4:1 2:1 0:0 1:1 6:2 2:0 3:0wo 1:1 1:4 0:0 0:0 3:0wo
MKS II Kluczbork 0:1 1:3 0:3wo 8:1 1:1 3:1 3:4 2:1 2:5 2:3 2:2 1:0 2:3 8:1 3:0wo
OKS Olesno 3:3 1:2 1:1 3:1 3:2 3:1 1:6 2:1 1:2 2:1 5:0 1:3 3:3 0:2 3:1
Olimpia Lewin Brzeski 2:1 1:3 5:0 2:1 2:2 0:0 5:1 2:3 5:2 0:0 1:4 0:3wo 0:1 0:2 3:0wo
Orzeł Źlinice 2:1 0:2 4:0 2:2 1:0 4:1 2:1 1:1 4:0 0:1 2:1 2:2 1:0 4:0 1:1
Piast Strzelce Opolskie 1:3 3:2 3:0 3:0 3:3 1:0 2:1 2:2 1:0 2:1 5:4 0:1 4:1 8:0 3:0wo
Pogoń Prudnik 0:4 0:1 2:0 1:2 2:2 0:1 6:1 5:2 2:2 3:2 0:2 1:1 4:0 0:2 1:0
Skalnik Gracze 4:0 5:0 3:1 1:0 1:2 4:0 4:0 1:1 3:0 3:1 1:2 6:0 3:2 1:0 3:2
Sparta Paczków 2:1 0:1 1:1 5:2 2:0 2:3 4:1 1:0 0:1 3:0 1:2 1:4 2:5 2:1 7:0
Śląsk Łubniany 2:3 0:1 4:0 0:2 3:2 2:2 1:3 0:1 1:1 2:0 2:2 3:0 2:2 0:3 3:1
TOR Dobrzeń Wielki 0:3wo 4:0 wo[3] 4:0 1:1 0:2 2:1 0:3wo 0:2 0:3wo 0:0 3:0 0:3wo 0:3wo 0:3wo

Źródło: [2]
Objaśnienia:
1Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
2W 14 kolejce rundy jesiennej w meczu TOR Dobrzeń Wielki - GLKS Kietrz, na boisku padł wynik 3-0. W drużynie gospodarzy wystąpił nieuprawniony zawodnik, a od 76 do 80 minuty meczu drużyna gości grała bez młodzieżowca. Oba zespoły otrzymały walkower po 3:0.
Kolory: zielony – zwycięstwo gospodarzy, żółty – remis, różowy – zwycięstwo gości.


Mistrz jesieni 2012/2013: Skalnik Gracze

Awans do III ligi: Piast Strzelce Opolskie, Czarni Otmuchów[4]

Spadek z IV ligi: brak spadkowicza

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]