Indywidualne Mistrzostwa Świata na Żużlu 1936

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Indywidualne Mistrzostwa Świata na Żużlu 1936
1937
Dyscyplina żużel
Organizator FICM
Szczegóły turnieju
Gospodarz Wielka Brytania Londyn
Data 10 września 1936
I miejsce Australia Lionel van Praag
II miejsce Wielka Brytania Eric Langton
III miejsce Australia Bluey Wilkinson

Indywidualne Mistrzostwa Świata na Żużlu 1936 – 1. edycja indywidualnych mistrzostw świata na żużlu. Zawody finałowe odbyły się 10 września 1936 roku w brytyjskim Londynie.

O końcowej klasyfikacji mistrzostw decydowała łączna liczba punktów zgromadzona w eliminacjach[a] i turnieju finałowym[1].

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje[edytuj | edytuj kod]

Runda kwalifikacyjna[edytuj | edytuj kod]

W rundzie kwalifikacyjnej w biegu uczestniczyło 3 zawodników. Punktacja przedstawiała się następująco: 1. miejsce – 3 punkty, 2. miejsce – 2 punkty, 3. miejsce – 0 punktów.

West Ham[edytuj | edytuj kod]
Msc. Nr Zawodnik Biegi Punkty
1. b.d. Wielka Brytania Jack Parker (3,3,3,3) 12
2. b.d. Stany Zjednoczone Jack Milne (2,3,3,3) 11
3. b.d. Wielka Brytania Bob Harrison (3,2,2,3) 10
4. b.d. Wielka Brytania Gordon Byers (3,d,2,2) 7
5. b.d. Wielka Brytania Bill Kitchen (2,2,3,u) 7
6. b.d. Australia Eric Collins (0,3,w,2) 5
7. b.d. Wielka Brytania Billy Dallison (0,2,d,0) 2
8. b.d. Stany Zjednoczone Putt Mossman (2,0,u,0) 2
9. b.d. Australia Billy Lamont (w,0,0,u) 0

Bieg po biegu:

  1. (84,0) Byers, Mossman, Lamont (w)
  2. (82,4) Parker, Milne, Dallison
  3. (86,4) Harrison, Kitchen, Collins
  4. (81,0) Parker, Kitchen, Byers (d)
  5. (84,8) Milne, Harrison, Mossman
  6. (85,8) Collins, Dallison, Lamont
  7. (86,6) Milne, Byers, Collins (w)
  8. (84,2) Parker, Harrison, Lamont
  9. (84,0) Kitchen, Mossman (u), Dallison (d)
  10. (86,4) Harrison, Byers, Dallison
  11. (87,0) Milne, Lamont (u), Kitchen (u)
  12. (85,0) Parker, Collins, Mossman
Belle Vue[edytuj | edytuj kod]
Msc. Nr Zawodnik Biegi Punkty
1. b.d. Australia Bluey Wilkinson (3,3,3,3) 12
2. b.d. Australia Lionel van Praag (3,2,3,3) 11
3. b.d. Wielka Brytania Rol Stobbart (2,2,3,3) 10
4. b.d. Australia Mick Murphy (3,2,2,2) 9
5. b.d. III Rzesza Gerhard Ahrens (2,3,0,2) 7
6. b.d. Wielka Brytania Jack Sharp (2,2,?,?) 4
7. b.d. Wielka Brytania George Wilks (?,d,2,2) 4
8. b.d. Związek Południowej Afryki Cecil de la Porte (ns,ns,3,0) 3
9. b.d. III Rzesza Alfred Rumrich (0,d,?,?) 0

Bieg po biegu:

  1. (79,6) Wilkinson, Stobbart, b.d.
  2. (82,4) van Praag, Ahrens, de la Porte (ns)
  3. (81,2) Murphy, Sharp, Rumrich
  4. (81,6) Wilkinson, van Praag, de la Porte (ns)
  5. (84,6) Ahrens, Murphy, Wilks (d)
  6. (80,4) van Praag, Stobbart, Rumrich (d)
  7. (83,6) Wilkinson, Murphy, b.d.
  8. (80,6) Stobbart, Sharp, Ahrens
  9. (90,0) de la Porte, Wilks, b.d.
  10. (81,2) Stobbart, Murphy, de la Porte
  11. (81,0) Wilkinson, Ahrens, b.d.
  12. (82,4) van Praag, Wilks, b.d.
Harringay[edytuj | edytuj kod]
Msc. Nr Zawodnik Biegi Punkty
1. b.d. Wielka Brytania Frank Charles (3,3,3,3) 12
2. b.d. Dania Baltazar Hansen (2,3,3,2) 10
3. b.d. Nowa Zelandia Wally Kilmister (3,2,2,3) 10
4. b.d. Wielka Brytania Ginger Lees (3,3,0,3) 9
5. b.d. Wielka Brytania Stan Greatrex (u,2,3,2) 7
6. b.d. Wielka Brytania Eric Gregory (2,0,2,2) 6
7. b.d. Wielka Brytania Stan Dell (2,0,2,0) 4
8. b.d. Wielka Brytania George Greenwood (?,2,0,0) 2
9. b.d. Dania Kalle Hansen (0,0,?,0) 0

Bieg po biegu:

  1. (73,4) Lees, Dell, Greenwood (?)
  2. (72,4) Charles, B. Hansen, Greatrex (u)
  3. (76,0) Kilmister, Gregory, K. Hansen
  4. (71,2) Charles, Greenwood, K. Hansen
  5. (74,4) Lees, Greatrex, Gregory
  6. (76,0) B. Hansen, Kilmister, Dell
  7. (76,0) B. Hansen, Gregory, Greenwood
  8. (77,6) Greatrex, Dell, K. Hansen (?)
  9. (74,6) Charles, Kilmister, Lees
  10. (75,0) Charles, Gregory, Dell
  11. (76,2) Kilmister, Greatrex, Greenwood
  12. (74,2) Lees, B. Hansen, K. Hansen
Hackney[edytuj | edytuj kod]
Msc. Nr Zawodnik Biegi Punkty
1. b.d. Wielka Brytania Arthur Atkinson (3,3,2,3) 11
2. b.d. Wielka Brytania Jack Ormston (2,3,3,3) 11
3. b.d. Wielka Brytania Norman Parker (3,3,3,d) 9
4. b.d. Wielka Brytania Geoff Pymar (2,2,?,3) 7
5. b.d. Wielka Brytania Les Wotton (3,2,?,2) 7
6. b.d. Wielka Brytania Cliff Parkinson (2,2,2,?) 6
7. b.d. Australia Dick Smythe (?,?,3,2) 5
8. b.d. Druga Republika Hiszpańska Juan Vinals (u,u,u,u) 0
9. b.d. Druga Republika Hiszpańska Jose Vinals (?,?,u,?) 0

Bieg po biegu:

  1. (73,0) Parker, Ormston, Smythe (?)
  2. (73,8) Atkinson, Parkinson, b.d.
  3. (76,0) Wotton, Pymar, b.d.
  4. (74,8) Atkinson, Wotton, Smythe (?)
  5. (74,8) Ormston, Parkinson, b.d.
  6. (76,2) Parker, Pymar, b.d.
  7. (91,0) Smythe, Ju. Vinals (u), Jo. Vinals (u)
  8. (74,6) Parker, Parkinson, Wotton (?)
  9. (75,0) Ormston, Atkinson, Pymar (?)
  10. (75,4) Atkinson, Parker (d), b.d.
  11. (77,0) Pymar, Smythe, Parkinson (?)
  12. (89,4) Ormston, Wotton, b.d.
Wimbledon[edytuj | edytuj kod]
Msc. Nr Zawodnik Biegi Punkty
1. 1 Wielka Brytania Fred Tate (3,2,3,3) 11
2. 9 Australia Dicky Case (3,3,2,2) 10
3. 7 Dania Morian Hansen (3,3,3,0) 9
4. 4 Wielka Brytania George Newton (2,3,2,2) 9
5. 3 Wielka Brytania Bill Clibbett (u,2,3,3) 8
6. 5 Wielka Brytania Jack Dixon (2,2,0,3) 7
7. 6 Wielka Brytania Norman Evans (0,0,2,2) 4
8. 8 Wielka Brytania Tommy Price (2,0,0,0) 2
9. 2 Wielka Brytania Les Bowden (w,?,0,0) 0

Bieg po biegu:

  1. (78,4) Tate, Dixon, Clibbett (u)
  2. (73,8) Case, Newton, Evans
  3. (76,0) Hansen, Price, Bowden (w)
  4. (75,2) Case, Tate, Price
  5. (74,6) Newton, Dixon, Bowden (?)
  6. (74,0) Hansen, Clibbett, Evans
  7. (76,4) Tate, Evans, Bowden
  8. (75,0) Clibbett, Newton, Price
  9. (73,8) Hansen, Case, Dixon
  10. (74,6) Clibbett, Case, Bowden
  11. (75,2) Tate, Newton, Hansen
  12. (76,0) Dixon, Evans, Price
Wembley[edytuj | edytuj kod]
Msc. Nr Zawodnik Biegi Punkty
1. 8 Australia Ron Johnson (3,3,3,3) 12
2. 9 Wielka Brytania Wal Phillips (2,3,3,3) 11
3. 7 Wielka Brytania Eric Langton (0,3,3,3) 9
4. 5 Wielka Brytania Bill Pitcher (3,2,2,2) 9
5. 6 Wielka Brytania Wal Morton (2,0,2,2) 6
6. 2 Wielka Brytania Oliver Langton (3,2,d,0) 5
7. 1 Szwecja Torsten Sjöberg (2,0,u,2) 4
8. 4 Australia Charlie Spinks (d,2,2,w) 4
9. 3 Szwecja Bertil Carlsson (0,0,0,0) 0

Bieg po biegu:

