I liga polska w piłce siatkowej mężczyzn (2014/2015)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Krispol I liga polska 2014/2015
2013/2014 2015/2016
Szczegóły rozgrywek
Organizator PZPS
Termin 4.10.2014 – 18.05.2015
Sezon 10.
Partner TV TVP Sport
Liczba drużyn 14
Beniaminki SMS PZPS Spała
LKS CARO Rzeczyca
Aluron Warta Zawiercie
Morze Bałtyk Szczecin
Victoria Wałbrzych
Red Arrow Down.svg Spadek LKS CARO Rzeczyca
ASPS Avia Świdnik
Mistrz Victoria Wałbrzych
Strona internetowa

I liga polska w piłce siatkowej mężczyzn 2014/2015 – 10. sezon rozgrywek siatkarskich organizowanych przez Polski Związek Piłki Siatkowej na drugim poziomie ligowym.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Zmagania toczą się dwuetapowo:

  1. Etap I (dwurundowa faza zasadnicza) – przeprowadzona w formule ligowej, systemem kołowym (tj. „każdy z każdym – mecz i rewanż”)
  2. Etap II (faza play-off/out) – przeprowadzona w systemem pucharowym. Przystąpi do niej 8 najlepszych drużyn po fazie zasadniczej. Pozostałe 4 drużyny zagrają o utrzymanie w lidze.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Mapa lokalizacyjna Polski
WYS
WYS
SIE
SIE
SUW
SUW
NYS
NYS
WRZ
WRZ
OST
OST
ŚWI
ŚWI
KRA
KRA
KĘT
KĘT
SMS
SMS
ZAW
ZAW
WAŁ
WAŁ
RZE
RZE
SZC
SZC
Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w I lidze 2014/2015
  Uczestnicy poprzedniej edycji  
WYS Camper Wyszków 1
SIE KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS 2
SUW Ślepsk Suwałki 5
NYS AZS PWSZ Stal Nysa 6
WRZ Krispol Września 7
OST Energa Pekpol Ostrołęka 8
ŚWI ASPS Avia Świdnik 9
KRA AZS AGH Kraków 11
KĘT UMKS Kęczanin Kęty 12
Aiga uparrow inv.svg Awans z II ligi
SMS SMS PZPS Spała 1
ZAW Aluron Warta Zawiercie 1
WAŁ Victoria Wałbrzych 2
RZE LKS CARO Rzeczyca 3
SZC Espadon Szczecin 3

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn wpisane na mapie (jeśli ta została zamieszczona),
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte przez daną drużynę w poprzednim sezonie.

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Runda zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość1 WYS SUW WAŁ SMS NYS WRZ OST SZC SIE ZAW KĘT KRA RZE ŚWI
Camper Wyszków - 1:3 3:2 3:1 3:1 2:3 3:0 3:1 3:1 1:3 3:1 2:3 3:0 3:0
Ślepsk Suwałki 0:3 - 0:3 3:1 2:3 3:2 3:0 2:3 3:0 1:3 3:2 3:1 3:0 3:0
Victoria Wałbrzych 3:0 2:3 - 0:3 2:3 1:3 3:0 3:0 3:1 3:1 3:2 0:3 3:1 3:0
SMS PZPS Spała 3:2 3:2 1:3 - 2:3 3:1 1:3 3:0 3:0 3:0 3:1 3:0 3:0 3:0
AZS PWSZ Stal Nysa 3:0 0:3 0:3 3:2 - 3:0 3:0 3:0 3:2 3:1 3:0 1:3 3:0 3:0
Krispol Września 0:3 3:1 3:2 3:0 3:0 - 3:2 1:3 0:3 3:2 3:0 1:3 3:1 3:0
Pekpol Ostrołęka 3:1 0:3 1:3 3:1 3:2 3:0 - 3:1 3:1 3:0 3:1 3:1 3:1 3:1
Espadon Szczecin 2:3 0:3 3:2 3:1 3:1 1:3 2:3 - 3:0 3:2 2:3 2:3 3:0 3:1
KPS Siedlce 0:3 3:1 2:3 1:3 3:2 1:3 3:1 1:3 - 3:2 3:1 3:1 3:1 3:1
Aluron Warta Zawiercie 0:3 0:3 2:3 3:2 3:1 0:3 3:1 3:0 1:3 - 3:0 2:3 3:0 3:0
Kęczanin Kęty 1:3 0:3 3:1 1:3 1:3 2:3 3:1 3:2 1:3 3:1 - 3:1 3:0 3:1
AZS AGH Kraków 1:3 0:3 3:2 2:3 2:3 3:0 1:3 0:3 1:3 2:3 0:3 - 3:2 3:0
LKS CARO Rzeczyca 0:3 0:3 3:2 0:3 0:3 0:3 3:0 1:3 2:3 2:3 1:3 2:3 - 3:2
Avia Świdnik 0:3 0:3 0:3 1:3 0:3 1:3 0:3 0:3 1:3 1:3 0:3 0:3 3:2 -

