Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów na Żużlu 2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów na Żużlu 2011 – cykl turniejów żużlowych mających wyłonić najlepszych żużlowców do lat 21 na świecie. Tytuł wywalczył Polak Maciej Janowski.

Zwycięzców wyłoniono na podstawie sumy punktów zdobytych w czterech turniejach finałowych, rozegranych w Poole, Holsted, Pardubicach i Gnieźnie.

W każdym turnieju finałowym uczestniczyło 14 zawodników, którzy zakwalifikowali się fazy finałowej, oraz po 2 zawodników z tzw. „dzikimi kartami”.

Uczestnicy[edytuj | edytuj kod]

Stali uczestnicy
Zawodnicy z dzikimi kartami

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Pierwszy finał – Poole[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Państwo Pkt
1 Darcy Ward  Australia 14 +3 (3,3,3,2,3)
2 Maciej Janowski  Polska 14 +2 (2,3,3,3,3)
3 Dennis Andersson  Szwecja 14 +d (3,3,2,3,3)
4 Piotr Pawlicki  Polska 12 (3,3,1,3,2)
5 Patryk Dudek  Polska 9 (2,1,3,3,0)
6 Przemysław Pawlicki  Polska 9 (3,u,3,2,1)
7 Joe Haines  Wielka Brytania 8 (1,2,2,0,3)
8 Martin Vaculík  Słowacja 8 (1,2,2,1,2)
9 Michael Jepsen Jensen  Dania 8 (2,1,2,1,2)
10 Dino Kovačić  Chorwacja 6 (1,2,0,2,1)
11 Steven Worrall  Wielka Brytania 4 (0,1,1,0,2)
12 Oskar Fajfer  Polska 3 (u,0,1,2,0)
13 Paul Starke  Wielka Brytania 3 (2,0,1,0)
14 Bartosz Zmarzlik  Polska 3 (1,0,1,w,1)
15 Simon Gustafsson  Szwecja 2 (2,u/ns,–,–,–)
16 Jerran Hart  Wielka Brytania 2 (u,0,0,1,1)
17 Ashley Morris  Wielka Brytania 0 (0,0,0)
18 Aleksandr Łoktajew  Ukraina 0 (0,w,–,–,–)

Bieg po biegu:

  1. Andersson, Dudek, Vaculík, Hart (u)
  2. Pi.Pawlicki, Gustafsson, Haines, Worrall
  3. Ward, Janowski, Zmarzlik, Łoktajew
  4. Prz.Pawlicki, Jensen, Kovačić, Fajfer (u)
  5. Pi.Pawlicki, Vaculík, Jensen, Zmarzlik
  6. Andersson, Starke, Przemysław Pawlicki (u), Łoktajew (w/u)
  7. Ward, Kovačić, Worrall, Hart
  8. Janowski, Haines, Dudek, Fajfer
  9. Ward, Vaculík, Fajfer, Morris
  10. Janowski, Andersson, Pi.Pawlicki, Kovačić
  11. Prz.Pawlicki, Haines, Zmarzlik, Hart
  12. Dudek, Jensen, Worrall, Starke
  13. Janowski, Prz.Pawlicki, Vaculík, Worrall
  14. Andersson, Ward, Jensen, Haines
  15. Pi.Pawlicki, Fajfer, Hart, Morris
  16. Dudek, Kovačić, Starke, Zmarzlik (w/u)
  17. Haines, Vaculík, Kovačić, Morris
  18. Andersson, Worrall, Zmarzlik, Fajfer
  19. Janowski, Jensen, Hart, Starke
  20. Ward, Pi.Pawlicki, Prz.Pawlicki, Dudek
  21. Bieg o 1. miejsce: Ward, Janowski, Andersson (d)

Drugi finał – Holsted[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Państwo Pkt
1 Maciej Janowski  Polska 12 (2,3,2,2,3)
2 Martin Vaculík  Słowacja 11 +3 (2,2,3,3,1)
3 Dennis Andersson  Szwecja 11 +2 (3,1,2,2,3)
4 Patryk Dudek  Polska 10 (3,2,3,2,0)
5 Bartosz Zmarzlik  Polska 10 (3,1,1,3,2)
6 Prz.Pawlicki  Polska 9 (3,3,1,0,2)
7 Darcy Ward  Australia 9 (w,3,2,3,1)
8 Michael Jepsen Jensen  Dania 9 (w,2,3,1,3)
9 Simon Gustafsson  Szwecja 8 (2,3,0,1,2)
10 Aleksandr Łoktajew  Ukraina 8 (2,2,1,1,2)
11 Oskar Fajfer  Polska 6 (1,0,2,0,3)
12 Mikkel Michelsen  Dania 4 (1,3)
13 Wadim Tarasienko  Rosja 4 (1,w,1,2,0)
14 Mikkel Bech Jensen  Dania 2 (3,0)
15 Joe Haines  Wielka Brytania 2 (1,0,0,0,1)
16 René Bach  Dania 2 (0,1,0,d,1)
17 Dino Kovačić  Chorwacja 1 (0,0,0,1,0)
18 Pi.Pawlicki  Polska 0 (u/ns,–,–,–,–)

