I liga polska w piłce siatkowej mężczyzn (2009/2010)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
I liga polska 2009/2010
2008/2009 2010/2011
Szczegóły rozgrywek
Organizator PZPS
Termin 10.10.2009-11.05.2010
Sezon X
Liczba drużyn 13
Liczba hal 13 (w 13 miastach)
beniaminki Trefl Gdańsk (spadkowicz)
Ślepsk Suwałki
Morze Szczecin
Joker Piła
Fart Kielce
Mistrzostwo Mistrz Fart Kielce
Awans Awans do
wyższej ligi
Fart Kielce
Red Arrow Down.svg Spadek do
niższej ligi
Morze Szczecin
Pronar Parkiet Hajnówka
Statystyki rozgrywek
Liczba meczów 175
Liczba setów 672 (3,84 na mecz)
Strona internetowa

Do rozgrywek I ligi polskiej w piłce siatkowej mężczyzn sezonu 2009/2010 przez władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej dopuszczonych zostało ostatecznie 13 drużyn. Zmagania toczą się dwuetapowo:

  1. Etap I (dwurundowa faza zasadnicza) – przeprowadzona w formule ligowej, systemem kołowym (tj. „każdy z każdym - mecz i rewanż”), rozpoczęta 10 października 2009 roku meczami 1 kolejki, a zakończona 27 marca 2010 spotkaniami 26 kolejki. Z uwagi na nieparzystą liczbę uczestników - spowodowaną dopuszczeniem SMS I PZPS Spała – podczas każdej z kolejek, jeden z zespołów zmuszony był do pauzy. Miała na celu wyłonienie dwóch grup: walczącej o awans do PlusLigi (PLS) i walczącej o utrzymanie się w I lidze polskiej.
  2. Etap II (dwurundowa faza play-off) – przeprowadzona w systemem pucharowym, rozpoczęta w kwietniu 2010 pierwszymi meczami I rundy, a zakończona w kwietniu 2010 ostatnimi spotkaniami finałowym. Przystąpią do niej 4 drużyny. W związku z katastrofą polskiego Tu-154M z Lechem Kaczyńskim na pokładzie, mecze w terminie 1018 kwietnia zostaną przełożone.

Według regulaminu, SMS I PZPS Spała – mimo że przystąpiła do rozgrywek jako ich normalny uczestnik - nie podlegała ostatecznej weryfikacji, jak pozostałe kluby. Brała ona udział wyłącznie w zasadniczej fazie sezonu (tj. mecz i rewanż - każdy z każdym) i niezależnie od miejsca zajętego w końcowej tabeli kończyła udział w zmaganiach, pozostając na tym szczeblu przez kolejny sezon (dlatego nie mogła ani awansować do PLS, ani spaść do II ligi, ani walczyć w turze play-off).

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Mapa lokalizacyjna Polski
HAJ
HAJ
ŚWI
ŚWI
JOK
JOK
GOR
GOR
BIE
BIE
MIE
MIE
NYS
NYS
GDA
GDA
ENE
ENE
SZC
SZC
KIE
KIE
SUW
SUW
SMS
SMS
Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w I lidze 2009/2010
  Uczestnicy poprzedniej edycji  
BIE BBTS Bielsko-Biała 2
ŚWI Avia Świdnik 3
MIE MKS Orzeł Międzyrzecz 4[1]
HAJ Pronar Parkiet Hajnówka 5
GOR GTPS Gorzów Wielkopolski 6
ENE MCKiS PKE Energetyk Jaworzno 7
NYS Stal AZS PWSZ Nysa 9[1]
SMS SMS PZPS Spała 11
Aiga downarrow inv.svg Spadek z PlusLigi
GDA Trefl Gdańsk 10
Aiga uparrow inv.svg Awans z II ligi (grupa I)
JOK Joker Piła 1[1]
SZC Morze Szczecin 3[1]
Aiga uparrow inv.svg Awans z II ligi (grupa III)
SUW Ślepsk Suwałki 1
Aiga uparrow inv.svg Awans z II ligi (grupa IV)
KIE Fart Kielce 1

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn wpisane na mapie (jeśli ta została zamieszczona),
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte przez daną drużynę w poprzednim sezonie.

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość1 GDA KIE JOK ŚWI MIE GOR BIE NYS SUW ENE HAJ SMS SZC
Trefl Gdańsk 3:1 3:0 3:0 3:2 3:0 3:2 3:1 3:1 3:1 2:3 3:0 3:0
Fart Kielce 1:3 3:1 0:3 3:0 3:0 3:1 2:3 3:2 3:1 3:0 3:0 3:1
Joker Rodło Piła 2:3 3:0 3:2 3:2 3:0 2:3 2:3 3:1 3:0 3:0 3:0 3:0
Avia Świdnik 3:2 1:3 3:1 1:3 3:1 0:3 0:3 3:2 3:1 3:0 3:2 3:0
MKS Orzeł Międzyrzecz 2:3 0:3 1:3 3:2 1:3 3:2 2:3 3:1 3:0 3:2 2:3 3:0
GTPS Gorzów Wielkopolski 1:3 2:3 3:2 0:3 3:0 3:2 3:2 3:1 3:0 3:2 3:2 3:1
BBTS Bielsko-Biała 3:2 1:3 2:3 2:3 3:1 3:1 3:1 3:0 3:0 0:3 0:3 3:0
Stal AZS PWSZ Nysa 1:3 2:3 1:3 0:3 3:1 0:3 3:1 3:1 2:3 3:1 1:3 3:0
Ślepsk Suwałki 0:3 1:3 3:0 0:3 3:2 3:0 3:0 3:0 3:1 0:3 3:0 3:2
MCKiS PKE Energetyk Jaworzno 0:3 3:0 0:3 3:1 1:3 3:1 3:1 0:3 3:0 3:0 3:2 3:1
Pronar Parkiet Hajnówka 0:3 0:3 0:3 3:1 1:3 3:2 3:1 2:3 0:3 3:0 2:3 3:0
SMS PZPS Spała 1:3 1:3 1:3 0:3 1:3 1:3 2:3 3:1 0:3 0:3 3:1 3:0
Morze Szczecin 1:3 0:3 1:3 3:0 3:2 2:3 2:3 3:2 3:0 3:0 3:0 3:1