Źródło: wyniki.siatka.org
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Wyniki spotkań[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
stos.
zdob.
str.
stos.
1 Camper Wyszków 55 26 18 8 9 7 2 3 3 2 98 63 35 1.8 2289 2059 1.11
2 Ślepsk Suwałki 54 26 18 8 12 3 3 3 3 2 96 63 33 1.91 2196 2020 1.09
3 Victoria Wałbrzych 49 26 15 11 7 5 3 7 2 2 105 61 44 1.39 2380 2214 1.07
4 SMS PZPS Spała 48 26 16 10 8 5 3 3 6 1 101 60 41 1.46 2328 2206 1.06
5 AZS PWSZ Stal Nysa 47 26 17 9 9 2 6 2 4 3 100 59 41 1.44 2238 2126 1.05
6 Krispol Września 47 26 17 9 6 6 5 1 3 5 99 56 43 1.3 2220 2135 1.04
7 Energa Pekpol Ostrołęka 44 26 15 11 3 10 2 1 4 6 98 51 47 1.09 2213 2227 0.99
8 Espadon Szczecin 41 26 13 13 4 6 3 5 3 5 103 52 51 1.02 2281 2257 1.01
9 KPS Siedlce 41 26 14 12 1 10 3 2 6 4 104 52 52 1 2365 2385 0.99
10 Aluron Warta Zawiercie 38 26 12 14 4 5 3 5 4 5 103 50 53 0.94 2273 2326 0.98
11 UMKS Kęczanin Kęty 34 26 11 15 3 6 2 3 8 4 102 47 55 0.85 2258 2285 0.99
12 AZS AGH Kraków 33 26 12 14 4 2 6 3 7 4 105 49 56 0.88 2316 2376 0.97
13 LKS CARO Rzeczyca 12 26 3 23 1 0 2 5 6 12 98 25 73 0.34 2028 2326 0.87
14 ASPS Avia Świdnik 3 26 1 25 0 0 1 1 8 16 90 13 77 0.17 1737 2180 0.8

Źródło: http://wyniki.siatka.org/ligi-polskie/2014-2015/i-liga-m/runda-zasadnicza/all
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     faza play-off

     faza play-out

Play-off[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

(do 2 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
12.04.2015 Espadon Szczecin 0:3 Camper Wyszków 23:25, 25:27, 21:25
18.04.2015 Camper Wyszków 3:2 Espadon Szczecin 25:27, 25:20, 25:18, 18:25, 15:13
12.04.2015 Energa Pekpol Ostrołęka 0:3 Ślepsk Suwałki 19:25, 19:25, 20:25
18.04.2015 Ślepsk Suwałki 3:1 Energa Pekpol Ostrołęka 17:25, 28:26, 25:20, 25:20
11.04.2015 Krispol Września 2:3 Victoria Wałbrzych 25:18, 25:22, 15:25, 17:25, 13:15
20.04.2015 Victoria Wałbrzych 3:1 Krispol Września 22:25, 25:22, 29:27, 25:20
29.04.2015 Stal Nysa 3:0 SMS PZPS Spała 25:19, 25:22, 25:14
31.04.2015 SMS PZPS Spała 0:3 Stal Nysa 20:25, 19:25, 19:25

