Indywidualne Mistrzostwa Polski na Żużlu 1971

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Indywidualne Mistrzostwa Polski na Żużlu 1971
1970 1972
Dyscyplina żużel
Organizator PZMot
Szczegóły turnieju
Otwarcie 1971-05-1616 maja 1971
Lublin, Rzeszów, Zielona Góra, Tarnów
Zamknięcie 1971-10-033 października 1971
Rybnik
I miejsce Gold medal blank.svg Jerzy Gryt
II miejsce Silver medal blank.svg Jerzy Szczakiel
III miejsce Bronze medal blank.svg Andrzej Wyglenda

Indywidualne Mistrzostwa Polski na Żużlu 1971 – zawody żużlowe zorganizowane przez Polski Związek Motorowy w celu wyłonienia medalistów indywidualnych mistrzostw Polski w sezonie 1971. Rozegrano cztery turnieje ćwierćfinałowe, dwa półfinały oraz finał, w którym zwyciężył Jerzy Gryt.

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Lublin (1)[edytuj | edytuj kod]

  • Lublin, 1971-05-1616 maja 1971
  • Sędzia: ?
Msc. Zawodnik Klub Pkt
1 Andrzej Wyglenda ROW Rybnik 13 (3,2,3,3,2)
2 Jerzy Gryt ROW Rybnik 12 (2,3,1,3,3)
3 Jerzy Padewski Stal Gorzów Wlkp. 11 (2,3,2,2,2)
4 Andrzej Perczyński Motor Lublin 10 (2,3,0,2,3)
5 Jerzy Trzeszkowski Sparta Wrocław 10 (1,2,3,3,1)
Jerzy Owoc Stal Rzeszów 10 (3,3,2,1,1)
Henryk Żyto Wybrzeże Gdańsk 10 (3,1,3,1,2)
8 Ryszard Dziatkowiak Stal Gorzów Wlkp. 10 (1,2,2,2,3)
9 Zbigniew Jąder Unia Leszno 8 (0,2,2,1,3)
10 Andrzej Mazur Motor Lublin 7 (3,1,d,3,u)
11 Piotr Bruzda Sparta Wrocław 7 (2,w,3,2,w)
12 Marian Krajewski Stal Rzeszów 4 (0,1,1,0,2)
13 Jan Tkocz Wybrzeże Gdańsk 2 (1,0,u,0,1)
Zygmunt Matjan Motor Lublin 2 (0,u,1,0,1)
Marian Gomułka Motor Lublin 2 (1,1,u)
Henryk Barylski Motor Lublin 2 (0,1,1,0)
17 Stanisław Nowak Sparta Wrocław 0 (0)

Rzeszów (2)[edytuj | edytuj kod]

  • Rzeszów, 1971-05-1616 maja 1971
  • Sędzia: ?
Msc. Zawodnik Klub Pkt
1 Paweł Waloszek Śląsk Świętochłowice 15 (3,3,3,3,3)
2 Grzegorz Kuźniar Stal Rzeszów 13 (3,2,3,3,2)
3 Andrzej Pogorzelski Stal Gorzów Wlkp. 12 (3,3,3,3,0)
4 Stanisław Kasa Polonia Bydgoszcz 12 (3,3,2,3,1)
5 Konstanty Pociejkowicz Sparta Wrocław 11 (1,2,3,2,3)
6 Czesław Kolman Unia Tarnów 10 (2,3,2,2,1)
7 Marek Cieślak Włókniarz Częstochowa 9 (1,2,2,1,3)
8 Józef Jarmuła Śląsk Świętochłowice 6+3 (2,2,2,0,0)
9 Zdzisław Hap Stal Rzeszów 6+2 (2,0,0,2,2)
10 Zenon Plech Stal Gorzów Wlkp. 6+1 (0,1,1,2,2)
11 Karol Peszke ROW Rybnik 6+0 (1,1,1,1,2)
12 Benedykt Kosek Polonia Bydgoszcz 5 (0,1,0,1,3)
13 Jan Luśnia Stal Rzeszów 3 (2,0,1,0,0)
14 Jacek Gierzyński Włókniarz Częstochowa 3 (0,0,1,1,1)
15 Erwin Brabański Śląsk Świętochłowice 2 (1,1,0,0,0)
16 Antoni Masłowski ROW Rybnik 1 (0,0,0,0,1)

Zielona Góra (3)[edytuj | edytuj kod]

