Imanol Rojo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Imanol Rojo
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia 30 listopada 1990
Tolosa, Hiszpania
Klub ALPINO UZTURRE-RFEDI
Wzrost 178 cm
Debiut w PŚ 24.11 2012, Gällivare
(95. miejsce – 15 km)
Pierwsze punkty w PŚ 7.12 2019, Lillehammer
(30. miejsce – 30 km)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Hiszpania

Imanol Rojo (ur. 30 listopada 1990 w Tolosa) – hiszpański biegacz narciarski, zawodnik klubu ALPINO UZTURRE-RFEDI.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej pojawił się w 7 stycznia 2007 roku, podczas zawodów "Alpen Cup" w St. Ulrich am Pillersee (Austria), gdzie zajął 132. miejsce na dystansie 10 km stylem klasycznym.

W Pucharze Świata zadebiutował 24 listopada 2012 roku w Gällivare, gdzie zajął 95. miejsce na dystansie 15 km stylem dowolnym. Pierwsze pucharowe punkty wywalczył 7 grudnia 2019 podczas biegu na 30 km (bieg łączony) w Lillehammer, uplasował się na 30. pozycji.

Jego brat Ioseba również uprawiał biegi narciarskie.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings without rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
49. 9 lutego 2014 Rosja Soczi 30 km bieg łączony 1:08:15,4 h +5:25,0 min Szwajcaria Dario Cologna
60. 11 lutego 2014 Rosja Soczi Sprint stylem dowolnym Norwegia Ola Vigen Hattestad
50. 14 lutego 2014 Rosja Soczi 15 km stylem klasycznym 38:29,7 min +4:15,7 min Szwajcaria Dario Cologna
33. 23 lutego 2014 Rosja Soczi 50 km stylem dowolnym 1:46:55,2 h +2:26,7 min Rosja Aleksandr Legkow
49. 11 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 30 km bieg łączony 1:16:20,0 h +6:46,5 min Norwegia Simen Hegstad Krüger
62. 16 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 15 km stylem dowolnym 33:43,9 min +3:51,6 min Szwajcaria Dario Cologna
19. 21 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang Sprint drużynowy stylem dowolnym[a] 15:56,26 min Norwegia Norwegia
35. 24 lutego 2018 Korea Południowa Pjongczang 50 km stylem klasycznym 2:08:22,1 h +10:48,0 min Finlandia Iivo Niskanen

Mistrzostwa Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
66. 23 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 30 km bieg łączony 1:13:09,3 h +7:16,2 min Szwajcaria Dario Cologna
81. 27 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 15 km stylem dowolnym 34:37,1 min +6:16,6 min Norwegia Petter Northug
53. 21 lutego 2015 Szwecja Falun 30 km bieg łączony 1:16:26,9 h +11:05,0 min Rosja Maksim Wylegżanin
64. 25 lutego 2015 Szwecja Falun 15 km stylem dowolnym 35:01,6 min +4:52,1 min Szwecja Johan Olsson
DNF 1 marca 2015 Szwecja Falun 50 km stylem klasycznym 2:26:02,1 h Norwegia Petter Northug
74. 23 lutego 2017 Finlandia Lahti Sprint stylem dowolnym 3:13,76 min Włochy Federico Pellegrino
53. 25 lutego 2017 Finlandia Lahti 30 km bieg łączony 1:09:16,7 h +8:25,8 min Rosja Siergiej Ustiugow
DNF 5 marca 2017 Finlandia Lahti 50 km stylem dowolnym 1:46:28,9 h Kanada Alex Harvey
41. 23 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol 30 km bieg łączony 1:10:21,8 h +5:56,8 min Norwegia Sjur Røthe
48. 27 lutego 2019 Austria Seefeld in Tirol 15 km stylem klasycznym 38:22,6 min +3:57,4 min Norwegia Martin Johnsrud Sundby
40. 3 marca 2019 Austria Seefeld in Tirol 50 km stylem dowolnym 1:49:59,3 h +5:03,8 min Norwegia Hans Christer Holund

Uniwersjada[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
54. 28 stycznia 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro 10 km stylem klasycznym 23:29,2 min +2:39,5 min Rosja Andrey Feller
13. 31 stycznia 2015 Słowacja Szczyrbskie Jezioro 30 km stylem dowolnym 1:16:20,1 h +2:05,7 min Rosja Andriej Łarkow

Mistrzostwa świata młodzieżowców[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
56. 27 stycznia 2011 Estonia Otepää 15 km stylem dowolnym 35:26,3 min +4:10,8 min Rosja Jewgienij Biełow
51. 29 stycznia 2011 Estonia Otepää Sprint stylem klasycznym Rosja Aleksandr Panżynski
53. 31 stycznia 2011 Estonia Otepää 30 km bieg łączony 1:13:47,9 h +10:11,7 min Kanada Alex Harvey
48. 22 stycznia 2013 Czechy Liberec Sprint stylem klasycznym Włochy Federico Pellegrino
36. 24 stycznia 2013 Czechy Liberec 15 km stylem dowolnym 35:44,1 min +2:52,8 min Rosja Siergiej Ustiugow
31. 26 stycznia 2013 Czechy Liberec 30 km bieg łączony 1:11:37,1 h +4:00,2 min Rosja Siergiej Ustiugow