  1. (79,8) O. Langton, Sjöberg, Carlsson
  2. (78,8) Pitcher, Morton, Spinks (d)
  3. (78,2) Johnson, Phillips, E. Langton
  4. (78,0) Phillips, Pitcher, Sjöberg
  5. (79,2) Johnson, Spinks, Carlsson
  6. (77,6) E. Langton, O. Langton, Morton
  7. (79,6) Johnson, Morton, Sjöberg (u)
  8. (80,4) Phillips, Spinks, O. Langton (d)
  9. (78,0) E. Langton, Pitcher, Carlsson
  10. (77,8) Johnson, Pitcher, O. Langton
  11. (78,6) E. Langton, Sjöberg, Spinks (w)
  12. (80,6) Phillips, Morton, Carlsson
New Cross[edytuj | edytuj kod]
Msc. Nr Zawodnik Biegi Punkty
1. 1 Wielka Brytania Joe Abbott (3,3,3,3) 12
2. 3 Stany Zjednoczone Cordy Milne (2,3,3,3) 11
3. 4 Australia Vic Huxley (2,3,2,2) 9
4. 5 Wielka Brytania Gus Kuhn (0,2,3,3) 8
5. 8 Kanada Eric Chitty (3,2,0,2) 7
6. 6 Wielka Brytania Wally Lloyd (3,2,2,0) 7
7. 7 Wielka Brytania Tiger Stevenson (2,0,2,0) 4
8. 2 Wielka Brytania Tommy Allott (0,0,0,2) 2
9. 9 Francja Fernand Meynier (0,0,u,0) 0

Bieg po biegu:

  1. (61,6) Abbott, Milne, Kuhn
  2. (62,6) Lloyd, Huxley, Meynier
  3. (62,6) Chitty, Stevenson, Allott
  4. (61,0) Abbott, Chitty, Meynier
  5. (63,2) Huxley, Kuhn, Allott
  6. (63,0) Milne, Lloyd, Stevenson
  7. (60,6) Abbott, Lloyd, Allott
  8. (62,2) Milne, Huxley, Chitty
  9. (63,0) Kuhn, Stevenson, Meynier (u)
  10. (63,8) Milne, Allott, Meynier
  11. (61,8) Abbott, Huxley, Stevenson
  12. (62,8) Kuhn, Chitty, Lloyd
Klasyfikacja[edytuj | edytuj kod]

Pogrubioną czcionką zostali zaznaczeni zawodnicy zakwalifikowani do rundy mistrzowskiej.

Punkty Zawodnicy
12 Wielka Brytania Joe Abbott, Wielka Brytania Frank Charles, Australia Ron Johnson, Wielka Brytania Jack Parker, Australia Bluey Wilkinson
11 Wielka Brytania Arthur Atkinson, Stany Zjednoczone Cordy Milne, Stany Zjednoczone Jack Milne, Wielka Brytania Jack Ormston, Wielka Brytania Wal Phillips, Wielka Brytania Fred Tate, Australia Lionel van Praag
10 Australia Dicky Case, Dania Baltazar Hansen, Wielka Brytania Bob Harrison, Nowa Zelandia Wally Kilmister, Wielka Brytania Rol Stobbart
9 Dania Morian Hansen, Australia Vic Huxley, Wielka Brytania Eric Langton, Wielka Brytania Ginger Lees, Australia Mick Murphy, Wielka Brytania George Newton, Wielka Brytania Norman Parker, Wielka Brytania Bill Pitcher
8 Wielka Brytania Bill Clibbett, Wielka Brytania Gus Kuhn
7 Wielka Brytania Jack Dixon, Kanada Eric Chitty, Wielka Brytania Bill Kitchen, Wielka Brytania Wally Lloyd, Wielka Brytania Gordon Byers, III Rzesza Gerhard Ahrens, Wielka Brytania Stan Greatrex, Wielka Brytania Geoff Pymar, Wielka Brytania Les Wotton
6 Wielka Brytania Eric Gregory, Wielka Brytania Wal Morton, Wielka Brytania Cliff Parkinson
5 Australia Eric Collins, Wielka Brytania Oliver Langton, Australia Dick Smythe
4 Wielka Brytania Stan Dell, Wielka Brytania Norman Evans, Wielka Brytania Jack Sharp, Szwecja Torsten Sjöberg, Australia Charlie Spinks, Wielka Brytania Tiger Stevenson, Wielka Brytania George Wilks
3 Związek Południowej Afryki Cecil de la Porte
2 Wielka Brytania Tommy Allott, Wielka Brytania Billy Dallison, Wielka Brytania George Greenwood, Stany Zjednoczone Putt Mossman, Wielka Brytania Tommy Price
1
0 Wielka Brytania Les Bowden, Szwecja Bertil Carlsson, Dania Kalle Hansen, Australia Billy Lamont, Francja Fernand Meynier, III Rzesza Alfred Rumrich, Druga Republika Hiszpańska Jose Vinals, Druga Republika Hiszpańska Juan Vinals

Runda mistrzowska[edytuj | edytuj kod]