Bieg po biegu:

  1. Zmarzlik, Łoktajew, Tarasienko, Jepsen Jensen (w/su)
  2. Andersson, Janowski, Haines, Kovačić
  3. Dudek, Vaculík, Fajfer, Bach
  4. Prz.Pawlicki, Gustafsson, Ward (w/su), Pi.Pawlicki (u/ns)
  5. Gustafsson, Łoktajew, Bach, Haines
  6. Prz.Pawlicki, Dudek, Zmarzlik, Kovačić
  7. Ward, Jepsen Jensen, Andersson, Fajfer
  8. Janowski, Vaculík, Michelsen, Tarasienko (w/u)
  9. Bech Jensen, Fajfer, Łoktajew, Kovačić
  10. Vaculík, Ward, Zmarzlik, Haines
  11. Jepsen Jensen, Janowski, Prz.Pawlicki, Bach
  12. Dudek, Andersson, Tarasienko, Gustafsson
  13. Vaculík, Andersson, Łoktajew, Prz.Pawlicki
  14. Zmarzlik, Janowski, Gustafsson, Fajfer
  15. Michelsen, Dudek, Jepsen Jensen, Haines
  16. Ward, Tarasienko, Kovačić, Bach (d)
  17. Janowski, Łoktajew, Ward, Dudek
  18. Andersson, Zmarzlik, Bach, Bech Jensen
  19. Jepsen Jensen, Gustafsson, Vaculík, Kovačić
  20. Fajfer, Prz.Pawlicki, Haines, Tarasienko
  21. Bieg o 2. miejsce: Vaculík, Andersson

Trzeci finał – Pardubice[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Państwo Pkt
1 Maciej Janowski  Polska 15 (3,3,3,3,3)
2 Przemysław Pawlicki  Polska 13 +3 (3,3,1,3,3)
3 Piotr Pawlicki  Polska 13 +2 (2,3,3,2,3)
4 Michael Jepsen Jensen  Dania 12 (2,2,3,3,2)
5 Patryk Dudek  Polska 10 (3,2,2,1,2)
6 Darcy Ward  Australia 9 (1,1,3,3,1)
7 Martin Vaculík  Słowacja 9 (2,3,2,1,1)
8 Dennis Andersson  Szwecja 8 (2,2,2,0,2)
9 Aleksandr Łoktajew  Ukraina 8 (1,2,1,2,2)
10 Oskar Fajfer  Polska 5 (0,0,1,1,3)
11 Bartosz Zmarzlik  Polska 5 (w,1,2,2,0)
12 Václav Milík  Czechy 4 (3,0,0,1,0)
13 Mikkel Bech Jensen  Dania 4 (d,1,1,2,0)
14 Simon Gustafsson  Szwecja 3 (1,1,0,0,1)
15 Wadim Tarasienko  Rosja 1 (0,0,0,0,1)
16 Dino Kovačić  Chorwacja 1 (1,0,d,0,0)

Bieg po biegu:

  1. Milík, Andersson, Kovačić, Tarasienko
  2. Prz.Pawlicki, Pi.Pawlicki, Łoktajew, Zmarzlik (w/su)
  3. Janowski, Jepsen Jensen, Ward, Fajfer
  4. Dudek, Vaculík, Gustafsson, Bech Jensen (d4)
  5. Vaculík, Andersson, Zmarzlik, Fajfer
  6. Prz.Pawlicki, Dudek, Ward, Kovačić
  7. Janowski, Łoktajew, Bech Jensen, Milík
  8. Pi.Pawlicki, Jepsen Jensen, Gustafsson, Tarasienko
  9. Janowski, Andersson, Prz.Pawlicki, Gustafsson
  10. Jepsen Jensen, Zmarzlik, Bech Jensen, Kovačić (d2)
  11. Pi.Pawlicki, Dudek, Fajfer, Milík
  12. Ward, Vaculík, Łoktajew, Tarasienko
  13. Jepsen Jensen, Łoktajew, Dudek, Andersson
  14. Janowski, Pi.Pawlicki, Vaculík, Kovačić
  15. Ward, Zmarzlik, Milík, Gustafsson
  16. Prz.Pawlicki, Bech Jensen, Fajfer, Tarasienko
  17. Pi.Pawlicki, Andersson, Ward, Bech Jensen
  18. Fajfer, Łoktajew, Gustafsson, Kovačić
  19. Prz.Pawlicki, Jepsen Jensen, Vaculík, Milík
  20. Janowski, Dudek, Tarasienko, Zmarzlik
  21. Bieg o 2. miejsce: Prz.Pawlicki, Pi.Pawlicki