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
72. 1 lutego 2009 Francja Praz de Lys – Sommand Sprint stylem klasycznym Rosja Aleksandr Panżynski
69. 3 lutego 2009 Francja Praz de Lys – Sommand 20 km bieg łączony 52:54,1 min +9:16,7 min Rosja Piotr Siedow
37. 5 lutego 2009 Francja Praz de Lys – Sommand 10 km stylem dowolnym 23:53,6 min +2:22,5 min Rosja Piotr Siedow
67. 25 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten Sprint stylem dowolnym Norwegia Tomas Northug
57. 27 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten 10 km stylem klasycznym 23:58,0 min +2:34,2 min Norwegia Pål Golberg
41. 29 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten 20 km bieg łączony 56:54,1 min +4:27,1 min Rosja Piotr Siedow

Olimpijski festiwal młodzieży Europy[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
50. 20 lutego 2007 Hiszpania Jaca 7,5 km stylem klasycznym 21:14,4 min +3:13,9 min Niemcy Sebastian Eisenlauer
71. 22 lutego 2007 Hiszpania Jaca 10 km stylem dowolnym 24:21,6 min +3:28,9 min Niemcy Tim Tscharnke

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2012/2013 niesklasyfikowany
2013/2014 niesklasyfikowany
2014/2015 niesklasyfikowany
2015/2016 niesklasyfikowany
2017/2018 niesklasyfikowany
2018/2019 niesklasyfikowany
2019/2020 107.

Miejsca na podium[edytuj | edytuj kod]

Rojo nigdy nie stał na podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata.

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan po zakończeniu sezonu 2019/2020

