IV liga polska w piłce nożnej (grupa małopolska zachód)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
IV liga polska w piłce nożnej (grupa małopolska zachód)
Ilustracja
Zasięg geograficzny ligi
Sports current event.svg 2019/2020
Państwo  Polska
Dyscyplina piłka nożna
Organizator rozgrywek Małopolski Związek Piłki Nożnej
Poprzednia nazwa IV liga, grupa krakowska
IV liga, grupa nowosądecko-tarnowska
Rozgrywki
Liczba drużyn 16
Zwycięzca Jutrzenka Giebułtów
Wyższy poziom ligowy III liga, grupa IV
Niższy poziom ligowy Klasa okręgowa
Puchary: Puchar Polski
Zwycięzcy
Obecny zwycięzca Jutrzenka Giebułtów (2018/2019)

Małopolska grupa zachodnia IV ligi – jedna z 21 grup IV ligi. Dzieli się na dwie grupy, której rozgrywki toczą się w ramach IV ligi. Występuje w niej 16 drużyn z województwa małopolskiego. Opiekunem rozgrywek jest Małopolski Związek Piłki Nożnej z siedzibą w Krakowie. Do sezonu 2005/2006 rozgrywki toczyły się w dwóch grupach: krakowskiej i nowosądecko-tarnowskiej, której mistrzowie grali baraż o awans do III ligi. Później doszło do fuzji obu grup. Od sezonu 2011/2012 znów podzielono drużyny na dwie grupy małopolskie (zachodnia i wschodnia).

Sezon 2019/2020[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Wiślanie Jaśkowice 0 0 0 0 0 0 0 0 Baraże o III ligę
2 Dalin Myślenice 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Węgrzcanka Węgrzce Wielkie 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Słomniczanka Słomniki 0 0 0 0 0 0 0 0
5 MKS Trzebinia 0 0 0 0 0 0 0 0
7 Unia Oświęcim 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Orzeł Ryczów 0 0 0 0 0 0 0 0
8 LKS Jawiszowice 0 0 0 0 0 0 0 0
9 Pcimianka Pcim 0 0 0 0 0 0 0 0
10 Orzeł Piaski Wielkie 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Cracovia II 0 0 0 0 0 0 0 0
12 Wisła II Kraków 0 0 0 0 0 0 0 0
11 Beskid Andrychów 0 0 0 0 0 0 0 0
12 Clepardia Kraków 0 0 0 0 0 0 0 0
13 Czarni Staniątki 0 0 0 0 0 0 0 0 Spadek do klasy okręgowej
14 Strażak Rajsko 0 0 0 0 0 0 0 0
15 Skawinka Skawina 0 0 0 0 0 0 0 0
16 Sokół Kocmyrzów Baranówka 0 0 0 0 0 0 0 0

Źródło: 90minut.pl (pol.)
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
* Do rozgrywek zostały dokooptowane Cracovia II i Wisła II Kraków.

Sezon 2018/2019[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Jutrzenka Giebułtów (M) (A) 30 20 7 3 56 23 +33 67 Baraże o III ligę
2 Dalin Myślenice 30 19 4 7 76 39 +37 61
3 Węgrzcanka Węgrzce Wielkie 30 16 4 10 52 48 +4 52
4 Słomniczanka Słomniki 30 13 9 8 52 43 +9 48
5 MKS Trzebinia 30 12 9 9 51 37 +14 45
6 Orzeł Ryczów 30 12 7 11 42 45 −3 43
7 Unia Oświęcim 30 13 4 13 54 50 +4 43
8 LKS Jawiszowice 30 12 6 12 60 56 +4 42
9 Pcimianka Pcim 30 12 5 13 46 40 +6 41
10 Orzeł Piaski Wielkie 30 11 7 12 36 40 −4 40
11 Beskid Andrychów 30 12 3 15 30 47 −17 39
12 Clepardia Kraków 30 11 4 15 46 56 −10 37
13 Wiślanka Grabie (S) 30 8 10 12 43 47 −4 34 Spadek do klasy okręgowej
14 Górnik Wieliczka (S) 30 8 5 17 34 59 −25 29
15 KS Olkusz (S) 30 6 9 15 33 54 −21 27
16 Kaszowianka Kaszów (S) 30 5 7 18 27 54 −27 22
Źródło: 90minut.pl (pol.)
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Baraże o III ligę[edytuj | edytuj kod]

Po zakończeniu sezonu rozegrano mecze barażowe o miejsce w III lidze w sezonie 2019/2020 pomiędzy 1. drużyną IV ligi (grupa małopolska wschodnia), a 1. zespołem IV ligi (grupa małopolska zachodnia). Mecze odbyły się odpowiednio 20 i 25 czerwca 2019[1].

