I liga seria B polska w piłce siatkowej kobiet (2004/2005)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
I liga seria B w piłce siatkowej kobiet 2004/2005
2003/2004 2005/2006
Szczegóły rozgrywek
Organizator Polski Związek Piłki Siatkowej
Termin 02.10.2004 - 16.04.2005
Sezon 16.
Liczba drużyn 14
Beniaminki MKS Dąbrowa Górnicza,
AZS Białystok,
Olimpia Jawor,
ChTPS Chodzież,
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski,
KPS Skra Bełchatów
Awans Awans do wyższej ligi Piast Szczecin
Red Arrow Down.svg Spadek do niższej ligi SMS PZPS Sosnowiec,
AZS Białystok,
Olimpia Jawor,
ChTPS Chodzież

I liga seria B w piłce siatkowej kobiet 2004/2005 – 16. sezon kobiecych rozgrywek ligowych piłki siatkowej I ligi, rozgrywane w sezonie 2003/2004 w Polsce.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Dwurundowa faza zasadnicza – przeprowadzona w formule ligowej, systemem kołowym (tj. "każdy z każdym - mecz i rewanż")

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

  Uczestnicy poprzedniej edycji  
KRA Wisła Kraków 2
SOS SMS PZPS Sosnowiec 3
SZC Piast Szczecin 5
CHO Sokół Chorzów 6
LEG Legionovia Legionowo 7
CZE SPS Politechnika Częstochowska 8
ŁÓD Start Łódź 9
RUM TPS Rumia 11
Aiga uparrow inv.svg Awans z II ligi
DĄB MKS Dąbrowa Górnicza 1
BEŁ KPS Skra Bełchatów 1
JAW Olimpia Jawor 1
CHŻ ChTPS Chodzież 1
BIA Pronar AZS Białystok 2[1]
OST KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3[2]

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn wpisane na mapie (jeśli ta została zamieszczona),
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte przez daną drużynę w poprzednim sezonie.
Mapa lokalizacyjna Polski
KRA
KRA
DĄB
DĄB
SZC
SZC
CHO
CHO
SOS
SOS
LEG
LEG
CZE
CZE
ŁÓD
ŁÓD
BIA
BIA
RUM
RUM
JAW
JAW
OST
OST
BEŁ
BEŁ
CHŻ
CHŻ
Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w I lidze 2004/2005

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Lp. Gospodarz \ Gość1 SZC CZE DĄB KRA CHO LEG BEŁ OST ŁÓD RUM SOS BIA JAW CHŻ
1 Piast Szczecin - 3:2 3:1 3:1 3:2 3:1 3:1 3:1 3:0 3:0 3:0 3:2 3:0 3:1
2 SPS Politechnika Częstochowska 3:2 - 3:1 3:1 2:3 3:1 2:3 3:1 3:2 3:0 3:1 3:1 3:0 3:0
3 MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 3:1 - 3:1 3:0 3:1 3:1 3:1 3:0 3:0 3:0 3:0 3:2 3:0
4 Wisła Kraków 2:3 3:2 3:2 - 3:0 3:0 3:1 3:1 3:1 3:1 3:0 3:1 3:1 3:0
5 Sokół Chorzów 1:3 0:3 3:0 3:0 - 0:3 3:0 3:2 3:1 3:1 3:2 3:2 3:0 3:0
6 Legionovia Legionowo 2:3 3:2 1:3 2:3 2:3 - 3:1 3:0 3:0 1:3 3:2 0:3 3:0 3:0
7 KPS Skra Bełchatów 1:3 0:3 3:0 2:3 3:0 3:1 - 3:1 3:0 3:1 3:0 3:0 3:1 3:0
8 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:3 1:3 1:3 0:3 3:0 0:3 3:0 - 3:2 3:0 3:0 1:3 3:0 3:0
9 Start Łódź 2:3 0:3 3:1 3:1 3:2 3:0 3:1 0:3 - 3:1 3:1 3:0 3:0 3:1
10 TPS Rumia 0:3 3:1 1:3 1:3 0:3 2:3 3:0 3:2 3:0 - 3:0 3:1 3:1 3:0
11 SMS PZPS Sosnowiec 3:2 0:3 0:3 3:1 0:3 1:3 3:2 1:3 3:1 3:0 - 3:0 3:2 3:0
12 Pronar AZS Białystok 1:3 0:3 0:3 3:0 2:3 0:3 3:1 1:3 2:3 2:3 3:1 - 3:0 3:0
13 Olimpia Jawor 1:3 0:3 3:2 0:3 3:0 1:3 1:3 2:3 3:1 1:3 0:3 3:2 - 3:0
14 ChTPS Chodzież 1:3 1:3 0:3 1:3 0:3 3:2 2:3 2:3 0:3 1:3 2:3 0:3 1:3 -

