IV liga polska w piłce nożnej (1996/1997)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
IV liga polska w piłce nożnej 1996/1997
1997/1998
Szczegóły rozgrywek
Liczba zespołów 371

IV liga polska w piłce nożnej w sezonie 1996/1997 podzielona była na 25 grup (makroregionalnych).

W rozgrywkach wystartowało 371 drużyn, cztery wycofały się przed inauguracją. Sklasyfikowano 370 zespołów, jedna drużyna wycofała się w trakcie sezonu. Zwycięzcy grup awansowali bezpośrednio do III ligi.


Makroregion Ilość grup Podział na grupy (49 OZPN)
Wielkopolski 5 Poznań Gorzów Koszalin Piła Szczecin
Pomorski 5 Elbląg Gdańsk Słupsk Toruń Bydgoszcz
Kielecko-Lubelski 4 Radom-Lublin Tarnobrzeg-Kielce Zamość-Chełm Biała Podlaska-Siedlce
Centralny 3 Piotrków Trybunalski-Łódź Sieradz-Kalisz Włocławek-Płock-Konin-Skierniewice
Śląski 2 Katowice Częstochowa-Opole-Bielsko
Warszawsko-Mazurski 2 Białystok-Ciechanów-Łomża-Ostrołęka-Olsztyn-Suwałki-Warszawa Białystok-Olsztyn-Łomża-Suwałki
Małopolski 2 Kraków-Nowy Sącz-Tarnów Rzeszów-Krosno-Przemyśl
Dolnośląski 2 Wrocław-Jelenia Góra-Wałbrzych Legnica-Leszno-Zielona Góra
Razem 25
Poziomy rozgrywkowe w sezonie
1996/1997
Rozgrywki P Nazwa
Centralne I I Liga
II II Liga (2 grupy)
Makroregionalne III III Liga (8 grup)
IV IV Liga (25 grup)
Okręgowe
(49 okręgów)*
V Klasa Okręgowa
VI Klasa A
VII Klasa B
VIII Klasa C
IX
(*) Różna ilość klas oraz grup w zależności od okręgu.
System ligowy piłki nożnej w Polsce

Makroregion Wielkopolski[edytuj | edytuj kod]

Grupa Poznań

Poz. Drużyna M Bramki Punkty
1 Dyskobolia II Grodzisk Wlkp. 30 79-23 73
2 Olimpia Poznań 30 82-25 72
3 Pogoń Lwówek (b) 30 61-38 55
4 Sokół Pniewy 30 65-44 55
5 Patria Buk (b) 30 55-42 53
6 NKS Niepruszewo (b) 30 48-37 48
7 Warta Śrem (s) 30 54-50 43
8 Victoria Września 30 44-47 40
9 Polonia Nowy Tomyśl (s) 30 37-42 37
10 Sparta Szamotuły 30 51-67 36
11 Sparta Oborniki 30 45-49 34
12 Polonia Poznań 30 41-73 32
13 Tarnovia Tarnowo 30 33-52 27
14 Kłos Zaniemyśl 30 24-56 25
15 Mieszko Gniezno 30 28-66 24
16 Lechia Kostrzyn 30 28-64 20

Grupa Gorzów

Poz. Drużyna M Bramki Punkty
1 Czarni Browar Witnica 26 100-27 66
2 Orzeł-Sparta Międzyrzecz 26 62-41 52
3 Błękitni Dobiegniew 26 67-43 48
4 Pogoń Barlinek 26 62-39 42
5 Dąb Dębno Lubuskie 26 54-57 40
6 Piast Choszczno 26 47-57 33
7 Polanie Lipki Wielkie 26 33-38 33
8 Pogoń Skwierzyna 26 39-59 33
9 Stilon/GKP II Gorzów Wlkp. 26 43-52 32
10 Stal Sulęcin (b) 26 47-72 29
11 Zjednoczeni Przytoczna 26 57-59 28
12 Łucznik Strzelce Krajeńskie 26 43-58 27
13 Remor Recz (b) 30 33-66 26
14 Warta-Wamex Gorzów Wlkp. 26 33-56 24
  • Mecz Pogoń : Remor zweryfikowany jako walkower 0:3 na niekorzyść Pogoni (za zaległości finansowe). Remorowi zaliczono porażkę 1:0 z pierwszego meczu.

