Indian Open 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Indian Open
2017 ← 2019 → 2020
Snooker balls triangled.png
Miejsce Indie Grand Hyatt Kochi Bolgatty, Koczin
Zwycięzca Anglia Matthew Selt
II miejsce Chińska Republika Ludowa Lü Haotian
Najwyższy break 147 Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong

Indian Open 2019 – piętnasty rankingowy turniej snookerowy sezonu 2018/2019. Rozegrany zostanie w dniach 27 lutego - 3 marca 2019 roku w Koczin (Indie).[1]

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

  • Zwycięzca: £ 50 000
  • II miejsce: £ 25 000
  • Półfinalista: £ 15 000
  • Ćwierćfinalista: £ 10 000
  • Runda 3: £ 6 000
  • Runda 2: £ 4 000
  • Runda 1: £ 2 000
  • Najwyższy break w fazie głównej turnieju: £ 2 000
  • Pula nagród: £ 323 000

Drabinka turniejowa[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 4 frame’ów
Runda 2
Do 4 frame’ów
Runda 3
Do 4 frame’ów
Ćwierćfinały
Do 4 frame’ów
Półfinały
Do 4 frame’ów
Finał
Do 5 frame’ów
                                                         
Szkocja  John Higgins 4  
Walia  Duane Jones 0  
  Szkocja  John Higgins 4  
  Iran  Hossein Vafaei 3  
Iran  Hossein Vafaei 4
Walia  Dominic Dale 3  
  Szkocja  John Higgins 4  
  Anglia  James Cahill 1  
Walia  Michael White 2  
Anglia  James Cahill 4  
  Anglia  James Cahill 4
  Anglia  Elliot Slessor 2  
Anglia  David Gilbert 3
Anglia  Elliot Slessor 4  
  Szkocja  John Higgins 4  
  Chińska Republika Ludowa  Li Hang 3  
Pakistan  Hamza Akbar w/d  
Chińska Republika Ludowa  Li Hang w/o  
  Chińska Republika Ludowa  Li Hang 4
  Anglia  Joe Perry 2  
Anglia  Ashley Carty 1
Anglia  Joe Perry 4  
  Chińska Republika Ludowa  Li Hang 4
  Anglia  Sam Craigie 2  
Anglia  Peter Ebdon 4  
Anglia  Ben Woollaston 3  
  Anglia  Peter Ebdon 1
  Anglia  Sam Craigie 4  
Anglia  Sam Craigie 4
Chińska Republika Ludowa  Liang Wenbo 3  
Szkocja  John Higgins 2  
Anglia  Matthew Selt 4  
Anglia  Stuart Bingham 4  
Anglia  Peter Lines 1  
  Anglia  Stuart Bingham 4  
  Anglia  John Astley 2  
Anglia  Gary Wilson 1
Anglia  John Astley 4  
  Anglia  Stuart Bingham 3  
  Chińska Republika Ludowa  Lu Ning 4  
Chińska Republika Ludowa  Yan Bingtao 4  
Irlandia Północna  Gerard Greene 3  
  Chińska Republika Ludowa  Yan Bingtao 0
  Chińska Republika Ludowa  Lu Ning 4  
Chińska Republika Ludowa  Lu Ning 4
Anglia  Liam Highfield 1  