20 czerwca 2019
17:00
Jutrzenka Giebułtów 1:0
(0:0)
Unia Tarnów  
Tomasz Kawa Gol 48' Raport Widzów: 700
Sędzia: Przemysław Greń (Oświęcim)
kartki:
Żółta kartka Łukasz Popiela


25 czerwca 2019
17:00
Unia Tarnów 0:2
(0:1)
Jutrzenka Giebułtów  
Raport Gol 20' Krzysztof Michalec
Gol 73' Tomasz Kawa
Widzów: 1200
Sędzia: Michał Bobrek (Wadowice)
kartki:
Paweł Węgrzyn Żółta kartka
Marcel Tyl Żółta kartka
kartki:
Żółta kartka Maciej Zieliński
Żółta kartka Tomasz Kawa

Awans do III ligi w sezonie 2019/2020 uzyskał Jutrzenka Giebułtów.

Sezon 2017/2018[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Hutnik Kraków (M) (A) 30 27 0 3 126 26 +100 81 Baraże o III ligę
2 Dalin Myślenice 30 20 5 5 84 28 +56 65
3 Unia Oświęcim 30 18 7 5 65 32 +33 61
4 Wiślanka Grabie 30 17 6 7 67 42 +25 57
5 Górnik Wieliczka 30 18 2 10 72 46 +26 56
6 Pcimianka Pcim 30 15 5 10 64 42 +22 50
7 Orzeł Ryczów 30 14 7 9 60 41 +19 49
8 Jutrzenka Giebułtów 30 14 6 10 65 41 +24 48
9 Beskid Andrychów 30 10 7 13 50 62 −12 37
10 Clepardia Kraków 30 9 8 13 47 54 −7 35
11 Orzeł Piaski Wielkie 30 9 6 15 51 71 −20 33
12 KS Olkusz 30 9 6 15 45 63 −18 33
13 TS Węgrzce (S) 30 9 4 17 56 71 −15 31 Spadek do klasy okręgowej
14 Iskra Klecza Dolna (S) 30 6 5 19 34 68 −34 23
15 Sosnowianka Stanisław Dolny (S) 30 1 1 28 18 173 −155 4
16 Michałowianka Michałowice1 (S) 30 5 3 22 29 73 −44 18 Spadek do klasy A

Źródło: 90minut.pl (pol.)
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1Michałowianka Michałowice wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej[2]

Baraże o III ligę[edytuj | edytuj kod]

Po zakończeniu sezonu rozegrano mecze barażowe o miejsce w III lidze w sezonie 2018/2019 pomiędzy 1. drużyną IV ligi (grupa małopolska wschodnia), a 1. zespołem IV ligi (grupa małopolska zachodnia). Mecze odbyły się odpowiednio 16 i 24 czerwca 2018[3].


16 czerwca 2018
17:00
Hutnik Kraków 2:1
(1:1)
Barciczanka Barcice Kraków  
Łukasz Kędziora Gol 27' (k)
Mariusz Bienias Gol 75'
Raport Gol 34' (s) Mariusz Bienias Widzów: 1000
Sędzia: Sebastian Wiśniowski (Kraków)
kartki:
Mariusz Bienias Żółta kartka
kartki:
Żółta kartka Wojciech Janur
Żółta kartka Krzysztof Tarasek
Żółta kartka Artur Majchrowski


24 czerwca 2018
15:00
Barciczanka Barcice 0:6
(0:3)
Hutnik Kraków Barcice  
Raport Gol 20'23'30' Hubert Pachowicz
Gol 59' Mateusz Kotwica
Gol 87' Błażej Radwanek
Gol 90' Bartosz Tetych
Widzów: bez udziału publiczności
Sędzia: Michał Fudala (Brzesko)
kartki:
Żółta kartka Tomasz Jaklik
Żółta kartka Hubert Pachowicz


Awans do III ligi w sezonie 2018/2019 uzyskał Hutnik Kraków.