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

(do 3 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
25.04.2015 Camper Wyszków 2:3 Stal Nysa 25:21, 17:25, 25:16, 23:25, 13:15
26.04.2015 Camper Wyszków 1:3 Stal Nysa 25:23, 18:25, 21:25, 23:25
29.04.2015 Stal Nysa 3:2 Camper Wyszków 25:23, 23:25, 25:21, 18:25, 15:11
26.04.2015 Ślepsk Suwałki 0:3 Victoria Wałbrzych 20:25, 21:25, 20:25
27.04.2015 Ślepsk Suwałki 3:0 Victoria Wałbrzych 25:16, 25:17, 25:20
02.05.2015 Victoria Wałbrzych 3:0 Ślepsk Suwałki 25:20, 25:18, 25:20
03.05.2015 Victoria Wałbrzych 1:3 Ślepsk Suwałki 25:27, 23:25, 32:30, 23:25
06.04.2015 Ślepsk Suwałki 1:3 Victoria Wałbrzych 24:26, 25:20, 16:25, 20:25

O 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

(dwumecz)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
16.05.2015 Camper Wyszków 1:3 Ślepsk Suwałki 22:25, 27:29, 25:20, 28:30
10.05.2015 Ślepsk Suwałki 2:3 Camper Wyszków 24:26, 25:21, 25:21, 20:25, 11:15

Finał[edytuj | edytuj kod]

(do 3 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
09.05.2015 Victoria Wałbrzych 3:2 Stal Nysa 25:20, 27:25, 15:25, 25:27, 15:12
10.05.2015 Victoria Wałbrzych 3:1 Stal Nysa 25:22, 25:21, 17:25, 26:24
18.05.2015 Stal Nysa 1:3 Victoria Wałbrzych 22:25, 25:19, 27:29, 18:25

Play-out[edytuj | edytuj kod]

(do 3 zwycięstw)

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
11.04.2015 UMKS Kęczanin Kęty 3:2 ASPS Avia Świdnik 25:20, 23:25, 26:28, 25:19, 23:21
12.04.2015 UMKS Kęczanin Kęty 1:3 ASPS Avia Świdnik 25:16, 21:25, 21:25, 22:25
18.04.2015 ASPS Avia Świdnik 0:3 UMKS Kęczanin Kęty 24:26, 20:25, 18:25
19.04.2015 ASPS Avia Świdnik 0:3 UMKS Kęczanin Kęty 18:25, 22:25, 21:25
11.04.2015 AGH AZS Kraków 2:3 LKS CARO Rzeczyca 25:22, 25:23, 14:25, 18:25, 12:15
12.04.2015 AGH AZS Kraków 3:0 LKS CARO Rzeczyca 25:15, 25:19, 25:21
18.04.2015 LKS CARO Rzeczyca 1:3 AGH AZS Kraków 14:25, 25:23, 21:25, 21:25
19.04.2015 LKS CARO Rzeczyca 1:3 AGH AZS Kraków 29:27, 12:25, 18:25, 22:25

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna
1 Victoria Wałbrzych
2 AZS PWSZ Stal Nysa
3 Ślepsk Suwałki
4 Camper Wyszków
5 SMS PZPS Spała
6 Krispol Września
7 Energa Pekpol Ostrołęka
8 Espadon Szczecin
9 KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS
10 Aluron Warta Zawiercie
11 UMKS Kęczanin Kęty
12 AZS AGH Kraków
13 LKS CARO Rzeczyca
14 ASPS Avia Świdnik

     Mistrz I ligi

     spadek do II ligi

Składy[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]