I liga polska w piłce siatkowej mężczyzn (2005/2006)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
I liga polska 2005/2006
2004/2005 2006/2007
Szczegóły rozgrywek
Organizator PZPS
Termin 09.2005 - 29.04.2006
Sezon 1.
Liczba drużyn 15
Liczba hal 15 (w 15 miastach)
beniaminki STS Olimpia Sulęcin
MKS Bzura Ozorków
Zawkrze AZS UWM Mława
MCKiS Energetyk Jaworzno
AZS PWSZ Nysa
Górnik Radlin
SMS PZPS Spała
Mistrzostwo Mistrz Jadar Radom
Awans Awans do
wyższej ligi
Jadar Radom
Delecta Bydgoszcz
Red Arrow Down.svg Spadek do
niższej ligi
STS Olimpia Sulęcin
Zawkrze AZS UWM Mława
Górnik Radlin
MOW Orzeł Międzyrzecz
Statystyki rozgrywek
Strona internetowa

Do rozgrywek I ligi polskiej w piłce siatkowej mężczyzn sezonu 2005/2006 organizowane przez władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej dopuszczonych zostało 15 drużyn.

Według regulaminu, juniorzy ze Spały - mimo że przystępują do rozgrywek jako ich normalny uczestnik - nie podlegają ostatecznej weryfikacji, jak pozostałe kluby. Biorą oni udział wyłącznie w zasadniczej fazie sezonu (tj. mecz i rewanż - każdy z każdym) i niezależnie od miejsca zajętego w końcowej tabeli kończą udział w zmaganiach, pozostając na tym szczeblu przez kolejne sezony (dlatego nie mogą ani awansować do PLS, ani spaść do II ligi, ani nawet walczyć w turze play-off).

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Mapa lokalizacyjna Polski
BYD
BYD
RAD
RAD
MIE
MIE
BIE
BIE
GOR
GOR
BEŁ
BEŁ
HAJ
HAJ
ŚWI
ŚWI
NYS
NYS
RAD
RAD
SUL
SUL
BZU
BZU
MŁA
MŁA
ENE
ENE
SMS
SMS
Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w I lidze 2005/2006
  Uczestnicy poprzedniej edycji  
BYD Delecta Bydgoszcz 3
RAD Jadar Radom 4
MIE MOW Orzeł Międzyrzecz 5
BIE BBTS Bielsko-Biała 6
GOR GTPS Gorzów Wielkopolski 7
BEŁ Skra II Bełchatów 8
HAJ Moderator Hajnówka 9
ŚWI Avia Świdnik 10
Aiga downarrow inv.svg Spadek z PLS
NYS AZS PWSZ Nysa 9
RAD Górnik Radlin 10
Aiga uparrow inv.svg Awans z II ligi
SUL STS Olimpia Sulęcin 1 (gr.1)
BZU MKS Bzura Ozorków 1 (gr.2)
MŁA Zawkrze AZS UWM Mława 1 (gr.3)
ENE MCKiS Energetyk Jaworzno 1 (gr.4)
SMS SMS PZPS Spała 8 (gr.2)

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn wpisane na mapie (jeśli ta została zamieszczona),
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte przez daną drużynę w poprzednim sezonie.