Sezon 2016/2017[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Wiślanie Jaśkowice (M) (A) 30 22 4 4 75 18 +57 70 Baraże o III ligę
2 Cracovia II 30 21 4 5 89 29 +60 67
3 Hutnik Nowa Huta 30 20 4 6 81 38 +43 64
4 Jutrzenka Giebułtów 30 17 7 6 55 28 +27 58
5 Wiślanka Grabie 30 14 7 9 58 43 +15 49
6 Dalin Myślenice 30 14 5 11 54 57 −3 47
7 Unia Oświęcim 30 12 7 11 50 45 +5 43
8 Michałowianka Michałowice 30 11 7 12 54 55 −1 40
9 Sosnowianka Stanisław Dolny 30 11 6 13 35 54 −19 39
10 Iskra Klecza Dolna 30 10 9 11 44 55 −11 39
11 Beskid Andrychów 30 10 7 13 28 36 −8 37
12 TS Węgrzce 30 9 7 14 39 45 −6 34
13 Pcimianka Pcim 30 9 6 15 37 72 −35 33
14 Orzeł Piaski Wielkie 30 6 4 20 36 72 −36 22
15 Proszowianka Proszowice (S) 30 6 2 22 34 65 −31 20 Spadek do klasy okręgowej
16 Skawinka Skawina1 (S) 30 4 2 24 33 90 −57 14

Źródło: 90minut.pl (pol.)
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
1 Skawinka Skawina została ukarana odjęciem trzech punktów za brak zespołów młodzieżowych[4]

Baraże o IV ligę[edytuj | edytuj kod]

Po zakończeniu sezonu rozegrano dwumecz barażowy o awans do III ligi w sezonie 2017/2018 pomiędzy 1. drużyną IV ligi, grupa małopolska zachód a 1. zespołem IV ligi, grupa małopolska wschód. Mecze odbyły się 21 i 24 czerwca 2017[5].

Awans uzyskali Wiślanie Jaśkowice.

21 czerwca 2017
18:00
Limanovia Limanowa 1:1
(1:0)
Wiślanie Jaśkowice Limanowa  
Walid Kandel Gol 45' Raport Gol 90' (k) Paweł Szwajdych Widzów: 900
Sędzia: Michał Fudala (Brzesko)
kartki:
Maciej Ślazyk Żółta kartka
Sebastian Jacak Żółta kartka
kartki:
Żółta kartka Marcin Morawski II
Żółta kartka Dawid Białek
Żółta kartka Paweł Sosin
Żółta kartka Mateusz Krasuski
Żółta kartka w 90. minucieDruga żółta kartkaCzerwona kartka w 90. minucie 90' Maciej Wcisło

24 czerwca 2017
17:00
Wiślanie Jaśkowice 2:1
(1:0)
Limanovia Limanowa Skawina  
Paweł Szwajdych Gol 35'
Dawid Białek Gol 105'
Raport Gol 82' (k) Piotr Kaczor Widzów: 1000
Sędzia: Seweryn Kozub (Brzesko)
kartki:
Dawid Węgrzyn Żółta kartka
Konrad Kuliszewski Żółta kartka w 75. minucieDruga żółta kartkaCzerwona kartka w 75. minucie 75'
Maciej Wcisło Żółta kartka w 85. minucieDruga żółta kartkaCzerwona kartka w 85. minucie 85'
Jakub Krasuski Żółta kartka
kartki:
Żółta kartka Szymon Witek
Żółta kartka Maciej Ślazyk

Wynik dwumeczu – 3:2 dla Wiślan Jaśkowice.


