I liga paragwajska w piłce nożnej (2010)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Primera División 2010
100 edycja pierwszej ligi paragwajskiej
76 edycja zawodowej pierwszej ligi paragwajskiej
2009 2011
Szczegóły rozgrywek
Państwo  Paragwaj
Termin Apertura: 30 stycznia - 30 maja
Clausura: 16 lipca - 5 grudnia
Liczba meczów 264
Bramki 667 (2,53 na mecz)
Mistrz Paragwaju Apertura Guaraní Asunción
Clausura Libertad Asunción

Mistrzem Paragwaju turnieju Apertura został klub Guaraní Asunción, natomiast wicemistrzem Paragwaju turnieju Apertura - Cerro Porteño.

Mistrzem Paragwaju turnieju Clausura został klub Libertad Asunción, natomiast wicemistrzem Paragwaju turnieju Clausura - Cerro Porteño.

Do turniejów międzynarodowych zakwalifikowały się następujące kluby:

O spadku do drugiej ligi decydował średni dorobek z trzech ostatnich sezonów. Spadły dwa kluby - Sport Colombia Fernando de la Mora i Sportivo Trinidense Asunción.

Na ich miejsce awansował mistrz drugiej ligi General Caballero Asunción oraz wicemistrz drugiej ligi Independiente Asunción.

Torneo Apertura 2010[edytuj | edytuj kod]

Apertura 1[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
30 stycznia 2010 Tacuary Asunción - Cerro Porteño 1:2
Alfredo Carlos Alberto Mazacote 87 - Pablo Eduardo Zeballos 58, 67
30 stycznia 2010 Guaraní Asunción - Libertad Asunción 1:0
Jonathan Fabbro 56k
31 stycznia 2010 Sol de América Asunción - Nacional Asunción 2:5
Lorenzo Rodrigo Frutos 21, Christian Gilberto Ovelar 75k - Guillermo Alexis Beltran 35, 41, 78, 54, Víctor Marcelino Aquino 53
31 stycznia 2010 Sportivo Trinidense Asunción - 3 de Febrero Ciudad del Este 0:1
Sergio Samudio 20
31 stycznia 2010 Rubio Ñú Asunción - Olimpia Asunción 1:0
Rolando Marciano Bogado 77
31 stycznia 2010 Sportivo Luqueño Luque - Sport Colombia Fernando de la Mora 2:3
Francisco Javier Esteche 14, Daniel Ferreira 60 - Carlos Alberto Ortiz 5, José Alfredo Leguizamón 9, Diego Armando Martínez 83

Apertura 2[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
5 lutego 2010 3 de Febrero Ciudad del Este - Nacional Asunción 0:3
Guillermo Alexis Beltran 45, Víctor Marcelino Aquino 61, Marcos Antonio Melgarejo 79
6 lutego 2010 Cerro Porteño - Sportivo Luqueño Luque 1:0
Julio Daniel Dos Santos 71
6 lutego 2010 Guaraní Asunción - Sol de América Asunción 3:1
Eduardo Javier Filippini 34, 48, Rodrigo Teixeira 67 - Adalberto Goiris 29
6 lutego 2010 Libertad Asunción - Rubio Ñú Asunción 2:1
Wilson Omar Pittoni 26, Gustavo Ramón Mencia 73 - Víctor Manuel Gómez 60
6 lutego 2010 Olimpia Asunción - Tacuary Asunción 3:2
Julio Ramón Aguilar 42, Rafael Alexandrino Dos Santos 71, Lorenzo Melgarejo 90 - Carlos Ramón Martínez 18, Alfredo Carlos Alberto Mazacote 50
6 lutego 2010 Sport Colombia Fernando de la Mora - Sportivo Trinidense Asunción 0:0

Apertura 3[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
12 lutego 2010 Rubio Ñú Asunción - Guaraní Asunción 1:1
Rodrigo Teixeira 64s - Rodrigo Teixeira 47
12 lutego 2010 Tacuary Asunción - Libertad Asunción 0:4
Wilson Omar Pittoni 13, Roberto Carlos Gamarra 41, 90, Víctor Hugo Ayala 81
13 lutego 2010 Sol de América Asunción - 3 de Febrero Ciudad del Este 3:1
Christian Gilberto Ovelar 18, Diego de Jesús Chamorro 77, Lorenzo Rodrigo Frutos 80 - José Maria De Filippi 90
13 lutego 2010 Sportivo Luqueño Luque - Olimpia Asunción 1:1
Tomas Alberto González 90 - Julio Ramón Aguilar 72
13 lutego 2010 Nacional Asunción - Sport Colombia Fernando de la Mora 1:2
Fabio Ramón Ramos 59 - José Alfredo Leguizamón 86, Miguel Ramón Medina 92
14 lutego 2010 Cerro Porteño - Sportivo Trinidense Asunción 2:1
Gerardo Domingo Arevalos 59 - Jorge Daniel Núñez 10, Julio Daniel Dos Santos 81

Apertura 4[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
17 lutego 2010 Cerro Porteño - Nacional Asunción 3:0
Pablo Eduardo Zeballos 11, 82, Julio Daniel Dos Santos 59
17 lutego 2010 Guaraní Asunción - Tacuary Asunción 5:2
José Carlos Burgos 6, 52, Cristian Gustavo Sosa 41, Elvis Israel Marecos 50, Paulo Cristian Centurion 57 - Reinaldo Ocampo 1k, Jorge Miguel Ortega 81
17 lutego 2010 Olimpia Asunción - Sportivo Trinidense Asunción 3:1
Nelson Rafael Cuevas 5, 47, Carlos Bonet 39 - César Bonet 41
17 lutego 2010 Sport Colombia Fernando de la Mora - 3 de Febrero Ciudad del Este 2:3
José Alfredo Leguizamón 32, Miguel Ramón Medina 76 - Miguel Ángel Cuéllar 39, 83, César Llamas 74
17 lutego 2010 Rubio Ñú Asunción - Sol de América Asunción 5:0
Osvaldo Hobecker 21, 50, Néstor Abraham Camacho 34, Víctor Manuel Gómez 69, Carlos Ariel Neumann 84
10 marca 2010 Libertad Asunción - Sportivo Luqueño Luque 0:1
Luis Armando Ovelar 36