Harringay[edytuj | edytuj kod]
Msc. Nr Zawodnik Biegi Punkty
1. 5 Wielka Brytania Jack Parker (3,3,3,3,3) 15
2. 11 Wielka Brytania Frank Charles (3,1,3,3,3) 13
3. 8 Wielka Brytania George Newton (?,3,3,2,3) 11
4. 3 Australia Lionel van Praag (3,2,1,3,2) 11
5. 2 Stany Zjednoczone Cordy Milne (2,3,3,0,2) 10
6. 13 Wielka Brytania Jack Ormston (u,3,2,1,3) 9
7. 6 Wielka Brytania Ginger Lees (2,2,0,2,2) 8
8. 14 Wielka Brytania Bill Pitcher (2,0,2,2,2) 8
9. 7 Australia Bluey Wilkinson (1,1,2,3,u) 7
10. 12 Kanada Eric Chitty (2,2,1,0,1) 6
11. 1 Wielka Brytania Bill Clibbett (1,0,1,2,1) 5
12. 15 Dania Baltazar Hansen (3,?,1,0,1) 5
13. 9 Wielka Brytania Norman Parker (?,1,2,1,1) 5
14. 10 Wielka Brytania Jack Dixon (u,2,0,u,0) 2
15. 17 Wielka Brytania Wally Lloyd (rez.) (1,0,1,0) 2
16. 4 Wielka Brytania Rol Stobbart (d,?,1,u,d) 1
17. 16 Australia Ron Johnson (u,u/-,-,-,-) 0
nk 18 Wielka Brytania Gordon Byers (rez.) ns ns

Bieg po biegu:

  1. (73,2) van Praag, Milne, Clibbett, Stobbart (d)
  2. (71,8) J. Parker, Lees, Wilkinson, Newton (?)
  3. (74,4) Charles, Chitty, N. Parker (?), Dixon (u)
  4. (74,4) Hansen, Pitcher, Johnson (u), Ormston (u)
  5. (76,0) Milne, Dixon, Wilkinson, Hansen (?)
  6. (72,2) Ormston, Lees, N. Parker, Clibbett
  7. (70,6) J. Parker, van Praag, Charles, Pitcher
  8. (74,0) Newton, Chitty, Lloyd, Stobbart (?)
  9. (72,4) Charles, Wilkinson, Clibbett, Lloyd
  10. (73,0) Milne, Pitcher, Chitty, Lees
  11. (73,4) J. Parker, Clibbett, Hansen, Chitty
  12. (71,8) J. Parker, Ormston, Stobbart, Dixon
  13. (73,8) Newton, N. Parker, van Praag, Hansen
  14. (72,2) Charles, Newton, Ormston, Milne
  15. (74,2) van Praag, Lees, Lloyd, Dixon (u)
  16. (74,0) Wilkinson, Pitcher, N. Parker, Stobbart (u)
  17. (73,4) Newton, Pitcher, Clibbett, Dixon
  18. (73,2) J. Parker, Milne, N. Parker, Lloyd
  19. (73,2) Ormston, van Praag, Chitty, Wilkinson (u)
  20. (73,2) Charles, Lees, Hansen, Stobbart (d)

Uwaga! W zawodach nie wystąpił Fred Tate.

West Ham[edytuj | edytuj kod]
Msc. Nr Zawodnik Biegi Punkty
1. 10 Wielka Brytania Eric Langton (3,3,3,3,3) 15
2. 6 Australia Vic Huxley (3,2,3,3,3) 14
3. 3 Wielka Brytania Joe Abbott (2,3,3,2,2) 12
4. 16 Australia Bluey Wilkinson (3,3,2,1,3) 12
5. 4 Australia Dicky Case (3,2,2,2,2) 11
6. 15 Wielka Brytania Jack Parker (2,2,3,1,2) 10
7. 11 Wielka Brytania Bill Pitcher (1,1,1,3,3) 9
8. 5 Wielka Brytania Jack Dixon (2,3,2,0,1) 8
9. 7 Wielka Brytania Arthur Atkinson (1,0,3,1,1) 6
10. 8 Australia Mick Murphy (0,1,2,2,0) 5
11. 14 Wielka Brytania Bill Clibbett (1,0,2,1,0) 4
12. 9 Wielka Brytania Jack Ormston (0,2,0,0,2) 4
13. 12 Kanada Eric Chitty (2,0,0,1,0) 3
14. 13 Dania Baltazar Hansen (0,1,0,1,1) 3
15. 2 Wielka Brytania Gus Kuhn (0,1,1,0,0) 2
16. 1 Wielka Brytania Rol Stobbart (1,0,0,-,-) 1
17. 17 Wielka Brytania Wally Lloyd (rez.) (0,1) 1
18 brak zawodnika (rez.)

Bieg po biegu:

  1. (81,6) Case, Abbott, Stobbart, Kuhn
  2. (83,0) Huxley, Dixon, Atkinson, Murphy
  3. (81,6) Langton, Chitty, Pitcher, Ormston
  4. (83,4) Wilkinson, Parker, Clibbett, Hansen
  5. (84,2) Dixon, Ormston, Hansen, Stobbart
  6. (81,0) Langton, Huxley, Kuhn, Clibbett
  7. (83,4) Abbott, Parker, Pitcher, Atkinson
  8. (83,8) Wilkinson, Case, Murphy, Chitty
  9. (80,4) Huxley, Wilkinson, Pitcher, Stobbart
  10. (83,6) Parker, Dixon, Kuhn, Chitty
  11. (83,6) Atkinson, Clibbett, Chitty, Lloyd
  12. (83,0) Langton, Case, Atkinson, Hansen
  13. (84,2) Abbott, Murphy, Clibbett, Ormston
  14. (84,6) Pitcher, Murphy, Hansen, Kuhn
  15. (82,4) Langton, Abbott, Wilkinson, Dixon
  16. (83,6) Huxley, Case, Parker, Ormston
  17. (83,6) Langton, Parker, Lloyd, Murphy
  18. (85,4) Wilkinson, Ormston, Atkinson, Kuhn
  19. (84,4) Huxley, Abbott, Hansen, Chitty
  20. (84,0) Pitcher, Case, Dixon, Clibbett

Uwaga! W zawodach nie wystąpił Fred Tate.

