Indianapolis Tennis Championships 2008

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 Osobny artykuł: ATP World Tour 2008.
Indianapolis Tennis Championships 2008
Miejsce  Stany Zjednoczone
Indianapolis
Obiekt Indianapolis Tennis Center
Nawierzchnia Twarda
Data 12–20.07.2008
ATP Tour
Kategoria ATP International Series
Pula nagród 525 000 $
Drabinka 32S/16Q/16D
Dyrektor Kevin Martin
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Francja Gilles Simon
Gra podwójna
Australia Ashley Fisher
Stany Zjednoczone Tripp Phillips
2007 2009
Strona internetowa

Indianapolis Tennis Championships 2008tenisowy turniej ATP z cyklu Indianapolis Tennis Championships rozgrywany w dniach 12–20 lipca 2008 roku w Indianapolis na kortach twardych o puli nagród 525 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisista
Ranking[1]
1 Stany Zjednoczone James Blake 8
2 Francja Gilles Simon 26
3 Rosja Dmitrij Tursunow 33
4 Stany Zjednoczone Sam Querrey 44
5/WC Niemcy Tommy Haas 45
6/WC Francja Fabrice Santoro 57
7 Stany Zjednoczone Robby Ginepri 60
8 Brazylia Thomaz Bellucci 68

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Stany Zjednoczone James Blake 6 6  
   Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun 2 0  
  1  Stany Zjednoczone James Blake 6 3 4  
  3  Rosja Dmitrij Tursunow 4 6 6  
3  Rosja Dmitrij Tursunow 3 6 6
     Chile Paul Capdeville 6 3 1  
    3  Rosja Dmitrij Tursunow 4 4
  2  Francja Gilles Simon 6 6
     Stany Zjednoczone Bobby Reynolds 1 6 3  
4  Stany Zjednoczone Sam Querrey 6 3 6  
4  Stany Zjednoczone Sam Querrey 3 6 4
  2  Francja Gilles Simon 6 4 6  
5/WC  Niemcy Tommy Haas 6 4 2
  2  Francja Gilles Simon 4 6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  1  Stany Zjednoczone James Blake 7 6  
   Izrael Dudi Sela 6 2  
  1  Stany Zjednoczone James Blake 6 7  
  Q  Korea Południowa Jun Woong-sun 3 5  
Q  Korea Południowa Jun Woong-sun 6 7
     Australia Chris Guccione 4 6  
    1  Stany Zjednoczone James Blake 6 6
     Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun 2 0
     Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun 7 7  
Q  Stany Zjednoczone Justin O’Neal 6 6  
   Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun 6 7
  WC  Stany Zjednoczone Rajeev Ram 1 6  
WC  Stany Zjednoczone Rajeev Ram 7 6
  6/WC  Francja Fabrice Santoro 6 4  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  3  Rosja Dmitrij Tursunow 6 7  
   Rosja Igor Kunicyn 3 5  
  3  Rosja Dmitrij Tursunow w/o  
     Stany Zjednoczone Wayne Odesnik  
   Stany Zjednoczone Wayne Odesnik 6 7
     Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi 4 5  
    3  Rosja Dmitrij Tursunow 3 6 6
     Chile Paul Capdeville 6 3 1
  Q  Australia Joseph Sirianni 6 1    
Q  Rosja Michaił Ledowskich 3 2 k  
Q  Australia Joseph Sirianni 3 4
     Chile Paul Capdeville 6 6  
   Chile Paul Capdeville 6 6
  7  Stany Zjednoczone Robby Ginepri 4 2  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  8  Brazylia Thomaz Bellucci 6 4 1  
   Kolumbia Alejandro Falla 3 6 6  
     Kolumbia Alejandro Falla 1 1  
     Stany Zjednoczone Bobby Reynolds 6 6  
   Stany Zjednoczone Bobby Reynolds 6 6 6
     Kanada Frank Dancevic 7 3 2  
       Stany Zjednoczone Bobby Reynolds 1 6 3
  4  Stany Zjednoczone Sam Querrey 6 3 6
     Stany Zjednoczone Donald Young 2 4  
   Stany Zjednoczone Vince Spadea 6 6  
   Stany Zjednoczone Vince Spadea 6 3 4
  4  Stany Zjednoczone Sam Querrey 4 6 6  
   Japonia Gō Soeda 4 4
  4  Stany Zjednoczone Sam Querrey 6 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  5/WC  Niemcy Tommy Haas 7 6  
   Stany Zjednoczone Jesse Levine 6 2  
  5/WC  Niemcy Tommy Haas 6 6  
     Stany Zjednoczone John Isner 3 4  
   Stany Zjednoczone John Isner 7 6
     Stany Zjednoczone Robert Kendrick 5 4  
    5/WC  Niemcy Tommy Haas 6 4 2
  2  Francja Gilles Simon 4 6 6
     Dania Kristian Pless 3 4  
   Niemcy Benjamin Becker 6 6  
   Niemcy Benjamin Becker 5 6 0
  2  Francja Gilles Simon 7 3 6  
   Francja Nicolas Mahut 2 6 3
  2  Francja Gilles Simon 6 3 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (ATP)
Zwycięzca 83 500 $ 175
Finalista 45 100 $ 120
Półfinalista 25 050 $ 75
Ćwierćfinalista 14 000 $ 40
2 runda 8 160 $ 15
1 runda 4 760 $ 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

