I liga polska w piłce siatkowej kobiet (2010/2011)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Volleyball (indoor) pictogram.svg I liga polska w piłce siatkowej kobiet 2010/2011
2009/2010 2011/2012
Szczegóły rozgrywek
Organizator Polski Związek Piłki Siatkowej
Termin 25.09.2010 - 30.04.2011
Sezon 6.
Liczba drużyn 12
Beniaminki KS Murowana Goślina
Eliteski UE Kraków
Politechnika Śląska Gliwice
Sparta Warszawa
Awans Awans do wyższej ligi PTPS Piła
Red Arrow Down.svg Spadek do niższej ligi KŚ AZS Politechnika Śląska Gliwice

I liga polska w piłce siatkowej kobiet 2010/2011 – 6. sezon kobiecych rozgrywek ligowych piłki siatkowej I ligi, rozgrywane w sezonie 2010/2011 w Polsce.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Zmagania toczą się dwuetapowo:

  1. Etap I (dwurundowa faza zasadnicza) – przeprowadzona w formule ligowej, systemem kołowym (tj. "każdy z każdym - mecz i rewanż")
  2. Etap II (faza play-off) – przeprowadzona w systemem pucharowym

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

  Uczestnicy poprzedniej edycji  
OST AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3
POL PSPS Chemik Police 4
PSZ PLKS Pszczyna 5
MYS Silesia Volley Mysłowice/Chorzów 7/10[1]
SOS SMS PZPS Sosnowiec 11
Aiga downarrow inv.svg Spadek z z PLK
PIŁ PTPS Piła 9[2]
GDA Gedania Żukowo 10
Aiga uparrow inv.svg Awans z II ligi
MUR KS Piecobiogaz Murowana Goślina 1
KRA Eliteski UEK Kraków 2
GLI KŚ Politechniki Śląskiej Gliwice 4
WAR Bank BPS Sparta Warszawa [3]

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn wpisane na mapie (jeśli ta została zamieszczona),
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte przez daną drużynę w poprzednim sezonie.
Mapa lokalizacyjna Polski
MUR
MUR
MYS
MYS
KRA
KRA
OST
OST
PSZ
PSZ
POL
POL
GLI
GLI
WAR
WAR
SOS
SOS
GDA
GDA
PIŁ
PIŁ
Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w I lidze 2010/2011

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Lp. Gospodarz \ Gość1 PIŁ MUR POL MYS OST KRA PSZ GDA WAR SOS GLI
1 PTPS Piła - 3:0 2:3 3:0 2:3 3:2 3:0 3:0 3:2 3:1 3:0
2 KS Murowana Goślina 2:3 - 3:0 3:2 3:0 3:1 3:0 3:0 3:0 3:1 3:0
3 PSPS Chemik Police 2:3 0:3 - 3:1 3:2 3:1 3:1 3:0 3:0 3:0 3:0
4 Silesia Volley Mysłowice/Chorzów 0:3 0:3 2:3 - 3:0 3:1 3:0 3:1 3:0 3:0 3:1
5 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:3 2:3 0:3 0:3 - 3:2 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0
6 Eliteski UEK Kraków 0:3 3:1 2:3 1:3 3:2 - 3:0 3:2 3:1 3:0 3:0
7 PLKS Pszczyna 0:3 1:3 3:1 3:1 1:3 3:2 - 3:0 3:1 3:1 3:0
8 Gedania Żukowo 0:3 2:3 3:2 3:2 2:3 2:3 1:3 - 3:1 3:2 3:0
9 Bank BPS Sparta Warszawa 1:3 0:3 2:3 0:3 2:3 3:0 0:3 3:1 - 3:1 2:3
10 SMS PZPS Sosnowiec 0:3 3:1 0:3 0:3 1:3 0:3 3:0 2:3 3:1 - 1:3
11 KŚ Politechniki Śląskiej Gliwice 0:3 0:3 0:3 1:3 3:0 0:3 0:3 3:1 0:3 1:3 -

Źródło: http://wyniki.siatka.org/ligi-polskie/sezon-2012-2013/i-liga-m/runda-zasadnicza/all
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
stos.
zdob.
str.
stos.
1 PTPS Piła 52 20 18 2 11 3 4 2 0 0 75 58 17 3.41 1739 1379 1.26
2 KS Piecobiogaz Murowana Goślina 46 20 16 4 10 3 3 1 2 1 73 52 21 2.48 1673 1484 1.13
3 PSPS Chemik Police 42 20 15 5 7 3 5 2 1 2 78 50 28 1.79 1751 1608 1.09
4 Silesia Volley Mysłowice/Chorzów 39 20 12 8 7 5 0 3 2 3 73 44 29 1.52 1686 1545 1.09
5 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 32 20 11 9 5 2 4 3 1 5 77 40 37 1.08 1669 1660 1.01
6 Eliteski UEK Kraków 31 20 10 10 5 2 3 4 4 2 80 42 38 1.11 1766 1722 1.03
7 PLKS Pszczyna 29 20 10 10 4 5 1 0 3 7 70 33 37 0.89 1546 1554 0.99
8 Gedania Żukowo 18 20 6 14 1 1 4 4 4 6 81 30 51 0.59 1688 1847 0.91
9 Bank BPS Sparta Warszawa 16 20 4 16 2 2 0 4 5 7 75 25 50 0.5 1486 1696 0.88
10 SMS PZPS Sosnowiec 14 20 4 16 1 3 0 2 6 8 73 22 51 0.43 1540 1746 0.88
11 KŚ Politechniki Śląskiej Gliwice 11 20 4 16 1 2 1 0 3 13 67 15 52 0.29 1320 1623 0.81