Wembley[edytuj | edytuj kod]
Msc. Nr Zawodnik Biegi Punkty
1. 6 Australia Lionel van Praag (3,3,3,3,3) 15
2. 15 Australia Vic Huxley (3,2,3,2,3) 13
3. 8 Wielka Brytania Jack Ormston (2,3,3,3,1) 12
4. 10 Dania Morian Hansen (2,2,3,2,2) 11
5. 14 Australia Bluey Wilkinson (2,1,3,2,2) 10
6. 3 Wielka Brytania Frank Charles (d,3,1,3,2) 9
7. 11 Wielka Brytania Ginger Lees (3,1,0,2,3) 9
8. 12 Wielka Brytania Joe Abbott (1,2,2,1,1) 7
9. 4 Australia Ron Johnson (3,0,2,1,1) 7
10. 7 Wielka Brytania Norman Parker (1,0,2,0,3) 6
11. 5 Stany Zjednoczone Cordy Milne (u,3,1,1,0) 5
12. 17 Wielka Brytania Wally Lloyd (rez.) (2,0,2,0,0) 4
13. 16 Wielka Brytania Bill Clibbett (0,1,1,0,2) 4
14. 13 Australia Mick Murphy (1,1,1,1,0) 4
15. 9 Wielka Brytania Arthur Atkinson (0,2,0,0,1) 3
16. 2 Wielka Brytania Jack Dixon (1,0,c,0,0) 1
17. 16 Nowa Zelandia Wally Kilmister (-,-,-,-,-) ns
nk 18 Wielka Brytania Bill Kitchen (rez.) ns ns

Bieg po biegu:

  1. (80,6) Johnson, Lloyd, Dixon, Charles (d)
  2. (76,8) van Praag, Ormston, Parker, Milne (u)
  3. (77,4) Lees, Hansen, Abbott, Atkinson
  4. (78,0) Huxley, Wilkinson, Murphy, Clibbett
  5. (80,0) Milne, Atkinson, Murphy, Lloyd
  6. (77,6) van Praag, Hansen, Wilkinson, Dixon
  7. (77,8) Charles, Huxley, Lees, Parker
  8. (77,8) Ormston, Abbott, Clibbett, Johnson
  9. (78,6) van Praag, Lloyd, Clibbett, Lees
  10. (79,8) Huxley, Abbott, Milne, Dixon (c)
  11. (80,0) Wilkinson, Parker, Abbott, Lloyd
  12. (79,0) Hansen, Johnson, Murphy, Parker
  13. (78,8) Ormston, Wilkinson, Charles, Atkinson
  14. (79,4) Ormston, Lees, Murphy, Dixon
  15. (80,0) Charles, Hansen, Milne, Clibbett
  16. (79,4) van Praag, Huxley, Johnson, Atkinson
  17. (79,6) Huxley, Hansen, Ormston, Lloyd
  18. (81,6) Parker, Clibbett, Atkinson, Dixon
  19. (79,6) van Praag, Charles, Abbott, Murphy
  20. (79,8) Lees, Wilkinson, Johnson, Milne
New Cross[edytuj | edytuj kod]
Msc. Nr Zawodnik Biegi Punkty
1. 9 Wielka Brytania George Newton (3,2,3,3,3) 14
2. 1 Wielka Brytania Bob Harrison (3,3,2,2,3) 13
3. 16 Wielka Brytania Eric Langton (3,3,3,2,2) 13
4. 2 Stany Zjednoczone Jack Milne (d,3,3,3,1) 10
5. 6 Australia Dicky Case (3,2,0,1,3) 9
6. 10 Wielka Brytania Jack Parker (2,1,3,1,2) 9
7. 15 Dania Morian Hansen (1,3,1,2,1) 8
8. 14 Wielka Brytania Norman Parker (2,0,3,1,2) 8
9. 8 Nowa Zelandia Wally Kilmister (2,1,2,2,0) 7
10. 3 Australia Ron Johnson (2,2,0,0,2) 6
11. 5 Australia Lionel van Praag (?,d,d,3,3) 6
12. 12 Dania Baltazar Hansen (1,2,2,0,0) 5
13. 7 Wielka Brytania Wal Phillips (1,0,1,2,0) 4
14. 17 Wielka Brytania Wally Lloyd (rez.) (0,1,1,1,0) 3
15. 13 Wielka Brytania Rol Stobbart (0,1,1,0,1) 3
16. 4 Wielka Brytania Bill Pitcher (1,0,ns,0,1) 2
17. 11 Wielka Brytania Gus Kuhn (-,-,-,-,-) ns
18 brak zawodnika (rez.)