Grupa Koszalin

Poz. Drużyna M Bramki Punkty
1 Darłovia Darłowo 30 80-38 63
2 Lech Czaplinek 30 57-39 58
3 Gwardia-Saturn Mielno 30 77-45 54
4 Tur-Victoria Sianów 30 44-26 53
5 Mechanik Bobolice 30 45-36 50
6 Gryf Polanów 30 70-54 47
7 Drawa Drawsko Pomorskie 30 43-41 46
8 Olimp Złocieniec 30 46-52 42
9 Błękitni Barwice 30 47-50 40
10 Spójnia Świdwin 30 55-51 39
11 MKS Karlino (b) 30 48-68 39
12 Iskra Białogard 30 56-64 34
13 Leśnik Manowo (b) 30 43-63 34
14 Darzbór Szczecinek 30 31-47 29
15 Płomień Myślino 30 43-79 25
16 Zawisza Grzmiąca 30 44-76 22

Grupa Piła

Poz. Drużyna M Bramki Punkty
1 Polonia Jastrowie (s) 30 97-19 78
2 Fortuna Wieluń 30 77-34 71
3 Sparta Złotów 30 50-31 51
4 Nielba Wągrowiec 30 59-35 50
5 Kłos Budzyń 30 57-42 47
6 Sokół Damasławek (b) 30 72-62 42
7 Zamek Gołańcz 30 47-37 42
8 Lubuszanin Trzcianka 30 36-39 41
9 Unia Wapno 30 43-47 40
10 Wełna Rogoźno 30 52-57 36
11 Łobzonka Wyrzysk (b) 30 38-52 34
12 Korona Człopa 30 40-58 32
13 Czarni Skrzatusz (b) 30 39-55 31
14 Noteć Rosko 30 28-64 28
15 Derby Stara Lubianka (b) 30 32-73 28
16 Jedność Tuczno 30 33-96 14
  • Mecz Nielba : Derby zweryfikowany jako walkower (3:0), Nielbie zaliczono wynik z boiska.

Grupa Szczecin

Poz. Drużyna M Bramki Punkty
1 Leśnik-Remix Międzyzdroje (b) 30 72-43 63
2 Pogoń II Szczecin 30 59-32 55
3 Energetyk Gryfino 30 48-31 51
4 Sparta Gryfice 30 48-38 50
5 Arkonia Szczecin 30 57-51 49
6 Masowia Maszewo 30 50-44 46
7 Gryf Kamień Pomorski 30 48-47 45
8 WODR Barzkowice (b) 30 36-41 38
9 Dąbrowia Stara Dąbrowa 30 36-40 37
10 Ina Goleniów (s) 30 36-40 36
11 Pomorzanin Nowogard 30 45-68 36
12 Błękitni II Stargard Szczeciński 30 41-51 35
13 Kluczewia Stargard Szczeciński 30 44-56 35
14 Odrzanka Radziszewo 30 39-55 33
15 KS Trzebież 30 40-50 31
16 Piast Chociwel 30 37-49 31

Makroregion Dolnośląski[edytuj | edytuj kod]

Grupa Wrocław-Jelenia Góra-Wałbrzych

Poz. Drużyna M Bramki Punkty
1 Polar Wrocław (b) 34 104-30 81
2 BKS Bolesławiec 34 96-35 77
3 Sparta Ziębice 34 73-34 70 baraż-przegrany
4 Olimpia Kamienna Góra (b) 34 73-33 68
5 Polonia Środa Śląska (b) 34 80-45 61
6 Nysa Kłodzko 34 65-53 56
7 Nysa Zgorzelec 34 59-56 51
8 Czarni Wamag Wałbrzych 34 52-62 45
9 Włókniarz Mirsk (b) 34 53-59 43
10 Włókniarz Głuszyca (b) 34 57-85 42
11 Ślęza II Wrocław 34 44-58 41
12 Strzelinianka Strzelin (s) 34 46-42 38
13 Włókniarz Kudowa 34 47-74 37
14 Pogoń Świerzawa (s) 34 39-79 35
15 Granica Bogatynia 34 37-76 35
16 Zjednoczeni Bolków 34 47-85 34
17 Polonia Wrocław 34 48-80 28
18 Zamek Kamieniec Ząbkowicki (b) 34 39-73 26
  • Baraż o III ligę: Sparta Ziębice : Mirex Prochowice 0:0, 2:3.