Źródło: inf. własna
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Terminarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

1. KOLEJKA
10.10.2009 SMS PZPS Spała 2:3 (28:26, 25:20, 24:26, 14:25, 8:15) BBTS Bielsko-Biała
10.10.2009 Joker-Rodło Piła 3:2 (25:22, 21:25, 25:18, 20:25, 15:9) Avia Świdnik
10.10.2009 MKS Orzeł Międzyrzecz AZS-AWF 3:0 (25:18, 25:20, 25:21) AZS PWSZ Nysa
10.10.2009 Fart Kielce 3:0 (25:18, 25:20, 25:22) Pronar Parkiet Hajnówka
10.10.2009 Morze Bałtyk Szczecin 2:3 (14:25, 23:25, 25:20, 25:21, 11:15) Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski
10.10.2009 Ślepsk Suwałki 3:1 (25:19, 25:23, 19:25, 25:19) Energetyk Jaworzno
Trefl Gdańsk pauzuje
2. KOLEJKA
17.10.2009 Energetyk Jaworzno 3:1 (25:21, 23:25, 25:12, 25:20) Morze Bałtyk Szczecin
17.10.2009 Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski 2:3 (25:20, 25:22, 23:25, 13:25, 17:19) Fart Kielce
17.10.2009 Pronar Parkiet Hajnówka 1:3 (25:22, 25:27, 20:25, 26:28) MKS Orzeł Międzyrzecz AZS-AWF
17.10.2009 AZS PWSZ Nysa 1:3 (28:26, 18:25, 20:25, 23:25) Joker-Rodło Piła
17.10.2009 Avia Świdnik 3:2 (28:30, 25:18, 25:14, 15:25, 18:16) SMS PZPS Spała
17.10.2009 BBTS Bielsko-Biała 3:2 (17:25, 25:16, 21:25, 25:17, 15:13) Trefl Gdańsk
Ślepsk Suwałki pauzuje
3. KOLEJKA
24.10.2009 Trefl Gdańsk 3:0 (25:14, 25:23, 25:22) Avia Świdnik
24.10.2009 SMS PZPS Spała 3:1 (21:25, 25:18, 28:26, 25:18) AZS PWSZ Nysa
24.10.2009 Joker-Rodło Piła 3:0 (26:24, 25:23, 25:14) Pronar Parkiet Hajnówka
24.10.2009 MKS Orzeł Międzyrzecz AZS-AWF 1:3 (21:25, 25:22, 18:25, 22:25) Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski
24.10.2009 Fart Kielce 3:1 (20:25, 25:20, 25:20, 25:23) Energetyk Jaworzno
24.10.2009 Morze Bałtyk Szczecin 3:0 (25:23, 25:19, 25:21) Ślepsk Suwałki
BBTS Bielsko-Biała pauzuje
4. KOLEJKA
31.10.2009 Ślepsk Suwałki 1:3 (25:19, 20:25, 23:25, 22:25) Fart Kielce
31.10.2009 Energetyk Jaworzno 1:3 (25:27, 25:23, 23:25, 25:27) MKS Orzeł Międzyrzecz AZS-AWF
31.10.2009 Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski 3:2 (25:23, 25:22, 14:25, 23:25, 15:13) Joker-Rodło Piła
31.10.2009 Pronar Parkiet Hajnówka 2:3 (28:26, 20:25, 25:21, 21:25, 10:15) SMS PZPS Spała
31.10.2009 AZS PWSZ Nysa 1:3 (12:25, 20:25, 26:24, 15:25) Trefl Gdańsk
31.10.2009 Avia Świdnik 0:3 (22:25, 22:25, 18:25) BBTS Bielsko-Biała
Morze Bałtyk Szczecin pauzuje
5. KOLEJKA
07.11.2009 BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:15, 16:25, 25:21, 26:24) AZS PWSZ Nysa
07.11.2009 Trefl Gdańsk 2:3 (33:35, 18:25, 25:21, 25:20, 11:15) Pronar Parkiet Hajnówka
07.11.2009 SMS PZPS Spała 1:3 (25:22, 19:25, 23:25, 20:25) Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski
07.11.2009 Joker-Rodło Piła 3:0 (25:20, 25:23, 25:16) Energetyk Jaworzno
07.11.2009 MKS Orzeł Międzyrzecz AZS-AWF 3:1 (25:22, 22:25, 25:20, 25:19) Ślepsk Suwałki
07.11.2009 Morze Bałtyk Szczecin 0:3 (23:25, 23:25, 20:25) Fart Kielce
Avia Świdnik pauzuje
6. KOLEJKA
14.11.2009 Morze Bałtyk Szczecin 3:2 (25:23, 19:25, 22:25, 25:18, 15:11) MKS Orzeł Międzyrzecz AZS-AWF
14.11.2009 Ślepsk Suwałki 3:0 (25:21, 25:21, 25:23) Joker-Rodło Piła
14.11.2009 Energetyk Jaworzno 3:2 (22:25, 25:20, 30:32, 25:16, 15:10) SMS PZPS Spała
14.11.2009 Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski 1:3 (25:16, 15:25, 22:25, 20:25) Trefl Gdańsk
14.11.2009 Pronar Parkiet Hajnówka 3:1 (25:21, 25:18, 21:25, 26:24) BBTS Bielsko-Biała
14.11.2009 AZS PWSZ Nysa 0:3 (19:25, 22:25, 24:26) Avia Świdnik
Fart Kielce pauzuje
7. KOLEJKA
18.11.2009 Avia Świdnik 3:0 (25:19, 27:25, 25:20) Pronar Parkiet Hajnówka
18.11.2009 BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:22, 15:25, 25:22, 25:19) Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski
18.11.2009 Trefl Gdańsk 3:1 (25:14, 20:25, 25:21, 25:20) Energetyk Jaworzno
18.11.2009 SMS PZPS Spała 0:3 (21:25, 15:25, 21:25) Ślepsk Suwałki
18.11.2009 Joker-Rodło Piła 3:0 (25:15, 25:18, 25:16) Morze Bałtyk Szczecin
18.11.2009 MKS Orzeł Międzyrzecz AZS-AWF 0:3 (15:25, 25:27, 15:25) Fart Kielce
AZS PWSZ Nysa pauzuje
8. KOLEJKA
21.11.2009 Fart Kielce 3:0 (25:20, 25:23, 26:24) Joker-Rodło Piła
21.11.2009 Ślepsk Suwałki 0:3 (20:25, 17:25, 24:26) Trefl Gdańsk
21.11.2009 Energetyk Jaworzno 3:1 (25:22, 25:22, 22:25, 25:17) BBTS Bielsko-Biała
21.11.2009 Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski 0:3 (17:25, 21:25, 21:25) Avia Świdnik
21.11.2009 Pronar Parkiet Hajnówka 2:3 (19:25, 25:14, 24:26, 25:23, 12:15) AZS PWSZ Nysa
06.01.2010 Morze Bałtyk Szczecin 3:1 (23:25, 25:22, 29:27, 25:21) SMS PZPS Spała
MKS Orzeł Międzyrzecz AZS-AWF pauzuje
9. KOLEJKA
28.11.2009 AZS PWSZ Nysa 1:3 (24:26, 25:21, 20:25, 20:25) Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski
28.11.2009 Avia Świdnik 3:1 (23:25, 29:27, 25:23, 25:20) Energetyk Jaworzno
28.11.2009 BBTS Bielsko-Biała 3:1 (26:24, 19:25, 25:17, 25:20) Ślepsk Suwałki
