Indywidualne Mistrzostwa Świata w Long Tracku 1971

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Indywidualne Mistrzostwa Świata w Longtracku 1971
1972
Dyscyplina żużel
Szczegóły turnieju
I miejsce Gold medal blank.svg Ivan Mauger
II miejsce Silver medal blank.svg Manfred Poschenreider
III miejsce Bronze medal blank.svg Runo Wedin

Indywidualne Mistrzostwa Świata na długim torze 1971 – zawody żużlowe, mające na celu wyłonienie medalistów indywidualnych mistrzostw świata na długim torze w sezonie 1971. W finale zwyciężył, po raz pierwszy w karierze, Nowozelandczyk Ivan Mauger.

Terminarz[edytuj | edytuj kod]

Finał[edytuj | edytuj kod]

  • Norwegia Oslo, 1 września 1971
Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Ivan Mauger  Nowa Zelandia 27 (6,6,6,3,6)
2 Manfred Poschenreider  RFN 26 (6,6,6,4,4)
3 Runo Wedin  Szwecja 22 (6,6,3,6,2)
4 Jan Käter  RFN 15 (4,2,0,6,3)
5 Bent Nørregaard Jensen  Dania 13 (3,3,2,3,1)
6 Barry Briggs  Nowa Zelandia 10 (3,3,–,4,0)
7 Don Godden  Wielka Brytania 10 (0,4,4,2)
8 Hans Siegl  RFN 9 (4,3,1,1)
9 Sven Sigurd  Szwecja 9 (4,2,1,2)
10 Willihard Thomsson  Szwecja 9 (2,4,3,0)
11 Josef Unterholzner  RFN 8 (2,1,4,1)
12 Kurt Wede Petersen  Dania 7 (3,2,2,–)
13 Bernt Hörnfeldt  Szwecja 6 (2,4,0)
14 Jan Holm Nielsen  Dania 6 (1,1,4)
15 Jon Ødegaard  Norwegia 6 (–,–,6)
16 Walter Matl  RFN 4 (–,1,3)
17 Reijo Koski  Finlandia 3 (1,0,2)
18 Hans Zierk  RFN 0 (–,–,–)

Bieg po biegu[edytuj | edytuj kod]

  1. Poschenrieder, Siegl, Briggs, Unterholzner, Ødegaard (ns), Zierk (ns)
  2. Wedin, Sigurd, Nørregaard, Thomsson, Koski, Matl
  3. Mauger, Käter, Petersen, Hörnfeldt, Nielsen, Godden
  4. Poschenrieder, Thomsson, Siegl, Sigurd, Matl, Zierk (ns)
  5. Wedin, Godden, Nørregaard, Käter, Nielsen, Koski
  6. Mauger, Hörnfeldt, Briggs, Petersen, Unterholzner, Ødegaard (ns)
  7. Poschenrieder, Unterholzner, Wedin, Petersen, Sigurd, Käter
  8. Mauger, Nielsen, Matl, Koski, Briggs (ns), Zierk (ns)
  9. Ødegaard, Godden, Thomsson, Nørregaard, Siegl, Hörnfeldt
  10. Półfinał #1: Wedin, Briggs, Mauger, Godden, Siegl, Petersen (ns)
  11. Półfinał #2: Käter, Poschenrieder, Nørregaard, Sigurd, Unterholzner, Thomsson
  12. Finał: Mauger, Poschenrieder, Käter, Wedin, Nørregaard, Briggs

Uwagi:

  • do półfinałów zakwalifikowało się 12 zawodników z największą liczbą punktów po części zasadniczej
  • w finale wystąpiło 6 zawodników z największą liczbą punktów po części zasadniczej i półfinałach: Poschenrieder (22), Mauger (21), Wedin (21), Käter (12), Nørregaard (11), Briggs (10)

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]