Apertura 5[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
20 lutego 2010 Nacional Asunción - Olimpia Asunción 0:0
21 lutego 2010 3 de Febrero Ciudad del Este - Cerro Porteño 0:1
Jorge Daniel Núñez 78
21 lutego 2010 Sol de América Asunción - Sport Colombia Fernando de la Mora 1:2
Diego de Jesús Chamorro 59 - Diego Armando Martínez 16, Miguel Ramón Medina 19
21 lutego 2010 Sportivo Luqueño Luque - Guaraní Asunción 1:2
Néstor Fabián Bareiro 54 - Jonathan Fabbro 64k, 93k
21 lutego 2010 Sportivo Trinidense Asunción - Libertad Asunción 1:1
Juan Gabriel Abente 59 - Rodrigo Alborno 16
21 lutego 2010 Tacuary Asunción - Rubio Ñú Asunción 0:1
Víctor Manuel Gómez 18

Apertura 6[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
26 lutego 2010 Sportivo Luqueño Luque - Sol de América Asunción 1:0
Francisco Javier Esteche 43k
27 lutego 2010 Guaraní Asunción - 3 de Febrero Ciudad del Este 1:1
Elvis Israel Marecos 43 - José Maria De Filippi 62
28 lutego 2010 Olimpia Asunción - Cerro Porteño 3:2
Cristian Rolando Ledesma 21, Carlos Bonet 39, Nelson Rafael Cuevas 70 - César Augusto Ramírez 3, Pablo Daniel Zeballos 22
28 lutego 2010 Tacuary Asunción - Sportivo Trinidense Asunción 2:0
Gustavo Alberto Sanabria 20, Carlos Ramón Martínez 74
1 marca 2010 Libertad Asunción - Sport Colombia Fernando de la Mora 3:0
Pablo César Velásquez 8, Roberto Carlos Gamarra 13, 36
1 marca 2010 Rubio Ñú Asunción - Nacional Asunción 4:1
Víctor Manuel Gómez 16, Osvaldo Hobecker 19, Néstor Abraham Camacho 58, Wilfrido Guzmán Bazán 89 - Fabián Caballero 28

Apertura 7[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
5 marca 2010 Sol de América Asunción - Cerro Porteño 1:2
Christian Gilberto Ovelar 75 - Ramón Cardozo 10, Sebastián Adolfo Ereros 92
6 marca 2010 3 de Febrero Ciudad del Este - Libertad Asunción 0:0
6 marca 2010 Nacional Asunción - Guaraní Asunción 1:0
Víctor Marcelino Aquino 7
6 marca 2010 Sportivo Luqueño Luque - Tacuary Asunción 3:3
Carlos Humberto Paredes 51, Néstor Fabián Bareiro 75, 80 - Diego Rubén Alfonso 53, 58, 68
7 marca 2010 Sport Colombia Fernando de la Mora - Olimpia Asunción 0:4
Blas Cáceres 19, Derlis Orué 45+1, Diego Antonio Figueredo 85, Julio Ramón Aguilar 89
7 marca 2010 Sportivo Trinidense Asunción - Rubio Ñú Asunción 1:1
Aldo Vera 28 - Osvaldo Hobecker 2

Apertura 8[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
12 marca 2010 Olimpia Asunción - 3 de Febrero Ciudad del Este 1:0
Julio César Manzur 63
12 marca 2010 Tacuary Asunción - Sol de América Asunción 1:1
Diego Rubén Alfonso 90 - Adalberto Goiris 67
13 marca 2010 Cerro Porteño - Sport Colombia Fernando de la Mora 4:1
Jorge Daniel Núñez 15, Julio Daniel Dos Santos 56, 60, Sebastián Adolfo Ereros 77 - Diego Armando Martínez 9
13 marca 2010 Guaraní Asunción - Sportivo Trinidense Asunción 2:0
Rodrigo Teixeira 16, Jonathan Fabbro 84k
13 marca 2010 Rubio Ñú Asunción - Sportivo Luqueño Luque 0:0
14 marca 2010 Libertad Asunción - Nacional Asunción 0:0

Apertura 9[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
16 marca 2010 Sol de América Asunción - Olimpia Asunción 2:1
Marcos Antonio Pereira 18, Josias Cardoso 47 - Inca 46s
17 marca 2010 Sport Colombia Fernando de la Mora - Guaraní Asunción 1:3
Elio Alberto Mora 87 - Rodrigo Teixeira 41, 59, Jonathan Fabbro 51
17 marca 2010 3 de Febrero Ciudad del Este - Rubio Ñú Asunción 2:3
Miguel Ángel Cuéllar 77, Juan Daniel Cáceres 81s - José Maria De Filippi 57s
17 marca 2010 Sportivo Trinidense Asunción - Sportivo Luqueño Luque 2:2
Herminio Diosnel Burgos 55, Silvio Monzón 76 - Francisco Javier Esteche 4k, Ángel Daniel Enciso 64
24 marca 2010 Nacional Asunción - Tacuary Asunción 4:0
Herminio Antonio Miranda 48, Fabio Ramón Ramos 71, 79, Guillermo Alexis Beltran 74
16 maja 2010 Cerro Porteño - Libertad Asunción 0:2
Javier Mercedes González 37, William Gabriel Mendieta 89

Apertura 10[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
20 marca 2010 Libertad Asunción - Olimpia Asunción 0:0
21 marca 2010 Guaraní Asunción - Cerro Porteño 1:2
Hugo César Notario 82 - Pablo Daniel Zeballos 27, Julio César Irrazábal 75
21 marca 2010 Rubio Ñú Asunción - Sport Colombia Fernando de la Mora 2:1
Roberto Miguel Acuña 27, 67k - Carlos Alberto Ortiz 44k
21 marca 2010 Sportivo Luqueño Luque - Nacional Asunción 1:1
Francisco Javier Esteche 36k - Guillermo Alexis Beltran 47
21 marca 2010 Tacuary Asunción - 3 de Febrero Ciudad del Este 3:0
Lorenzo Raúl Silva 18, Carlos Ramón Martínez 39, Marcos Antonio Acosta 51
21 marca 2010 Sportivo Trinidense Asunción - Sol de América Asunción 2:0
Juan Gabriel Abente 47, Rodrigo Fabián Cantero 77