28.11.2009 Trefl Gdańsk 3:0 (25:15, 25:14, 25:14) Morze Bałtyk Szczecin
28.11.2009 SMS PZPS Spała 1:3 (12:25, 25:22, 16:25, 17:25) Fart Kielce
28.11.2009 Joker-Rodło Piła 3:2 (23:25, 27:25, 25:21, 19:25, 15:9) MKS Orzeł Międzyrzecz AZS-AWF
Pronar Parkiet Hajnówka pauzuje
10. KOLEJKA
05.12.2009 MKS Orzeł Międzyrzecz AZS-AWF 3:2 (25:22, 25:20, 21:25, 23:25, 15:10) SMS PZPS Spała
05.12.2009 Fart Kielce 1:3 (22:25, 25:20, 20:25, 22:25) Trefl Gdańsk
05.12.2009 Morze Bałtyk Szczecin 2:3 (23:25, 25:21, 22:25, 25:22, 15:17) BBTS Bielsko-Biała
05.12.2009 Ślepsk Suwałki 0:3 (16:25, 22:25, 23:25) Avia Świdnik
05.12.2009 Energetyk Jaworzno 0:3 (21:25, 19:25, 23:25) AZS PWSZ Nysa
05.12.2009 Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski 3:2 (25:22, 23:25, 25:21, 24:26, 15:12) Pronar Parkiet Hajnówka
Joker-Rodło Piła pauzuje
11. KOLEJKA
12.12.2009 Pronar Parkiet Hajnówka 3:0 (27:25, 25:18, 25:20) Energetyk Jaworzno
12.12.2009 AZS PWSZ Nysa 3:1 (25:19, 25:19, 21:25, 25:18) Ślepsk Suwałki
12.12.2009 Avia Świdnik 3:0 (25:19, 25:21, 25:17) Morze Bałtyk Szczecin
12.12.2009 BBTS Bielsko-Biała 1:3 (22:25, 17:25, 25:20, 19:25) Fart Kielce
12.12.2009 Trefl Gdańsk 3:2 (21:25, 25:18, 25:12, 22:25, 15:13) MKS Orzeł Międzyrzecz AZS-AWF
12.12.2009 SMS PZPS Spała 1:3 (20:25, 26:24, 20:25, 22:25) Joker-Rodło Piła
Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski pauzuje
12. KOLEJKA
16.12.2009 Joker-Rodło Piła 2:3 (25:23, 25:19, 22:25, 27:29, 9:15) Trefl Gdańsk
16.12.2009 MKS Orzeł Międzyrzecz AZS-AWF 3:2 (25:22, 23:25, 25:21, 17:25, 15:12) BBTS Bielsko-Biała
16.12.2009 Fart Kielce 0:3 (25:27, 22:25, 10:25) Avia Świdnik
16.12.2009 Morze Bałtyk Szczecin 3:2 (25:21, 21:25, 20:25, 25:23, 16:14) AZS PWSZ Nysa
16.12.2009 Ślepsk Suwałki 0:3 (15:25, 19:25, 19:25) Pronar Parkiet Hajnówka
16.12.2009 Energetyk Jaworzno 3:1 (25:22, 25:18, 23:25, 25:23) Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski
SMS PZPS Spała pauzuje
13. KOLEJKA
19.12.2009 Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski 3:1 (25:20, 25:20, 20:25, 25:21) Ślepsk Suwałki
19.12.2009 Pronar Parkiet Hajnówka 3:0 (25:18, 25:21, 25:23) Morze Bałtyk Szczecin
19.12.2009 Avia Świdnik 1:3 (25:23, 23:25, 24:26, 23:25) MKS Orzeł Międzyrzecz AZS-AWF
19.12.2009 BBTS Bielsko-Biała 2:3 (25:21, 25:27, 24:26, 25:22, 3:15) Joker-Rodło Piła
19.12.2009 Trefl Gdańsk 3:0 (25:12, 25:21, 25:17) SMS PZPS Spała
20.01.2010 AZS PWSZ Nysa 2:3 (25:20, 25:27, 24:26, 25:22, 10:15) Fart Kielce
Energetyk Jaworzno pauzuje
14. KOLEJKA
09.01.2010 BBTS Bielsko-Biała 0:3 (21:25, 21:25, 22:25) SMS PZPS Spała
09.01.2010 Avia Świdnik 3:1 (25:21, 15:25, 26:24, 25:22) Joker-Rodło Piła
09.01.2010 AZS PWSZ Nysa 3:1 (25:19, 20:25, 25:19, 25:22) MKS Orzeł Międzyrzecz AZS-AWF
09.01.2010 Pronar Parkiet Hajnówka 0:3 (23:25, 18:25, 23:25) Fart Kielce
09.01.2010 Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski 3:1 (16:25, 25:14, 25:18, 25:15) Morze Bałtyk Szczecin
09.01.2010 Energetyk Jaworzno 3:1 (25:27, 28:26, 25:17, 25:17) Ślepsk Suwałki
Trefl Gdańsk pauzuje
15. KOLEJKA
16.01.2010 Morze Bałtyk Szczecin 3:0 (30:28, 25:21, 25:20) Energetyk Jaworzno
16.01.2010 Fart Kielce 3:0 (25:16, 25:20, 25:18) Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski
16.01.2010 MKS Orzeł Międzyrzecz AZS-AWF 3:1 (23:25, 25:21, 25:20, 25:22) Pronar Parkiet Hajnówka
16.01.2010 Joker-Rodło Piła 2:3 (25:23, 15:25, 22:25, 25:21, 13:15) AZS PWSZ Nysa
16.01.2010 SMS PZPS Spała 0:3 (20:25, 22:25, 27:29) Avia Świdnik
16.01.2010 Trefl Gdańsk 3:2 (30:28, 25:27, 25:22, 23:25, 15:11) BBTS Bielsko-Biała
Ślepsk Suwałki pauzuje
16. KOLEJKA
23.01.2010 Avia Świdnik 3:2 (27:25, 25:18, 19:25, 19:25, 24:22) Trefl Gdańsk
23.01.2010 AZS PWSZ Nysa 1:3 (23:25, 26:24, 23:25, 23:25) SMS PZPS Spała
23.01.2010 Pronar Parkiet Hajnówka 0:3 (14:25, 22:25, 25:27) Joker-Rodło Piła
23.01.2010 Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski 3:0 (25:18, 25:22, 25:22) MKS Orzeł Międzyrzecz AZS-AWF
23.01.2010 Energetyk Jaworzno 3:0 (25:16, 25:19, 25:18) Fart Kielce
23.01.2010 Ślepsk Suwałki 3:2 (18:25, 25:22, 21:25, 28:16, 15:12) Morze Bałtyk Szczecin
BBTS Bielsko-Biała pauzuje
17. KOLEJKA
30.01.2010 Fart Kielce 3:2 (25:23, 23:25, 23:25, 25:15, 15:11) Ślepsk Suwałki
30.01.2010 MKS Orzeł Międzyrzecz AZS-AWF 2:3 (25:23, 18:25, 21:25, 25:21, 18:20) Energetyk Jaworzno
30.01.2010 Joker-Rodło Piła 3:0 (25:17, 25:23, 25:23) Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski
30.01.2010 SMS PZPS Spała 3:1 (18:25, 25:19, 26:24, 25:16) Pronar Parkiet Hajnówka
30.01.2010 Trefl Gdańsk 3:1 (21:25, 25:23, 25:19, 25:23) AZS PWSZ Nysa
30.01.2010 BBTS Bielsko-Biała 2:3 (22:25, 25:23, 20:25, 25:17, 10:15) Avia Świdnik
Morze Bałtyk Szczecin pauzuje
18. KOLEJKA
03.02.2010 AZS PWSZ Nysa 3:1 (20:25 25:20 25:20 25:22) BBTS Bielsko-Biała