Grupa Legnica - Leszno - Zielona Góra

Poz. Drużyna M Bramki Punkty
1 Górnik Polkowice (s) 34 111-21 90
2 Piast Corrado Czerwińsk 34 58-21 78
3 Mirex Prochowice 34 76-37 70 baraż-awans
4 Arka Nowa Sól 34 68-29 67
5 Kuźnia Jawor 34 61-40 55
6 Zarzecki Czarni Żagań 34 66-57 46
7 Chojnowianka Chojnów 34 50-59 45
8 Carina Kresowiak Gubin (b) 34 67-58 44
9 Orla Wąsosz (b) 34 56-76 43
10 Kania Gostyń (s) 34 51-57 43
11 Błękitni Kisielin (b) 34 59-65 40
12 Chrobry II Głogów (b) 34 48-72 38
13 Avia Siedlnica 34 43-58 37
14 Stal Chocianów 34 50-70 36
15 GKS Raciborowice 34 51-77 37
16 Iskra Kochlice (b) 34 55-94 33
17 Victoria Szczaniec 34 38-73 32
18 Zjednoczeni Pudliszki (b) 34 32-76 25
  • Baraż o III ligę: Sparta Ziębice : Mirex Prochowice 0:0, 2:3.

Makroregion Kielecko-Lubelski[edytuj | edytuj kod]

Grupa Radom-Lublin

Poz. Drużyna M Bramki Punkty
1 Czarni Dęblin 30 83-31 72
2 Wisła Puławy 30 56-21 62
3 Mazowsze Grójec 30 74-42 59
4 Orzeł Wierzbica 30 59-29 54
5 Szydłowianka Szydłowiec 30 55-38 49
6 Pilica Białobrzegi (b) 30 50-45 46
7 RTP Radomiak/Ariel Radom 30 37-34 43
8 Garbarnia Kurów (b) 30 45-44 42
9 Stal Kraśnik 30 45-50 39
10 Opolanin Opole Lubelskie 30 39-51 36
11 Proch Pionki 30 53-58 36
12 Hortex Ryki 30 45-68 36
13 Sygnał Lublin 30 44-52 36
14 Broń Radom 30 46-63 33
15 Stal Poniatowa 30 36-63 26
16 Granit-Leszpol Bychawa 30 22-100 11

Grupa Tarnobrzeg-Kiece

Poz. Drużyna M Bramki Punkty
1 Nida Pińczów 30 63-26 62
2 Zdrój Busko-Zdrój 30 51-30 57
3 Naprzód Jędrzejów 30 42-25 55
4 Sparta Kazimierza Wieka (b) 30 32-30 43
5 Sokół Nisko 30 32-38 43
6 Wisan Skopanie 30 29-28 42
7 Wisła Sandomierz 30 38-31 40
8 Stal II Stalowa Wola 30 46-40 38
9 OKS Opatów 30 34-36 37
10 Czarni Połaniec 30 39-46 37
11 Łysica Bodzentyn 30 27-40 37
12 Pogoń Miechów 30 33-40 36
13 Stal Nowa Dęba (s) 30 36-35 36
14 Orlicz Suchedniów 30 26-43 34
15 Świt Ćmielów (b) 30 29-46 32
16 Siarka II Tarnobrzeg 30 20-43 26

Grupa Zamość-Chełm

Poz. Drużyna M Bramki Punkty
1 Tomasovia Tomaszów Lubelski 28 94-23 66
2 Unia Hrubieszów 28 71-26 66
3 Granica Dorohusk 28 73-35 57
4 Kryształ Werbkowice (b) 28 67-36 56
5 Włodawianka Włodawa 28 53-36 50
6 Granica Lubycza Królewska 28 60-41 43
7 Spartakus Szarowola 28 48-52 40
8 Sparta Rejowiec (b) 28 55-46 39
9 Bolmar Bodaczów 28 34-52 34
10 Vitrum Wola Uhruska 28 50-77 32
11 Prywaciarz Tomaszów Lubelski (b) 28 43-72 30
12 Ostoja Skierbieszów 28 35-72 26
13 Olimpiakos Tarnogród 28 39-62 25
14 Start 1944 Krasnystaw 28 42-65 23
15 Sokół Krasnystaw (b) 28 14-83 7
  • Zadrzew Zawadówka nie przystąpił do rozgrywek.