Źródło: [1]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     faza play-off

     spadek do II ligi

Play-off[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

(do 3 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
25.03.2011 PTPS Piła 3:0 Gedania Żukowo 25:18, 25:20, 25:7
26.03.2011 PTPS Piła 3:0 Gedania Żukowo 25:17, 25:16, 25:11
26.03.2011 PTPS Piła 3:0 Gedania Żukowo 25:18, 25:20, 28:26
19.03.2011 KS Murowana Goślina 3:0 PLKS Pszczyna 25:17, 25:19, 25:23
20.03.2011 KS Murowana Goślina 3:1 PLKS Pszczyna 25:19, 23:25, 25:21, 25:15
26.03.2011 PLKS Pszczyna 0:3 KS Murowana Goślina 21:25, 19:25, 17:25
19.03.2011 Chemik Police 3:0 AZS UEK Kraków 25:17, 26:24, 25:19
20.03.2011 Chemik Police 2:3 AZS UEK Kraków 25:10, 25:21, 17:25, 18:25, 11:15
26.03.2011 AZS UEK Kraków 3:0 Chemik Police 25:14, 25:19, 26:24
27.03.2011 AZS UEK Kraków 3:0 Chemik Police 29:27, 25:22, 25:19
19.03.2011 Silesia Volley 3:2 AZS KSZO Ostrowiec Św. 22:25, 22:25, 25:18, 25:18, 15:11
20.03.2011 Silesia Volley 3:1 AZS KSZO Ostrowiec Św. 25:12, 25:21, 21:25, 25:16
26.03.2011 AZS KSZO Ostrowiec Św. 1:3 Silesia Volley 23:25, 17:25, 25:23, 19:25

Turniej o miejsca 5-8[edytuj | edytuj kod]

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
15.04.2011 Chemik Police 3:1 Gedania Żukowo 25:22, 23:25, 25:21, 25:15
AZS KSZO Ostrowiec Św. 3:1 PLKS Pszczyna 23:25, 25:8, 25:23, 25:22
16.04.2011 Gedania Żukowo 0:3 PLKS Pszczyna 17:25, 10:25, 24:26
Chemik Police 0:3 AZS KSZO Ostrowiec Św. 22:25, 22:25, 21:25
17.04.2011 AZS KSZO Ostrowiec Św. 3:0 Gedania Żukowo 25:21, 25:21, 25:17
PLKS Pszczyna 3:2 Chemik Police 23:25, 25:17, 25:22, 22:25, 15:9

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
stos.
zdob.
str.
stos.
5 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 9 3 3 0 2 1 0 0 0 0 10 9 1 9 248 202 1.23
6 PLKS Pszczyna 5 3 2 1 1 0 1 0 1 0 12 7 5 1.4 264 247 1.07
7 PSPS Chemik Police 4 3 1 2 0 1 0 1 0 1 12 5 7 0.71 261 268 0.97
8 Gedania Żukowo 0 3 0 3 0 0 0 0 1 2 10 1 9 0.11 193 249 0.78

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

(do 3 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
02.04.2011 PTPS Piła 3:0 Silesia Volley 25:22, 25:22, 25:17
03.04.2011 PTPS Piła 3:0 Silesia Volley 25:23, 25:18, 25:18
10.04.2011 Silesia Volley 1:3 PTPS Piła 17:25, 15:25, 25:23, 20:25
02.04.2011 KS Murowana Goślina 3:0 AZS UEK Kraków 25:19, 25:19, 25:23
03.04.2011 KS Murowana Goślina 3:2 AZS UEK Kraków 22:25, 25:20, 25:18, 20:25, 15:13
09.04.2011 AZS UEK Kraków 0:3 KS Murowana Goślina 19:25, 14:25, 22:25

Finał[edytuj | edytuj kod]

(do 3 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
16.04.2011 PTPS Piła 3:2 KS Murowana Goślina 18:25, 25:20, 25:20, 21:25, 15:11
17.04.2011 PTPS Piła 3:0 KS Murowana Goślina 25:18, 25:20, 25:19
30.04.2011 KS Murowana Goślina 1:3 PTPS Piła 21:25, 25:23, 21:25, 24:26

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna
1 PTPS Piła
2 KS Piecobiogaz Murowana Goślina
3 Silesia Volley Mysłowice/Chorzów
4 Eliteski UEK Kraków
5 AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
6 PLKS Pszczyna
7 PSPS Chemik Police
8 Gedania Żukowo
9 Bank BPS Sparta Warszawa
10 SMS PZPS Sosnowiec
11 KŚ Politechniki Śląskiej Gliwice

     awans

     spadek do II ligi

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Klub Mosir/Sokół Silesia Volley powstał w wyniku fuzji dwóch zespołów - Remagum Mosir Mysłowice i Sokoła Chorzów
  2. Zespół pomimo zajęcia 6 lokaty w PLK , miał kłopoty finansowe i miejsce w PLK wykupił klub z Sopotu
  3. Sparta Warszawa zamienia się miejscami z Budowlani Toruń