03.02.2010 Pronar Parkiet Hajnówka 0:3 (21:25, 18:25, 22:25) Trefl Gdańsk
03.02.2010 Energetyk Jaworzno 0:3 (21:25, 20:25, 16:25) Joker-Rodło Piła
03.02.2010 Ślepsk Suwałki 3:2 (25:19, 25:23, 27:29, 24:26, 16:14) MKS Orzeł Międzyrzecz AZS-AWF
23.02.2010 Fart Kielce 3:1 (26:24, 25:14, 21:25, 25:18) Morze Bałtyk Szczecin
12.03.2010 Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski 3:2 (28:26, 25:13, 21:25, 24:26, 15:9) SMS PZPS Spała
Avia Świdnik pauzuje
19. KOLEJKA
13.02.2010 MKS Orzeł Międzyrzecz AZS-AWF 3:0 (25:19, 25:15, 25:19) Morze Bałtyk Szczecin
13.02.2010 SMS PZPS Spała 0:3 (17:25, 17:25, 13:25) Energetyk Jaworzno
13.02.2010 Trefl Gdańsk 3:0 (25:15, 25:21, 31:29) Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski
13.02.2010 BBTS Bielsko-Biała 0:3 (24:26, 24:26, 23:25) Pronar Parkiet Hajnówka
13.02.2010 Avia Świdnik 0:3 (24:26, 25:27, 21:25) AZS PWSZ Nysa
13.02.2010 Joker-Rodło Piła 3:1 (18:25, 25:16, 25:20, 25:16) Ślepsk Suwałki
Fart Kielce pauzuje
20. KOLEJKA
17.02.2010 Pronar Parkiet Hajnówka 3:1 (25:20, 25:16, 19:25, 26:24) Avia Świdnik
17.02.2010 Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski 3:2 (25:16, 20:25, 28:26, 22:25, 17:15) BBTS Bielsko-Biała
17.02.2010 Energetyk Jaworzno 0:3 (17:25, 20:25, 22:25) Trefl Gdańsk
17.02.2010 Morze Bałtyk Szczecin 1:3 (21:25, 25:23, 22:25, 16:25) Joker-Rodło Piła
17.02.2010 Fart Kielce 3:0 (25:17, 25:20, 28:26) MKS Orzeł Międzyrzecz AZS-AWF
24.02.2010 Ślepsk Suwałki 3:0 (25:20, 25:14, 25:14) SMS PZPS Spała
AZS PWSZ Nysa pauzuje
21. KOLEJKA
27.02.2010 Joker-Rodło Piła 3:0 (25:23, 25:17, 25:21) Fart Kielce
27.02.2010 SMS PZPS Spała 3:0 (25:23, 26:24, 25:21) Morze Bałtyk Szczecin
27.02.2010 Trefl Gdańsk 3:1 (27:25, 18:25, 25:18, 25:21) Ślepsk Suwałki
27.02.2010 BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:17, 25:21, 25:23) Energetyk Jaworzno
27.02.2010 Avia Świdnik 3:1 (25:20, 25:22, 24:26, 25:19) Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski
27.02.2010 AZS PWSZ Nysa 3:1 (25:16, 21:25, 25:20, 25:23) Pronar Parkiet Hajnówka
MKS Orzeł Międzyrzecz AZS-AWF pauzuje
22. KOLEJKA
03.03.2010 Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski 3:2 (24:26, 25:23, 18:25, 25:21, 15:10) AZS PWSZ Nysa
03.03.2010 Energetyk Jaworzno 3:1 (25:21, 24:26, 25:18, 25:15) Avia Świdnik
03.03.2010 Ślepsk Suwałki 3:0 (25:23, 25:15, 25:22) BBTS Bielsko-Biała
03.03.2010 Morze Bałtyk Szczecin 1:3 (19:25, 25:21, 20:25, 20:25) Trefl Gdańsk
03.03.2010 MKS Orzeł Międzyrzecz AZS-AWF 1:3 (19:25, 25:23, 19:25, 12:25) Joker-Rodło Piła
10.03.2010 Fart Kielce 3:0 (25:21, 25:22, 25:21) SMS PZPS Spała
Pronar Parkiet Hajnówka pauzuje
23. KOLEJKA
19.02.2010 SMS PZPS Spała 1:3 (17:25, 25:22, 16:25, 23:25) MKS Orzeł Międzyrzecz AZS-AWF
06.03.2010 Trefl Gdańsk 3:1 (25:23, 22:25, 26:24, 25:17) Fart Kielce
06.03.2010 BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:22, 25:16, 25:23) Morze Bałtyk Szczecin
06.03.2010 Avia Świdnik 3:2 (25:19, 21:25, 25:22, 24:26, 25:23) Ślepsk Suwałki
06.03.2010 AZS PWSZ Nysa 2:3 (25:15, 21:25, 25:22, 20:25, 11:15) Energetyk Jaworzno
06.03.2010 Pronar Parkiet Hajnówka 3:2 (21:25, 26:28, 25:15, 25:19, 21:19) Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski
Joker-Rodło Piła pauzuje
24. KOLEJKA
13.03.2010 Energetyk Jaworzno 3:0 (25:17, 25:16, 25:18) Pronar Parkiet Hajnówka
13.03.2010 Ślepsk Suwałki 3:0 (25:20, 25:21, 30:28) AZS PWSZ Nysa
13.03.2010 Morze Bałtyk Szczecin 3:0 (25:21, 25:22, 25:20) Avia Świdnik
13.03.2010 Fart Kielce 3:1 (25:22, 24:26, 25:21, 25:17) BBTS Bielsko-Biała
13.03.2010 MKS Orzeł Międzyrzecz AZS-AWF 2:3 (25:22, 26:28, 25:22, 19:25, 12:15) Trefl Gdańsk
13.03.2010 Joker-Rodło Piła 3:0 (25:20, 25:21, 29:27) SMS PZPS Spała
Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski pauzuje
25. KOLEJKA
20.03.2010 Trefl Gdańsk 3:0 (25:21, 25:10, 27:25) Joker-Rodło Piła
20.03.2010 BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:23, 29:27, 20:25, 25:19) MKS Orzeł Międzyrzecz AZS-AWF
20.03.2010 Avia Świdnik 1:3 (25:20, 22:25, 13:25, 19:25) Fart Kielce
20.03.2010 AZS PWSZ Nysa 3:0 (25:18, 25:18, 25:21) Morze Bałtyk Szczecin
20.03.2010 Pronar Parkiet Hajnówka 0:3 (28:30, 21:25, 18:25) Ślepsk Suwałki
20.03.2010 Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski 3:0 (25:18, 25:16, 25:20) Energetyk Jaworzno
SMS PZPS Spała pauzuje
26. KOLEJKA
25.02.2010 SMS PZPS Spała 1:3 (20:25, 25:23, 18:25, 16:25) Trefl Gdańsk
25.03.2010 Fart Kielce 2:3 (26:24, 26:24, 20:25, 22:25, 9:15) AZS PWSZ Nysa
27.03.2010 Ślepsk Suwałki 3:0 (25:16, 25:18, 25:19) Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski
27.03.2010 Morze Bałtyk Szczecin 3:0 (25;19, 25;20, 25;21) Pronar Parkiet Hajnówka
27.03.2010 MKS Orzeł Międzyrzecz AZS-AWF 3:2 (25:22, 25:21, 21:25, 23:25, 15:8) Avia Świdnik
27.03.2010 Joker-Rodło Piła 3:0 (25:23, 25:14, 25:21) BBTS Bielsko-Biała
Energetyk Jaworzno pauzuje