Apertura 11[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
26 marca 2010 Sol de América Asunción - Libertad Asunción 1:4
Luis Alberto Cabral 44 - Roberto Carlos Gamarra 6, 48, 66, Rodrigo Alborno 65
27 marca 2010 3 de Febrero Ciudad del Este - Sportivo Luqueño Luque 0:0
27 marca 2010 Cerro Porteño - Rubio Ñú Asunción 1:1
Pablo Daniel Zeballos 82 - Roberto Miguel Acuña 41
27 marca 2010 Olimpia Asunción - Guaraní Asunción 0:0
28 marca 2010 Nacional Asunción - Sportivo Trinidense Asunción 2:0
Aldo Vera 30s, Marcos Antonio Melgarejo 49
28 marca 2010 Sport Colombia Fernando de la Mora - Tacuary Asunción 0:0

Apertura 12[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
3 kwietnia 2010 3 de Febrero Ciudad del Este - Sportivo Trinidense Asunción 1:3
Miguel Ángel Cuéllar 51 - Felipe Ariel Giménez 9, Carlos Manuel Machuca 19, Rubén Darío Benítez 41
3 kwietnia 2010 Libertad Asunción - Guaraní Asunción 2:1
Pablo César Velásquez 21, Manuel José Maciel 87 - Rodrigo Teixeira 88
4 kwietnia 2010 Sport Colombia Fernando de la Mora - Sportivo Luqueño Luque 0:1
Ángel Daniel Enciso 43
4 kwietnia 2010 Olimpia Asunción - Rubio Ñú Asunción 1:1
Nelson Rafael Cuevas 46 - Roberto Miguel Acuña 80
4 kwietnia 2010 Cerro Porteño - Tacuary Asunción 1:0
Pablo Daniel Zeballos 66
6 kwietnia 2010 Nacional Asunción - Sol de América Asunción 1:2
Víctor Marcelino Aquino 89 - Arnaldo Javier Pereira 21, 77

Apertura 13[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
10 kwietnia 2010 Nacional Asunción - 3 de Febrero Ciudad del Este 2:1
Víctor Marcelino Aquino 50, Herminio Antonio Miranda 84 - Miguel Ángel Cuéllar 89
10 kwietnia 2010 Rubio Ñú Asunción - Libertad Asunción 2:1
Tomás Javier Bartomeus 90, Carlos Ariel Neumann 91 - Pablo César Velásquez 5
10 kwietnia 2010 Tacuary Asunción - Olimpia Asunción 0:4
Blas Cáceres 9, Derlis Orué 24, Carlos Bonet 58, Luis Nery Caballero 75
10 kwietnia 2010 Sportivo Trinidense Asunción - Sport Colombia Fernando de la Mora 1:0
Silvio Monzón 91
11 kwietnia 2010 Sol de América Asunción - Guaraní Asunción 0:1
Rodrigo Teixeira 40
12 kwietnia 2010 Sportivo Luqueño Luque - Cerro Porteño 3:1
Néstor Fabián Bareiro 31, Robert Antonio Servín 62, Raúl Basilio Román 94 - Julio Daniel Dos Santos 11

Apertura 14[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
14 kwietnia 2010 Sport Colombia Fernando de la Mora - Nacional Asunción 1:0
Miguel Ramón Medina 89
14 kwietnia 2010 3 de Febrero Ciudad del Este - Sol de América Asunción 0:2
Luis Alberto Acosta 35, Alfredo Virginio Cano 79
14 kwietnia 2010 Guaraní Asunción - Rubio Ñú Asunción 3:2
Eduardo Javier Filippini 3, Jonathan Fabbro 7k, Rodrigo Teixeira 62 - Osvaldo Hobecker 25, Roberto Miguel Acuña 85k
15 kwietnia 2010 Cerro Porteño - Sportivo Trinidense Asunción 4:1
Pablo Daniel Zeballos 13, 21, Ramón Cardozo 39, 53 - Carlos Manuel Machuca 62
15 kwietnia 2010 Olimpia Asunción - Sportivo Luqueño Luque 2:1
Nelson Rafael Cuevas 45, Federico Acuña 46s - Luis Armando Ovelar 29
21 kwietnia 2010 Libertad Asunción - Tacuary Asunción 0:0

Apertura 15[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
17 kwietnia 2010 Sol de América Asunción - Rubio Ñú Asunción 0:1
Nery Cardozo 46
18 kwietnia 2010 3 de Febrero Ciudad del Este - Sport Colombia Fernando de la Mora 2:0
Gustavo Adrián Espínola 54, Elvio Adrián Amarilla 89
18 kwietnia 2010 Nacional Asunción - Cerro Porteño 0:3
Pablo Daniel Zeballos 14, 49, 62
18 kwietnia 2010 Sportivo Luqueño Luque - Libertad Asunción 1:2
Federico Acuña 45+3 - Rodolfo Vicente Gamarra 44, 68
18 kwietnia 2010 Tacuary Asunción - Guaraní Asunción 1:4
Reinaldo Ocampo 13k - Héctor Federico Carballo 9k, César Daniel Cáceres Cañete 59k, Rodrigo Teixeira 70, 90
19 kwietnia 2010 Sportivo Trinidense Asunción - Olimpia Asunción 0:3
Luis Nery Caballero 23, Nelson Rafael Cuevas 39, 74

Apertura 16[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
24 kwietnia 2010 Libertad Asunción - Sportivo Trinidense Asunción 0:1
Silvio Monzón 93
25 kwietnia 2010 Cerro Porteño - 3 de Febrero Ciudad del Este 2:1
Pablo Daniel Zeballos 46, Ramón Cáceres 56 - Miguel Ángel Cuéllar 74
25 kwietnia 2010 Guaraní Asunción - Sportivo Luqueño Luque 2:0
Rodrigo Teixeira 11, Elvis Israel Marecos 49
25 kwietnia 2010 Olimpia Asunción - Nacional Asunción 1:0
Luis Nery Caballero 59
25 kwietnia 2010 Rubio Ñú Asunción - Tacuary Asunción 3:1
Osvaldo Hobecker 16, Roberto Miguel Acuña 45k, Néstor Abraham Camacho 92 - Diego Rubén Alfonso 7
25 kwietnia 2010 Sport Colombia Fernando de la Mora - Sol de América Asunción 2:2
Justo Balbuena 10, 40 - Inca 30k, Lorenzo Rodrigo Frutos 52

Apertura 17[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
30 kwietnia 2010 3 de Febrero Ciudad del Este - Guaraní Asunción 1:2
Elvio Adrián Amarilla 54 - Rodrigo Teixeira 32, Hugo César Notario 76
1 maja 2010 Nacional Asunción - Rubio Ñú Asunción 0:0
2 maja 2010 Cerro Porteño - Olimpia Asunción 0:0
2 maja 2010 Sol de América Asunción - Sportivo Luqueño Luque 1:1
Alfredo Virginio Cano 56 - Francisco Javier Esteche 68
2 maja 2010 Sportivo Trinidense Asunción - Tacuary Asunción 0:1
Reinaldo Ocampo 48
3 maja 2010 Sport Colombia Fernando de la Mora - Libertad Asunción 0:1
Manuel José Maciel 75