  • Zielona Góra, 1971-05-1616 maja 1971
  • Sędzia: Rościsław Słowiecki
Msc. Zawodnik Klub Pkt
1 Edward Jancarz Stal Gorzów Wlkp. 15 (3,3,3,3,3)
2 Zbigniew Podlecki Wybrzeże Gdańsk 12 (3,2,3,3,1)
3 Antoni Woryna ROW Rybnik 11 (3,3,0,3,2)
4 Stanisław Bombik Kolejarz Opole 10 (2,0,3,2,3)
5 Leszek Marsz Wybrzeże Gdańsk 10 (1,3,1,2,3)
6 Stanisław Skowron Kolejarz Opole 10 (2,3,2,1,2)
7 Andrzej Tkocz ROW Rybnik 9 (3,1,3,1,1)
8 Stanisław Tkocz ROW Rybnik 8 (2,1,2,1,2)
9 Zbigniew Marcinkowski Zgrzeblarki Z. Góra 6+3 (1,0,2,3,0)
10 Jan Ratajczyk Zgrzeblarki Z. Góra 6+2 (2,2,2,u)
11 Jan Ząbik Stal Toruń 6+1 (u,2,1,1,2)
12 Andrzej Tanaś Unia Tarnów 6+0 (0,d,1,2,3)
13 Bogusław Nowak Stal Gorzów Wlkp. 5 (2,1,1,d,1)
14 Ludwik Jaskulski Zgrzeblarki Z. Góra 3 (1,2,d,0,d)
15 Kazimierz Tyliński Zgrzeblarki Z. Góra 2 (1,1,d,0,w)
16 Stanisław Chorabik Unia Tarnów 1 (u,d,d,d,1)
17 Wojciech Kaczmarek Unia Leszno 0 (u)

Tarnów (4)[edytuj | edytuj kod]

  • Tarnów, 1971-05-1616 maja 1971
  • Sędzia: Tadeusz Grela
Msc. Zawodnik Klub Pkt
1 Henryk Glücklich Polonia Bydgoszcz 13 (2,2,3,3,3)
2 Zygmunt Pytko Unia Tarnów 12 (3,3,3,3,0)
3 Janusz Plewiński Stal Toruń 12 (0,3,3,3,3)
4 Andrzej Koselski Polonia Bydgoszcz 12 (3,2,2,3,2)
5 Zygfryd Friedek Kolejarz Opole 11 (2,3,2,1,3)
6 Zdzisław Dobrucki Unia Leszno 11 (3,1,3,2,2)
7 Jan Mucha Śląsk Świętochłowice 10 (3,2,1,2,2)
8 Jerzy Szczakiel Kolejarz Opole 10 (2,3,2,2,1)
9 Bogdan Szuluk Stal Toruń 7 (1,1,0,2,3)
10 Paweł Protasiewicz Zgrzeblarki Z. Góra 6 (1,2,1,1,1)
11 Marian Zaranek Polonia Bydgoszcz 5 (1,0,2,0,2)
12 Stanisław Pacura Unia Tarnów 3 (2,0,1,0,0)
13 Rajmund Świtała Polonia Bydgoszcz 3 (0,1,1,0,1)
14 Mieczysław Mendyka Zgrzeblarki Z. Góra 3 (1,0,0,1,1)
15 Wojciech Kowalski Motor Lublin 2 (d,1,0,1,u)
16 Ryszard Bielecki Motor Lublin 0 (0,0,0,d,0)

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Świętochłowice (1)[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Klub Pkt
1 Paweł Waloszek Śląsk Świętochłowice 15 (3,3,3,3,3)
2 Józef Jarmuła Śląsk Świętochłowice 14 (3,3,3,3,2)
3 Andrzej Wyglenda ROW Rybnik 11 (3,3,2,2,1)
4 Jerzy Gryt ROW Rybnik 11 (2,2,3,2,2)
5 Grzegorz Kuźniar Stal Rzeszów 10 (1,3,2,1,3)
6 Henryk Żyto Wybrzeże Gdańsk 10 (2,2,1,2,3)
7 Marek Cieślak Włókniarz Częstochowa 9 (1,1,3,3,1)
8 Konstanty Pociejkowicz Sparta Wrocław 8 (2,2,0,3,1)
9 Andrzej Pogorzelski Stal Gorzów Wlkp. 7 (0,2,1,1,3)
10 Zbigniew Jąder Unia Leszno 7 (0,1,2,2,2)
11 Ryszard Dziatkowiak Stal Gorzów Wlkp. 5 (3,w,2,u,0)
12 Andrzej Perczyński Motor Lublin 5 (1,1,1,0,2)
13 Jerzy Owoc Stal Rzeszów 3 (0,1,1,1,0)
14 Czesław Kolman Unia Tarnów 2 (2,w)
15 Jerzy Trzeszkowski Sparta Wrocław 1 (1,0,0)
16 Zdzisław Hap Stal Rzeszów 1 (0,0,0,0,1)
rez. Zenon Plech Stal Gorzów Wlkp. 1 (0,1,0)
Jerzy Padewski Stal Gorzów Wlkp. (qns)
Stanisław Kasa Polonia Bydgoszcz (qns)

Opole (2)[edytuj | edytuj kod]