Grupa Biała Podlaska-Siedlce

Poz. Drużyna M Bramki Punkty
1 Wiga Garwolin 26 86-22 60
2 Kosovia Kosów Lacki (b) 26 58-24 55
3 Huragan Międzyrzec Podlaski 26 63-36 47
4 Mazovia Mińsk Mazowiecki 26 48-38 42
5 Zryw Chodów 26 52-39 41
6 AZS Podlasie II Biała Podlaska 26 57-50 38
7 Victoria Parczew (b) 26 42-38 38
8 Sęp Żelechów 26 34-40 36
9 Orlęta Radzyń Podlaski 26 54-44 35
10 Unia Krzywda 26 41-33 34
11 Promnik Łaskarzew 26 35-48 33
12 LKS Rokitno 26 35-90 25
13 Czarni Węgrów 26 24-68 16
14 Hutnik Huta Czechy (b) 26 26-85 10

Makroregion Śląski[edytuj | edytuj kod]

Grupa Katowice

Poz. Drużyna M Bramki Punkty
1 Grunwald Ruda Śląska 34 98-21 92
2 Fablok Chrzanów 34 58-33 69
3 Górnik Siersza (s) 34 56-36 56
4 Walka Zabrze 34 50-34 55
5 Górnik II Zabrze 34 52-37 55
6 STS Zagłębie Sosnowiec (b) 34 48-31 52
7 Janina Libiąż 34 55-40 49
8 Urania Kochłowice Ruda Śląska (s) 34 49-50 48
9 Sośnica Gliwice (b) 34 43-53 48
10 Polonia Łaziska Górne (b) 34 43-56 47
11 Sparta Zabrze 34 37-39 45
12 Górnik 09 Mysłowice 34 55-58 44
13 Górnik Jaworzno 34 62-59 44
14 Unia Racibórz 34 43-47 42
15 Rozbark Bytom 34 42-55 40
16 Piast Hubertus Leszczyny (b) 34 26-68 23
17 Andaluzja Brzozowice 34 27-66 22
18 Silesia Miechowice Bytom 34 23-84 17
  • Górnik Libiąż zmienił nazwę na Janina Libiąż.

Grupa Częstochowa-Opole-Bielsko

Poz. Drużyna M Bramki Punkty
1 Włókniarz Kietrz (b) 30 79-21 72
2 Beskid Skoczów 30 70-34 64
3 Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska (s) 30 66-23 62
4 Piast Cieszyn 30 52-32 49
5 Unia Kędzierzyn-Koźle 30 45-40 49
6 Śląsk Łubniany 30 46-46 41
7 Morcinek Kaczyce 30 28-49 39
8 Unia Oświęcim 30 50-54 38
9 Góral Żywiec 30 45-41 37
10 Sparta Lubliniec 30 45-59 37
11 Polonia Nysa 30 42-62 34
12 Metal Kluczbork 30 27-48 34
13 Czarni Otmuchów 30 34-38 32
14 KS Chełmek (b) 30 40-69 32
15 Motor Praszka (b) 30 45-62 30
16 Włókniarz Bielsko-Biała 30 30-66 21

Makroregion Centralny[edytuj | edytuj kod]

Grupa Piotrków Trybunalski-Łódź

Poz. Drużyna M Bramki Punkty
1 Ceramika Kopaniny Białaczów (b) 30 75-35 66
2 GKS II Bełchatów (b) 30 83-35 55
3 Włókniarz Konstantynów 30 70-40 53
4 NER Poddębice 30 59-29 54
5 Piica Tomaszów Mazowiecki (s) 30 58-56 47
6 Widzew II Łódź 30 67-42 44
7 Bzura Ozorków 30 44-41 43
8 PTC Pabianice 30 37-52 41
9 Orzeł Parzęczew 30 56-61 40
10 KKS Koluszki 30 48-45 39
11 Włókniarz Pabianice (s) 30 51-62 38
12 Włókniarz Moszczenica 30 46-57 38
13 Concordia Piotrków Trybunalski 30 37-70 35
14 CHKS Łódź (b) 30 42-51 34
15 Włókniarz Zgierz (b) 30 36-91 26
16 Pilica Przedbórz 30 30-75 22