Apertura 18[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
7 maja 2010 Guaraní Asunción - Nacional Asunción 2:2
Pedro Julían Chávez 17, Julián Alfonso Benítez 22 - Herminio Antonio Miranda 41, Fabio Ramón Ramos 43
8 maja 2010 Cerro Porteño - Sol de América Asunción 1:0
Jorge Daniel Núñez 71
8 maja 2010 Libertad Asunción - 3 de Febrero Ciudad del Este 3:0
José Ariel Núñez 71, Ángel Reinaldo Orué 83, 86
8 maja 2010 Olimpia Asunción - Sport Colombia Fernando de la Mora 2:1
Nelson David Romero 41, Luis Nery Caballero 76 - Julio Andrés Larrea 87
8 maja 2010 Rubio Ñú Asunción - Sportivo Trinidense Asunción 1:1
Carlos Ariel Neumann 39 - Silvio Monzón 65
8 maja 2010 Tacuary Asunción - Sportivo Luqueño Luque 1:2
Reinaldo Ocampo 84 - Raúl Basilio Román 37, 58

Apertura 19[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
11 maja 2010 Sportivo Trinidense Asunción - Guaraní Asunción 0:3
Julián Alfonso Benítez 38, 71, Rodrigo Teixeira 70
12 maja 2010 3 de Febrero Ciudad del Este - Olimpia Asunción 0:1
Nelson Rafael Cuevas 59
12 maja 2010 Sol de América Asunción - Tacuary Asunción 1:0
Christian Gilberto Ovelar 36
12 maja 2010 Sport Colombia Fernando de la Mora - Cerro Porteño 1:1
Julio Andrés Larrea 43 - Diego Armando Herner 82
12 maja 2010 Sportivo Luqueño Luque - Rubio Ñú Asunción 2:2
Francisco Javier Esteche 20, Tomas Alberto González 84 - Nery Cardozo 51, 52
1 czerwca 2010 Nacional Asunción - Libertad Asunción 1:0
Fabio Ramón Ramos 17

Apertura 20[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
15 maja 2010 Guaraní Asunción - Sport Colombia Fernando de la Mora 1:0
Jonathan Fabbro 14k
16 maja 2010 Olimpia Asunción - Sol de América Asunción 1:2
Nelson David Romero 33 - Diego Manuel Basílio Arrúa 74, Inca 80
16 maja 2010 Rubio Ñú Asunción - 3 de Febrero Ciudad del Este 0:2
José María Martínez 27, Miguel Ángel Cuéllar 33k
16 maja 2010 Sportivo Luqueño Luque - Sportivo Trinidense Asunción 3:3
Carlos Alberto Valencia 11, Francisco Javier Esteche 21k, Carlos Humberto Paredes 63 - Aldo Vera 41, 79, José Leonardo Cáceres 51
16 maja 2010 Tacuary Asunción - Nacional Asunción 0:3
Herminio Antonio Miranda 9, Fabián Caballero 27, 65
26 maja 2010 Libertad Asunción - Cerro Porteño 3:0
Pablo César Velásquez 39, 86, Javier Mercedes González 90

Apertura 21[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
22 maja 2010 3 de Febrero Ciudad del Este - Tacuary Asunción 1:0
Sergio Samudio 15
22 maja 2010 Cerro Porteño - Guaraní Asunción 1:3
Jorge Orlando Brítez 90k - Rodrigo Teixeira 10, 53, Elvis Israel Marecos 80
22 maja 2010 Olimpia Asunción - Libertad Asunción 0:2
Adalberto Román 6, Pedro Alcides Sarabia 35k
23 maja 2010 Nacional Asunción - Sportivo Luqueño Luque 3:0
Marcos Hernán Riveros 18, Fabián Caballero 41, Marcos Antonio Melgarejo 73
23 maja 2010 Sol de América Asunción - Sportivo Trinidense Asunción 1:1
Diego Manuel Basílio Arrúa 55 - Carlos Manuel Machuca 52
23 maja 2010 Sport Colombia Fernando de la Mora - Rubio Ñú Asunción 2:4
Carlos Alberto Ortiz 10k, Júnior Nardelli 49 - Néstor Abraham Camacho 73, 83

Apertura 22[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
28 maja 2010 Tacuary Asunción - Sport Colombia Fernando de la Mora 2:2
Reinaldo Ocampo 27k, Diego Rubén Alfonso 79 - Carlos Alberto Ortiz 5k, Reinaldo Ocampo 59s
28 maja 2010 Sportivo Trinidense Asunción - Nacional Asunción 0:1
Guillermo Alexis Beltran 80
29 maja 2010 Libertad Asunción - Sol de América Asunción 3:4
Manuel José Maciel 27, Jorge Moreira 28, Omar Heber Pouso 41 - Alfredo Virginio Cano 1, Diego de Jesús Chamorro 17, 72, Adalberto Goiris 45
29 maja 2010 Rubio Ñú Asunción - Cerro Porteño 0:3
Pablo Daniel Zeballos 18, 36, César Iván Benítez 85
30 maja 2010 Guaraní Asunción - Olimpia Asunción 2:1
Rodrigo Teixeira 6, Joel Francisco Benítez 76 - Rodrigo Del Puerto 33
30 maja 2010 Sportivo Luqueño Luque - 3 de Febrero Ciudad del Este 0:0

Tabela Apertura 2010[edytuj | edytuj kod]

Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 Guaraní Asunción 22 15 4 3 49 43 20
2 Cerro Porteño 22 14 3 5 45 37 23
3 Olimpia Asunción 22 11 6 5 39 32 18
4 Libertad Asunción 22 11 5 6 38 33 15
5 Rubio Ñú Asunción 22 10 8 4 38 36 25
6 Nacional Asunción 22 10 5 7 35 31 22
7 Sportivo Luqueño Luque 22 5 10 7 25 26 30
8 Sol de América Asunción 22 7 4 11 25 27 39
9 Sportivo Trinidense Asunción 22 4 7 11 19 19 34
10 3 de Febrero Ciudad del Este 22 5 4 13 19 17 32
11 Sport Colombia Fernando de la Mora 22 4 5 13 17 21 40
12 Tacuary Asunción 22 3 5 14 14 20 44
Legenda:
mistrz
wicemistrz
trzeci

Guaraní Asunción jako mistrz Paragwaju zapewnił sobie udział w turnieju Copa Libertadores 2011.