  • Opole, 1971-09-1212 września 1971
  • Sędzia: ?
Msc. Zawodnik Klub Pkt
1 Henryk Glücklich Polonia Bydgoszcz 14 (3,3,3,2,3)
2 Edward Jancarz Stal Gorzów Wlkp. 14 (3,3,3,3,2)
3 Jan Mucha Śląsk Świętochłowice 11 (3,3,2,3,0)
4 Zygfryd Friedek Kolejarz Opole 10 (d,2,3,3,2)
5 Antoni Woryna ROW Rybnik 10 (1,3,3,2,1)
6 Zbigniew Podlecki Wybrzeże Gdańsk 10 (2,2,2,3,1)
7 Zdzisław Dobrucki Unia Leszno 9 (2,d,2,2,3)
8 Jan Ratajczyk Zgrzeblarki Z. Góra 9 (3,2,1,0,3)
9 Janusz Plewiński Stal Toruń 6 (2,0,d,1,3)
10 Andrzej Tkocz ROW Rybnik 6 (1,2,u,1,2)
11 Bogdan Szuluk Stal Toruń 6 (1,1,1,1,2)
12 Leszek Marsz Wybrzeże Gdańsk 5 (1,1,2,0,1)
13 Zbigniew Marcinkowski Zgrzeblarki Z. Góra 5 (2,1,d,1,1)
14 Zygmunt Pytko Unia Tarnów 3 (u,0,1,2,0)
15 Stanisław Tkocz ROW Rybnik 1 (0,1,0,0,0)
16 Andrzej Koselski Polonia Bydgoszcz 0 (d,0,0,0,d)
Stanisław Bombik Kolejarz Opole (qns)
Stanisław Skowron Kolejarz Opole (qns)

Finał[edytuj | edytuj kod]

  • Rybnik, 3 października 1971
  • Sędzia: Rościsław Słowiecki
Msc. Zawodnik Klub Pkt
Gold medal icon.svg Jerzy Gryt ROW Rybnik 14 (3,3,2,3,3)
Silver medal icon.svg Jerzy Szczakiel Kolejarz Opole 13 (1,3,3,3,3)
Bronze medal icon.svg Andrzej Wyglenda ROW Rybnik 12+3 (3,1,3,3,2)
4 Henryk Glücklich Polonia Bydgoszcz 12+2 (2,2,3,2,3)
5 Zygfryd Friedek Kolejarz Opole 11 (3,2,2,2,2)
6 Jan Mucha Śląsk Świętochłowice 10 (2,3,2,2,1)
7 Edward Jancarz Stal Gorzów Wlkp. 8 (3,3,1,0,1)
8 Zdzisław Dobrucki Unia Leszno 7 (2,2,2,d,1)
9 Henryk Żyto Wybrzeże Gdańsk 6 (0,2,1,3,d)
10 Grzegorz Kuźniar Stal Rzeszów 6 (1,d,1,1,3)
11 Paweł Waloszek Śląsk Świętochłowice 5 (0,1,3,1,0)
12 Zbigniew Podlecki Wybrzeże Gdańsk 5 (2,1,w,0,2)
13 Konstanty Pociejkowicz Sparta Wrocław 4 (0,w,w,2,2)
14 Marek Cieślak Włókniarz Częstochowa 4 (1,0,1,1,1)
15 Andrzej Pogorzelski Stal Gorzów Wlkp. 2 (1,0,0,1,0)
16 Jan Ratajczyk Zgrzeblarki Z. Góra 1 (0,1,d,0,0)
Józef Jarmuła Śląsk Świętochłowice (qns)
Antoni Woryna ROW Rybnik (qns)
Bieg Czas (s) 1. 2. 3. 4.
1 78,5 Gryt Podlecki Szczakiel Pociejkowicz
2 78,2 Wyglenda Glücklich Kuźniar Żyto
3 78,9 Jancarz Dobrucki Pogorzelski Ratajczyk
4 79,2 Friedek Mucha Cieślak Waloszek
5 79,6 Mucha Dobrucki Wyglenda Pociejkowicz (w)
6 78,7 Gryt Glücklich Waloszek Pogorzelski
7 79,4 Jancarz Żyto Podlecki Cieślak
8 79,3 Szczakiel Friedek Ratajczyk Kuźniar (d)
9 78,9 Glücklich Friedek Jancarz Pociejkowicz (w)
10 79,1 Wyglenda Gryt Cieślak Ratajczyk (d)
11 79,5 Waloszek Dobrucki Kuźniar Podlecki (w)
12 78,4 Szczakiel Mucha Żyto Pogorzelski
13 79,2 Żyto Pociejkowicz Waloszek Ratajczyk
14 78,6 Gryt Mucha Kuźniar Jancarz
15 78,5 Wyglenda Friedek Pogorzelski Podlecki (u)
16 79,2 Szczakiel Glücklich Cieślak Dobrucki (d)
17 79,7 Kuźniar Pociejkowicz Cieślak Pogorzelski
18 78,9 Gryt Friedek Dobrucki Żyto (d)
19 79,3 Glücklich Podlecki Mucha Ratajczyk
20 78,4 Szczakiel Wyglenda Jancarz Waloszek
Dod. 78,8 Wyglenda Glücklich

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]