Bieg po biegu:

  1. (60,8) Harrison, Johnson, Pitcher, Milne (d)
  2. (60,8) Case, Kilmister, Phillips, van Praag (?)
  3. (60,6) Newton, J. Parker, B. Hansen, Lloyd
  4. (60,4) Langton, N. Parker, M. Hansen, Stobbart
  5. (61,4) Harrison, Newton, Stobbart, van Praag (d)
  6. (60,4) Milne, Case, J. Parker, N. Parker
  7. (61,4) M. Hansen, Johnson, Lloyd, Phillips
  8. (60,2) Langton, B. Hansen, Kilmister, Pitcher
  9. (60,6) Langton, Harrison, Lloyd, Case
  10. (62,4) Milne, B. Hansen, M. Hansen, van Praag (d)
  11. (62,4) N. Parker, Harrison, Phillips, B. Hansen
  12. (62,2) J. Parker, Phillips, Stobbart, Pitcher (ns)
  13. (62,2) Newton, Kilmister, N. Parker, Johnson
  14. (62,2) Milne, Kilmister, Lloyd, Stobbart
  15. (60,2) van Praag, Langton, J. Parker, Johnson
  16. (61,4) Newton, M. Hansen, Case, Pitcher
  17. (63,2) Harrison, J. Parker, M. Hansen, Kilmister
  18. (60,2) Newton, Langton, Milne, Phillips
  19. (65,0) Case, Johnson, Stobbart, B. Hansen
  20. (62,2) van Praag, N. Parker, Pitcher, Lloyd
Belle Vue[edytuj | edytuj kod]
Msc. Nr Zawodnik Biegi Punkty
1. 14 Wielka Brytania Eric Langton (3,3,3,3,3) 15
2. 12 Wielka Brytania George Newton (2,3,3,2,3) 13
3. 2 Wielka Brytania Bob Harrison (3,3,3,1,2) 12
4. 15 Wielka Brytania Frank Charles (2,3,2,3,0) 10
5. 1 Australia Ron Johnson (u,2,1,3,3) 9
6. 3 Stany Zjednoczone Jack Milne (2,1,2,2,1) 8
7. 8 Australia Vic Huxley (3,0,1,1,3) 8
8. 11 Wielka Brytania Wal Phillips (3,2,1,0,2) 8
9. 5 Australia Bluey Wilkinson (2,1,0,3,1) 7
10. 13 Wielka Brytania Ginger Lees (0,2,1,2,2) 7
11. 17 Wielka Brytania Bill Kitchen (rez.) (1,3,1,1) 6
12. 16 Wielka Brytania Joe Abbott (1,2,2,u/-,-) 5
13. 10 Wielka Brytania Jack Dixon (1,1,2,u/-,-) 4
14. 6 Kanada Eric Chitty (1,0,0,2,0) 3
15. 18 Wielka Brytania Gordon Byers (rez.) (0,0,2) 2
16. 9 Australia Mick Murphy (0,0,0,1,1) 2
17. 4 Wielka Brytania Rol Stobbart (1,-,-,0,0) 1
18. 7 Wielka Brytania Gus Kuhn (0,0,0,-,0) 0

Bieg po biegu:

  1. (79,8) Harrison, Milne, Stobbart, Johnson (u)
  2. (81,2) Huxley, Wilkinson, Chitty, Kuhn
  3. (80,0) Phillips, Newton, Dixon, Murphy
  4. (78,2) Langton, Charles, Abbott, Lees
  5. (80,0) Harrison, Lees, Wilkinson, Murphy
  6. (79,0) Langton, Johnson, Dixon, Chitty
  7. (78,6) Charles, Phillips, Milne, Kuhn
  8. (78,4) Newton, Abbott, Kitchen, Huxley
  9. (80,0) Harrison, Abbott, Phillips, Chitty
  10. (78,6) Newton, Charles, Johnson, Wilkinson
  11. (79,6) Langton, Newton, Harrison, Kuhn
  12. (80,4) Kitchen, Dixon, Lees, Byers
  13. (80,0) Langton, Milne, Huxley, Murphy
  14. (80,6) Johnson, Lees, Huxley, Phillips
  15. (81,4) Wilkinson, Milne, Kitchen, Byers
  16. (80,4) Charles, Chitty, Murphy, Stobbart
  17. (80,6) Huxley, Harrison, Kitchen, Charles
  18. (83,0) Johnson, Byers, Murphy, Kuhn
  19. (81,2) Newton, Lees, Milne, Chitty
  20. (80,8) Langton, Phillips, Wilkinson, Stobbart

Uwaga! W zawodach nie wystąpił Fred Tate.

Wimbledon[edytuj | edytuj kod]
Msc. Nr Zawodnik Biegi Punkty
1. 8 Australia Lionel van Praag (3,3,3,3,3) 15
2. 16 Wielka Brytania Eric Langton (3,2,3,3,3) 14
3. 11 Wielka Brytania Jack Ormston (3,2,1,2,3) 11
4. 2 Australia Dicky Case (2,3,3,1,0) 9
5. 7 Wielka Brytania Wal Phillips (0,1,3,3,2) 9
6. 15 Dania Morian Hansen (2,3,2,1,0) 8
7. 1 Stany Zjednoczone Cordy Milne (3,2,2,0,1) 8
8. 10 Stany Zjednoczone Jack Milne (2,0,2,2,2) 8
9. 5 Wielka Brytania Bill Kitchen (1,3,1,0,2) 7
10. 9 Wielka Brytania Bob Harrison (1,0,1,3,1) 6
11. 14 Wielka Brytania Gus Kuhn (1,2,2,0,0) 5
12. 6 Wielka Brytania Arthur Atkinson (2,1,0,2,0) 5
13. 12 Australia Vic Huxley (0,0,0,1,3) 4
14. 3 Wielka Brytania Ginger Lees (0,0,2,1,1) 4
15. 4 Wielka Brytania Bill Pitcher (1,1,1,0,1) 4
16. 13 Nowa Zelandia Wally Kilmister (0,1,0,0,2) 3
nk 17 Wielka Brytania Gordon Byers (rez.) ns ns
18 brak zawodnika (rez.)