  Chińska Republika Ludowa  Lu Ning 3
  Anglia  Matthew Selt 4  
Anglia  Matthew Selt 4  
Anglia  Tom Ford 2  
  Anglia  Matthew Selt 4
  Irlandia Północna  Joe Swail 0  
Irlandia Północna  Joe Swail 4
Anglia  Jack Lisowski 3  
  Anglia  Matthew Selt 4
  Anglia  Oliver Lines 3  
Irlandia  Fergal O'Brien 1  
Anglia  Oliver Lines 4  
  Anglia  Oliver Lines 4
  Iran  Soheil Vahedi 3  
Finlandia  Robin Hull 3
Iran  Soheil Vahedi 4  
Anglia  Matthew Selt 5
Chińska Republika Ludowa  Lü Haotian 3
Anglia  Andy Hicks 4  
Chińska Republika Ludowa  Li Yuan 2  
  Anglia  Andy Hicks 4  
  Szkocja  Eden Sharav 2  
Szkocja  Eden Sharav 4
Cypr  Michael Georgiou 3  
  Anglia  Andy Hicks 1  
  Chińska Republika Ludowa  Lü Haotian 4  
Anglia  Luke Simmonds 4  
Chińska Republika Ludowa  Mei Xiwen 0  
  Anglia  Luke Simmonds 3
  Chińska Republika Ludowa  Lü Haotian 4  
Chińska Republika Ludowa  Zhou Yuelong 3
Chińska Republika Ludowa  Lü Haotian 4  
  Chińska Republika Ludowa  Lü Haotian 4  
  Anglia  Mark Davis 2  
Tajlandia  Thepchaiya Un-Nooh 4  
Anglia  Michael Holt 2  
  Tajlandia  Thepchaiya Un-Nooh 1
  Szkocja  Graeme Dott 4  
Szwajcaria  Alexander Ursenbacher w/d
Szkocja  Graeme Dott w/o  
  Szkocja  Graeme Dott 3
  Anglia  Mark Davis 4  
Anglia  Paul Davison 0  
Anglia  Mark Davis 4  
  Anglia  Mark Davis 4
  Chińska Republika Ludowa  Yuan Sijun 2  
Chińska Republika Ludowa  Yuan Sijun 4
Malezja  Thor Chuan Leong 1  
Chińska Republika Ludowa  Lü Haotian 4
Anglia  Anthony Hamilton 2  
Belgia  Luca Brecel 4  
Anglia  Ian Burns 0  
  Belgia  Luca Brecel 4  
  Anglia  Andrew Higginson 1  
Indie  Digvijay Kadian 0
Anglia  Andrew Higginson 4  
  Belgia  Luca Brecel 3  
  Szkocja  Scott Donaldson 4  
Anglia  Craig Steadman 4  
Chińska Republika Ludowa  Zhang Yong 3  
  Anglia  Craig Steadman 1
  Szkocja  Scott Donaldson 4  
Anglia  Jimmy Robertson 0
Szkocja  Scott Donaldson 4  
  Szkocja  Scott Donaldson 2
  Anglia  Anthony Hamilton 4  
Anglia  Rory McLeod 2  
Anglia  Anthony Hamilton 4  
  Anglia  Anthony Hamilton 4
  Chińska Republika Ludowa  Zhao Xintong 2  
Anglia  Sam Baird 2
Chińska Republika Ludowa  Zhao Xintong 4  
  Anglia  Anthony Hamilton 4
  Anglia  Chris Wakelin 2  
Anglia  Chris Wakelin 4  
Anglia  Stuart Carrington 3  
  Anglia  Chris Wakelin 4
  Anglia  Shaun Murphy 2  
Walia  Lee Walker 2
Anglia  Shaun Murphy 4  