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
stos.
zdob.
str.
stos.
1 Trefl Gdańsk 62 24 21 3 8 9 4 3 0 0 95 69 26 2.65 2245 1963 1.14
2 Fart Kielce 52 24 18 6 8 7 3 1 3 2 90 59 31 1.9 2061 1912 1.08
3 Joker Rodło Piła 50 22 16 6 8 6 2 4 1 1 85 57 28 2.04 2093 1899 1.1
4 Avia Świdnik 35 22 12 10 6 3 3 2 4 4 83 44 39 1.13 2068 2046 1.01
5 MKS Orzeł Międzyrzecz 36 26 11 15 3 5 3 6 4 5 105 49 56 0.88 2212 2248 0.98
6 Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski 35 24 13 11 2 5 6 2 4 5 97 47 50 0.94 2127 2147 0.99
7 BBTS Bielsko-Biała 29 25 9 16 3 3 3 5 6 5 100 43 57 0.75 2138 2178 0.98
8 Stal AZS PWSZ Nysa 31 24 10 14 3 4 3 4 7 3 97 45 52 0.87 2158 2174 0.99
9 Ślepsk Suwałki 30 24 10 14 7 1 2 2 8 4 89 42 47 0.89 1987 2026 0.98
10 MCKiS PKE Energetyk Jaworzno 36 24 13 11 3 7 3 0 5 6 90 44 46 0.96 1983 1975 1
11 Pronar Parkiet Hajnówka 24 23 8 15 3 3 2 2 4 9 84 32 52 0.62 1946 2042 0.95
12 SMS PZPS Spała 17 23 4 19 1 3 0 5 7 7 89 29 60 0.48 1964 2188 0.9
13 Morze Szczecin 21 23 7 16 3 1 3 3 5 8 87 32 55 0.58 1853 2037 0.91