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość1 RAD BYD NYS ENE ŚWI BEŁ HAJ BIE GOR SUL BZU MŁA SMS RAD MIE
Jadar Radom 3:0 3:1 3:1 3:0 2:3 3:0 3:0 3:1 0:3 3:0 3:0 2:3 3:0 3:0
Delecta Bydgoszcz 3:1 0:3 2:3 3:1 3:0 3:1 3:2 3:1 3:0 3:1 3:1 3:0 3:0 3:1
AZS PWSZ Nysa 2:3 3:1 3:1 2:3 3:2 3:1 3:2 3:2 3:0 3:0 1:3 3:1 3:1 3:1
Energetyk Jaworzno 2:3 0:3 1:3 3:2 3:1 3:0 3:0 2:3 3:0 3:0 0:3 3:2 3:1 3:1
Avia Świdnik 3:2 1:3 3:2 2:3 3:0 3:2 1:3 3:0 3:0 3:1 3:0 1:3 1:3 3:0
Skra II Bełchatów 2:3 0:3 1:3 3:2 2:3 1:3 3:1 1:3 3:0 3:1 3:0 3:0 3:2 3:0
Moderator Hajnówka 1:3 2:3 3:2 0:3 3:1 0:3 3:0 2:3 3:1 2:3 3:1 3:0 3:1 3:0
BBTS Bielsko-Biała 1:3 3:1 1:3 3:2 3:1 2:3 1:3 2:3 3:2 3:2 3:0 3:0 3:0 3:1
GTPS Gorzów Wielkopolski 0:3 1:3 1:3 2:3 3:0 1:3 3:0 3:0 2:3 3:1 3:1 3:2 3:2 3:1
STS Olimpia Sulęcin 1:3 0:3 1:3 3:2 1:3 3:2 0:3 3:1 3:0 3:0 3:2 3:2 3:2 1:3
MKS Bzura Ozorków 3:0 2:3 0:3 2:3 2:3 0:3 3:1 3:1 3:1 3:1 2:3 2:3 2:3 3:1
Zawkrze AZS UWM Mława 1:3 0:3 1:3 3:2 1:3 1:3 0:3 0:3 3:0 3:1 2:3 3:1 3:0 3:2
SMS PZPS Spała 0:3 0:3 3:2 1:3 0:3 3:2 3:1 1:3 2:3 0:3 0:3 3:0 2:3 2:3
Górnik Radlin 1:3 2:3 0:3 0:3 2:3 1:3 1:3 1:3 3:0 1:3 3:1 3:1 1:3 3:1
MOW Orzeł Międzyrzecz 0:3 0:3 1:3 3:0 0:3 3:1 1:3 1:3 3:0 2:3 3:1 1:3 3:2 2:3

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
stos.
zdob.
str.
stos.
1 Jadar Radom 66 28 22 6 11 8 3 3 1 2 105 73 32 2.28 2458 2174 1.13
2 Delecta Bydgoszcz 66 28 23 5 10 9 4 1 2 2 105 73 32 2.28 2463 2210 1.11
3 AZS PWSZ Nysa 65 28 21 7 5 13 3 5 2 0 115 75 40 1.88 2675 2475 1.08
4 MCKiS Energetyk Jaworzno 48 28 16 12 6 4 6 6 3 3 115 63 52 1.21 2582 2548 1.01
5 Avia Świdnik 46 28 17 11 7 3 7 2 7 2 112 62 50 1.24 2512 2441 1.03
6 Skra II Bełchatów 46 28 15 13 6 5 4 5 5 3 112 60 52 1.15 2504 2433 1.03
7 Moderator Hajnówka 45 28 14 14 5 8 1 4 5 5 107 55 52 1.06 2438 2350 1.04
8 BBTS Bielsko-Biała 43 28 14 14 4 7 3 4 6 4 111 56 55 1.02 2484 2504 0.99
9 GTPS Gorzów Wielkopolski 36 28 13 15 3 4 6 3 6 6 112 51 61 0.84 2461 2496 0.99
10 STS Olimpia Sulęcin 33 28 13 15 4 2 7 1 7 7 109 48 61 0.79 2346 2440 0.96
11 MKS Bzura Ozorków 32 28 9 19 2 5 2 7 6 6 113 47 66 0.71 2396 2520 0.95
12 Zawkrze AZS UWM Mława 29 28 10 18 3 4 3 2 8 8 106 42 64 0.66 2296 2461 0.93
13 SMS PZPS Spała 27 28 8 20 1 3 4 7 4 9 113 42 71 0.59 2403 2602 0.92
14 Górnik Radlin 26 28 8 20 1 4 3 5 9 6 113 43 70 0.61 2465 2575 0.96
15 MOW Orzeł Międzyrzecz 22 28 7 21 2 3 2 3 11 7 108 38 70 0.54 2258 2512 0.9