Grupa Sieradz-Kalisz

Poz. Drużyna M Bramki Punkty
1 Marko Walichnowy (b) 30 84-25 71
2 Zenit Międzybórz (b) 30 51-84 60
3 Piast Błaszki 30 52-37 53
4 Victoria Ostrzeszów 30 50-34 50
5 Prosna Kalisz 30 65-52 47
6 Stal Pleszew 30 52-41 46
7 Pogoń Syców 30 63-46 45
8 Jutrzenka Warta 30 49-57 45
9 Warta Sieradz 30 57-30 44
10 Warta Działoszyn 30 39-43 42
11 Polonia Kępno 30 47-39 40
12 Victoria Szadek (b) 30 32-35 39
13 Ostrovia Ostrów Wielkopolski (s) 30 30-35 35
14 LZS Kraszkowice 30 41-64 31
15 Pogoń Nowe Skalmierzyce 30 20-72 12
16 Warta Osjaków (b) 30 20-108 10

Grupa Włocławek-Płock-Konin-Skierniewice

Poz. Drużyna M Bramki Punkty
1 Lech Rypin 28 58-26 60
2 Pogoń Słupca 28 51-20 57
3 Górnik Łęczyca 28 61-32 56
4 Petrochemia II Płock 28 75-31 51
5 Sokół Kleczew 28 41-32 47
6 Orlęta Aleksandrów Kujawski 28 47-49 44
7 Orkan Sochaczew 28 48-44 41
8 Mazovia Rawa Mazowiecka 28 48-41 38
9 Zdrój Ciechocinek 28 37-45 35
10 Kasztelan Sierpc 28 36-49 35
11 Start Radziejów (b) 28 42-54 34
12 Tur Turek (b) 28 38-49 30
13 Żyrardowianka Żyrardów 28 25-47 25
14 Oaza-Bzura Sochaczew (b) 28 25-57 22
15 Sparta Dobrzelin (b) 28 26-82 15
  • Górnik II Konin nie przystąpi do rozgrywek.
  • Unia/Widok II Skierniewice wycofała się w trakcie rozgrywek, wyniki anulowano.

Makroregion Małopolski[edytuj | edytuj kod]

Grupa Kraków-Nowy Sącz-Tarnów

Poz. Drużyna M Bramki Punkty
1 Sandecja Nowy Sącz 34 113-18 95
2 Wisła II Kraków 34 81-39 72
3 Podkarpacie Pustynia 34 66-34 63
4 Harnaś Tymbark 34 53-44 61
5 KS Alwernia 34 65-44 56
6 Clepardia Kraków 34 69-68 47
7 Unia II Tarnów (s) 34 45-52 47
8 Górnik Wieliczka (b) 34 55-49 44
9 Huragan Waksmund (b) 34 50-46 44
10 Radomyślanka Radomyśl (b) 34 50-48 43
11 Błękitni Tarnów 34 43-70 41
12 Victoria Vitkowice Dolne 34 41-51 40
13 LZS Świniarsko 34 43-61 40
14 Wolania Wola Rędzińska 34 39-56 39
15 MOSIR BKS Bochnia 34 36-61 39
16 Kolejarz Stróże 34 32-69 33
17 Gościbia Sułkowice 34 34-67 28
18 Jadowniczanka Jadowniki 34 27-65 24
  • Igloopol Dębica zmineił nazwę na Podkarpacie i przeniósł siedzibę do Pustyni.