Torneo Clausura 2010[edytuj | edytuj kod]

Clausura 1[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
16 lipca 2010 Sportivo Luqueño Luque - Libertad Asunción 1:2
Néstor Fabián Bareiro 81 - Pablo César Velásquez 8, Manuel José Maciel 72
17 lipca 2010 Sportivo Trinidense Asunción - 3 de Febrero Ciudad del Este 1:1
Silvio Monzón 80 - José Carlos Burgos 88
17 lipca 2010 Tacuary Asunción - Rubio Ñú Asunción 0:0
18 lipca 2010 Nacional Asunción - Cerro Porteño 0:0
18 lipca 2010 Olimpia Asunción - Sport Colombia Fernando de la Mora 3:0
Juan Carlos Ferreyra 19k, 65, Richard Ortiz 55
18 lipca 2010 Sol de América Asunción - Guaraní Asunción 1:2
Christian Gilberto Ovelar 37 - Rodrigo Teixeira 27, Eduardo Javier Filippini 89

Clausura 2[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
24 lipca 2010 3 de Febrero Ciudad del Este - Sportivo Luqueño Luque 0:0
24 lipca 2010 Libertad Asunción - Tacuary Asunción 3:0
Adalberto Román 74, Ángel Reinaldo Orué 75, Víctor Javier Cáceres 85
24 lipca 2010 Rubio Ñú Asunción - Sport Colombia Fernando de la Mora 1:0
Nery Cardozo 64
25 lipca 2010 Cerro Porteño - Sol de América Asunción 2:0
Roberto Antonio Nanni 53, Jorge Daniel Núñez 86
25 lipca 2010 Guaraní Asunción - Sportivo Trinidense Asunción 0:1
Armando Daniel González 55
25 lipca 2010 Nacional Asunción - Olimpia Asunción 0:2
Juan Carlos Ferreyra 3, Derlis Orué 83

Clausura 3[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
30 lipca 2010 Olimpia Asunción - Rubio Ñú Asunción 1:4
Juan Carlos Ferreyra 56k - Robin Ariel Ramírez 5, Nery Cardozo 9, 74, Néstor Abraham Camacho 13
31 lipca 2010 Tacuary Asunción - 3 de Febrero Ciudad del Este 2:0
Marcos Antonio Acosta 20, Luis Fernando Páez 56
1 sierpnia 2010 Sol de América Asunción - Nacional Asunción 1:0
Herminio Antonio Miranda 2s
1 sierpnia 2010 Sport Colombia Fernando de la Mora - Libertad Asunción 1:0
Carlos Ariel Neumann 67
1 sierpnia 2010 Sportivo Luqueño Luque - Guaraní Asunción 0:3
Eduardo Javier Filippini 12, Julián Alfonso Benítez 76, Cristian Gustavo Sosa 84
1 sierpnia 2010 Sportivo Trinidense Asunción - Cerro Porteño 1:5
Cristian Roberto Cardozo 73 - Pablo Daniel Zeballos 3, Luis Enrique Cáceres 59, Julio Daniel Dos Santos 66

Clausura 4[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
7 sierpnia 2010 3 de Febrero Ciudad del Este - Sport Colombia Fernando de la Mora 0:3
Christian Omar Martínez 57, Ricardo Javier Ortiz 69, Carlos Ariel Neumann 86
7 sierpnia 2010 Guaraní Asunción - Tacuary Asunción 1:0
Eduardo Javier Filippini 76
7 sierpnia 2010 Libertad Asunción - Rubio Ñú Asunción 2:1
Manuel José Maciel 27, 41 - Carlos Bonet 35s
7 sierpnia 2010 Nacional Asunción - Sportivo Trinidense Asunción 4:1
Marcos Antonio Melgarejo 3, Silvio Torales 71, Ariel Gregorio Bogado 75, 76 - Diego Armando Miranda 21
8 sierpnia 2010 Cerro Porteño - Sportivo Luqueño Luque 1:1
Roberto Antonio Nanni 90 - Hugo Lusardi 56
8 sierpnia 2010 Sol de América Asunción - Olimpia Asunción 1:0
Christian Gilberto Ovelar 4

Clausura 5[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
14 sierpnia 2010 Sport Colombia Fernando de la Mora - Guaraní Asunción 1:1
Carlos Damian Martínez 83 - Eduardo Javier Filippini 34
14 sierpnia 2010 Sportivo Luqueño Luque - Nacional Asunción 0:1
Ignacio Ramón Cáceres 62
14 sierpnia 2010 Sportivo Trinidense Asunción - Sol de América Asunción 1:3
Walter David Ávalos 40k - Gustavo Alberto Cristaldo 23, 83, Josias Cardoso 79
15 sierpnia 2010 Olimpia Asunción - Libertad Asunción 0:2
Ángel Reinaldo Orué 4, Manuel José Maciel 60
15 sierpnia 2010 Rubio Ñú Asunción - 3 de Febrero Ciudad del Este 1:1
Nelson Ruíz 20 - José Carlos Burgos 57
15 sierpnia 2010 Tacuary Asunción - Cerro Porteño 0:1
Pablo Daniel Zeballos 3

Clausura 6[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
21 sierpnia 2010 3 de Febrero Ciudad del Este - Sol de América Asunción 1:1
Thiago Silva 63k - Inca 87
21 sierpnia 2010 Libertad Asunción - Sportivo Trinidense Asunción 7:0
Manuel José Maciel 28, Ángel Reinaldo Orué 38, 47, Rodolfo Vicente Gamarra 61, 87, Víctor Javier Cáceres 70, 86
21 sierpnia 2010 Rubio Ñú Asunción - Sportivo Luqueño Luque 2:2
Néstor Abraham Camacho 46, 61 - Claudio Andrés Correa 71, Sergio Escalante 86
21 sierpnia 2010 Sport Colombia Fernando de la Mora - Tacuary Asunción 1:3
Ricardo Javier Ortiz 54 - Ronald Renato Huth 67, Cirilo Antonio Mora 79, 88
22 sierpnia 2010 Guaraní Asunción - Nacional Asunción 0:0
22 sierpnia 2010 Olimpia Asunción - Cerro Porteño 2:2
Juan Carlos Ferreyra 8, 13 - Pablo Daniel Zeballos 47, Jorge Daniel Núñez 65