     play-off

     turniej o miejsca 5-8

     play-out

Faza play-off[edytuj | edytuj kod]

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

(do 3 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
19.04.2010 Trefl Gdańsk 3:2 Avia Świdnik 25:20, 24:26, 22:25, 25:18, 15:10
20.04.2010 Trefl Gdańsk 3:1 Avia Świdnik 25:17, 22:25, 25:15, 25:17
24.04.2010 Avia Świdnik 2:3 Trefl Gdańsk 21:25, 25:18, 25:23, 16:25, 12:15
20.04.2010 Fart Kielce 3:2 Joker-Rodło Piła 25:19, 25:16, 20:25, 21:25, 17:15
21.04.2010 Fart Kielce 3:0 Joker-Rodło Piła 26:24, 26:24, 25:19
25.04.2010 Joker-Rodło Piła 2:3 Fart Kielce 20:25, 25:23, 18:25, 25:17, 13:15

Mecze o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

(dwumecz)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
29.04.2010 Joker-Rodło Piła 2:3 Avia Świdnik 25:23, 25:20, 20:25, 20:25, 12:15
29.04.2010 Joker-Rodło Piła 1:3 Avia Świdnik 15:25, 25:21, 30:32, 21:25

Finał[edytuj | edytuj kod]

(do 3 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
01.05.2010 Trefl Gdańsk 3:0 Fart Kielce 25:17, 25:23, 26:24
02.05.2010 Trefl Gdańsk 1:3 Fart Kielce 23:25, 20:25, 25:23, 23:25
08.05.2010 Fart Kielce 3:0 Trefl Gdańsk 25:21, 25:18, 25:21
09.05.2010 Fart Kielce 1:3 Trefl Gdańsk 22:25, 25:16, 23:25, 22:25
11.05.2010 Trefl Gdańsk 2:3 Fart Kielce 25:23, 18:25, 25:17, 40:42, 9:15

Turniej o miejsca 5-8 (Gorzów Wlkp.)[edytuj | edytuj kod]

Terminarz i wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
24.04.2010 BBTS Bielsko-Biała 3:2 MKS Orzeł Międzyrzecz AZS-AWF 23:25, 29:27, 25:19, 14:25, 15:8
24.04.2010 Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski 3:1 AZS PWSZ Nysa 21:25, 25:14, 26:24, 25:21
24.04.2010 AZS PWSZ Nysa 2:3 MKS Orzeł Międzyrzecz AZS-AWF 25:23, 25:22, 20:25, 13:25, 12:15
24.04.2010 Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski 3:2 BBTS Bielsko-Biała 18:25, 21:25, 25:15, 25:20, 15:12
25.04.2010 BBTS Bielsko-Biała 3:2 AZS PWSZ Nysa 25:23, 25:18, 17:25, 21:25, 15:13
25.04.2010 Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski 3:2 MKS Orzeł Międzyrzecz AZS-AWF 25:19, 20:25, 21:25, 25:20, 15:12

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
ratio
1 GTPS Gorzów Wielkopolski 6 3 3 0 0 1 2 0 0 0 14 9 5 1.8
2 BBTS Bielsko-Biała 5 3 2 1 0 0 2 1 0 0 15 8 7 1.14
3 MKS Orzeł Międzyrzecz 4 3 1 2 0 0 1 2 0 0 15 7 8 0.88
4 Stal AZS PWSZ Nysa 3 3 0 3 0 0 0 2 1 0 14 5 9 0.56

Źródło: inf. własna
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Play-out[edytuj | edytuj kod]

(do 3 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
09.04.2010 Ślepsk Suwałki 3:1 Morze Bałtyk Szczecin 25:19, 17:25, 27:25, 25:20
10.04.2010 Ślepsk Suwałki 3:2 Morze Bałtyk Szczecin 25:13, 16:25, 25:17, 18:25, 17:15
23.04.2010 Morze Bałtyk Szczecin 3:2 Ślepsk Suwałki 22:25, 25:21, 21:25, 25:23, 15:10
24.04.2010 Morze Bałtyk Szczecin 3:0 Ślepsk Suwałki 25:18, 25:23, 25:17
28.04.2010 Ślepsk Suwałki 3:0 Morze Bałtyk Szczecin 25:18, 25:18, 25:20
19.04.2010 Energetyk Jaworzno 2:3 Pronar Parkiet Hajnówka 25:10, 21:25, 25:16, 18:25, 13:15
20.04.2010 Energetyk Jaworzno 3:0 Pronar Parkiet Hajnówka 25:19, 25:14, 25:19
24.04.2010 Pronar Parkiet Hajnówka 3:2 Energetyk Jaworzno 21:25, 25:23, 27:25, 21:25, 15:11
25.04.2010 Pronar Parkiet Hajnówka 2:3 Energetyk Jaworzno 22:25, 25:22, 21:25, 25:23, 6:15
28.04.2010 Energetyk Jaworzno 3:1 Pronar Parkiet Hajnówka 22:25, 25:19, 25:18, 25:22