Grupa Rzeszów-Krosno-Przemyśl

Poz. Drużyna M Bramki Punkty
1 Kolbuszowianka Kolbuszowa (s) 30 67-14 71
2 JKS Jarosław 30 69-20 71
3 Karpaty Krosno (s) 30 75-30 66
4 Czarni Jasło 30 38-24 45
5 Błękitni Ropczyce (b) 30 38-34 43
6 Sokołowianka Sokołów 30 50-53 40
7 Nafta Jedlicze 30 31-31 40
8 Brzozovia Brzozów 30 48-43 39
9 Orzeł Przeworsk (b) 30 43-36 38
10 Dynovia Dynów 30 36-29 38
11 Nafta Jasło 30 34-40 37
12 Orzeł Bażanówka (b) 30 33-49 35
13 Stal Łańcut 30 28-52 31
14 Crasnovia Krasne 30 38-63 28
15 Czarni Pawłosiów 30 22-61 20
16 Bieszczady Ustrzyki Dolne 30 30-101 17

Makroregion Warszawsko-Mazurski[edytuj | edytuj kod]

Grupa Białystok-Ciechanów-Łomża-Olsztyn-Ostrołęka-Suwałki-Warszawa

Poz. Drużyna M Bramki Punkty
1 Wkra Żuromin 30 74-27 71
2 Wigry Suwaki (s) 30 61-21 67
3 KP Wasilków (s) 30 67-33 66 baraż-przegrany
4 Narew Ostrołęka 30 60-37 55
5 Stomil II Olsztyn 30 61-39 50
6 Marymont Warszawa 30 55-49 48
7 Warfama Dobre Miasto 30 52-28 47
8 Mławianka Mława (s) 30 52-44 43
9 Sokół Ostróda 30 49-40 43
10 Ożarowianka Ożarów (b) 30 58-60 39
11 Sarmata Warszawa 30 34-47 39
12 Start Działdowo 30 45-69 30
13 Agro Lega 30 30-61 25
14 Wissa Szczuczyn 30 35-74 20
15 Narew Choroszcz 30 26-76 19
16 Orzeł Kolno 30 19-73 18
  • Baraż: KP Wasilków : Bug Wyszków 1:2, 0:3.

Grupa Białystok-Ciechanów-Łomża-Olsztyn-Ostrołęka-Suwałki-Warszawa

Poz. Drużyna M Bramki Punkty
1 Orlęta Reszel (s) 30 55-32 63
2 Tęcza Biskupiec 30 62-28 63
3 Markovia Marki (s) 30 56-29 59 baraż-przegrany
4 Wicher Kobyłka 30 56-28 54
5 Gwardia Szczytno 30 53-25 51
6 MKS Ciechanów 30 45-56 43
7 Tur Bielsk Podlaski 30 63-62 40
8 Huragan Wołomin 30 37-48 39
9 Mazur Ełk 30 49-43 38
10 Pogoń Grodzisk Mazowiecki 30 42-59 37
11 Błękitni Raciąż 30 44-50 36
12 Ostrovia Ostrów Mazowiecka (b) 30 48-50 35
13 Ruch Wysokie Mazowieckie 30 46-66 33
14 Nadnarwianka Pułtusk (b) 30 36-45 31
15 Nida Ruciane-Nida 30 28-54 31
16 Cresovia Siemiatycze 30 31-76 14
  • Baraż: Makovia Marki : Olimpia Zambrów 0:2, 2:4.
  • Przed sezonem wycofał się z rozgrywek Mirków Konstancin, dzięki temu utrzymała się w lidze Pogoń Grodzisk Maz.

Makroregion Pomorski[edytuj | edytuj kod]

Grupa Elbląg

Poz. Drużyna M Bramki Punkty
1 Rodło Kwidzyn (s) 30 97-29 73
2 Błękitni Orneta 30 78-30 63
3 MGKS Tolkmicko 30 62-37 58
4 Jurand Lasowice Wielkie 30 67-50 52
5 Pomowiec Gronowo Elbląskie 30 49-43 49
6 Olimpia Sztum 30 47-45 46
7 Powiśle Dzierzgoń 30 52-45 45
8 Zalew Frombork 30 52-54 44
9 Pomezania II Malbork 30 46-49 43
10 LZS Waplewo 30 42-62 38
11 Unia Susz 30 44-59 37
12 Wałsza Pieniężno (b) 30 56-53 34
13 Żuławy Nowy Dwór Gdański 30 62-67 34
14 Olimpia Kisielice (b) 30 49-67 29
15 Powiśle Stary Targ 30 44-87 21
16 Spójnia Sadlinki 30 18-88 11

