Indywidualne Mistrzostwa Świata na Żużlu 1982 - eliminacje

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Eliminacje kontynentalne[edytuj | edytuj kod]

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Abensberg (1)[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Wiktor Kuzniecow  ZSRR 12+3
2 Marek Kępa  Polska 12+2
3 Rif Saitgariejew  ZSRR 11
4 Václav Verner  Czechosłowacja 10
5 Henny Kroeze  Holandia 10
6 Georg Hack  RFN 10
7 Leonard Raba  Polska 9
8 Jindřich Dominik  Czechosłowacja 8
9 Christian Brandt  RFN 7
10 Wojciech Żabiałowicz  Polska 6
11 Petr Kučera  Czechosłowacja 6
12 Anatolij Maksimow  ZSRR 5
13 Alois Wiesböck  RFN 4
14 Zenon Plech  Polska 4
15 Alfred Siekierka  Polska 3
16 Egon Müller  RFN 0

Awans: 8 do Finału Kontynentalnego

Lonigo (2)[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Walerij Gordiejew  ZSRR 13
2 Francesco Biginato  Włochy 12
3 Jiří Štancl  Czechosłowacja 11
4 Aleš Dryml  Czechosłowacja 11
5 Edward Jancarz  Polska 11
6 Michaił Starostin  ZSRR 10
7 Gianni Famari  Włochy 9
8 Josef Aigner  RFN 8+3
9 Emil Sova  Czechosłowacja 8+2
10 Roman Jankowski  Polska 8+1
11 István Sziracky  Węgry 4
12 Georg Gilgenreiner  RFN 4
13 Ferenc Farkas  Węgry 2
14 Karl Maier  RFN 2
15 Zoltán Hajdú  Węgry 1
16 Zoltán Adorján  Węgry 1
rez Piotr Bałajow  ZSRR 2
rez Christoph Betzl  RFN 1

Awans: 8 do Finału Kontynentalnego

Finał Kontynentalny[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Jiří Štancl  Czechosłowacja 15
2 Edward Jancarz  Polska 11
3 Václav Verner  Czechosłowacja 11
4 Georg Hack  RFN 10
5 Michaił Starostin  ZSRR 9+3
6 Emil Sova  Czechosłowacja 9+2
7 Henny Kroeze  Holandia 8
8 Aleš Dryml  Czechosłowacja 8
9 Wiktor Kuzniecow  ZSRR 7
10 Walerij Gordiejew  ZSRR 7
11 Jindřich Dominik  Czechosłowacja 7
12 Marek Kępa  Polska 6
13 Leonard Raba  Polska 4
14 Rif Saitgariejew  ZSRR 3
15 Francesco Biginato  Włochy 3
16 Gianni Famari  Włochy 1
Josef Aigner  RFN

Awans: 5 do finału światowego
Uwaga! Emil Sova zastąpił Josefa Aignra

Eliminacje interkontynentalne[edytuj | edytuj kod]

Skandynawia[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje szwedzkie[edytuj | edytuj kod]

Półfinały[edytuj | edytuj kod]
Motala (1)[edytuj | edytuj kod]
Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Lillebror Johansson  Szwecja 12
2 Lennart Bengtsson  Szwecja 12
3 Anders Michanek  Szwecja 12
4 Bernt Persson  Szwecja 10
5 Ake Fridell  Szwecja 10
6 Börje Ring  Szwecja 10
7 Pierre Brannefors  Szwecja 9
8 Jan Ericsson  Szwecja 9
9 Conny Samuelsson  Szwecja 8
10 Per Ove Gudmundsson  Szwecja 8
11 Ake Axelsson  Szwecja 5
12 Lars Johansson  Szwecja 3
13 Sören Brolin  Szwecja 3
14 Karl Erik Claesson  Szwecja 3
15 Thomas Hydling  Szwecja 2
16 Peter Danielsson  Szwecja 2

Awans: 10 do finału szwedzkiego

Gislaved (2)[edytuj | edytuj kod]
Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Richard Hellsén  Szwecja 14
2 Hans Danielsson  Szwecja 13
3 Tommy Nilsson  Szwecja 12
4 Björn Andersson  Szwecja 12
5 Uno Johansson  Szwecja 10
6 Tommy Johansson  Szwecja 9
7 Anders Eriksson  Szwecja 8
8 Roger Gustavsson  Szwecja 7
9 Lars Hammarberg  Szwecja 6+3
10 Gert Carlsson  Szwecja 6+2
11 Lars Rosberg  Szwecja 6+1
12 Lars Ericsson  Szwecja 5
13 Anders Kling  Szwecja 4
14 Börje Klingberg  Szwecja 4
15 Ulf Blomqvist  Szwecja 3
16 Lars Olov Karlsson  Szwecja 1

