I liga seria B polska w piłce siatkowej mężczyzn (2004/2005)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
I liga seria B 2004/2005
2003/2004 2005/2006
Szczegóły rozgrywek
Organizator PZPS
Termin
Sezon 16.
Liczba drużyn 14
Mistrzostwo Mistrz Joker Piła
Awans Awans do
wyższej ligi
Joker Piła
Gwardia Wrocław
Red Arrow Down.svg Spadek do
niższej ligi
KPS Wołomin
AZS Politechnika Śląska Gliwice
SPS Zduńska Wola
AZS Opole
Statystyki rozgrywek
Strona internetowa

Do rozgrywek I ligi serii B w piłce siatkowej mężczyzn sezonu 2004/2005 organizowane przez władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej dopuszczonych zostało 14 drużyn.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Mapa lokalizacyjna Polski
JOK
JOK
ŚWI
ŚWI
WRO
WRO
BYD
BYD
BIE
BIE
ZDU
ZDU
GOR
GOR
RAD
RAD
HAJ
HAJ
OPO
OPO
WOŁ
WOŁ
MIE
MIE
GLI
GLI
BEŁ
BEŁ
Geographylogo.svg
Lokalizacja klubów grających w I lidze 2004/2005
  Uczestnicy poprzedniej edycji  
JOK Joker Piła 3
BYD Delecta Bydgoszcz 4
ŚWI Avia Świdnik 5
ZDU SPS Zduńska Wola 6
GOR GTPS Gorzów Wielkopolski 7
RAD Jadar Radom 8
OPO AZS Opole 9
WOŁ KPS Wołomin 10
Aiga downarrow inv.svg Spadek z PLS
BIE BBTS Bielsko-Biała 9
WRO Gwardia Wrocław 10
Aiga uparrow inv.svg Awans z II ligi
MIE MOW Orzeł Międzyrzecz 1 (gr.1)
GLI AZS Politechnika Śląska Gliwice 1 (gr.2)
HAJ Moderator Hajnówka 1 (gr.3)
BEŁ Skra II Bełchatów 1 (gr.4)

Oznaczenia:

  • kolumna pierwsza – skróty nazw drużyn wpisane na mapie (jeśli ta została zamieszczona),
  • kolumna trzecia – miejsce zajęte przez daną drużynę w poprzednim sezonie.

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Faza zasadnicza[edytuj | edytuj kod]

Tabela wyników[edytuj | edytuj kod]

Gospodarz \ Gość1 JOK WRO BYD RAD MIE BIE GOR BEŁ HAJ ŚWI WOŁ ZDU GLI OPO
Joker Piła 1:3 3:0 3:1 3:1 3:1 3:0 3:0 3:0 3:1 3:0 3:1 3:0 3:0
Gwardia Wrocław 0:3 3:2 2:3 3:0 0:3 3:0 3:0 3:0 3:1 3:1 3:0 3:1 3:0
Delecta Bydgoszcz 3:1 3:0 2:3 3:1 1:3 3:0 3:0 3:1 3:0 3:0 3:0 3:0 3:2
Jadar Radom 3:1 0:3 3:1 0:3 1:3 3:0 3:0 3:2 3:1 3:0 3:1 3:1 3:0
MOW Orzeł Międzyrzecz 2:3 2:3 3:0 2:3 3:0 0:3 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0 3:0
BBTS Bielsko-Biała 2:3 1:3 2:3 3:2 2:3 3:0 3:2 3:1 3:0 3:1 3:0 3:0 3:0
GTPS Gorzów Wielkopolski 0:3 1:3 0:3 2:3 2:3 3:0 3:0 3:1 3:0 3:1 3:0 3:1 3:0
Skra II Bełchatów 2:3 3:0 3:0 3:2 3:0 3:0 3:0 1:3 1:3 3:0 3:1 3:1 3:0
Moderator Hajnówka 0:3 0:3 0:3 3:1 3:2 3:2 0:3 3:0 3:1 3:0 3:2 3:0 3:2
Avia Świdnik 1:3 0:3 0:3 3:2 1:3 2:3 3:0 1:3 1:3 3:2 3:2 3:0 3:0
KPS Wołomin 0:3 0:3 0:3 0:3 0:3 1:3 0:3 3:2 3:1 3:1 3:1 3:0 3:1
SPS Zduńska Wola 2:3 0:3 0:3 1:3 1:3 0:3 0:3 1:3 1:3 3:1 3:1 3:0 1:3
AZS Politechnika Śląska Gliwice 0:3 0:3 0:3 0:3 1:3 1:3 1:3 1:3 3:1 1:3 2:3 3:0 1:3
AZS Opole 1:3 0:3 0:3 0:3 1:3 0:3 0:3 2:3 1:3 0:3 1:3 3:0 1:3

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Rodzaj wyniku Sety Małe punkty
M
W
P
3:0 3:1 3:2 2:3 1:3 0:3 S
wyg.
prz.
stos.
zdob.
str.
stos.
1 Joker Piła 49 26 23 3 12 7 4 0 3 0 96 72 24 3 2287 2001 1.14
2 Gwardia Wrocław 47 26 21 5 13 6 2 1 0 4 90 65 25 2.6 2148 1842 1.17
3 Delecta Bydgoszcz 45 26 19 7 14 3 2 2 2 3 91 63 28 2.25 2155 1945 1.11
4 Jadar Radom 44 26 18 8 7 6 5 3 3 2 103 63 40 1.58 2366 2186 1.08
5 MOW Orzeł Międzyrzecz 43 26 17 9 11 4 2 4 2 3 96 61 35 1.74 2193 2014 1.09
6 BBTS Bielsko-Biała 43 26 17 9 8 6 3 4 2 3 100 61 39 1.56 2294 2093 1.1
7 GTPS Gorzów Wielkopolski 40 26 14 12 10 4 0 2 1 9 87 47 40 1.18 1984 1942 1.02
8 Skra II Bełchatów 40 26 14 12 7 5 2 3 2 7 95 50 45 1.11 2097 2114 0.99
9 Moderator Hajnówka 39 26 13 13 3 6 4 1 5 7 99 46 53 0.87 2188 2259 0.97
10 Avia Świdnik 35 26 9 17 4 2 3 1 11 5 99 40 59 0.68 2099 2274 0.92
11 KPS Wołomin 34 26 8 18 1 5 2 1 5 12 94 31 63 0.49 1954 2197 0.89
12 SPS Zduńska Wola 29 26 3 23 1 2 0 3 9 11 95 24 71 0.34 1982 2261 0.88
13 AZS Politechnika Śląska Gliwice 29 26 3 23 1 2 0 1 10 12 92 21 71 0.3 1929 2200 0.88
14 AZS Opole 29 26 3 23 1 2 0 3 6 14 92 21 71 0.3 1857 2205 0.84

Źródło: [1]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. lepszy bilans setów; 3. lepszy bilans małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

     awans

     spadek

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna
1 Joker Piła
2 Gwardia Wrocław
3 Chemik Bydgoszcz
4 Jadar Radom
5 MOW Orzeł Międzyrzecz
6 BBTS Bielsko-Biała
7 GTPS Gorzów Wielkopolski
8 Skra II Bełchatów
9 Moderator Hajnówka
10 Avia Świdnik
11 KPS Wołomin
12 SPS Zduńska Wola
13 AZS Politechnika Śląska Gliwice
14 AZS Opole

     awans do PLS

     baraże o PLS

     spadek do II ligi

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]