Źródło: http://wyniki.siatka.org/ligi-polskie/2004-2005/seria-b-kobiet/runda-zasadnicza/all
1 Drużyna gospodarzy jest wymieniona po lewej stronie tabeli.
Kolory:

     zwycięstwo gospodarzy

     zwycięstwo gości

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
stos.
zdob.
str.
stos.
1 Piast Szczecin 49 26 23 3 6 11 6 2 0 1 105 73 32 2.28 2430 2119 1.15
2 SPS Politechnika Częstochowska 45 26 19 7 9 8 2 5 2 0 102 69 33 2.09 2338 2156 1.08
3 MKS Dąbrowa Górnicza 45 26 19 7 10 8 1 2 3 2 95 64 31 2.06 2286 2019 1.13
4 Wisła Kraków 44 26 18 8 6 8 4 1 5 2 101 61 40 1.53 2297 2182 1.05
5 Sokół Chorzów 42 26 16 10 8 2 6 2 1 7 97 53 44 1.2 2126 2062 1.03
6 Legionovia Legionowo 39 26 13 13 7 3 3 4 6 3 101 53 48 1.1 2268 2216 1.02
7 KPS Skra Bełchatów 39 26 13 13 6 5 2 2 7 4 98 50 48 1.04 2190 2118 1.03
8 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 38 26 12 14 7 2 3 2 8 4 98 48 50 0.96 2128 2151 0.99
9 Start Łódź 38 26 12 14 4 6 2 3 4 7 98 46 52 0.88 2186 2187 1
10 TPS Rumia 38 26 12 14 4 6 2 1 6 7 96 44 52 0.85 2163 2186 0.99
11 SMS PZPS Sosnowiec 36 26 10 16 4 2 4 2 5 9 97 39 58 0.67 1981 2218 0.89
12 Pronar AZS Białystok 34 26 8 18 5 3 0 6 5 7 98 41 57 0.72 2113 2157 0.98
13 Olimpia Jawor 32 26 6 20 2 2 2 3 7 10 97 31 66 0.47 1950 2217 0.88
14 ChTPS Chodzież 27 26 1 25 0 0 1 3 7 15 93 16 77 0.21 1784 2252 0.79

Źródło: [1]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższy stosunek setów; 3. wyższy stosunek małych punktów.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

     awans

     baraż z 9. zespołem z PLSK

     spadek do II ligi

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna
1 Piast Szczecin
2 SPS Politechnika Częstochowska
3 MKS Dąbrowa Górnicza
4 Wisła Kraków
5 Sokół Chorzów
6 Legionovia Legionowo
7 KPS Skra Bełchatów
8 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
9 Start Łódź
10 TPS Rumia
11 Pronar AZS Białystok
12 Calisia
13 Olimpia Jawor
14 ChTPS Chodzież

     awans

     baraż z 9. zespołem z PLSK

     spadek do II ligi

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Pronar AZS Białystok zastępuje Mazovię Rawa Mazowiecką, która wycofała się z rozgrywek.
  2. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zastępuje Spartę Złotów, która wycofała się z rozgrywek.