Clausura 7[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
27 sierpnia 2010 Libertad Asunción - Guaraní Asunción 2:0
Ángel Reinaldo Orué 46, Jorge Moreira 78
28 sierpnia 2010 Olimpia Asunción - 3 de Febrero Ciudad del Este 2:0
Julio César Manzur 23, Derlis Orué 50
28 sierpnia 2010 Tacuary Asunción - Sol de América Asunción 1:1
Daniel Ferreira 37 - Osvaldo Duarte 51
29 sierpnia 2010 Rubio Ñú Asunción - Cerro Porteño 1:2
Robin Ariel Ramírez 63 - Roberto Antonio Nanni 53, Pablo Daniel Zeballos 55
29 sierpnia 2010 Sport Colombia Fernando de la Mora - Nacional Asunción 1:2
Miguel Ramón Medina 46 - Ariel Gregorio Bogado 38, 57
29 sierpnia 2010 Sportivo Luqueño Luque - Sportivo Trinidense Asunción 0:0

Clausura 8[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
4 września 2010 Cerro Porteño - Libertad Asunción 2:0
Pablo Daniel Zeballos 45k, Iván Arturo Torres 92
4 września 2010 Nacional Asunción - Rubio Ñú Asunción 0:0
5 września 2010 Guaraní Asunción - 3 de Febrero Ciudad del Este 2:1
Rubén Alvides Limenza 1, Walter Fernando Guglielmone 90 - Juan Carlos Gamarra 92
5 września 2010 Sol de América Asunción - Sport Colombia Fernando de la Mora 1:2
Alexander González 32 - José Alfredo Leguizamón 54, Ricardo Javier Ortiz 87
5 września 2010 Sportivo Luqueño Luque - Olimpia Asunción 0:0
5 września 2010 Sportivo Trinidense Asunción - Tacuary Asunción 1:1
Diego Armando Miranda 72 - Reinaldo Ocampo 64

Clausura 9[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
11 września 2010 Libertad Asunción - Nacional Asunción 1:0
Jorge González 68
11 września 2010 Tacuary Asunción - Sportivo Luqueño Luque 0:3
Hugo Lusardi 9, Luis Armando Ovelar 20, 27
12 września 2010 3 de Febrero Ciudad del Este - Cerro Porteño 0:1
Roberto Antonio Nanni 55
12 września 2010 Olimpia Asunción - Guaraní Asunción 2:2
Nelson David Romero 74, Enrique Gabriel Meza 76 - Julián Alfonso Benítez 7, Jorge Darío Mendoza 30
12 września 2010 Rubio Ñú Asunción - Sol de América Asunción 2:1
Roberto Miguel Acuña 39k, Néstor Abraham Camacho 72 - Alvaro Alfredo Vargas 50
12 września 2010 Sport Colombia Fernando de la Mora - Sportivo Trinidense Asunción 1:1
Carlos Ariel Neumann 64k - Rodrigo Fabián Cantero 11

Clausura 10[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
17 września 2010 Cerro Porteño - Guaraní Asunción 2:1
Jorge Daniel Núñez 19, Rodrigo Ramón Burgos 92 - Héctor Federico Carballo 87
18 września 2010 Nacional Asunción - 3 de Febrero Ciudad del Este 1:0
Guillermo Alexis Beltran 17
18 września 2010 Sol de América Asunción - Libertad Asunción 0:1
José Ariel Núñez 75
18 września 2010 Sportivo Luqueño Luque - Sport Colombia Fernando de la Mora 1:1
Sergio Vergara 70 - José Alfredo Leguizamón 46
19 września 2010 Sportivo Trinidense Asunción - Rubio Ñú Asunción 1:2
Rodrigo Fabián Cantero 56 - Derlis Aníbal González 47, Nery Cardozo 74
19 września 2010 Tacuary Asunción - Olimpia Asunción 1:4
Reinaldo Ocampo 35 - Juan Carlos Ferreyra 20, Derlis Orué 49, 87, Nelson David Romero 73

Clausura 11[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
25 września 2010 3 de Febrero Ciudad del Este - Libertad Asunción 2:1
César Llamas 31, Sergio Samudio 46 - Ángel Reinaldo Orué 12
25 września 2010 Nacional Asunción - Tacuary Asunción 1:0
Ricardo Alberto Mazacote 56
26 września 2010 Cerro Porteño - Sport Colombia Fernando de la Mora 0:0
26 września 2010 Sol de América Asunción - Sportivo Luqueño Luque 2:1
Carlos Alberto Ortiz 89s, Osvaldo Duarte 90 - Luis Armando Ovelar 47
26 września 2010 Sportivo Trinidense Asunción - Olimpia Asunción 1:2
Diego Armando Miranda 40 - Blas Cáceres 71, Juan Carlos Ferreyra 78
27 września 2010 Guaraní Asunción - Rubio Ñú Asunción 1:2
Walter Fernando Guglielmone 90 - Rodrigo Teixeira 62s, Néstor Abraham Camacho 76

Clausura 12[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
2 października 2010 Libertad Asunción - Sportivo Luqueño Luque 3:1
Ángel Reinaldo Orué 59, Vladimir Marín 76, Rodolfo Vicente Gamarra 83 - Luis Armando Ovelar 7
2 października 2010 Rubio Ñú Asunción - Tacuary Asunción 1:2
Derlis Aníbal González 22 - Bryan Montenegro 54, Nery Rubén Bareiro 83
3 października 2010 3 de Febrero Ciudad del Este - Sportivo Trinidense Asunción 0:2
Armando Daniel González 66, Antonio Bareiro 84
3 października 2010 Cerro Porteño - Nacional Asunción 1:1
Juan Gabriel Maldonado 82 - Luis Carlos Cardozo 79s
3 października 2010 Guaraní Asunción - Sol de América Asunción 1:0
Jonathan Fabbro 34k
3 października 2010 Sport Colombia Fernando de la Mora - Olimpia Asunción 0:0