Czwarty finał – Gniezno[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Państwo Pkt
1 Przemysław Pawlicki  Polska 15 (3,3,3,3,3)
2 Darcy Ward  Australia 14 (2,3,3,3,3)
3 Patryk Dudek  Polska 12 (3,3,2,1,3)
4 Kacper Gomólski  Polska 10 (2,2,3,3,w)
5 Bartosz Zmarzlik  Polska 9 (0,2,2,2,3)
6 Maciej Janowski  Polska 9 (1,1,3,2,2)
7 Michael Jepsen Jensen  Dania 8 (1,3,2,2,w)
8 Mikkel Michelsen  Dania 7 (3,0,0,2,2)
9 Martin Vaculík  Słowacja 7 (1,2,1,1,2)
10 Dennis Andersson  Szwecja 6 (0,2,1,3,t)
11 Aleksandr Łoktajew  Ukraina 6 (3,1,0,1,1)
12 Simon Gustafsson  Szwecja 5 (2,1,d,1,1)
13 Mikkel Bech Jensen  Dania 4 (2,0,1,0,1)
14 Wadim Tarasienko  Rosja 3 (0,1,2,0,w)
15 Oskar Fajfer  Polska 3 (0,w,1,0,2)
16 Václav Milík  Czechy 1 (1,0,0,0,0)
17 Tobiasz Musielak  Polska 0 (u)
18 Piotr Pawlicki  Polska 0 (u/ns,–,–,–,–)

Bieg po biegu:

  1. Prz.Pawlicki, Ward, Jepsen Jensen, Zmarzlik
  2. Łoktajew, Gustafsson, Janowski, Tarasienko
  3. Dudek, Gomólski, Milík, Andersson, (Pi.Pawlicki u/ns)
  4. Michelsen, Bech Jensen, Vaculík, Fajfer
  5. Prz.Pawlicki, Andersson, Tarasienko, Fajfer (w/u)
  6. Ward, Gomólski, Gustafsson, Michelsen
  7. Dudek, Zmarzlik, Łoktajew, Bech Jensen
  8. Jepsen Jensen, Vaculík, Janowski, Milík
  9. Prz.Pawlicki, Dudek, Vaculík, Gustafsson (d4)
  10. Ward, Tarasienko, Bech Jensen, Milík
  11. Janowski, Zmarzlik, Andersson, Michelsen
  12. Gomólski, Jepsen Jensen, Fajfer, Łoktajew
  13. Prz.Pawlicki, Michelsen, Łoktajew, Milík
  14. Ward, Janowski, Dudek, Fajfer
  15. Gomólski, Zmarzlik, Vaculík, Tarasienko
  16. Andersson, Jepsen Jensen, Gustafsson, Bech Jensen
  17. Prz.Pawlicki, Janowski, Bech Jensen, Gomólski (w/u)
  18. Ward, Vaculík, Łoktajew, Musielak (u3) (Andersson t)
  19. Zmarzlik, Fajfer, Gustafsson, Milík
  20. Dudek, Michelsen, Tarasienko (w), Jepsen Jensen (w/su)
  21. Bieg o srebrny medal: Ward, Prz.Pawlicki

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnicy 1. finał 2. finał 3. finał 4. finał Razem
Gold medal icon.svg Polska Maciej Janowski 14 12 15 9 50
Silver medal icon.svg Australia Darcy Ward 14 9 9 14 46 +3
Bronze medal icon.svg Polska Przemysław Pawlicki 9 9 13 15 46 +2
4 Polska Patryk Dudek 9 10 10 12 41
5 Szwecja Dennis Andersson 14 11 8 6 39
6 Dania Michael Jepsen Jensen 8 9 12 8 37
7 Słowacja Martin Vaculík 8 11 9 7 35
8 Polska Bartosz Zmarzlik 3 10 5 9 27
9 Polska Piotr Pawlicki 12 0 13 0 25
10 Ukraina Aleksandr Łoktajew 0 8 8 6 22
11 Szwecja Simon Gustafsson 2 8 3 5 18
12 Polska Oskar Fajfer 3 6 5 3 17
13 Dania Mikkel Michelsen 4 7 11
13 Dania Mikkel Bech Jensen 3 4 4 11
15 Polska Kacper Gomólski 10 10
15 Wielka Brytania Joe Haines 8 2 10
17 Rosja Wadim Tarasienko 4 1 3 8
17 Chorwacja Dino Kovačić 6 1 1 8
19 Czechy Václav Milík 4 1 5
20 Wielka Brytania Steven Worrall 4 4
21 Wielka Brytania Paul Starke 3 3
22 Dania René Bach 2 2
22 Wielka Brytania Jerran Hart 2 2
24 Polska Tobiasz Musielak 0 0
24 Wielka Brytania Ashley Morris 0 0

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]