Grupa Gdańsk

Poz. Drużyna M Bramki Punkty
1 Wierzyca Starogard Gdański 30 65-18 69
2 GOSiT/Antado Kolbudy 30 67-28 68
3 Orzeł Choczewo 30 73-23 62
4 MOSiR Pruszcz Gdański 30 47-37 51
5 Hydrolek Pelplin 30 65-55 47
6 Gedania Gdańsk (s) 30 52-51 42
7 Wietcisa Skarszewy 30 43-48 42
8 Cartusia Kartuzy 30 44-51 41
9 Potok Pszczółki (b) 30 57-58 40
10 Radunia Stężyca (b) 30 39-43 37
11 MOSiR Sopot 30 44-50 36
12 MRKS Gdańsk (b) 30 35-48 34
13 Motława Suchy Dąb 30 47-52 33
14 Bałtyk II Gdynia 30 37-63 27
15 Gryf II Wejherowo 30 31-66 22
16 Pogoń Smętowo 30 37-92 19
  • Przed sezonem fuzja klubów Wierzyca Pelplin i Hydrolek Pelplin (klasa A).

Grupa Słupsk

Poz. Drużyna M Bramki Punkty
1 Jantar Ustka 30 90-31 64
2 Start Miastko 30 50-31 52
3 Bistal Machowino 30 49-35 51
4 Tęcza Nowa Wieś (b) 30 61-48 49
5 Bytovia Bytów 30 55-45 47
6 Sparta Sycewice 30 57-52 46
7 Ikar Redzikowo 30 49-42 45
8 Garbarnia Kępice 30 40-43 45
9 Brda Przechlewo 30 46-43 44
10 Chrobry Charbrowo 30 59-48 43
11 GKS Kołczygłowy (b) 30 41-44 42
12 Sława Sławno 30 50-43 41
13 Polonez Bobrowniki 30 56-51 40
14 Stal Jezierzyce 30 44-69 26
15 Czarni Czarne 30 32-80 22
16 Iskra Dretyń (b) 30 36-110 12

Grupa Toruń

Poz. Drużyna M Bramki Punkty
1 Olimpia Grudziądz (s) 30 109-32 80
2 Drwęca Golub-Dobrzyń 30 73-26 74
3 Pomowiec Kijewo Królewskie 30 77-31 68
4 Stomil Grudziądz 30 52-51 51
5 Sparta Brodnica 30 56-29 46
6 Romir Victoria Lisewo (b) 30 63-54 45
7 Unia Wąbrzeźno 30 54-45 44
8 Pomorzanin Toruń 30 53-39 43
9 Elana II Toruń 30 50-55 41
10 Piast Łasin 30 51-66 34
11 Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 30 51-69 33
12 Zamek Kurzętnik (b) 30 59-74 29
13 Węgrowianka Węgrowo 30 50-76 29
14 Stal Grudziądz 30 53-71 28
15 Naprzód Jabłonowo 30 50-78 25
16 Flisak Złotoria 30 30-135 5
  • Przed sezonem wycofała się drużyna Adriana Chełmno, dzięki temu utrzymała się Węgrowianka.

Grupa Bydgoszcz

Poz. Drużyna M Bramki Punkty
1 Czarni Nakło nad Notecią 30 51-17 69
2 Chojniczanka Chojnice 30 87-39 66
3 Pałuczanka Żnin 30 40-39 52
4 Zjednoczeni Trzemeszno 30 54-35 51
5 Unia Solec Kujawski 30 51-42 49
6 Notecianka Pakość 30 43-33 46
7 Krajna Sępólno Krajeńskie 30 42-43 41
8 Gopło Kruszwica 30 41-38 41
9 Unia Janikowo 30 57-44 40
10 Victoria Koronowo 30 42-42 38
11 Cuiavia Inowrocław 30 35-49 37
12 Grom Więcbork 30 57-49 34
13 Wda Świecie nad Wisłą (s) 30 37-49 34
14 Tarpan Mrocza (b) 30 33-56 28
15 Kujawianka Strzelno (b) 30 28-69 26
16 Tęcza Brusy (b) 30 21-75 14

Źródła