Indianapolis Tennis Championships 2009

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
 Osobny artykuł: ATP World Tour 2009.
Indianapolis Tennis Championships 2009
Miejsce  Stany Zjednoczone
Indianapolis
Obiekt Indianapolis Tennis Center
Nawierzchnia Twarda
Data 19–25.07.2009
ATP Tour
Kategoria ATP World Tour 250
Pula nagród 525 000 $
Drabinka 32S/26Q/16D
Dyrektor Kevin Martin
Zwycięzcy
Gra pojedyncza
Stany Zjednoczone Robby Ginepri
Gra podwójna
Łotwa Ernests Gulbis
Rosja Dmitrij Tursunow
2008 2010
Strona internetowa

Indianapolis Tennis Championships 2009tenisowy turniej ATP z cyklu Indianapolis Tennis Championships rozgrywany w dniach 19–25 lipca 2009 roku w Indianapolis na kortach twardych o puli nagród 525 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisista
Ranking[1]
1 Rosja Dmitrij Tursunow 24
2 Izrael Dudi Sela 30
3 Stany Zjednoczone Sam Querrey 34
4 Rosja Igor Kunicyn 36
5 Niemcy Benjamin Becker 44
6 Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun 57
7 Francja Marc Gicquel 64
8 Uzbekistan Denis Istomin 68

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Rosja Dmitrij Tursunow 6 65 2  
   Kanada Frank Dancevic 3 7 6  
     Kanada Frank Dancevic 4 4  
  3  Stany Zjednoczone Sam Querrey 6 6  
3  Stany Zjednoczone Sam Querrey 6 7
  7  Francja Marc Gicquel 4 5  
    3  Stany Zjednoczone Sam Querrey 2 4
     Stany Zjednoczone Robby Ginepri 6 6
     Stany Zjednoczone John Isner 7 62 7  
   Stany Zjednoczone Wayne Odesnik 5 7 5  
   Stany Zjednoczone John Isner 4 3
     Stany Zjednoczone Robby Ginepri 6 6  
   Stany Zjednoczone Robby Ginepri 7 6
  Q  Stany Zjednoczone Alex Bogomolov Jr. 5 1  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  1  Rosja Dmitrij Tursunow 6 2 6  
   Niemcy Michael Berrer 3 6 0  
  1  Rosja Dmitrij Tursunow 6 6  
     Brazylia Marcos Daniel 3 3  
WC  Stany Zjednoczone Taylor Dent 2 4
     Brazylia Marcos Daniel 6 6  
    1  Rosja Dmitrij Tursunow 6 65 2
     Kanada Frank Dancevic 3 7 6
   Kanada Frank Dancevic 6 7  
 Stany Zjednoczone Bobby Reynolds 2 65  
 Kanada Frank Dancevic 6 7
  5  Niemcy Benjamin Becker 2 5  
Q  Japonia Gō Soeda 2 3
  5  Niemcy Benjamin Becker 6 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  3  Stany Zjednoczone Sam Querrey 6 6  
 Francja Arnaud Clément 3 4  
  3  Stany Zjednoczone Sam Querrey 7 6  
  WC  Stany Zjednoczone Rajeev Ram 5 3  
WC  Stany Zjednoczone Rajeev Ram 6 7
  WC  Stany Zjednoczone Devin Britton 3 5  
    3  Stany Zjednoczone Sam Querrey 6 7
  7  Francja Marc Gicquel 4 5
   Tajlandia Danai Udomchoke 1 610  
Q  Stany Zjednoczone Jesse Levine 6 7  
Q  Stany Zjednoczone Jesse Levine 2 2
  7  Francja Marc Gicquel 6 6  
 Łotwa Ernests Gulbis 2 3
  7  Francja Marc Gicquel 6 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  8  Uzbekistan Denis Istomin 2 6 6  
 Stany Zjednoczone Kevin Kim 6 4 4  
  8  Uzbekistan Denis Istomin 4 4  
     Stany Zjednoczone John Isner 6 6  
 Stany Zjednoczone John Isner 6 7
   Francja Josselin Ouanna 1 66  
       Stany Zjednoczone John Isner 7 62 7
     Stany Zjednoczone Wayne Odesnik 5 7 5
   Stany Zjednoczone Wayne Odesnik 7 1 6  
 Cypr Markos Pagdatis 65 6 4  
   Stany Zjednoczone Wayne Odesnik 2 6 6
  4  Rosja Igor Kunicyn 6 1 1  
 Argentyna Brian Dabul 4 1
  4  Rosja Igor Kunicyn 6 6  
  1 runda 2 runda Ćwierćfinały
  6  Tajlandia Lu Yen-hsun 6 3 2  
 Argentyna Eduardo Schwank 4 6 6  
     Argentyna Eduardo Schwank 7 3 0  
     Stany Zjednoczone Robby Ginepri 61 6 6  
Q  Francja Sébastien de Chaunac 5 7 2
   Stany Zjednoczone Robby Ginepri 7 5 6  
       Stany Zjednoczone Robby Ginepri 7 6
  Q  Stany Zjednoczone Alex Bogomolov Jr. 5 1
  Q  Stany Zjednoczone Alex Bogomolov Jr. 6 6  
 Włochy Flavio Cipolla 2 3  
Q  Stany Zjednoczone Alex Bogomolov Jr. 6 7
  2  Izrael Dudi Sela 4 65  
 Stany Zjednoczone Vince Spadea 5 1
  2  Izrael Dudi Sela 7 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (ATP)
Zwycięzca 80 000 $ 250
Finalista 42 000 $ 150
Półfinalista 22 300 $ 90
Ćwierćfinalista 12 125 $ 45
2 runda 7 100 $ 20
1 runda 4 350 $ 0

