Indywidualne Mistrzostwa Rosji na Żużlu 2008

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Indywidualne Mistrzostwa Rosji na Żużlu 2008 – zawody żużlowe, mające na celu wyłonienie medalistów indywidualnych mistrzostw Rosji w sezonie 2008. W finale zwyciężył broniący tytułu Denis Gizatullin.

Finał[edytuj | edytuj kod]

Msc. Zawodnik Klub Pkt
1 Denis Gizatullin SK Turbina Bałakowo 13 (3,3,1,3,3)
2 Emil Sajfutdinow Mega Łada Togliatti 12 +3 (3,2,3,2,2)
3 Grigorij Łaguta Wostok Władywostokk 12 +2 (3,3,d,3,3)
4 Renat Gafurow Saławat Saławat 11 (2,1,2,3,3)
5 Denis Sajfutdinow Mega Łada Togliatti 10 (1,3,2,2,2)
6 Roman Poważny SK Turbina Bałakowo 8 (2,3,0,1,2)
7 Daniił Iwanow Mega Łada Togliatti 7 (0,2,3,1,1)
8 Siergiej Darkin Saławat Saławat 7 (3,2,0,1,1)
9 Siergiej Kuzin SK Turbina Bałakowo 6 (0,0,3,3,u)
10 Artiom Wodiakow SK Turbina Bałakowo 6 (0,2,1,w,3)
11 Ilja Bondarenko Mega Łada Togliatti 6 (1,1,0,2,2)
12 Marat Gatiatow SK Turbina Bałakowo 5 (1,1,3,0,w)
13 Aleksiej Guzajew STMK Turbina Bałakowo 5 (2,1,2,u,u/–)
14 Aleksiej Charczenko Wostok Władywostok 5 (1,0,1,2,1)
15 Wiktor Gołubowski Saławat Saławat 4 (2,0,1,1,0)
16 Roman Iwanow Mega Łada Togliatti 2 (2)
17 Roman Kantiukow Saławat Saławat 1 (1)
18 Jewgienij Gomozow Mega Łada Togliatti 0 (0,0,w,0,0)
Bieg bo biegu:
  1. Gizatullin, Gołubowski, Gatiatow, Wodiakow
  2. Darkin, Gafurow, D.Sajfutdinow, Gomozow
  3. E.Sajfutdinow, Guzajew, Charczenko, Kuzin
  4. Łaguta, Poważny, Bondarenko, D.Iwanow
  5. Gizatullin, Darkin, Bondarenko, Charczenko
  6. Poważny, E.Sajfutdinow, Gafurow, Gołubowski
  7. D.Sajfutdinow, D.Iwanow, Gatiatow, Kuzin
  8. Łaguta, Wodiakow, Guazjew, Gomozow
  9. Kuzin, Gafurow, Gizatullin, Łaguta (d/start)
  10. D.Iwanow, Guzajew, Gołubowski, Darkin
  11. Gatiatow, R.Iwanow, Charczenko, Poważny (Gomozow - w/2min)
  12. E.Sajfutdinow, D.Sajfutdinow, Wodiakow, Bondarenko
  13. Gizatullin, D.Sajfutdinow, Poważny, Guzajew (u)
  14. Kuzin, Bondarenko, Gołubowski, Gomozow
  15. Łaguta, E.Sajfutdinow, Darkin, Gatiatow
  16. Gafurow, Charczenko, D.Iwanow, Wodiakow (u/w)
  17. Gizatullin, E.Sajfutdinow, D.Iwanow, Gomozow
  18. Łaguta, D.Sajfutdinow, Charczenko, Gołubowski
  19. Gafurow, Bondarenko, Kantiukow (Guzajew (u/ns), Gatiatow (u/w)
  20. Wodiakow, Poważny, Darkin, Kuzin (u)
  21. Bieg o srebrny medal: E.Sajfutdinow, Łaguta

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]