Industry Giant II

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Industry Giant II
Producent JoWooD
Wydawca CD Projekt
Data wydania 28 czerwca 2002
PL: 23 października 2002
Gatunek RTS
Tryby gry gra jednoosobowa, gra wieloosobowa
Wymagania sprzętowe
Platforma Windows
Nośniki CD (2)
Wymagania

Procesor Pentium II 350 MHz, 64 MB RAM, 16 MB karta graficzna zgodna z DirectX, Windows 95/98/Me/2000/XP.

Industry Giant II – komputerowa gra strategiczna wyprodukowana przez JoWooD i wydana w Polsce przez CD Projekt. Jest to sequel gry Industry Giant.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Akcja rozpoczyna się na początku XX wieku. Zadaniem gracza jest zarządzanie przedsiębiorstwem oraz osiągnięcie dominacji nad konkurencją. Aby to osiągnąć, trzeba opanować do perfekcji umiejętność sprawnego kierowania firmą: począwszy od pozyskiwania i przetwarzania surowców, poprzez transport, na sprzedaży towarów skończywszy. Produkty, jakie możemy wytwarzać są bardziej lub mniej skomplikowane np. produkcja mleka może bez przetwarzania go zakończyć się jego sprzedażą, co w pierwszej fazie gry jest najlepszym wyjściem dla jak najszybszego rozwoju naszego przedsiębiorstwa. Natomiast produkty takie jak komputer np. potrzebują wydobycia i przetworzenia wielu surowców, z tych że surowców wiele półproduktów, aż do połączenia ich w jedną całość w jeden produkt nadający się do sprzedaży. Do zalet gry należy niewątpliwie duża ilość opcji rozwoju przedsiębiorstwa, rozbudowana szata graficzna i wspaniale oddany klimat początku XX wieku.

Dodatek[edytuj | edytuj kod]

Kilka miesięcy po wydaniu gry, został wydany dodatek Industry Giant II: 1980 – 2020, dzięki któremu możemy kontynuować grę w następnych czterdziestu latach, które także świetnie wprowadzają nas w klimat przełomu wieków XX i XXI. Pojazdy transportujące towar i produkty są szybsze i mniej zawodne, co sprawia nam wielką frajdę, ale i wystawia na wielką próbę nasz refleks i szybkość w okiełznaniu tych wszystkich opcji, jakie daje nam ta gra.

Problemy z grą[edytuj | edytuj kod]

Industry Giant II nie współpracuje z kartami graficznymi Nvidia Geforce o seriach wyższych niż 6xxx. Aby rozwiązać ten problem, należy zaopatrzyć się w patch IG2 NVIDIA Patch, który rozwiązuje ten problem. Jedyną różnicą po jego wgraniu jest to, że budynki w trakcie gry nie są animowane.