Bieg po biegu:

  1. (75,0) C. Milne, Case, Pitcher, Lees
  2. (74,6) van Praag, Atkinson, Kitchen, Phillips
  3. (78,4) Ormston, J. Milne, Harrison, Huxley
  4. (75,0) Langton, Hansen, Kuhn, Kilmister
  5. (76,4) Kitchen, C. Milne, Kilmister, Harrison
  6. (76,6) Case, Kuhn, Atkinson, J. Milne
  7. (75,6) Hansen, Ormston, Phillips, Lees
  8. (75,0) van Praag, Langton, Pitcher, Huxley
  9. (75,6) Langton, C. Milne, Ormston, Atkinson
  10. (76,4) Case, Hansen, Kitchen, Huxley
  11. (74,0) Phillips, Kuhn, Huxley, C. Milne
  12. (74,6) Phillips, J. Milne, Pitcher, Kilmister
  13. (75,0) van Praag, Lees, Harrison, Kuhn
  14. (73,8) van Praag, Ormston, Case, Kilmister
  15. (73,8) Langton, J. Milne, Lees, Kitchen
  16. (75,6) Harrison, Atkinson, Hansen, Pitcher
  17. (75,2) van Praag, J. Milne, C. Milne, Hansen
  18. (74,6) Langton, Phillips, Harrison, Case
  19. (76,0) Huxley, Kilmister, Lees, Atkinson
  20. (75,2) Ormston, Kitchen, Pitcher, Kuhn

Uwaga! W zawodach nie wystąpił Norman Parker.

Hackney[edytuj | edytuj kod]
Msc. Nr Zawodnik Biegi Punkty
1. 12 Wielka Brytania Frank Charles (3,3,3,3,3) 15
2. 8 Wielka Brytania Jack Parker (3,2,3,2,3) 13
3. 13 Dania Morian Hansen (3,3,3,1,2) 12
4. 2 Wielka Brytania George Newton (3,3,u,3,3) 12
5. 6 Wielka Brytania Bill Kitchen (2,2,2,3,0) 9
6. 15 Stany Zjednoczone Cordy Milne (2,3,1,2,1) 9
7. 3 Australia Dicky Case (?,2,2,3,1) 8
8. 11 Stany Zjednoczone Jack Milne (2,0,3,0,3) 8
9. 1 Wielka Brytania Bob Harrison (2,2,0,1,2) 7
10. 5 Wielka Brytania Arthur Atkinson (1,0,2,2,1) 6
11. 14 Wielka Brytania Wal Phillips (0,0,2,1,2) 5
12. 17 Kanada Eric Chitty (rez.) (1,0,1,1,2) 5
13. 4 Dania Baltazar Hansen (?,1,2,1,0) 4
14. 10 Wielka Brytania Bill Clibbett (1,1,1,0,0) 3
15. 9 Nowa Zelandia Wally Kilmister (0,1,0,0,1) 2
16. 7 Australia Mick Murphy (0,1,0,u,-) 1
17. 18 Wielka Brytania Gordon Byers (rez.) (0) 0
18. 16 Wielka Brytania Fred Tate (-,-,-,-,-) ns

Bieg po biegu:

  1. (72,0) Newton, Harrison, Case (?), B. Hansen (?)
  2. (72,4) Parker, Kitchen, Atkinson, Murphy
  3. (71,6) Charles, J. Milne, Clibbett, Kilmister
  4. (72,4) M. Hansen, C. Milne, Chitty, Phillips
  5. (72,4) M. Hansen, Harrison, Kilmister, Atkinson
  6. (72,2) Newton, Kitchen, Clibbett, Phillips
  7. (74,0) C. Milne, Case, Murphy, J. Milne
  8. (70,6) Charles, Parker, B. Hansen, Chitty
  9. (74,8) J. Milne, Kitchen, Chitty, Harrison
  10. (73,2) Charles, Atkinson, C. Milne, Newton (u)
  11. (73,6) Charles, Phillips, Harrison, Murphy
  12. (74,6) M. Hansen, B. Hansen, Clibbett, Murphy (u)
  13. (73,6) Parker, Case, Phillips, Kilmister
  14. (72,4) Newton, Parker, M. Hansen, J. Milne
  15. (74,0) Case, Atkinson, Chitty, Clibbett
  16. (74,6) Kitchen, C. Milne, B. Hansen, Kilmister
  17. (73,6) Parker, Harrison, C. Milne, Clibbett
  18. (75,4) Newton, Chitty, Kilmister, Byers
  19. (74,6) Charles, M. Hansen, Case, Kitchen
  20. (b.d.) J. Milne, Phillips, Atkinson, B. Hansen

Uwaga! W zawodach nie wystąpił Joe Abbott.