Turniej barażowy (Kamienna Góra)[edytuj | edytuj kod]

Terminarz i wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
01.05.2010 Sudety Kamienna Góra 3:2 AZS UAM Poznań 30:28, 19:25, 20:25, 25:21, 18:16
01.05.2010 Ślepsk Suwałki 3:0 Energetyk Jaworzno 25:20, 31:29, 25:19
02.05.2010 AZS UAM Poznań 2:3 Energetyk Jaworzno 21:25, 25:17, 11:25, 25:18, 12:15
02.05.2010 Sudety Kamienna Góra 1:3 Ślepsk Suwałki 22:25, 25:15, 21:25, 20:25
03.05.2010 Ślepsk Suwałki 1:3 AZS UAM Poznań 16:25, 25:17, 16:25, 21:25
03.05.2010 Energetyk Jaworzno 3:2 Sudety Kamienna Góra 16:25, 25:22, 24:26, 25:18, 15:8

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
stos.
zdob.
str.
stos.
1 Ślepsk Suwałki 5 3 2 1 1 1 0 1 0 0 12 8 4 2 249 248 1
2 MCKiS PKE Energetyk Jaworzno 5 3 2 1 0 0 2 0 0 1 13 6 7 0.86 278 279 1
3 AZS UAM Poznań 4 3 1 2 0 1 0 2 0 0 14 7 7 1 301 290 1.04
4 Sudety Kamienna Góra 4 3 1 2 0 0 1 1 1 0 14 6 8 0.75 324 310 1.05

Źródło: inf. własna
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

     I liga

     II liga

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna
1 Fart Kielce
2 Trefl Gdańsk
3 Avia Świdnik
4 Joker Rodło Piła
5 Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski
6 BBTS Bielsko-Biała
7 MKS Orzeł Międzyrzecz
8 Stal AZS PWSZ Nysa
9 Ślepsk Suwałki
10 MCKiS PKE Energetyk Jaworzno
11 Pronar Parkiet Hajnówka
12 Morze Szczecin
13 SMS PZPS Spała

     awans do PlusLigi

     baraże o PlusLigę

     spadek do II ligi

Transfery[edytuj | edytuj kod]

BBTS Bielsko-Biała

przychodzą odchodzą
Polska Przemysław Michalczyk - I trener
(AZS Częstochowa)
Polska Grzegorz Wagner – I trener
(AZS Częstochowa)
Polska Kamil Gutkowski
(AZS Politechnika Krakowska)
Polska Grzegorz Pająk
(Jastrzębski Węgiel)
Polska Marcin Owczarski
(Jadar Radom)
Polska Jan Król
(Neckermann AZS Politechnika Wa-wa)
Polska Tomasz Walendzik
(AZS UAM Poznań)
Polska Michał Jaszewski
(Lechia Tomaszów Mazowiecki)
Polska Grzegorz Surma
(SMS PZPS Spała)
Polska Tomasz Tomczyk
(AZS UWM Olsztyn)
Polska Kamil Kwasowski
(Delic-Pol Częstochowa)
Polska Paweł Mikołajczyk
(Domex Tytan AZS Częstochowa)
Polska Sebastian Warda
(Joker-Rodło Piła)
Polska Kacper Bielicki
(Fart Kielce)
Australia John Dekker
(Victoria Wałbrzych)
Polska Maciej Kusaj
(AZS UWM Olsztyn)

Avia Świdnik

przychodzą odchodzą
Polska Michał Jaskulski
(Pronar Parkiet Hajnówka)
Polska Dominik Wójcicki
(szuka klubu)
Polska Rafał Grabarczyk
(Bzura Ozorków)
Polska Bartosz Węgrzyn
(Trefl Gdańsk)
Polska Łukasz Makowski
(MOS MDK Wola Warszawa)
Polska Maciej Gorzkiewicz
(Trefl Gdańsk)
Polska Oskar Dziewit
(Ósemka Siedlce)
Polska Zbigniew Żurek
(szuka klubu)

Orzeł Międzyrzecz

przychodzą odchodzą
Polska Rafał Matusiak
(Pronar Parkiet Hajnówka)
Polska Wojciech Wesołowski
(szuka klubu)
Polska Jarosław Stancelewski
(Trefl Gdańsk)
Polska Wojciech Janas
(szuka klubu)
Polska Dominik Żmuda
(Pamapol Siatkarz Wieluń)
Polska Krystian Pachliński
(Morze Bałtyk Szczecin)
Polska Adam Michałski
(Energetyk Jaworzno)
Polska Maciej Kordysz
(Pamapol Siatkarz Wieluń)
Polska Jakub Kowalczyk
(AZS PWSZ Nysa)
Polska Adrian Hunek
(Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski)
Polska Dawid Drużga
(Volley Rybnik)
Polska Rafał Jarząbski
(szuka klubu)
Polska Patryk Gadus
(wychowanek)
Polska Przemysław Lach
(Joker-Rodło Piła)
Polska Konrad Grześkowiak
(wychowanek)
Polska Michał Lach
(Joker-Rodło Piła)
Polska Mariusz Szulikowski
(wychowanek)
Polska Łukasz Klucznik
(szuka klubu)