Sezon 2015/2016[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 MKS Trzebinia-Siersza 30 19 4 7 67 27 +40 61 Awans do III ligi
2 Wiślanie Jaśkowice 30 19 4 7 70 38 +32 61
3 Jutrzenka Giebułtów 30 17 9 4 49 25 +24 60
4 Orzeł Piaski Wielkie 30 17 4 9 54 44 +10 55
5 Sosnowianka Stanisław Dolny 30 16 7 7 55 43 +12 55
6 Michałowianka Michałowice 30 14 6 10 68 40 +28 48
7 Wiślanka Grabie 30 14 5 11 50 34 +16 47
8 Skawinka Skawina 30 15 2 13 47 50 −3 47
9 Iskra Klecza Dolna 30 13 6 11 51 42 +9 45
10 Proszowianka Proszowice 30 10 9 11 61 46 +15 39
11 Górnik Wieliczka 30 9 8 13 44 49 −5 35
12 Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 30 7 11 12 35 44 −9 32
13 Halniak Maków Podhalański 30 8 4 18 37 55 −18 28
14 Garbarz Zembrzyce 30 6 8 16 32 64 −32 26
15 Spójnia Osiek-Zimnodół 30 5 7 18 34 73 −39 22
16 Górnik Libiąż 30 2 4 24 23 103 −80 10
Aktualne na 17 stycznia 2017. Źródło: 90minut.pl (pol.)
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – zapewniony udział w barażach.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Sezon 2014/2015[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Cracovia II (M) (A) 30 26 3 1 105 23 +82 81 Awans do III ligi
2 Orzeł Piaski Wielkie 30 17 4 9 66 40 +26 55
3 Wiślanka Grabie 30 15 7 8 59 43 +16 52
4 Wiślanie Jaśkowice 30 16 1 13 69 59 +10 49
5 Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 30 13 8 9 44 28 +16 47
6 Proszowianka Proszowice 30 13 7 10 65 49 +16 46
7 Jutrzenka Giebułtów 30 12 9 9 40 35 +5 45
8 Garbarz Zembrzyce 30 10 7 13 31 57 −26 37
9 Spójnia Osiek-Zimnodół 30 10 6 14 40 52 −12 36
10 Iskra Klecza Dolna 30 8 12 10 34 45 −11 36
11 Halniak Maków Podhalański 30 9 8 13 40 48 −8 35
12 Górnik Libiąż 30 10 5 15 40 47 −7 35
13 Niwa Nowa Wieś (S) 30 6 12 12 26 46 −20 30 Spadek do klasy okręgowej
14 Świt Krzeszowice (S) 30 7 8 15 34 67 −33 29
15 Karpaty Siepraw (S) 30 6 8 16 38 68 −30 26
16 Jałowiec Stryszawa (S) 30 5 9 16 40 61 −21 24

Źródło: 90minut.pl (pol.)
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.
Objaśnienia:
* Do III ligi awansowała Cracovia II.

Sezon 2013/2014[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 MKS Trzebinia-Siersza (M) (A) 30 19 6 5 72 29 +43 63 Awans do III ligi
2 Wiślanie Jaśkowice 30 18 6 6 71 45 +26 60
3 Jutrzenka Giebułtów 30 17 7 6 60 31 +29 58
4 Cracovia II 30 16 4 10 72 51 +21 52
5 Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 30 13 9 8 56 32 +24 48
6 Iskra Klecza Dolna 30 13 8 9 41 36 +5 47
7 Karpaty Siepraw 30 13 6 11 51 58 −7 45
8 Garbarz Zembrzyce 30 12 5 13 43 46 −3 41
9 Orzeł Piaski Wielkie 30 12 4 14 43 53 −10 40
10 Halniak Maków Podhalański 30 10 10 10 41 36 +5 40
11 Niwa Nowa Wieś 30 10 10 10 50 47 +3 40
12 Świt Krzeszowice 30 10 5 15 38 57 −19 35
13 Górnik Wieliczka (S) 30 8 10 12 41 48 −7 34 Spadek do klasy okręgowej
14 Sokół Przytkowice (S) 30 9 5 16 37 50 −13 32
15 Zieleńczanka Zielonki (S) 30 4 7 19 32 69 −37 19
16 KS Borek (Kraków) (S) 30 3 4 23 20 80 −60 13
Aktualne na 14 czerwca 2014. Źródło: 90minut.pl (pol.)
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – zapewniony udział w barażach.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

[6].

Sezon 2012/2013[edytuj | edytuj kod]