Clausura 13[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
9 października 2010 Olimpia Asunción - Nacional Asunción 1:2
Juan Carlos Ferreyra 26k - Marcos Antonio Melgarejo 16, Ariel Gregorio Bogado 47
9 października 2010 Tacuary Asunción - Libertad Asunción 0:1
Gustavo Ramón Mencia 30
10 października 2010 Sol de América Asunción - Cerro Porteño 1:2
Josias Cardoso 32 - Javier Alejandro Villarreal 40, Roberto Antonio Nanni 56
10 października 2010 Sport Colombia Fernando de la Mora - Rubio Ñú Asunción 2:0
Christian Omar Martínez 60, Carlos Damian Martínez 87
10 października 2010 Sportivo Luqueño Luque - 3 de Febrero Ciudad del Este 3:3
Hugo Lusardi 19, Carlos Humberto Paredes 72, Gilberto Ramón Palacios 89 - Eder Ricardo Godoy 49, 64, William Schuster 51
10 października 2010 Sportivo Trinidense Asunción - Guaraní Asunción 1:4
Walter David Ávalos 64 - Jonathan Fabbro 26, 62, Walter Fernando Guglielmone 56, Fernando Andrés Cafasso 89

Clausura 14[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
15 października 2010 Guaraní Asunción - Sportivo Luqueño Luque 1:0
Julián Alfonso Benítez 92
16 października 2010 Nacional Asunción - Sol de América Asunción 2:0
Guillermo Alexis Beltran 8, 27
16 października 2010 Libertad Asunción - Sport Colombia Fernando de la Mora 4:0
Miguel Ángel Ramón Samudio 16, Ángel Reinaldo Orué 34, 67, Pablo César Velásquez 91
16 października 2010 3 de Febrero Ciudad del Este - Tacuary Asunción 0:0
16 października 2010 Cerro Porteño - Sportivo Trinidense Asunción 3:1
Roberto Antonio Nanni 8, 32, Pablo Daniel Zeballos 29 - Rodrigo Fabián Cantero 69
17 października 2010 Rubio Ñú Asunción - Olimpia Asunción 2:2
Néstor Abraham Camacho 7, Nery Cardozo 85 - Luis Nery Caballero 2, Nelson David Romero 71

Clausura 15[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
17 października 2010 Olimpia Asunción - Sol de América Asunción 0:0
17 października 2010 Sportivo Trinidense Asunción - Nacional Asunción 3:3
Juan Gabriel Abente 11, Yuki Tamura 34, Antonio Bareiro 69 - Herminio Antonio Miranda 20, Ariel Gregorio Bogado 35, Silvio Torales 92
17 października 2010 Rubio Ñú Asunción - Libertad Asunción 1:3
Osvaldo Hobecker 11k - Jorge González 48, Sergio Daniel Aquino 52, Rodolfo Vicente Gamarra 68
17 października 2010 Sport Colombia Fernando de la Mora - 3 de Febrero Ciudad del Este 1:1
Juan Moríñigo 77 - José Carlos Burgos 70
17 października 2010 Sportivo Luqueño Luque - Cerro Porteño 1:3
Luis Armando Ovelar 32 - Jorge Daniel Núñez 42, Federico Acuña 47s, Luis Enrique Cáceres 49
17 października 2010 Tacuary Asunción - Guaraní Asunción 1:1
Ronald Daniel Villalba 69 - Rodrigo Teixeira 73

Clausura 16[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
17 października 2010 Nacional Asunción - Sportivo Luqueño Luque 2:0
Marcos Antonio Melgarejo 59, Arturo David Aquino 67
17 października 2010 3 de Febrero Ciudad del Este - Rubio Ñú Asunción 3:0
Sergio Samudio 29, 53, Ever Hugo González 44
17 października 2010 Sol de América Asunción - Sportivo Trinidense Asunción 2:2
Josias Cardoso 27, Luis Alberto Cabral 79 - José Leandro Cáceres 19k, Juan Gabriel Abente 48
17 października 2010 Libertad Asunción - Olimpia Asunción 2:2
Ángel Reinaldo Orué 22, Sergio Daniel Aquino 37 - Juan Carlos Ferreyra 12k, Richard Ortiz 30
17 października 2010 Cerro Porteño - Tacuary Asunción 1:3
Pedro Juan Benítez 70 - Reinaldo Ocampo 18, Ricardo Daniel Domínguez 82, Daniel Ferreira 91
17 października 2010 Guaraní Asunción - Sport Colombia Fernando de la Mora 3:0
Jonathan Fabbro 15, 39, Julián Alfonso Benítez 25

Clausura 17[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
30 października 2010 Nacional Asunción - Guaraní Asunción 0:1
Rodrigo Teixeira 51
30 października 2010 Sportivo Luqueño Luque - Rubio Ñú Asunción 0:1
Robin Ariel Ramírez 76
30 października 2010 Sportivo Trinidense Asunción - Libertad Asunción 1:2
Walter David Ávalos 79k - Vladimir Marín 71k, Pablo César Velásquez 86
30 października 2010 Tacuary Asunción - Sport Colombia Fernando de la Mora 2:1
Luciano Vera 28, Marco Antonio Acosta Rojas 57 - Miguel Ramón Medina 83
31 października 2010 Cerro Porteño - Olimpia Asunción 1:1
Roberto Antonio Nanni 34k - Juan Carlos Ferreyra 30k
31 października 2010 Sol de América Asunción - 3 de Febrero Ciudad del Este 0:1
Sergio Samudio 75

Clausura 18[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
5 listopada 2010 Guaraní Asunción - Libertad Asunción 2:0
Jonathan Fabbro 19, Julián Alfonso Benítez 39
6 listopada 2010 3 de Febrero Ciudad del Este - Olimpia Asunción 0:3
Alberto Contreras 20, 77, Diego Antonio Figueredo 85
6 listopada 2010 Cerro Porteño - Rubio Ñú Asunción 2:0
Roberto Antonio Nanni 34, Juan Gabriel Maldonado 69
6 listopada 2010 Nacional Asunción - Sport Colombia Fernando de la Mora 4:3
Ariel Gregorio Bogado 17, 82, Víctor Marcelino Aquino 67, Blas Bernardo Irala 69 - Miguel Ramón Medina 68, Miguel Caballero 84, José Alfredo Leguizamón 90
6 listopada 2010 Sol de América Asunción - Tacuary Asunción 0:1
Luciano Vera 30
6 listopada 2010 Sportivo Trinidense Asunción - Sportivo Luqueño Luque 2:2
Gerardo Domingo Arevalos 21, Antonio Bareiro 87 - Hugo Lusardi 30, Alfredo Virginio Cano 43