Pronar Parkiet Hajnówka

przychodzą odchodzą
Polska Janusz Ignaciuk
(Pekpol Ostrołęka)
Polska Tomasz Knasiecki
(Ślepsk Suwałki)
Polska Alassane Guindo
(Ósemka Siedlce)
Polska Marcin Kozioł
(Energetyk Jaworzno)
Polska Leonard Tietaniec
(Fart Kielce)
Polska Rafał Matusiak
(Orzeł Międzyrzecz)
Polska Adam Michałski
(Energetyk Jaworzno)
Polska Maciej Kordysz
(Pamapol Siatkarz Wieluń)
Polska Piotr Niemiec
(szuka klubu)
Polska Michał Jaskulski
(Avia Świdnik)
Polska Konrad Woroniecki
(Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski)

Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski

przychodzą odchodzą
Polska Adrian Hunek
(Orzeł Międzyrzecz)
Polska Damian Kaniowski
(Pekpol Ostrołęka)
Polska Kamil Ratajczak
(AZS PWSZ Nysa)
Polska Maciej Wołosz
(Pamapol Siatkarz Wieluń)
Polska Adrian Szlubowski
(AZS PWSZ Nysa)
Polska Michał Kamiński
(Martigues)
Polska Jakub Mach
(Asseco Resovia)
Polska Mateusz Jasiński
(Joker-Rodło Piła)
Polska Bartosz Mischke
(AZS UAM Poznań)
Polska Radosław Maciejewicz
(szuka klubu)
Polska Konrad Woroniecki
(Pronar Parkiet Hajnówka)
Polska Tomasz Borczyński
(kończy karierę)
Polska Piotr Adamowicz
(drużyna juniorów)
Polska Marcin Kudłacik
(szuka klubu)

Energetyk Jaworzno

przychodzą odchodzą
Polska Jarosław Tepling
(Neckermann AZS Politechnika Wa-wa)
Polska Tomasz Kamuda
(szuka klubu)
Polska Marcin Kozioł
(Pronar Parkiet Hajnówka)
Polska Maciej Rzędzicki
(szuka klubu)
Polska Adam Kurian
(Gwardia Wrocław)
Polska Szymon Kostecki
(Cuprum Lubin)
Polska Mateusz Gorzewski
(Gwardia Wrocław)
Polska Łukasz Warchoł
(szuka klubu)
Polska Adam Michałski
(Orzeł Międzyrzecz)
Polska Daniel Wilk
(Trefl Gdańsk)

Trefl Piłka Siatkowa SA Gdańsk

przychodzą odchodzą
Polska Maciej Gorzkiewicz
(Avia Świdnik)
Polska Wojciech Serafin
(Delecta Bydgoszcz)
Polska Andrzej Skórski
(Neckermann AZS Politechnika Wa-wa)
Polska Łukasz Kadziewicz
(szuka klubu)
Polska Michał Żurek
(MOS MDK Wola Warszawa)
Polska Jakub Bednaruk
(szuka klubu)
Polska Michał Żuk
(AZS PWSZ Nysa)
Brazylia Bruno Augusto Zanuto
(Sada Cruzeiro)
Polska Waldemar Kaczmarek
(Delecta Bydgoszcz)
Polska Dariusz Szulik
(Neckermann AZS Politechnika Wa-wa)
Polska Bartosz Węgrzyn
(Avia Świdnik)
Polska Jarosław Stancelewski
(Orzeł Międzyrzecz)
Polska Daniel Wilk
(Energetyk Jaworzno)
Serbia Bojan Janić
(szuka klubu)
Polska Rafał Sobański
(drużyna juniorów)
Polska Krzysztof Kocik
(szuka klubu)
Polska Maciej Naliwajko
(drużyna juniorów)
Serbia Marko Samardzić
(szuka klubu)
Polska Artur Ratajczak
(drużyna juniorów)
Polska Wojciech Winnik
(AZS UWM Olsztyn)
Polska Paweł Gajowczyk
(drużyna juniorów)
Polska Łukasz Kruk
(szuka klubu)
Polska Michał Chaberek
(AZS UWM Olsztyn)

Joker-Rodło Piła

przychodzą odchodzą
Polska Mateusz Jasiński
(Rajbud GTPS Gorzów Wielkopolski)
Polska Sebastian Warda
(BBTS Bielsko-Biała)
Polska Michał Lach
(Orzeł Międzyrzecz)
Polska Przemysław Lach
(Orzeł Międzyrzecz)

Ślepsk Suwałki

przychodzą odchodzą
Polska Tomasz Knasiecki
(Pronar Parkiet Hajnówka)
Polska Kamil Starzewski
(Pekpol Ostrołęka)
Polska Marek Wawrzyniak
(AZS II Olsztyn)
Polska Jakub Bokuniewicz
(szuka klubu)
Polska Bartosz Krzysiek
(Ósemka Siedlce)
Polska Tomasz Wasilewski
(MOS MDK Wola Warszawa)
Polska Wojciech Dziurkowski
(Delic-Pol Częstochowa)

Fart Kielce

przychodzą odchodzą
Polska Kacper Bielicki
(BBTS Bielsko-Biała)
Polska Leonard Tietianiec
(Pronar Parkiet Hajnówka)
Australia Greg Sukochev
(USC Lion)

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d Polski Związek Piłki Siatkowej informuje, że ze względu na nieuregulowanie spłaty zadłużenia wobec PZPS do momentu ostatecznego terminu zgłoszeń do rozgrywek centralnych, Uchwałą Zarządu nr 81 z dnia 28 lipca br. podjętą większością głosów, skreśla z listy członków Polskiego Związku Piłki Siatkowej następujące Kluby: KS Inotel Poznań, KS Joker Piła, MKS MOW Orzeł Międzyrzecz. Jednocześnie Polski Związek Piłki Siatkowej informuje, że podjęto Uchwałę nr 82 na mocy której skład zespołów I ligi Mężczyzn w sezonie 2009/2010 uzupełnią następujące Kluby: KS Morze Bałtyk oraz AZS PWSZ Nysa. Ostatecznie PZPN zdecydowało poszerzyć ligę do 13 zespołów.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]