Lp
Drużyna
M
Z
R
P
Bramki
+/–
Pkt
Uwagi
Bezpośrednio
1 Soła Oświęcim (M) (A) 32 23 3 6 72 29 +43 72 Awans do III ligi
2 Karpaty Siepraw 32 19 6 7 62 38 +24 63
3 Orzeł Piaski Wielkie 32 14 9 9 49 45 +4 51
4 MKS Trzebinia-Siersza 32 14 9 9 50 40 +10 51
5 Świt Krzeszowice 32 15 6 11 43 34 +9 51
6 Jutrzenka Giebułtów 32 12 12 8 40 29 +11 48
7 Iskra Klecza Dolna 32 13 7 12 45 49 −4 46
8 Niwa Nowa Wieś 32 13 7 12 52 42 +10 46
9 Halniak Maków Podhalański 32 12 10 10 46 29 +17 46
10 Cracovia II 32 12 6 14 58 49 +9 42
11 Sokół Przytkowice 32 10 9 13 36 47 −11 39
12 Górnik Wieliczka 32 10 9 13 46 47 −1 39
12 KS Borek (Kraków) 32 9 8 15 34 45 −11 35
13 Garbarz Zembrzyce 32 7 11 14 42 58 −16 32
14 Czarni Staniątki (S) 32 8 7 17 25 45 −20 31 Spadek do klasy okręgowej
15 Orzeł Balin (S) 32 8 5 19 29 61 −32 29
16 Przeciszovia Przeciszów (S) 32 6 10 16 26 68 −42 28
Aktualne na 29 czerwca 2013. Źródło: 90minut.pl (pol.)
Oznaczenia: (M) – tytuł mistrzowski, (A) – awans, (S) – spadek, (B) – zapewniony udział w barażach.
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów w całym cyklu rozgrywek; 2. liczba punktów zdobyta w meczach bezpośrednich; 3. różnica bramek w meczach bezpośrednich; 4. różnica bramek w meczach bezpośrednich – bramki zdobyte na wyjeździe liczone podwójnie; 5. różnica bramek w całym cyklu rozgrywek; 6. liczba zdobytych bramek w całym cyklu rozgrywek.
Bezpośrednio: stosowane, gdy dwie lub więcej drużyn mają identyczny dorobek punktowy.

Sezon 2011/2012[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Orzeł Balin 0 0 0 0 0 0 0
2 LKS Mogilany 0 0 0 0 0 0 0
3 Hutnik Nowa Huta 0 0 0 0 0 0 0
4 Przeciszovia Przeciszów 0 0 0 0 0 0 0
5 Borek Kraków 0 0 0 0 0 0 0
6 Iskra Klecza Dolna 0 0 0 0 0 0 0
7 Niwa Nowa Wieś 0 0 0 0 0 0 0
8 Sokół Przytkowice 0 0 0 0 0 0 0
9 MKS Trzebinia-Siersza 0 0 0 0 0 0 0
10 Karpaty Siepraw 0 0 0 0 0 0 0
11 Spójnia Osiek-Zimnodół 0 0 0 0 0 0 0
12 Lotnik Kryspinów 0 0 0 0 0 0 0
13 Zieleńczanka Zielonki 0 0 0 0 0 0 0
14 Garbarz Zembrzyce 0 0 0 0 0 0 0
15 Orzeł Piaski Wielkie 0 0 0 0 0 0 0
16 IKS Olkusz 0 0 0 0 0 0 0
17 Halniak Maków Podhalański 0 0 0 0 0 0 0


Sezon 2010/2011[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Limanovia Limanowa 30 63 18 9 3 53 20
2 Lubań Maniowy 30 62 18 8 4 63 26
3 Sandecja II Nowy Sącz 30 55 16 7 7 56 34
4 Orzeł Balin 30 54 16 6 8 66 29
5 Hutnik Nowa Huta 30 51 14 9 7 47 35
6 Lotnik Kryspinów 30 47 14 5 11 45 49
7 Przeciszovia Przeciszów 30 47 13 8 9 46 37
8 IKS Olkusz 30 41 10 11 9 39 42
9 Orkan Szczyrzyc 30 40 11 7 12 42 50
10 Bocheński KS 30 40 10 10 10 41 39
11 Karpaty Siepraw 30 38 10 8 12 36 43
12 LKS Mogilany 30 38 11 5 14 45 39
13 Wolania Wola Rzędzińska 30 36 10 6 14 45 52
14 Dunajec Zakliczyn 30 21 6 3 21 27 68
15 Glinik Gorlice 30 15 2 9 19 19 59
16 MKS Alwernia 30 15 4 3 23 20 68
Legenda:
awans
spadek