Sezon 2012/2013
Gällivare 24.11 Ruka 30.11 Ruka 1.12 Ruka 2.12 Nordic Opening Quebec 8.12 Canmore 13.12 Canmore 15.12 Canmore 16.12 Oberhof 29.12 Oberhof 30.12 Münstertal 1.01 Tobalch 3.01 Tobalch 4.01 Val di Fiemme 5.01 Val di Fiemme 6.01 TdS Liberec 12.01 Clusaz 19.01 Soczi 1.02 Soczi 2.02 Davos 16.02 Davos 17.02 Lahti 9.03 Lahti 10.03 Drammen 13.03 Oslo 17.03 Sztokholm 20.03 Falun 22.03 Falun 23.03 Falun 24.03 Finał PŚ 16-20.03 punkty
95 110 98 lpd - - - - - - - - - - - - - - dnf - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2013/2014
Ruka 29.11 (SP C) Ruka 30.11 (10 km C) Ruka 1.12 (15 km F) Nordic Opening Lillehammer 7.12 (15 km C) Davos 14.12 (30 km F) Davos 15.12 (SP F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (4 km F) Oberhof 29.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (15 km C) Cortina-Toblach 3.01 (35 km F) Val di Fiemme 4.01 (10 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (15 km C) Toblach 1.02 (15 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (15 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (50 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2 × 15 km) Finał Pucharu Świata 16.03 punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - 74 70 - - - - - - - 0
Sezon 2014/2015
Ruka 29.11 (SP C) Ruka 30.11 (15 km C) Lillehammer 5.12 (SP F) Lillehammer 6.12 (10 km F) Lillehammer 7.12 (15 km C) LT Davos 13.12 (15 km C) Davos 14.12 (SP F) Davos 20.12 (15 km F) Davos 21.12 (SP F) Oberstdorf 3.01 (4 km F) Oberstdorf 4.01 (15 km C) Münstertal 6.01 (SP F) Toblach 7.01 (10 km C) Toblach 8.01 (25 km F) Val di Fiemme 10.01 (15 km C) Val di Fiemme 11.01 (9 km F) TdS Otepää 17.01 (SP C) Rybińsk 23.01 (15 km F) Rybińsk 24.01 (SP F) Rybińsk 25.01 (2 × 15 km) Östersund 14.02 (SP C) Östersund 15.02 (15 km F) Lahti 7.03 (SP F) Lahti 8.03 (15 km C) Drammen 11.03 (SP C) Oslo 14.03 (50 km F) punkty
- - 112 97 92 91 - - - - 90 dnf - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2015/2016
Ruka 27.11 (SP C) Ruka 28.11 (10 km F) Ruka 29.11 (15 km C) RT Lillehammer 5.12 (2×15 km) Davos 12.12 (30 km F) Davos 13.12 (SP F) Toblach 19.12 (SP F) Toblach 20.12 (15 km C) Lenzerheide 1.01 (SP F) Lenzerheide 2.01 (30 km C) Lenzerheide 3.01 (10 km F) Oberstdorf 5.01 (SP C) Oberstdorf 6.01 (15 km C) Toblach 8.01 (10 km F) Val di Fiemme 9.01 (15 km C) Val di Fiemme 10.01 (9 km F) TdS Planica 16.01 (SP F) Nové Město na Moravě 23.01 (15 km F) Drammen 3.02 (SP C) Oslo 6.02 (50 km C) Sztokholm 11.02 (SP C) Falun 13.02 (10 km C) Falun 14.02 (15 km F) Lahti 20.02 (SP F) Lahti 21.02 (2×15 km) Gatineau 1.03 (SP F) Montreal 2.03 (17,5 km C) Quebec 4.03 (SP F) Quebec 5.03 (15 km F) Canmore 8.03 (SP C) Canmore 9.03 (2×15 km) Canmore 11.03 (15 km F) Canmore 12.03 (15 km C) STK punkty
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 84 75 60 - - - - - - - - - 0
Sezon 2017/2018
Ruka 24.11 (SP C) Ruka 25.11 (15 km C) Ruka 26.11 (15 km F) RT Lillehammer 2.12 (SP C) Lillehammer 3.12 (2×15 km) Davos 9.12 (SP F) Davos 10.12 (15 km F) Toblach 16.12 (15 km F) Toblach 17.12 (15 km C) Lenzerheide 30.12 (SP F) Lenzerheide 31.12 (15 km C) Lenzerheide 1.01 (15 km F) Oberstdorf 4.01 (15 km F) Val di Fiemme 6.01 (15 km C) Val di Fiemme 7.01 (9 km F) TdS Drezno 13.01 (SP F) Planica 20.01 (SP C) Planica 21.01 (15 km C) Seefeld 27.01 (SP F) Seefeld 28.01 (15 km F) Lahti 3.03 (SP F) Lahti 4.03 (15 km C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 10.03 (50 km F) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (15 km C) Falun 18.03 (15 km F) FPŚ punkty
106 103 60 76 - - 86 77 41 62 - - - - - - - 63 - - - 73 - - - 54 - - - - 0
Sezon 2018/2019
Ruka 24.11 (SP C) Ruka 25.11 (15 km C) Lillehammer 30.11 (SP F) Lillehammer 1.12 (15 km F) Lillehammer 2.12 (15 km C) LT Beitostølen 8.12 (30 km F) Davos 15.12 (SP F) Davos 16.12 (15 km F) Toblach 29.12 (SP F) Toblach 30.12 (15 km F) Val Müstair 1.01 (SP F) Oberstdorf 2.01 (15 km C) Oberstdorf 3.01 (15 km F) Val di Fiemme 5.01 (15 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Drezno 12.01 (SP F) Otepää 19.01 (SP C) Otepää 20.01 (15 km C) Ulricehamn 26.01 (15 km F) Lahti 9.02 (SP F) Cogne 16.02 (SP F) Cogne 17.02 (15 km C) Oslo 10.03 (50 km C) Drammen 12.03 (SP C) Falun 16.03 (SP F) Falun 17.03 (15 km F) Québec 22.03 (SP F) Québec 23.03 (15 km C) Québec 24.03 (15 km F) FPŚ punkty
- - 93 78 77 75 65 - 65 - - - - - - - - - - - - - - 46 - - - 44 - - - - 0
Sezon 2019/2020
Ruka 29.11 (SP C) Ruka 30.12 (15 km C) Ruka 1.12 (15 km F) RT Lillehammer 7.12 (2×15 km) Davos 14.12 (SP F) Davos 15.12 (15 km F) Planica 21.12 (SP F) Lenzerheide 28.12 (15 km F) Lenzerheide 29.12 (SP F) Toblach 31.12 (15 km F) Toblach 1.01 (15 km C) Val di Fiemme 3.01 (15 km C) Val di Fiemme 4.01 (SP C) Val di Fiemme 5.01 (10 km F) TdS Drezno 11.01 (SP F) Nové Město na Moravě 18.01 (15 km F) Nové Město na Moravě 19.01 (15 km C) Oberstdorf 25.01 (2×15 km) Oberstdorf 26.01 (SP C) Falun 8.02 (SP C) Falun 9.02 (15 km F) Östersund 15.02 (15 km F) Östersund 16.02 (15 km C) Åre 18.02 (SP F) Meraker 20.02 (34 km F) Trondheim 22.02 (SP C) Trondheim 23.02 (30 km C) ST Lahti 29.02 (15 km C) Konnerud 4.03 (SP F) Oslo 8.03 (50 km C) punkty
- - - - 30 - 27 - 53 65 43 43 42 57 33 37 - 26 35 45 - - 50 66 65 72 55 71 32 46 - - - 20
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład drużyny: Imanol Rojo, Martí Vigo del Arco

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]