Awans: 9 do finału szwedzkiego

Finał szwedzki[edytuj | edytuj kod]
Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Richard Hellsén  Szwecja 37 13+13+11
2 Tommy Nilsson  Szwecja 36 10+13+13
3 Björn Andersson  Szwecja 32 9+12+11
4 Lillebror Johansson  Szwecja 31+3 6+12+13
5 Lennart Bengtsson  Szwecja 31+2 13+8+10
6 Uno Johansson  Szwecja 30 11+7+12
7 Anders Michanek  Szwecja 27 7+8+12
8 Jan Ericsson  Szwecja 26 9+9+8
9 Hans Danielsson  Szwecja 19 6+6+7
10 Conny Samuelsson  Szwecja 16 7+5+4
11 Ake Fridell  Szwecja 15 4+10+1
12 Roger Gustavsson  Szwecja 14 6+1+7
13 Anders Eriksson  Szwecja 13 9+2+2
14 Börje Ring  Szwecja 12 2+5+5
15 Per Ove Gudmundsson  Szwecja 9 0+5+4
16 Pierre Brannefors  Szwecja 8 8+0+0
17 Gert Carlsson  Szwecja 4 0+4+0
18 Sören Brolin  Szwecja 0 0+0+0
19 Tommy Johansson  Szwecja 0 0+ns+ns
Bernt Persson  Szwecja

Awans: 4 do finału skandynawskiego oraz Jan Andersson
Uwaga! Conny Samuelsson zastąpił Bernta Perssona

Finał duński[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Erik Gundersen  Dania 13
2 Bo Petersen  Dania 13
3 Hans Nielsen  Dania 13
4 Ole Olsen  Dania 11
5 Preben Eriksen  Dania 10
6 Tommy Knudsen  Dania 10
7 Finn Thomsen  Dania 9
8 Bent Rasmussen  Dania
9 John Eskildsen  Dania
10 Alf Busk  Dania
11 Hans Albert Klinge  Dania
12 Helge R. Hansen  Dania
13 Rene Christiansen  Dania
14 Jens Rasmussen  Dania
15 Jens Henry Nielsen  Dania
16 Finn Rune Jensen  Dania

Awans: 6 do finału skandynawskiego
Punktacja (8-16) → brak danych

Finał skandynawski[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Hans Nielsen  Dania 12+3
2 Erik Gundersen  Dania 12+2
3 Bo Petersen  Dania 11+3
4 Kai Niemi  Finlandia 11+2
5 Ole Olsen  Dania 11+1
6 Jan Andersson  Szwecja 10+3
7 Tommy Knudsen  Dania 10+2
8 Richard Hellsén  Szwecja 10+1
9 Preben Eriksen  Dania 10+0
10 Lillebror Johansson  Szwecja 6
11 Björn Andersson  Szwecja 5
12 Ari Koponen  Finlandia 5
13 Tommy Nilsson  Szwecja 3
14 Pekka Hautamäki  Finlandia 2
15 Dag Haaland  Norwegia 1
16 Roy Otto  Norwegia 1

Awans: 6 do Finału Interkontynentalnego

Eliminacje zamorskie[edytuj | edytuj kod]

Eliminacje brytyjskie[edytuj | edytuj kod]

Półfinały[edytuj | edytuj kod]
Londyn (1)[edytuj | edytuj kod]
Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Les Collins  Wielka Brytania 15
2 John Louis  Wielka Brytania 12
3 Dave Jessup  Wielka Brytania 11
4 Michael Lee  Wielka Brytania 11
5 Paul Woods  Wielka Brytania 10
6 Mike Ferreira  Wielka Brytania 9
7 Kevin Jolly  Wielka Brytania 9
8 Chris Morton  Wielka Brytania 8
9 Gordon Kennett  Wielka Brytania 7
10 Sean Willmott  Wielka Brytania 7
11 Colin Richardson  Wielka Brytania 5
12 Colin Cook  Wielka Brytania 4
13 Kevin Smith  Wielka Brytania 4
14 Robert Henry  Wielka Brytania 3
15 Roger Johns  Wielka Brytania 3
16 Derek Harrison  Wielka Brytania 2