Sezon 2009/2010[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Szreniawa Nowy Wiśnicz 30 61 17 10 3 65 28
2 Janina Libiąż 30 61 19 4 7 52 21
3 Poprad Muszyna 30 57 17 6 7 66 35
4 Lubań Maniowy 30 54 16 6 8 65 39
5 Orkan Szczyrzyc 30 52 15 7 8 43 22
6 Orzeł Balin 30 49 14 7 9 46 32
7 IKS Olkusz 30 47 14 5 11 46 40
8 Wolania Wola Rzędzińska 30 41 11 8 11 52 42
9 Karpaty Siepraw 30 40 11 7 12 50 48
10 LKS Mogilany 30 40 11 7 12 43 44
11 Limanovia Limanowa 30 40 10 10 10 43 44
12 Bocheński KS 30 38 9 11 10 40 29
13 MKS Trzebinia-Siersza 30 35 9 8 13 42 45
14 Tuchovia Tuchów 30 32 9 5 16 33 49
15 Olimpia Wojnicz 30 17 4 5 21 18 67
16 Skawa Wadowice 30 2 0 2 28 14 133
Legenda:
awans
spadek

Sezon 2008/2009[edytuj | edytuj kod]

Od sezonu 2008/2009 IV liga stanowi piąty szczebel w hierarchii rozgrywek piłkarskich w Polsce.

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Beskid Andrychów 34 70 22 4 8 71 35
2 MZKS Alwernia 34 65 18 11 5 51 27
3 MKS Trzebinia-Siersza 34 65 20 5 9 57 37
4 Poprad Muszyna 34 62 17 11 6 52 27
5 BKS Bochnia 34 59 17 8 9 45 33
6 IKS Olkusz 34 56 16 8 10 52 37
7 Orkan Szczyrzyc 34 54 14 12 8 54 33
8 Skawa Wadowice 34 54 16 6 12 46 47
9 Lubań Maniowy 34 51 14 9 11 59 40
10 LKS Mogilany 34 50 14 8 12 62 46
11 Limanovia Limanowa 34 50 13 11 10 47 45
12 Karpaty Siepraw 34 43 11 10 13 54 55
13 Szreniawa Nowy Wiśnicz 34 38 10 8 16 43 51
14 Tuchovia Tuchów 34 38 11 5 18 46 51
15 Sandecja II Nowy Sącz 34 33 9 6 19 35 58
16 MLKS Żabno 34 28 6 10 18 35 57
17 Gościbia Sułkowice 34 19 5 4 25 22 71
18 Płomień Jerzmanowice 34 14 4 2 28 36 117
Legenda:
awans
spadek
  • Awans uzyskały Beskid Andrychów i MZKS Alwernia[8].

Sezon 2007/2008[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Unia Tarnów 34 77 23 8 3 64 21
2 Puszcza Niepołomice 34 73 22 7 5 67 27
3 LKS Nieciecza 34 73 22 7 5 69 30
4 Dalin Myślenice 34 72 22 6 6 53 22
5 Glinik/Karpatia Gorlice 34 58 17 7 10 60 45
6 Garbarnia Kraków 34 55 17 4 13 52 36
7 MZKS Alwernia 34 55 15 10 9 42 33
8 Płomień Jerzmanowice 34 47 14 5 15 49 55
9 Bocheński KS 34 46 12 10 12 60 52
10 MKS Trzebinia-Siersza 34 44 12 8 14 49 49
11 Poprad Muszyna 34 43 10 13 11 41 39
12 Beskid Andrychów 34 39 10 9 15 32 60
13 Lubań Maniowy 34 36 9 9 16 39 41
14 Tuchovia Tuchów 34 35 9 8 17 40 49
15 Gościbia Sułkowice 34 30 7 9 18 31 47
16 Sandecja II Nowy Sącz 34 24 6 6 22 33 69
17 Fablok Chrzanów 34 22 7 1 26 35 92
18 Wisła II Kraków 34 24 7 3 24 30 79
Legenda:
baraże
spadek
  • Unia Tarnów zagrała w barażu o awans do nowej II ligi ze zwycięzcą innej grupy IV ligi.
  • Wisła II Kraków wycofała się z rozgrywek po rundzie jesiennej. Mecze rundy wiosennej z jej udziałem rozstały rozstrzygnięte na korzyść rywali.
  • Fablok Chrzanów spadł do V ligi.