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy rozstawieni[edytuj | edytuj kod]

Numer Tenisiści
1 Australia Ashley Fisher
Australia Jordan Kerr
2 Australia Stephen Huss
Wielka Brytania Ross Hutchins
3 Stany Zjednoczone Eric Butorac
Stany Zjednoczone Scott Lipsky
4 Południowa Afryka Rik de Voest
Stany Zjednoczone Rajeev Ram

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1 runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
1  Australia Ashley Fisher
 Australia Jordan Kerr
6 612 12  
 Chińskie Tajpej Lu Yen-hsun
 Niemcy Frank Moser
1 7 10     1  Australia Ashley Fisher
 Australia Jordan Kerr
2 6 10  
 Uzbekistan Denis Istomin
 Francja Josselin Ouanna
4 4      Stany Zjednoczone Jesse Levine
 Izrael Dudi Sela
6 2 7  
 Stany Zjednoczone Jesse Levine
 Izrael Dudi Sela
6 6       1  Australia Ashley Fisher
 Australia Jordan Kerr
7 2 12  
4  Południowa Afryka Rik de Voest
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram
6 6        Niemcy Benjamin Becker
 Rosja Igor Kunicyn
613 6 10  
WC  Indie Harsh Mankad
 Stany Zjednoczone David Martin
2 4     4  Południowa Afryka Rik de Voest
 Stany Zjednoczone Rajeev Ram
4 1
 Niemcy Benjamin Becker
 Rosja Igor Kunicyn
7 6      Niemcy Benjamin Becker
 Rosja Igor Kunicyn
6 6  
 Francja Arnaud Clément
 Francja Marc Gicquel
5 2       1  Australia Ashley Fisher
 Australia Jordan Kerr
4 6 9
 Południowa Afryka Jeff Coetzee
 Izrael Jonatan Erlich
1 3          Łotwa Ernests Gulbis
 Rosja Dmitrij Tursunow
6 3 11
 Stany Zjednoczone James Cerretani
 Stany Zjednoczone Travis Rettenmaier
6 6        Stany Zjednoczone James Cerretani
 Stany Zjednoczone Travis Rettenmaier
4 6 8  
 Łotwa Ernests Gulbis
 Rosja Dmitrij Tursunow
6 3 11      Łotwa Ernests Gulbis
 Rosja Dmitrij Tursunow
6 4 10  
3  Stany Zjednoczone Eric Butorac
 Stany Zjednoczone Scott Lipsky
3 6 9          Łotwa Ernests Gulbis
 Rosja Dmitrij Tursunow
1 6 10
WC  Cypr Markos Pagdatis
 Argentyna Juan-Francisco Spina
5 68          Stany Zjednoczone Sam Querrey
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
6 2 8  
 Stany Zjednoczone Sam Querrey
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
7 7        Stany Zjednoczone Sam Querrey
 Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
6 6
Alt  Stany Zjednoczone Robby Ginepri
 Stany Zjednoczone John Isner
3 6 10   Alt  Stany Zjednoczone Robby Ginepri
 Stany Zjednoczone John Isner
4 4  
2  Australia Stephen Huss
 Wielka Brytania Ross Hutchins
6 3 1  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[2] Punkty (ATP)[3]
Zwycięzcy 25 700 $ 250
Finaliści 13 250 $ 150
Półfinaliści 7 200 $ 90
Ćwierćfinaliści 4 000 $ 45
1 runda 2 250 $ 0

Eliminacje gry pojedynczej[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Pozycja tenisisty w rankingu ATP z dnia 13 lipca 2009 roku
  2. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę
  3. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]