Awans: 8 do Finału Brytyjskiego

Birmingham (2)[edytuj | edytuj kod]
Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Alan Grahame  Wielka Brytania 13
2 Kenny Carter  Wielka Brytania 12
3 Andy Grahame  Wielka Brytania 12
4 Phil Collins  Wielka Brytania 12
5 Malcolm Holloway  Wielka Brytania 11
6 Peter Collins  Wielka Brytania 9
7 Simon Wigg  Wielka Brytania 9
8 John Davis  Wielka Brytania 8
9 Melvyn Taylor  Wielka Brytania 8
10 Mark Courtney  Wielka Brytania 7
11 Steve Bastable  Wielka Brytania 6
12 Ian Cartwright  Wielka Brytania 5
13 Dave Morton  Wielka Brytania 2
14 Rob Hollingworth  Wielka Brytania 2
15 Malcolm Simmons  Wielka Brytania 2
16 Neil Collins  Wielka Brytania 1

Awans: 8 do Finału Brytyjskiego

Finał brytyjski[edytuj | edytuj kod]
Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Andy Grahame  Wielka Brytania 14
2 Alan Grahame  Wielka Brytania 13
3 Kenny Carter  Wielka Brytania 12
4 Peter Collins  Wielka Brytania 11
5 Chris Morton  Wielka Brytania 10
6 Phil Collins  Wielka Brytania 10
7 Les Collins  Wielka Brytania 9
8 Dave Jessup  Wielka Brytania 8
9 Michael Lee  Wielka Brytania 7
10 Paul Woods  Wielka Brytania 6
11 Mike Ferreira  Wielka Brytania 6
12 John Davis  Wielka Brytania 5
13 Simon Wigg  Wielka Brytania 4
14 Malcolm Holloway  Wielka Brytania 3
15 Kevin Jolly  Wielka Brytania 2
16 John Louis  Wielka Brytania 0

Awans: 8 do finału zamorskiego

Finał amerykański[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Dennis Sigalos  Stany Zjednoczone 15
2 Shawn Moran  Stany Zjednoczone 13+3
3 Kelly Moran  Stany Zjednoczone 13+2
4 Scott Autrey  Stany Zjednoczone 13+1
5 John Cook  Stany Zjednoczone 10
6 Mike Faria  Stany Zjednoczone 10
7 Bobby Schwartz  Stany Zjednoczone 8
8 Mike Curoso  Stany Zjednoczone 7
9 Brad Oxley  Stany Zjednoczone 6
10 Alan Christian  Stany Zjednoczone 5
11 Gene Woods  Stany Zjednoczone 4
12 Mike Bast  Stany Zjednoczone 3
13 Steve Lucero  Stany Zjednoczone 3
14 Dave Sims  Stany Zjednoczone 2
15 Steve Gresham  Stany Zjednoczone 2
16 Paul Orlandi  Stany Zjednoczone 1

Awans: 3 do finału zamorskiego oraz Bruce Penhall jako zeszłoroczny mistrz świata

Finał zamorski[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Dave Jessup  Wielka Brytania 13
2 Kenny Carter  Wielka Brytania 12
3 Bruce Penhall  Stany Zjednoczone 11
4 Larry Ross  Nowa Zelandia 8
5 Andy Grahame  Wielka Brytania 8
6 Kelly Moran  Stany Zjednoczone 8
7 Dennis Sigalos  Stany Zjednoczone 8
8 Phil Crump  Australia 7
9 Les Collins  Wielka Brytania 7
10 Peter Collins  Wielka Brytania 7
11 Shawn Moran  Stany Zjednoczone 6+3
12 Alan Grahame  Wielka Brytania 6+2
13 Ivan Mauger  Nowa Zelandia 5
14 Billy Sanders  Australia 5
15 Chris Morton  Wielka Brytania 5
16 Phil Collins  Wielka Brytania 1
Mitch Shirra  Nowa Zelandia

Awans: 10+1 do Finału Interkontynentalnego

Finał Interkontynentalny[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Kraj Pkt
1 Les Collins  Wielka Brytania 12
2 Kenny Carter  Wielka Brytania 11
3 Dennis Sigalos  Stany Zjednoczone 10+3
4 Hans Nielsen  Dania 10+2
5 Kelly Moran  Stany Zjednoczone 9
6 Bruce Penhall  Stany Zjednoczone 9
7 Dave Jessup  Wielka Brytania 8
8 Kai Niemi  Finlandia 7
9 Jan Andersson  Szwecja 7
10 Phil Crump  Australia 7
11 Peter Collins  Wielka Brytania 6+3
12 Andy Grahame  Wielka Brytania 6+2
13 Bo Petersen  Dania 6+1
14 Larry Ross  Nowa Zelandia 5
15 Ole Olsen  Dania 4
16 Erik Gundersen  Dania 3
rez. Shawn Moran  Stany Zjednoczone 0

Awans: 11+1 do finału światowego