Sezon 2006/2007[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Przebój Wolbrom 34 73 22 7 5 66 21
2 Unia Tarnów 34 68 21 5 8 60 43
3 MKS Trzebinia-Siersza 34 62 18 8 8 54 32
4 Garbarnia Kraków 34 59 17 8 9 57 28
5 Puszcza Niepołomice 34 58 17 7 10 69 33
6 MZKS Alwernia 34 58 16 10 8 43 38
7 Glinik/Karpatia Gorlice 34 58 17 7 10 52 37
8 Beskidy Andrychów 34 51 14 9 11 44 44
9 Lubań Maniowy 34 49 14 7 13 57 44
10 BKS Bochnia 34 42 11 9 14 45 49
11 Fablok Chrzanów 34 42 12 6 16 46 62
12 Płomień Jerzmanowice 34 41 12 5 17 43 56
13 Sandecja II Nowy Sącz 34 36 9 9 16 35 56
14 Tuchovia Tuchów 34 35 10 5 19 41 54
15 MLKS Żabno 34 35 9 8 17 31 56
16 Orkan Szczyrzyc 34 32 7 11 16 44 60
17 Orzeł Dębno 34 30 8 6 20 30 60
18 Garbarz Zembrzyce 34 18 3 9 22 33 77
Legenda:
awans
spadek
  • Przebój Wolbrom awansował do III ligi, grupy IV
  • MLKS Żabno, Orkan Szczyrzyc, Orzeł Dębno i Garbarz Zembrzyce spadły do klasy okręgowej

Sezon 2005/2006[edytuj | edytuj kod]

Przygotowania do reorganizacji ligi. Od następnego sezonu (2006/07) w województwie małopolskim będzie tylko jedna grupa IV ligi.

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1 Okocimski KS Brzesko 30 76 25 1 4 87 16
2 Glinik/Karpatia Gorlice 30 68 20 8 2 58 21
3 Unia Tarnów 30 60 18 6 6 61 28
4 Orzeł Dębno 30 49 14 7 9 47 39
5 Tuchovia Tuchów 30 48 15 3 12 53 39
6 Lubań Maniowy 30 48 14 6 10 55 43
7 Bocheński KS 30 46 12 10 8 49 38
8 Sandecja II Nowy Sącz 30 45 13 6 11 58 42
9 Wolania Wola Rzędzińska 30 40 11 7 12 54 49
10 Tarnovia Tarnów 30 38 10 8 12 39 44
11 Łosoś Łososina Dolna 30 36 10 6 14 46 55
12 Poprad Muszyna 30 36 10 6 14 30 42
13 Dunajec Nowy Sącz 30 31 8 7 15 46 57
14 Victoria Witowice Dolne 30 30 8 6 16 40 66
15 LKS Kobylanka 30 17 4 5 21 29 72
16 Strażak Mokrzyska 30 5 1 2 27 25 126
Legenda:
baraże
spadek
  • Okocimski KS Brzesko awansował do baraży o III ligę
  • Wolania Wola Rzędzińska, Tarnovia Tarnów, Łosoś Łososina Dolna, Poprad Muszyna, Dunajec Nowy Sącz, Victoria Witowice Dolne, LKS Kobylanka i Strażak Mokrzyska spadły do klasy okręgowej

Baraże o awans do III ligi[edytuj | edytuj kod]

Okocimski KS Brzesko awansował do III ligi, grupy IV.

Sezon 2004/2005[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub M Pkt. Mecze Bramki
zwy. rem. por. zdob. stra.
1. Kolejarz Stróże 30 74 24 2 4 65 16
2 BKS Bochnia 30 73 23 4 3 69 21
3 Okocimski KS Brzesko 30 58 17 7 6 64 28
4 Lubań Maniowy 30 50 14 8 8 45 35
5 Unia Tarnów 30 47 14 5 11 46 48
6 Glinik/Karpatia Gorlice 30 46 13 7 10 60 35
7 Poprad Muszyna 30 43 12 7 11 36 40
8 Łosoś Łososina Dolna 30 38 11 5 14 54 53
9 Tarnovia Tarnów 30 37 10 7 13 34 44
10 Tuchovia Tuchów 30 35 7 14 9 37 44
11 Wolania Wola Rzędzińska 30 33 8 9 13 22 50
12 Dunajec Nowy Sącz 30 33 9 6 15 27 39
13 Victoria Witowice Dolne 30 33 10 3 17 28 49
14 LKS Kobylanka 30 30 8 6 16 37 51
15 Strażak Mokrzyska 30 26 6 8 16 31 50
16 Huragan Waksmund 30 13 3 4 23 18 70
Legenda:
awans do baraży
spadek
  • Kolejarz Stróże awansował do baraży o III ligę
  • Huragan Waksmund spadł do klasy okręgowej

Baraże o awans do III ligi[edytuj | edytuj kod]

Kolejarz Stróże awansował do III ligi, grupy IV.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]