Finał[edytuj | edytuj kod]

Finał: Do 5 frame’ów
Grand Hyatt Kochi Bolgatty, Koczin, Indie, 3 marca 2019.
Sędzia: Anglia Colin Humphries
Anglia Matthew Selt 5-3 Lü Haotian Chińska Republika Ludowa
57-48, 89-6 (84), 0-115 (115), 12-78 (56), 21-72 (66), 102-0 (102), 67-49, 96-41 (72)
102 Najwyższy break 115
1 Breaki stupunktowe 1
3 Breaki 50-punktowe 3

Breaki stupunktowe turnieju[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Mecze zostały rozegrane w dniach 15-16 sierpnia w Guild Hall, Preston (Pary nr. 1, 4, 14, 28, 32, 33, 39, 51 oraz 64 rozegrają swoje mecze kwalifikacyjne w trakcie fazy telewizyjnej). Wszystkie mecze były rozgrywane do 4 wygranych frame’ów. Wyłoniły one 64 zawodników, którzy zostali rozstawieni do turnieju zasadniczego.

Szkocja John Higgins 4-1 Anglia Ashley Hugill
Walia Duane Jones 4-1 Polska Adam Stefanów
Iran Hossein Vafaei 4-1 Anglia Sanderson Lam
Walia Dominic Dale 4-2 Indie Asutosh Padhy
Walia Michael White 4-1 Anglia Nigel Bond
Szkocja Alan McManus 3-4 Anglia James Cahill
Anglia David Gilbert 4-2 Chińska Republika Ludowa Niu Zhuang
Walia Daniel Wells 3-4 Anglia Elliot Slessor
Anglia Robbie Williams 2-4 Pakistan Hamza Akbar
Chińska Republika Ludowa Li Hang 4-0 Egipt Basem Eltahhan
Chińska Republika Ludowa Xu Si 0-4 Anglia Ashley Carty
Anglia Joe Perry 4-0 Anglia Joe O'Connor
Anglia Peter Ebdon 4-3 Walia Jamie Clarke
Anglia Ben Woollaston 4-0 Indie Shrikrishna Suryanarayanan
Anglia Jimmy White 0-4 Anglia Sam Craigie
Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 4-0 Anglia Mitchell Mann
Anglia Stuart Bingham 4-1 Szkocja Chris Totten
Anglia Peter Lines 4-3 Chińska Republika Ludowa Zhang Anda
Anglia Gary Wilson 4-2 Anglia Steven Hallworth
Anglia Mike Dunn 3-4 Anglia John Astley
Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao 4-2 Irlandia Leo Fernandez
Irlandia Północna Gerard Greene 4-1 Hongkong Andy Lee
Anglia Robert Milkins 0-4 Chińska Republika Ludowa Lu Ning
Anglia Liam Highfield 4-2 Anglia Billy Joe Castle
Anglia Matthew Selt 4-2 Chińska Republika Ludowa Zhang Jiankang
Anglia Tom Ford 4-3 Irlandia Północna Jordan Brown
Anglia Martin O'Donnell 2-4 Irlandia Północna Joe Swail
Anglia Jack Lisowski 4-0 Indie Himanshu Dinesh Jain
Irlandia Fergal O'Brien 4-2 Tajlandia Dechawat Poomjaeng
Anglia Mark Joyce 2-4 Anglia Oliver Lines
Finlandia Robin Hull 4-2 Anglia Alfred Burden
Irlandia Północna Mark Allen w/d-w/o Iran Soheil Vahedi
Australia Neil Robertson w/d-w/o Anglia Andy Hicks
Chińska Republika Ludowa Li Yuan 4-3 Szkocja Ross Muir
Norwegia Kurt Maflin 1-4 Szkocja Eden Sharav
Cypr Michael Georgiou 4-1 Anglia Ben Hancorn
Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong w/d-w/o Anglia Luke Simmonds
Tajlandia Akani Songsermsawad 0-4 Chińska Republika Ludowa Mei Xiwen
Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 4-1 Indie Laxman Rawat
Chińska Republika Ludowa Lü Haotian 4-3 Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei
Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 4-2 Anglia Adam Duffy
Anglia Michael Holt 4-1 Chińska Republika Ludowa Chen Zifan
Szwajcaria Alexander Ursenbacher 4-2 Niemcy Simon Lichtenberg
Szkocja Graeme Dott 4-0 Walia Kishan Hirani
Tajlandia Noppon Saengkham 2-4 Anglia Paul Davison
Anglia Mark Davis 4-1 Anglia Sean O'Sullivan
Chińska Republika Ludowa Yuan Sijun 4-0 Anglia Hammad Miah
Szkocja Anthony McGill 1-4 Malezja Thor Chuan Leong
Belgia Luca Brecel 4-3 Anglia Simon Bedford
Anglia Ian Burns 4-2 Chińska Republika Ludowa Chen Feilong
Walia Jamie Jones w/d-w/o Indie Digvijay Kadian
Anglia Andrew Higginson 4-1 Anglia Harvey Chandler
Anglia Mark King 2-4 Anglia Craig Steadman
Chińska Republika Ludowa Zhang Yong 4-2 Chińska Republika Ludowa Fan Zhengyi
Anglia Jimmy Robertson 4-3 Anglia David Lilley
Szkocja Scott Donaldson 4-3 Niemcy Lukas Kleckers
Anglia Rory McLeod 4-3 Anglia Rod Lawler
Anglia Anthony Hamilton 4-1 Anglia Farakh Ajaib
Irlandia Ken Doherty 1-4 Anglia Sam Baird
Anglia Ricky Walden 3-4 Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong
Anglia Chris Wakelin 4-2 Walia Jak Jones
Anglia Stuart Carrington 4-1 Chińska Republika Ludowa Luo Honghao
Anglia Allan Taylor 1-4 Walia Lee Walker
Anglia Shaun Murphy 4-1 Indie Lucky Vatnani

Breaki stupunktowe kwalifikacji[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. worldsnooker.com: Indian Open 2018 (ang.). World Snooker. [dostęp 2018-08-02].