I liga czarnogórska w piłce siatkowej mężczyzn (2009/2010)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
I liga czarnogórska 2009/2010
Prva odbojkaška liga Crne Gore
Szczegóły rozgrywek
Termin 10 października 2009 - 20 marca 2010
Sezon 4
Miejsce w rankingu CEV 14
Liczba meczów 67
Liczba setów 228 (3.4 na mecz)
Hale 8 (w 6 miastach)
Simple gold crown.svg Mistrz Czarnogóry Budvanska Rivijera Budva
Ostatnia aktualizacja infoboksu: 21 marca 2010

I liga czarnogórska w piłce siatkowej mężczyzn 2009/2010 - 4. sezon rozgrywek o mistrzostwo Czarnogóry. Zainaugurowany został 9 października 2009 roku i trwać będzie do wiosny 2010 roku.

W fazie zasadniczej 12 zespołów rozegra mecze system każdy z każdym, mecz i rewanż.

W sezonie 2009/2010 w Lidze Mistrzów Czarnogórę reprezentować będzie Budvanska Rivijera Budva, w Pucharze CEV - Budućnost Podgorica, a w Pucharze Challenge - Sutjeska Nikšić.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Mapa lokalizacyjna Czarnogóry
Budva
Budva
Podgorica
Podgorica
Danilovgrad
Danilovgrad
Bijelo Polje
Bijelo Polje
Bar
Bar
Nikšić
Nikšić
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Czarnogóry
Drużyna Miejsce w sezonie 2008/2009 Miasto Uwagi
Budvanska Rivijera Budva Gold medal with cup.svgSimple gold cup.svg Budva Liga Mistrzów
Budućnost Podgorica Silver medal with cup.svg Podgorica Puchar CEV
Sutjeska Nikšić Nikšić Puchar Challenge
Studentski Centar Podgorica Bronze medal with cup.svg Podgorica
Budva Budva
Galeb Bar Bar
Danilovgrad Danilovgrad
Jedinstvo Bijelo Polje Bijelo Polje

Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

  Budvanska Rivijera Budućnost Podgorica Sutjeska Nikšić Studentski Centar Budva Galeb Bar Danilovgrad Bijelo Polje
Budvanska Rivijera Budva 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0
Budućnost Podgorica 0:3 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0
Sutjeska Nikšić 0:3 0:3 0:3 3:2 3:1 3:0 1:3
Studentski Centar Podgorica 0:3 1:3 3:0 3:2 3:0 3:1 3:0
Budva 0:3 1:3 3:2 0:3 3:0 3:0 3:0
Galeb Bar 0:3 0:3 3:1 1:3 3:2 2:3 3:0
Danilovgrad 0:3 0:3 3:0 0:3 3:1 3:2 3:0
Jedinstvo Bijelo Polje 0:3 0:3 3:2 1:3 1:3 0:3 1:3

Drużyna gospodarzy wymieniona jest po lewej stronie tabeli.

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Tabela fazy zasadniczej[edytuj | edytuj kod]

Poz. Klub Punkty Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
liczba meczów wygrane przegrane 3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 liczba setów wygrane przegrane ratio zdobyte stracone ratio
1 Budvanska Rivijera Budva 42 14 14 0 14 0 0 0 0 0 42 42 0 MAX 1050 632 1,661
2 Budućnost Podgorica 36 14 12 2 10 2 0 0 0 2 44 36 8 4,500 1066 840 1,269
3 Studentski Centar Podgorica 29 14 10 4 6 3 1 0 1 3 48 31 17 1,824 1088 973 1,118
4 Budva 17 14 5 9 3 1 1 3 2 4 53 23 30 0,767 1138 1193 0,954
5 Danilovgrad 16 14 6 8 2 2 2 0 1 7 49 19 30 0,633 993 1124 0,883
6 Galeb Bar 13 14 4 10 2 1 1 2 2 6 51 18 33 0,545 1050 1157 0,908
7 Sutjeska Nikšić 10 14 3 11 1 1 1 2 2 7 51 15 36 0,417 966 1187 0,814
8 Jedinstvo Bijelo Polje 5 14 2 12 0 1 1 0 3 9 48 9 39 0,231 898 1143 0,786
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 punkty, 3:2 - 2 punkty, 2:3 - 1 punkt, 1:3 i 0:3 - 0 punktów

Liderzy[edytuj | edytuj kod]

Kolejka Lider
1 Budvanska Rivijera Budva
2 Budvanska Rivijera Budva
3 Budvanska Rivijera Budva
4 Budvanska Rivijera Budva
5 Budvanska Rivijera Budva
6 Budvanska Rivijera Budva
7 Budvanska Rivijera Budva
Kolejka Lider
8 Budvanska Rivijera Budva
9 Budvanska Rivijera Budva
10 Budvanska Rivijera Budva
11 Budvanska Rivijera Budva
12 Budvanska Rivijera Budva
13 Budvanska Rivijera Budva
14 Budvanska Rivijera Budva

Faza play-off[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                           
  1  Budvanska Rivijera Budva  
 wolny los  
  1  Budvanska Rivijera Budva 3 3  
  5  Danilovgrad 0 0  
4  Budva 0 0
  5  Danilovgrad 3 3  
    1  Budvanska Rivijera Budva 3 3 3
  2  Budućnost Podgorica 0 0 0
  2  Budućnost Podgorica  
 wolny los  
2  Budućnost Podgorica 3 3
  3  Studentski Centar Podgorica 0 2    
3  Studentski Centar Podgorica 3 3
  6  Galeb Bar 0 0  

1/4 finału[edytuj | edytuj kod]

(do dwóch zwycięstw)


06.02.2010 Studentski Centar Podgorica 3:0 (25:23, 25:18, 25:21) Galeb Bar
10.02.2010 Galeb Bar 0:3 (20:25, 18:25, 18:25) Studentski Centar Podgorica

Budva Danilovgrad

Klub Budva nie podjął rywalizacji, oddając dwa mecze walkowerem.


1/2 finału[edytuj | edytuj kod]

(do dwóch zwycięstw)


20.02.2010 Budvanska Rivijera Budva 3:0 (25:10, 25:12, 25:13) Danilovgrad
26.02.2010 Danilovgrad 0:3 (13:25, 16:25, 13:25) Budvanska Rivijera Budva

16.02.2010 Budućnost Podgorica 3:0 (25:20, 25:16, 25:14) Studentski Centar Podgorica
20.02.2010 Studentski Centar Podgorica 2:3 (26:24, 20:25, 18:25, 25:20, 11:15) Budućnost Podgorica

Finał[edytuj | edytuj kod]

(do trzech zwycięstw)


12.03.2010 Budvanska Rivijera Budva 3:0 (25:18, 25:21, 25:16) Budućnost Podgorica
16.03.2010 Budućnost Podgorica 0:3 (19:25, 17:25, 16:25) Budvanska Rivijera Budva
20.03.2010 Budvanska Rivijera Budva 3:0 (25:19, 25:21, 25:19) Budućnost Podgorica

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zespół Uwagi
Simple gold crown.svg Budvanska Rivijera Budva Puchar CEV
2. Budućnost Podgorica Puchar CEV
3. Studentski Centar Podgorica Puchar Challenge
4. Danilovgrad Puchar Challenge
5. Budva
6. Galeb Bar
7. Sutjeska Nikšić baraże
8. Jedinstvo Bijelo Polje spadek do II ligi

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]