Indywidualne Mistrzostwa Świata w Ice Speedwayu 2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Indywidualne mistrzostwa świata na lodzie 2011

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Półfinał (1)[edytuj | edytuj kod]

Msc Zawodnik 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Suma Msc 21 22 23 24
1 Rosja (16) Siergiej Karaczincew Rosja 2 3 3 3 3 14 1
2 Austria (6) Franz Zorn Austria 3 3 2 3 2 13 2
3 Rosja (10) Iwan Iwanow Rosja 3 2 3 1 3 12 3
4 Rosja (3) Dmitrij Bułankin Rosja 2 3 3 2 1 11 4
5 Niemcy (14) Stefan Pletschacher Niemcy 3 1 2 2 2 10 5
6 Finlandia (13) Mats Jarf Finlandia 0 2 1 3 3 9 6 3
7 Holandia (4) Johnny Tuinstra Holandia 1 2 2 1 3 9 7 2
8 Czechy (9) Jan Klatovský Czechy 2 3 u 2 2 9 8 w
9 Szwecja (12) Per Olov Serenius Szwecja 1 1 3 3 0 8 9
10 Austria (8) Martin Leitner Austria 2 0 1 2 2 7 10
11 Szwecja (7) Fredrik Johansson Szwecja 1 2 0 1 1 5 11
12 Niemcy (1) Max Niedermaier Niemcy 3 d 1 d d 4 12
13 Czechy (2) Andrej Diviš Czechy 0 0 2 1 0 3 13
14 Szwajcaria (11) Rene Dunki Szwajcaria 0 1 0 w 1 2 14
15 Austria (R1) Johann Bruckner Austria 1 1 1 15
16 Norwegia (5) Jo Sætre Norwegia 0 1 0 0 0 1 16
17 Austria (15) Charlie Ebner Austria 1 w 1 17
18 Austria (R2) Thomas Rathgeb Austria 0 0 18
d - defekt • w - wykluczenie • c - czas 2 minut • t - taśma • ns - nie startował • nk - niesklasyfikowany
tor A - wewnętrzny tor B tor C tor D - zewnętrzny


Półfinał (2)[edytuj | edytuj kod]

Msc Zawodnik 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Suma Msc 21 22 23 24
1 Rosja (9) Nikołaj Krasnikow Rosja 3 3 3 3 3 15 1
2 Rosja (14) Daniił Iwanow Rosja 3 3 2 3 3 14 2
3 Szwecja (1) Stefan Svensson Szwecja 3 2 3 2 3 13 3
4 Rosja (4) Igor Kononow Rosja 2 3 3 2 2 12 4
5 Polska (15) Grzegorz Knapp Polska 2 3 3 1 2 11 5
6 Czechy (12) Antonín Klatovský Czechy 2 2 d 1 3 8 6 3
7 Niemcy (6) Florian Furst Niemcy 3 2 2 0 1 8 7 2
8 Austria (5) Martin Posch Austria u 1 2 3 1 7 8
9 Szwecja (11) Tommy Flyktman Szwecja 1 1 1 3 0 6 9
10 Holandia (3) Sven Holstein Holandia 1 2 1 w 2 6 10
11 Polska (8) Mirosław Daniszewski Polska 2 d d 2 1 5 11
12 Czechy (2) Radek Hutla Czechy 0 1 1 0 2 4 12
13 Finlandia (13) Henri Malinen Finlandia 1 0 2 1 0 4 13
14 Austria (16) Josef Kreuzberger Austria 0 1 0 w 1 2 14
15 Finlandia (7) Jouni Seppänen Finlandia 1 0 1 0 0 2 15
16 Francja (10) Claude Gadeyne Francja 0 0 0 1 0 1 16
17 Czechy (R1) Petr Klauz Czechy ns 17
d - defekt • w - wykluczenie • c - czas 2 minut • t - taśma • ns - nie startował • nk - niesklasyfikowany
tor A - wewnętrzny tor B tor C tor D - zewnętrzny


Półfinał (3)[edytuj | edytuj kod]