Clausura 19[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
12 listopada 2010 Olimpia Asunción - Sportivo Luqueño Luque 1:1
Juan Carlos Ferreyra 21 - Robert Antonio Servín 4
12 listopada 2010 Rubio Ñú Asunción - Nacional Asunción 1:1
Alejandro Nicolás Martínez 36 - Víctor Marcelino Aquino 10
13 listopada 2010 3 de Febrero Ciudad del Este - Guaraní Asunción 4:0
Luciano Ursino 6, Ever Hugo González 49, Thiago Silva 82, Sergio Samudio 86
13 listopada 2010 Tacuary Asunción - Sportivo Trinidense Asunción 0:1
José Leonardo Cáceres 23k
14 listopada 2010 Libertad Asunción - Cerro Porteño 2:0
Manuel José Maciel 18, 47
14 listopada 2010 Sport Colombia Fernando de la Mora - Sol de América Asunción 2:0
Miguel Ramón Medina 33, Carlos Ariel Neumann 89

Clausura 20[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
20 listopada 2010 Cerro Porteño - 3 de Febrero Ciudad del Este 3:0
Pedro Juan Benítez 33, Roberto Antonio Nanni 38, 57
21 listopada 2010 Guaraní Asunción - Olimpia Asunción 0:0
21 listopada 2010 Nacional Asunción - Libertad Asunción 1:0
Víctor Marcelino Aquino 51
21 listopada 2010 Sol de América Asunción - Rubio Ñú Asunción 4:0
Diego de Jesús Chamorro 5, 24, 89, Lorenzo Rodrigo Frutos 75
21 listopada 2010 Sportivo Luqueño Luque - Tacuary Asunción 3:1
Federico Acuña 28, Hugo Lusardi 47, Marcos Ezequiel Pereira 92 - Ricardo Daniel Domínguez 83
21 listopada 2010 Sportivo Trinidense Asunción - Sport Colombia Fernando de la Mora 2:2
Antonio Bareiro 25, Carlos Manuel Machuca 68 - Ricardo Javier Ortiz 70, Christian Omar Martínez 90

Clausura 21[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
27 listopada 2010 3 de Febrero Ciudad del Este - Nacional Asunción 1:2
Luciano Ursino 17 - Ignacio Ramón Cáceres 59, Víctor Marcelino Aquino 67
27 listopada 2010 Olimpia Asunción - Tacuary Asunción 2:1
Lorenzo Raúl Silva 55s, Arnaldo Castorino 73 - Cirilo Antonio Mora 65
27 listopada 2010 Rubio Ñú Asunción - Sportivo Trinidense Asunción 1:0
Francisco Miguel Vera 83
28 listopada 2010 Guaraní Asunción - Cerro Porteño 1:2
Julián Alfonso Benítez 55 - Luis Carlos Cardozo 79, Pablo Daniel Zeballos 88
28 listopada 2010 Libertad Asunción - Sol de América Asunción 3:0
Jorge González 50, 61, Pablo César Velásquez 65
28 listopada 2010 Sport Colombia Fernando de la Mora - Sportivo Luqueño Luque 0:0

Clausura 22[edytuj | edytuj kod]

Data Mecz
3 grudnia 2010 Olimpia Asunción - Sportivo Trinidense Asunción 1:1
Julio César Manzur 81 - Yuki Tamura 14
3 grudnia 2010 Tacuary Asunción - Nacional Asunción 1:2
Bryan Montenegro 7 - Marcos Hernán Riveros 16, Víctor Marcelino Aquino 70
4 grudnia 2010 Rubio Ñú Asunción - Guaraní Asunción 2:2
Nery Cardozo 9, Osvaldo Hobecker 88 - Nildo Vera 27, Julián Alfonso Benítez 93
5 grudnia 2010 Libertad Asunción - 3 de Febrero Ciudad del Este 5:0
Pedro Alcides Sarabia 38k, Pablo César Velásquez 64, Felipe Ariel Giménez 66s, Vladimir Marín 81, Omar Heber Pouso 84
5 grudnia 2010 Sport Colombia Fernando de la Mora - Cerro Porteño 1:1
Carlos Damian Martínez 70 - Pablo Daniel Zeballos 11
5 grudnia 2010 Sportivo Luqueño Luque - Sol de América Asunción 1:1
Ángel Daniel Enciso 93 - Lorenzo Rodrigo Frutos 57

Tabela końcowa Clausura 2010[edytuj | edytuj kod]

Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 Libertad Asunción 22 16 1 5 49 46 15
2 Cerro Porteño 22 13 7 2 46 37 18
3 Nacional Asunción 22 12 6 4 42 29 18
4 Guaraní Asunción 22 10 6 6 36 29 22
5 Olimpia Asunción 22 7 11 4 32 31 23
6 Rubio Ñú Asunción 22 7 7 8 28 25 32
7 Sport Colombia Fernando de la Mora 22 5 9 8 24 23 30
8 Tacuary Asunción 22 6 5 11 23 20 29
9 Sol de América Asunción 22 5 5 12 20 20 28
10 3 de Febrero Ciudad del Este 22 4 7 11 19 19 34
11 Sportivo Trinidense Asunción 22 3 9 10 18 25 46
12 Sportivo Luqueño Luque 22 2 11 9 17 21 30
Legenda:
mistrz
wicemistrz
trzeci

Libertad Asunción jako mistrz Paragwaju zapewnił sobie udział w turnieju Copa Libertadores 2011.

Sumaryczna tabela sezonu 2010[edytuj | edytuj kod]

Poz Klub Mecze Zw Rem Por Pkt BrZd BrStr
1 Cerro Porteño 44 27 10 7 91 74 41
2 Libertad Asunción 44 27 6 11 87 79 30
3 Guaraní Asunción 44 25 10 9 85 72 42
4 Nacional Asunción 44 22 11 11 77 60 40
5 Olimpia Asunción 44 18 17 9 71 63 41
6 Rubio Ñú Asunción 44 17 15 12 66 61 57
7 Sol de América Asunción 44 12 9 23 45 47 67
8 Sportivo Luqueño Luque 44 7 21 16 42 47 60
9 Sport Colombia Fernando de la Mora 44 9 14 21 41 44 70
10 3 de Febrero Ciudad del Este 44 9 11 24 38 36 66
11 Tacuary Asunción 44 9 10 25 37 40 73
12 Sportivo Trinidense Asunción 44 7 16 21 37 44 80
Legenda:
Copa Libertadores 2011 i Copa Sudamericana 2011
Copa Libertadores 2011
Copa Sudamericana 2011
spadek do II ligi

O spadku z ligi decydował średni dorobek z trzech ostatnich sezonów.

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]