Indywidualne Mistrzostwa Polski w Zapasach 2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Mistrzostwa Polski w Zapasach w 2016 zostały rozegrane w dniach 8–10 września w Zgierzu. Były to 24. mistrzostwa kobiet[1], 69. mistrzostwa mężczyzn w stylu wolnym[2] oraz 86. mistrzostwa mężczyzn w stylu klasycznym[3].

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Kategoria: Złoto: Srebro: Brąz:
48 kg Anna Łukasiak
AZS-AWF Warszawa
Weronika Sikora
Grunwald Poznań
Anna Król
Cement Gryf Chełm
Dominika Szynkowska
WLKS Siedlce
53 kg Roksana Zasina
ZTA Zgierz
Paula Kozłow
Unia Racibórz
Julita Omilusik
Ares Wałbrzych
Agata Walerzak
Unia Racibórz
55 kg Katarzyna Krawczyk
Cement Gryf Chełm
Ilona Sobczyńska
Cement Gryf Chełm
Alicja Czyżowicz
Orzeł Namysłów
Daria Szymeczko
Slavia Ruda Śląska
58 kg Karolina Krawczyk
Cement Gryf Chełm
Katarzyna Michalak
AZS-AWF Warszawa
Dominika Kulwicka
Slavia Ruda Śląska
Karolina Wieczerza
Cement Gryf Chełm
60 kg Katarzyna Mądrowska
Feniks Pesta Stargard
Kamila Pyżewska
Wisła Świecie
Agnieszka Król
Unia Racibórz
Natalia Kubaty
Slavia Ruda Śląska
63 kg Agata Tatar
Dąb Brzeźnica
Magdalena Finowska
CSiR Dąbrowa Górnicza
Aleksandra Ciunek
Orzeł Namysłów
Oktawia Skraińska
Sokół Lublin
69 kg Monika Michalik
Grunwald Poznań
Natalia Strzałka
Slavia Ruda Śląska
Alicja Kubaty
Slavia Ruda Śląska
Weronika Maleszka
Cement Gryf Chełm
75 kg Agnieszka Wieszczek-Kordus
Grunwald Poznań
Patrycja Sperka
Unia Racibórz
Patrycja Howis
AZS-AWF Warszawa

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Styl wolny[edytuj | edytuj kod]

Kategoria: Złoto: Srebro: Brąz:
57 kg Adrian Hajduk
Slavia Ruda Śląska
Dawid Romanowicz
ZTA Zgierz
Adam Górzyński
Gryf Wojnowo
Szymon Makuch
Orzeł Namysłów
61 kg Grzegorz Łabus
Slavia Ruda Śląska
Robert Dobrodziej
Budowlani Łódź
Mateusz Antoniak
LMKS Krasnystaw
65 kg Krzysztof Bieńkowski
AKS Białogard
Mateusz Nejman
ZTA Zgierz
Eryk Maj
Śląsk Milicz
Wiktor Szmulaj
Mazowsze Teresin
70 kg Mateusz Pisarski
LMKS Krasnystaw
Przemysław Swatek
LMKS Krasnystaw
Marusz Sajdak
Orzeł Namysłów
Rafał Statkiewicz
Grunwald Poznań
74 kg Andrzej Sokalski
Slavia Ruda Śląska
Marcin Majka
ZTA Zgierz
Emil Bednarczyk
LMKS Krasnystaw
Łukasz Górzyński
Gwiazda Bydgoszcz
86 kg Sebastian Jezierzański
Dąb Brzeźnica
Patryk Dublinowski
AKS Białogard
Dawid Pepłowski
ZTA Zgierz
Krzysztof Sadowik
Śląsk Milicz
97 kg Zbigniew Baranowski
AKS Białogard
Aleksander Wojtachnio
Pogoń Ruda Śląska
Maciej Balawender
Grunwald Poznań
Kamil Wojciechowski
Slavia Ruda Śląska
125 kg Kamil Skaskiewicz
AKS Białogard
Rafał Cyran
Budowlani Łódź
Tomasz Dobiński
ZTA Zgierz
Krzysztof Swoboda
ZTA Zgierz

Styl klasyczny[edytuj | edytuj kod]

Kategoria: Złoto: Srebro: Brąz:
59 kg Michał Tracz
Śląsk Wrocław
Dawid Ersetic
Unia Racibórz
Radosław Bierzanowski
Cement Gryf Chełm
Grzegorz Rutkowski
Olimpijczyk Radom
66 kg Dawid Kareciński
Śląsk Wrocław
Mateusz Bernatek
AKS Piotrków Trybunalski
Michał Kośla
Olimpijczyk Radom
Mateusz Piotr Nowak
Olimpijczyk Radom
71 kg Edgar Melkumov
AKS Piotrków Trybunalski
Konrad Kośla
Olimpijczyk Radom
Przemysław Kraczkowski
Śląsk Wrocław
Mateusz Wanke
Unia Racibórz
75 kg Arkadiusz Kułynycz
Olimpijczyk Radom
Dawid Klimek
Śląsk Wrocław
Iwan Nyłypiuk
AZS-AWF Warszawa
Maksym Zacharczuk
AZS-AWF Warszawa
80 kg Edgar Babayan
Sobieski Poznań
Piotr Główka
Cement Gryf Chełm
Piotr Duk
Olimpijczyk Kędzierzyn-Koźle
Łukasz Fafiński
Olimpijczyk Radom
85 kg Tadeusz Michalik
Sobieski Poznań
Patryk Boniecki
Legia 1926 Warszawa
Mateusz Treder
Olimpijczyk Radom
Wojciech Wanke
ZKS Miastko
98 kg Radosław Grzybicki
AKS Piotrków Trybunalski
Aleksander Kroczak
Olimpijczyk Radom
Erwin Imbierski
Śląsk Wrocław
Marcin Olejniczak
Sobieski Poznań
130 kg Łukasz Banak
Śląsk Wrocław
Mateusz Kareciński
Olimpijczyk Radom
Andrzej Deberny
AKS Piotrków Trybunalski
Rafał Płowiec
Olimpijczyk Radom

Przypisy[edytuj | edytuj kod]