If Stockholm Open 2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
If Stockholm Open 2014
Miejsce  Szwecja
Sztokholm
Obiekt Kungliga tennishallen
Nawierzchnia Twarda (hala)
Data 13–19.10.2014
ATP Tour
Kategoria ATP World Tour 250
Pula nagród 521 405 €
Drabinka 28S/32Q/16D
Dyrektor Thomas Johansson
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Czechy Tomáš Berdych
Gra podwójna
Stany Zjednoczone Eric Butorac
Południowa Afryka Raven Klaasen
2013 2015
Strona internetowa

If Stockholm Open 2014tenisowy turniej ATP kategorii ATP World Tour 250 w sezonie 2014 z cyklu If Stockholm Open rozgrywany w dniach 13–19 października 2014 roku w Sztokholmie na kortach twardych w hali o puli nagród 521 405 euro.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistaRankingOsiągnięcie
01Czechy Tomáš Berdych 7 zwycięstwo
02Bułgaria Grigor Dimitrow 10 finał
03Południowa Afryka Kevin Anderson 16 2 runda
04Ukraina Ołeksandr Dołhopołow 24 2 runda
05Argentyna Leonardo Mayer 25 2 runda
06Francja Jérémy Chardy 32 2 runda
07Hiszpania Fernando Verdasco 34 ćwierćfinał
08Portugalia João Sousa 49 1 runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Czechy Tomáš Berdych 6 6  
Q  Rumunia Marius Copil 2 2  
  1  Czechy Tomáš Berdych 7 6  
  Q  Niemcy Matthias Bachinger 67 4  
 Francja Adrian Mannarino 6 1 4
  Q  Niemcy Matthias Bachinger 4 6 6  
    1  Czechy Tomáš Berdych 5 6 6
  2  Bułgaria Grigor Dimitrow 7 4 4
  7  Hiszpania Fernando Verdasco 6 4 66  
 Australia Bernard Tomic 0 6 7  
 Australia Bernard Tomic 3 5
  2  Bułgaria Grigor Dimitrow 6 7  
 Stany Zjednoczone Jack Sock 7 4 3
  2  Bułgaria Grigor Dimitrow 5 6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   Ćwierćfinały
 
    1  Czechy Tomáš Berdych 7 6  
Q  Niemcy Dustin Brown 6 7     Q  Niemcy Dustin Brown 5 3  
WC  Szwecja Christian Lindell 4 63       1  Czechy Tomáš Berdych 6 6
 Hiszpania Pablo Carreño-Busta 63 4       Q  Rumunia Marius Copil 2 2
Q  Francja Pierre-Hugues Herbert 7 6     Q  Francja Pierre-Hugues Herbert 4 3
Q  Rumunia Marius Copil 7 4 6     Q  Rumunia Marius Copil 6 6  
8  Portugalia João Sousa 64 6 4  
1 runda   2 runda   Ćwierćfinały
 
    4  Ukraina Ołeksandr Dołhopołow 4 7 64  
 Cypr Markos Pagdatis 6 2 4      Francja Adrian Mannarino 6 62 7  
 Francja Adrian Mannarino 2 6 6        Francja Adrian Mannarino 6 1 2
 Holandia Igor Sijsling 6 63 4       Q  Niemcy Matthias Bachinger 4 6 6
Q  Niemcy Matthias Bachinger 2 7 6     Q  Niemcy Matthias Bachinger 7 64 6
 Stany Zjednoczone Donald Young 4 4     5  Argentyna Leonardo Mayer 63 7 3  
5  Argentyna Leonardo Mayer 6 6  
1 runda   2 runda   Ćwierćfinały
7  Hiszpania Fernando Verdasco 6 3 6  
 Australia Marinko Matošević 3 6 3     7  Hiszpania Fernando Verdasco 6 6  
 Hiszpania Albert Ramos-Viñolas 4 4      Finlandia Jarkko Nieminen 3 4  
 Finlandia Jarkko Nieminen 6 6       7  Hiszpania Fernando Verdasco 6 4 66
WC  Szwecja Patrik Rosenholm 61 7 4        Australia Bernard Tomic 0 6 7
 Australia Bernard Tomic 7 5 6      Australia Bernard Tomic 7 6
    3  Południowa Afryka Kevin Anderson 64 4  
 