Klasyfikacja[edytuj | edytuj kod]

Do końcowej klasyfikacji wliczano wynik uzyskany w rundzie kwalifikacyjnej.

Pogrubioną czcionką zostali zaznaczeni zawodnicy zakwalifikowani do finału światowego.

Msc. Zawodnik RK Runda mistrzowska Suma
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7.
1. Wielka Brytania Eric Langton 9 15 13 15 14 66
2. Wielka Brytania Frank Charles 12 13 9 10 15 59
3. Wielka Brytania George Newton 9 11 14 13 12 59
4. Wielka Brytania Jack Parker 12 15 10 9 13 59
5. Australia Lionel van Praag 11 11 15 6 15 58
6. Dania Morian Hansen 9 11 8 8 12 48
7. Wielka Brytania Bob Harrison 10 13 12 6 7 48
8. Australia Vic Huxley 9 14 13 8 4 48
9. Australia Bluey Wilkinson 12 7 12 10 7 48
10. Australia Dicky Case 10 11 9 9 8 47
11. Wielka Brytania Jack Ormston 11 9 4 12 11 47
12. Stany Zjednoczone Jack Milne 11 10 8 8 8 45
13. Stany Zjednoczone Cordy Milne 11 10 5 8 9 43
14. Wielka Brytania Ginger Lees 9 8 9 7 4 37
15. Wielka Brytania Wal Phillips 11 4 8 9 5 37
16. Wielka Brytania Joe Abbott 12 12 7 5 36
17. Australia Ron Johnson 12 0 7 6 9 34
18. Wielka Brytania Bill Pitcher 9 8 9 2 4 32
19. Wielka Brytania Arthur Atkinson 11 6 3 5 6 31
20. Wielka Brytania Bill Kitchen (rez.) 7 ns 6 7 9 29
21. Wielka Brytania Norman Parker 9 5 6 8 28
22. Dania Baltazar Hansen 10 5 3 5 4 27
23. Wielka Brytania Bill Clibbett 8 5 4 4 3 24
24. Kanada Eric Chitty (rez.) 7 6 3 3 5 24
25. Nowa Zelandia Wally Kilmister 10 ns 7 4 2 23
26. Wielka Brytania Jack Dixon 7 2 8 1 4 22
27. Australia Mick Murphy 9 5 4 2 1 21
28. Wielka Brytania Wally Lloyd (rez.) 7 2 1 4 3 17
29. Wielka Brytania Rol Stobbart 10 1 1 3 1 16
30. Wielka Brytania Gus Kuhn 8 2 ns 0 4 14
31. Wielka Brytania Fred Tate 11 ns 11
32. Wielka Brytania Gordon Byers (rez.) 7 ns 2 ns 0 9

Finał światowy[edytuj | edytuj kod]

Nr Zawodnik El. Turniej finałowy Suma 21 Msc.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Pkt.
1 Wielka Brytania Frank Charles 12 3 3 0 2 0 8 20 5.
2 Australia Dicky Case 9 2 0 3 1 2 8 17 6.
3 Wielka Brytania Wal Phillips 7 1 1 0 2 1 5 12 13.
4 Wielka Brytania George Newton 12 0 0 3 1 0 4 16 9.
5 Wielka Brytania Jack Ormston 9 1 1 2 3 1 8 17 7.
6 Wielka Brytania Arthur Atkinson 6 0 2 1 0 0 3 9 15.
7 Wielka Brytania Ginger Lees 7 2 0 0 1 1 4 11 14.
8 Australia Bluey Wilkinson 10 3 3 3 3 3 15 25 3.
9 Stany Zjednoczone Cordy Milne 9 2 2 1 3 3 11 20 4.
10 Wielka Brytania Bill Pitcher 6 0 1 t w 1 2 8 16.
11 Australia Lionel van Praag 12 3 3 3 2 3 14 26 3 1.
12 Stany Zjednoczone Jack Milne 9 1 2 1 0 2 6 15 10.
13 Wielka Brytania Bob Harrison 10 0 0 2 0 3 5 15 12.
14 Wielka Brytania Eric Langton 13 3 3 2 3 2 13 26 2 2.
15 Australia Vic Huxley 10 1 2 0 2 2 7 17 8.
16 Dania Morian Hansen 10 2 1 2 u 0 5 15 11.
17 Wielka Brytania Norman Parker (rez.) 6 1 1 7 17.
18 Dania Baltazar Hansen (rez.) 5 ns 5 18.
Czas zwycięzcy biegu 73,6 77,2 75,8 76,8 75,4 77,4 77,6 78,6 76,6 78,6 76,8 77,8 77,2 76,6 79,6 78,4 78,6 78,8 79,8 78,2 77,6

Uwaga! W finale nie wystąpili Jack Parker i Ron Johnson, który miał zastąpić Joego Abbotta.

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Zliczano cały dorobek ze wszystkich rund eliminacyjnych, po czym ustalano, jaki to procent możliwej zdobyczy (72 punkty – 12 w rundzie kwalifikacyjnej i 60 w rundzie mistrzowskiej). Następnie dzielono tę wartość przez 7 i zaokrąglano do pełnej cyfry.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]