Numer Tenisiści
1 Indie Mahesh Bhupathi
Indie Leander Paes
2 Czechy Martin Damm
Czechy Pavel Vízner
3 Australia Paul Hanley
Australia Jordan Kerr
4 Rosja Igor Kunicyn
Rosja Dmitrij Tursunow

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Indie Mahesh Bhupathi
 Indie Leander Paes
4 6 10  
WC  Kanada Daniel Nestor
 Kanada Frédéric Niemeyer
6 3 12     WC  Kanada Daniel Nestor
 Kanada Frédéric Niemeyer
1 6  
   Stany Zjednoczone Scott Lipsky
 Stany Zjednoczone David Martin
6 6      Stany Zjednoczone Scott Lipsky
 Stany Zjednoczone David Martin
6 7  
   Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun
 Dania Kristian Pless
0 0          Stany Zjednoczone Scott Lipsky
 Stany Zjednoczone David Martin
7 7  
3  Australia Paul Hanley
 Australia Jordan Kerr
4 6 10          Izrael Harel Lewi
 Stany Zjednoczone Jim Thomas
6 5  
   Stany Zjednoczone James Blake
 Stany Zjednoczone Sam Querrey
6 3 6     3  Australia Paul Hanley
 Australia Jordan Kerr
4 6 9
   Izrael Harel Lewi
 Stany Zjednoczone Jim Thomas
6 6      Izrael Harel Lewi
 Stany Zjednoczone Jim Thomas
6 3 11  
WC  Stany Zjednoczone Brian Battistone
 Stany Zjednoczone Dann Battistone
2 3          Stany Zjednoczone Scott Lipsky
 Stany Zjednoczone David Martin
6 3 5
   Francja Nicolas Mahut
 Francja Gilles Simon
4 4          Australia Ashley Fisher
 Stany Zjednoczone Tripp Phillips
3 6 10
   Australia Ashley Fisher
 Stany Zjednoczone Tripp Phillips
6 6        Australia Ashley Fisher
 Stany Zjednoczone Tripp Phillips
6 1    
   Indie Rohan Bopanna
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
2 7 10      Indie Rohan Bopanna
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
2 0 k  
4  Rosja Igor Kunicyn
 Rosja Dmitrij Tursunow
6 5 5          Australia Ashley Fisher
 Stany Zjednoczone Tripp Phillips
6 7
   Australia Chris Guccione
 Stany Zjednoczone Robert Kendrick
6 6 4          Stany Zjednoczone Rajeev Ram
 Stany Zjednoczone Bobby Reynolds
4 6  
   Stany Zjednoczone Rajeev Ram
 Stany Zjednoczone Bobby Reynolds
7 4 10        Stany Zjednoczone Rajeev Ram
 Stany Zjednoczone Bobby Reynolds
6 7
   Tajlandia Sanchai Ratiwatana
 Tajlandia Sonchat Ratiwatana
5 3   2  Czechy Martin Damm
 Czechy Pavel Vízner
3 6  
2  Czechy Martin Damm
 Czechy Pavel Vízner
7 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) [2] Punkty (ATP)[3]
Zwycięzcy 25 300 $ 175
Finaliści 14 900 $ 120
Półfinaliści 8 800 $ 75
Ćwierćfinaliści 5 360 $ 40
1 runda 2 000 $ 0

Eliminacje gry pojedynczej[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Pozycja tenisisty w rankingu ATP z dnia 7 lipca 2008 roku
  2. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę
  3. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]