1 runda   2 runda   Ćwierćfinały
6  Francja Jérémy Chardy 6 6  
WC  Szwecja Elias Ymer 3 4     6  Francja Jérémy Chardy 63 3  
 Stany Zjednoczone Jack Sock 6 4 6      Stany Zjednoczone Jack Sock 7 6  
 Kazachstan Andriej Gołubiew 1 6 0        Stany Zjednoczone Jack Sock 7 4 3
 Rosja Tejmuraz Gabaszwili 6 6       2  Bułgaria Grigor Dimitrow 5 6 6
 Kolumbia Alejandro Falla 2 4      Rosja Tejmuraz Gabaszwili 5 64
    2  Bułgaria Grigor Dimitrow 7 7  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (ATP)
Zwycięzca 94 500 250
Finalista 49 770 150
Półfinalista 26 960 90
Ćwierćfinalista 15 360 45
2 runda 9 050 20
1 runda 5 360 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisiściRankingOsiągnięcie
01Holandia Jean-Julien Rojer
Rumunia Horia Tecău
37 1 runda
02Polska Łukasz Kubot
Szwecja Robert Lindstedt
41 ćwierćfinał
03Stany Zjednoczone Eric Butorac
Południowa Afryka Raven Klaasen
42 zwycięstwo
04Kolumbia Juan Sebastián Cabal
Kolumbia Robert Farah
49 1 runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Holandia Jean-Julien Rojer
 Rumunia Horia Tecău
5 6 10  
 Bułgaria Grigor Dimitrow
 Francja Pierre-Hugues Herbert
7 4 12      Bułgaria Grigor Dimitrow
 Francja Pierre-Hugues Herbert
6 1 6  
 Filipiny Treat Huey
 Stany Zjednoczone Jack Sock
6 6      Filipiny Treat Huey
 Stany Zjednoczone Jack Sock
1 6 10  
 Hiszpania Pablo Carreño-Busta
 Portugalia João Sousa
3 4        Filipiny Treat Huey
 Stany Zjednoczone Jack Sock
6 6  
4  Kolumbia Juan Sebastián Cabal
 Kolumbia Robert Farah
3 4       WC  Niemcy Dustin Brown
 Szwecja Andreas Siljeström
1 4  
 Stany Zjednoczone Austin Krajicek
 Stany Zjednoczone Donald Young
6 6      Stany Zjednoczone Austin Krajicek
 Stany Zjednoczone Donald Young
6 5 6
 Kazachstan Andriej Gołubiew
 Nowa Zelandia Artem Sitak
4 7 4     WC  Niemcy Dustin Brown
 Szwecja Andreas Siljeström
3 7 10  
WC  Niemcy Dustin Brown
 Szwecja Andreas Siljeström
6 65 10        Filipiny Treat Huey
 Stany Zjednoczone Jack Sock
4 3
 Finlandia Henri Kontinen
 Finlandia Jarkko Nieminen
6 3 10       3  Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Południowa Afryka Raven Klaasen
6 6
 Rosja Tejmuraz Gabaszwili
 Argentyna Leonardo Mayer
1 6 7      Finlandia Henri Kontinen
 Finlandia Jarkko Nieminen
5 66  
 Francja Jérémy Chardy
 Czechy Lukáš Dlouhý
5 4     3  Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Południowa Afryka Raven Klaasen
7 7  
3  Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Południowa Afryka Raven Klaasen
7 6       3  Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Południowa Afryka Raven Klaasen
67 6 10
WC  Szwecja Johan Brunström
 Stany Zjednoczone Nicholas Monroe
2 3        Wielka Brytania Jamie Murray
 Australia John Peers
7 3 6  
 Wielka Brytania Jamie Murray
 Australia John Peers
6 6      Wielka Brytania Jamie Murray
 Australia John Peers
6 65 10
 Południowa Afryka Kevin Anderson
 Izrael Jonatan Erlich
4 65     2  Polska Łukasz Kubot
 Szwecja Robert Lindstedt
1 7 7  
2  Polska Łukasz Kubot
 Szwecja Robert Lindstedt
6 7  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€)[a] Punkty (ATP)[b]
Zwycięzcy 28 710 250
Finaliści 15 090 150
Półfinaliści 8 180 90
Ćwierćfinaliści 4 680 45
1 runda 2 740 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną przypisane są na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]