Msc Zawodnik 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Suma Msc 21 22 23 24
1 Rosja (5) Dmitrij Chomicewicz Rosja 3 3 3 3 3 15 1
2 Rosja (12) Witalij Chomicewicz Rosja 3 2 2 3 3 13 2 3
3 Austria (6) Harald Simon Austria 2 3 3 3 2 13 3 2
4 Niemcy (8) Günther Bauer Niemcy 1 3 3 3 3 13 4 1
5 Szwecja (9) Peter Koij Szwecja 2 2 2 2 3 11 5
6 Szwecja (3) Per Anders Lindström Szwecja 3 3 1 2 1 10 6
7 Austria (14) Mario Schwaiger Austria 3 2 0 2 2 9 7
8 Czechy (1) Jan Pecina Czechy 2 1 2 1 2 8 8
9 Niemcy (16) Christoph Kirchner Niemcy 2 1 1 1 2 7 9
10 Finlandia (4) Teppo Toivola Finlandia 1 0 3 1 1 6 10
11 Holandia (7) Simon Reitsma Holandia 0 2 2 0 1 5 11
18 Holandia (R1) Gerrit Oege Schukken Holandia 0 2 0 0 2 18
13 Finlandia (13) Jussi Nyrönen Finlandia 0 0 1 1 0 2 13
14 Szwajcaria (10) Dirk Fricke Szwajcaria 1 0 0 0 1 2 14
15 Czechy (15) Lukáš Volejník Czechy 1 1 u 0 2 15
16 Niemcy (2) Rene Stellingwerf Niemcy 1 1 2 16
17 Anglia (11) Mark Uzzel Anglia 0 0 0 0 0 ns 17
d - defekt • w - wykluczenie • c - czas 2 minut • t - taśma • ns - nie startował • nk - niesklasyfikowany
tor A - wewnętrzny tor B tor C tor D - zewnętrzny


Kalendarz 2011[edytuj | edytuj kod]

Runda Miasto Stadion Data
1 / 2 Rosja Krasnogorsk Stadion Zorkey (440 metrów) 5-6 lutego
3 / 4 Rosja Togliatti Stadion Stroitel (260 metrów) 12-13 lutego
5 / 6 Holandia Assen De Bonte Wever (370 metrów) 12-13 marca
7 / 8 Niemcy Inzell brak danych 26-27 marca

Grand Prix[edytuj | edytuj kod]

1 runda[edytuj | edytuj kod]

Lista startowa:

  1. Siergiej Karaczincew
  2. Grzegorz Knapp
  3. Peter Koij
  4. Iwan Iwanow
  5. Stefan Pletschacher
  6. Harald Simon
  7. Günther Bauer
  8. Dmitrij Bułakin
  9. Stefan Svensson
  10. Nikołaj Krasnikow
  11. Franz Zorn
  12. Igor Kononow
  13. Dmitrij Chomicewicz
  14. Johnny Tuinstra
  15. Daniił Iwanow
  16. Witalij Chomicewicz
  17. rez. Mats Järf
  18. rez. Antonín Klatovský junior

2 runda[edytuj | edytuj kod]

3 runda[edytuj | edytuj kod]

4 runda[edytuj | edytuj kod]

5 runda[edytuj | edytuj kod]

  • 12 marca 2011 r. (sobota), Holandia Assen
  • Stadion De Bonte Wever (370 metrów)
  • Sędzia:
  • Jury:
  • Źródło:

6 runda[edytuj | edytuj kod]

  • 13 marca 2011 r. (niedziela), Holandia Assen
  • Stadion De Bonte Wever (370 metrów)
  • Sędzia:
  • Jury:
  • Źródło:

7 runda[edytuj | edytuj kod]

8 runda[edytuj | edytuj kod]

Wyniki i klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Podium[edytuj | edytuj kod]

Runda Miejsce zwycięzca 1. miejsce 2. miejsce 2. miejsce 3. miejsce 3. miejsce
1 Rosja Krasnogorsk
2 Rosja Krasnogorsk
3 Rosja Togliatti
4 Rosja Togliatti
5 Holandia Assen
6 Holandia Assen
7 Niemcy Inzell
8 Niemcy Inzell

Zawodnicy[edytuj | edytuj kod]

Finaliści uzyskali awans do Grand Prix 2011 z kwalifikacji.

Poz Zawodnik KRA KRA TOG TOG ASS ASS INZ INZ Punkty
Rosja Siergiej Karaczincew
Austria Franz Zorn
Rosja Iwan Iwanow
Rosja Dmitrij Bułankin
Niemcy Stefan Pletschacher
Rosja Nikołaj Krasnikow
Rosja Daniił Iwanow
Szwecja Stefan Svensson
Rosja Igor Kononow
Polska Grzegorz Knapp
Rosja Dmitrij Chomicewicz
Rosja Witalij Chomicewicz
Niemcy Günther Bauer
Austria Harald Simon
Szwecja Peter Koij
Holandia Johnny Tuinstra
Finlandia Mats Jarf
Czechy Antonín Klatovský
Kolor Wynik
Złoty Zwycięzca
Srebrny 2. miejsce
Brązowy 3. miejsce
Limonkowy 4. miejsce

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]