Źródło: [1]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. lepszy bilans setów; 3. lepszy bilans małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     play-off

     play-out

     spadek

Faza play-off[edytuj | edytuj kod]

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

(do 2 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
25.03.2006 Jadar Radom 2:3 MCKiS Energetyk Jaworzno 27:25, 22:25, 25:17, 21:25, 10:15
29.03.2006 MCKiS Energetyk Jaworzno 0:3 Jadar Radom 19:25, 20:25, 19:25
01.04.2006 Jadar Radom 3:0 MCKiS Energetyk Jaworzno 25:15, 25:19, 25:18
27.03.2006 Delecta Bydgoszcz 3:0 AZS PWSZ Nysa 25:22, 25:21, 25:23
30.03.2006 AZS PWSZ Nysa 3:2 Delecta Bydgoszcz 25:18, 17:25, 25:21, 25:21, 23:21
02.04.2006 Delecta Bydgoszcz 3:0 AZS PWSZ Nysa 25:16, 25:18, 25:20

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

(do 2 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
05.04.2006 AZS PWSZ Nysa 3:0 MCKiS Energetyk Jaworzno 25:21, 25:19, 25:15
10.04.2006 MCKiS Energetyk Jaworzno 3:2 AZS PWSZ Nysa 23:25, 33:31, 26:28, 25:19, 15:11
13.04.2006 AZS PWSZ Nysa 3:0 MCKiS Energetyk Jaworzno 25:17, 25:19, 27:25

Finał[edytuj | edytuj kod]

(do 2 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
05.04.2006 Jadar Radom 3:2 Delecta Bydgoszcz 25:13, 17:25, 25:22, 22:25, 15:13
10.04.2006 Delecta Bydgoszcz 3:1 Jadar Radom 25:22, 25:13, 23:25, 26:24
13.04.2006 Jadar Radom 3:2 Delecta Bydgoszcz 16:25, 25:17, 25:22, 25:27, 15:13

Faza play-out[edytuj | edytuj kod]

Mecze o miejsca 9-12[edytuj | edytuj kod]

(do 2 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
25.03.2006 GTPS Gorzów Wielkopolski 3:0 Zawkrze AZS UWM Mława 25:16, 25:12, 25:11
29.03.2006 Zawkrze AZS UWM Mława 2:3 GTPS Gorzów Wielkopolski 26:24, 22:25, 19:25, 25:18, 12:15
25.03.2006 STS Olimpia Sulęcin 3:2 MKS Bzura Ozorków 25:16, 25:16, 21:25, 21:25, 15:8
29.03.2006 MKS Bzura Ozorków 3:1 STS Olimpia Sulęcin 25:23, 19:25, 25:23, 25:22
01.04.2006 STS Olimpia Sulęcin 2:3 MKS Bzura Ozorków 25:16, 21:25, 19:25, 25:19, 13:15

Mecz o 9. miejsce[edytuj | edytuj kod]

(do 2 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
29.04.2006 MKS Bzura Ozorków 3:0 GTPS Gorzów Wielkopolski 25:20, 25:23, 31:29
29.04.2006 MKS Bzura Ozorków 3:0 GTPS Gorzów Wielkopolski 25:19, 25:17, 25:19

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna
1 Jadar Radom
2 Delecta Bydgoszcz
3 AZS PWSZ Nysa
4 MCKiS Energetyk Jaworzno
5 Avia Świdnik
6 Skra II Bełchatów
7 Moderator Hajnówka
8 BBTS Bielsko-Biała
9 MKS Bzura Ozorków
10 GTPS Gorzów Wielkopolski
11 STS Olimpia Sulęcin
12 Zawkrze AZS UWM Mława
13 Górnik Radlin
14 MOW Orzeł Międzyrzecz
15 SMS PZPS Spała

     awans do PLS

     baraże o PLS

     spadek do II ligi

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]