I liga polska na żużlu 2005

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

I liga polska na żużlu w sezonie 2005.

Zespoły[edytuj | edytuj kod]

Klub Poprzedni sezon
RKM Rybnik S
TŻ Sipma Lublin 2
Marma Polskie Folie Rzeszów 3
Mars RTV AGD Gorzów Wlkp 4
Kunter GTŻ Grudziądz 5
KM Intar Ostrów Wlkp. 6
Kolejarz Opole B
KSŻ Krosno B

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Runda zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Poz Klub M W R P Pkt Bon Razem
1 Mars RTV AGD Gorzów Wlkp 14 12 0 2 24 5 29 702-557 +145
2 RKM Rybnik 14 11 0 3 22 6 28 744-513 +231
3 Marma Polskie Folie Rzeszów 14 10 0 4 20 5 25 702-555 +147
4 KM Intar Ostrów Wlkp. 14 10 0 4 20 5 25 731-528 +203
5 Kunter GTŻ Grudziądz 14 5 1 8 11 4 15 574-623 -49
6 TŻ Sipma Lublin 14 3 1 10 7 2 9 519-740 -221
7 KSŻ Krosno 14 3 0 11 6 1 7 538-718 -180
8 Kolejarz Opole 14 1 0 13 2 2 491-767 -276

M = Rozegrane spotkania; W = Wygrane; R = Remisy; P = Porażki; Pkt = Punkty Bon = Bonusy

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

  GOR RYB RZE OST GRU LUB KRO OPO
Mars RTV AGD Gorzów Wlkp x 47:43 48:42 47:43 46:44 65:25 64:26 61:29
RKM Rybnik 50:40 x 49:40 49:41 68:22 63:27 67:23 61:29
Marma Polskie Folie Rzeszów 44:46 51:39 x 52:38 45:44 54:36 47:43 68:22
KM Intar Ostrów Wlkp. 51:39 48:42 43:47 x 65:25 65:25 62:28 62:28
Kunter GTŻ Grudziądz 43:46 41:49 46:44 38:52 x 57:33 54:35 49:41
TŻ Sipma Lublin 40:50 38:52 33:57 29:60 45:45 x 52:39 48:42
KSŻ Krosno 44:46 24:65 33:56 41:49 50:40 50:40 x 61:29
Kolejarz Opole 33:57 34:56 35:55 38:52 34:56 42:48 47:42 x

Play-off[edytuj | edytuj kod]

I runda[edytuj | edytuj kod]

I runda Marma Polskie Folie Rzeszów
3 miejsce po rundzie zasadniczej
110:70 TŻ Sipma Lublin
6 miejsce po rundzie zasadniczej
7 sie TŻ Sipma Lublin 42:48 Marma Polskie Folie Rzeszów
14 sie Marma Polskie Folie Rzeszów 62:28 TŻ Sipma Lublin
I runda KM Intar Ostrów Wlkp.
4 miejsce po rundzie zasadniczej
95:85 Kunter GTŻ Grudziądz
5 miejsce po rundzie zasadniczej
7 sie Kunter GTŻ Grudziądz 48:42 KM Intar Ostrów Wlkp.
14 sie KM Intar Ostrów Wlkp. 53:37 Kunter GTŻ Grudziądz

II runda[edytuj | edytuj kod]

II runda
Miejsca 1-4
Mars RTV AGD Gorzów Wlkp 82:98 KM Intar Ostrów Wlkp.
21 sie KM Intar Ostrów Wlkp. 50:40 Mars RTV AGD Gorzów Wlkp
4 wrz Mars RTV AGD Gorzów Wlkp 42:48 KM Intar Ostrów Wlkp.
II runda
Miejsca 1-4
RKM Rybnik 77:103 Marma Polskie Folie Rzeszów
21 sie Marma Polskie Folie Rzeszów 57:33 RKM Rybnik
4 wrz RKM Rybnik 44:46 Marma Polskie Folie Rzeszów
II runda
O 7 miejsce
KSŻ Krosno 97:80 Kolejarz Opole
21 sie Kolejarz Opole 52:38 KSŻ Krosno
4 wrz KSŻ Krosno 59:28 Kolejarz Opole

III runda[edytuj | edytuj kod]

III runda
Finał
Marma Polskie Folie Rzeszów 100:79 KM Intar Ostrów Wlkp.
11 wrz KM Intar Ostrów Wlkp. 47:43 Marma Polskie Folie Rzeszów
25 wrz Marma Polskie Folie Rzeszów 57:32 KM Intar Ostrów Wlkp.
III runda
O 3 miejsce
Mars RTV AGD Gorzów Wlkp 76:102 RKM Rybnik
11 wrz RKM Rybnik 52:37 Mars RTV AGD Gorzów Wlkp
25 wrz Mars RTV AGD Gorzów Wlkp 39:50 RKM Rybnik

Baraże[edytuj | edytuj kod]

outrzymanie KSŻ Krosno
7 miejsce w I lidze
85:45 SC Trofimov Równe
2 miejsce w II lidze
9 paź SC Trofimov Równe 45:45 KSŻ Krosno
16 paź KSŻ Krosno 40:0 [1] SC Trofimov Równe

Tabela końcowa[edytuj | edytuj kod]

Poz Klub
1 Marma Polskie Folie Rzeszów
Awans do I ligi
2 KM Intar Ostrów Wlkp.
Baraż o Ekstraligę
3 RKM Rybnik
4 Mars RTV AGD Gorzów Wlkp
5 Kunter GTŻ Grudziądz
6 TŻ Sipma Lublin
7 KSŻ Krosno
8 Kolejarz Opole
Spadek do I ligi

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Walkower. Drużyna ukraińska przyjechała do Krosna tylko z czterema zawodnikami.