Indywidualne mistrzostwa Nowej Zelandii na żużlu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Indywidualne Mistrzostwa Nowej Zelandii w sporcie żużlowym to rozgrywany corocznie cykl turniejów wyłaniających mistrza Nowej Zelandii.

Dotychczasowi medaliści[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejsce Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg
1929
wyniki
Wellington Dave Managh Peter McGhee Tui Morgan
1930
wyniki
Wellington Alf Matson Harry Mangham Eddie Naylor
1931
wyniki
Auckland Alf Matson Wally Kilminster
W sezonie 1932 mistrzostw Nowej Zelandii nie rozegrano.
1933
wyniki
Christchurch Charlie Blacock Norm Gray
W latach 1934-1935 mistrzostw Nowej Zelandii nie rozegrano.
1936
wyniki
Christchurch Wally Kilminster Wally Rhodes
W latach 1937-1940 mistrzostw Nowej Zelandii nie rozegrano.
1941
wyniki
Auckland Charlie Buchanan Ron Seed Henry Falls
W latach 1942-1944 mistrzostw Nowej Zelandii nie rozegrano.
1945
wyniki
Auckland Jack Hunt Ron Seed Norman Morgan
1946
wyniki
Auckland Len Perry Norman Morgan George Mudgway
1947
wyniki
Auckland Wielka Brytania Gillbert Craven Harold Fairhurst George Mudgway
1948
wyniki
Auckland Jack Hunt Len Perry Alf Clarkin
1949
wyniki
Palmerston North Harold Fairhurst Wielka Brytania Gilbert Craven Bruce Abernethy
1950
wyniki
Wellington Bruce Abernethy Alf Clarkin Trevor Redmond
1951
wyniki
Christchurch Bruce Abernethy Wielka Brytania Jack Parker Peter Dykes
1952
wyniki
Dunedin Ron Johnston Mick Holland Maury Dunn
W sezonie 1953 mistrzostw Nowej Zelandii nie rozegrano.
1954
wyniki
Auckland Harold Fairhurst Merv Neil Wielka Brytania Gerald Jackson
W sezonie 1955 mistrzostw Nowej Zelandii nie rozegrano.
1956
wyniki
Christchurch Ronnie Moore Wielka Brytania Eric Williams Wielka Brytania Ron Mountford
W sezonie 1957 mistrzostw Nowej Zelandii nie rozegrano.
1958
wyniki
Rotorua Maury Dunn Jules Benson Goog Allan
1959
wyniki
Rotorua Barry Briggs Ivan Mauger Len Jelaca
1960
wyniki
Auckland Charlie New Maury Dunn Bryce Subritzky
1961
wyniki
Rotorua Charlie New Maury Dunn Bob Anderson
1962
wyniki
Palmerston North Ronnie Moore Merv Neil Szkocja Ken McKinlay
1963
wyniki
Palmerston North Barry Briggs Ronnie Moore Geoff Mardon
1964
wyniki
Auckland Geoff Mardon Australia Peter Moore Bob Andrews
1965
wyniki
Christchurch Murray Burt Allan Brown Jack Hart
1966
wyniki
New Plymouth Bob Andrews Murray Burt Bryce Subritzky
1967
wyniki
Christchurch Wielka Brytania Howard Cole Szkocja Doug Templeton Ronnie Moore
1968
wyniki
Templeton Ronnie Moore Frank Shuter Bob Andrews
1969
wyniki
Palmerston North Ronnie Moore Bob Andrews Goog Allan
1970
wyniki
Auckland Wielka Brytania Chris Bailey Bill Andrews Bryce Subritzky
1971
wyniki
Christchurch Frank Shuter Allan Brown Rodger White
1972
wyniki
Templeton Bruce Cribb Roger Wright Graeme Stapleton
1973
wyniki
Auckland Gary Peterson Bob Andrews Graeme Stapleton
1974
wyniki
Christchurch Ivan Mauger Ronnie Moore Barry Briggs
1975
wyniki
Palmerston North Wielka Brytania Dave Morton Wielka Brytania John Davis Wielka Brytania Craig Pendlebury
1976
wyniki
Napier Larry Ross Colin Farquharson Paul Church
1977
wyniki
Stratford Larry Ross Graeme Stapleton Robin Adlington
1978
wyniki
Wellington Larry Ross Barry Briggs Mike Fullerton
1979
wyniki
Christchurch Larry Ross Mitch Shirra Ivan Mauger
1980
wyniki
Auckland Larry Ross David Bargh Tony Briggs
1981
wyniki
Napier Ivan Mauger Mitch Shirra Larry Ross
1982
wyniki
Auckland Mitch Shirra John Goodall David Bargh
1983
wyniki
Christchurch Mitch Shirra Larry Ross David Bargh
1984
wyniki
Wellington Mitch Shirra Larry Ross David Bargh
1985
wyniki
Christchurch Larry Ross Alan Mason Roger Wright
1986
wyniki
Gisborne David Bargh Larry Ross Mitch Shirra
1987
wyniki
Auckland David Bargh Mitch Shirra Larry Ross
1988
wyniki
Christchurch Larry Ross David Bargh Gary Allan
1989
wyniki
Auckland Larry Ross Gary Allan Mark Thorpe
1990
wyniki
Christchurch Larry Ross Mark Thorpe Craig Wilkie
1991
wyniki
Gisborne David Bargh Chris Martin Mark Thorpe
1992
wyniki
Napier Gary Allan Mark Thorpe Paul Atkins
1993
wyniki
Christchurch Mark Thorpe Mark Lyndon Andy Walker
1994
wyniki
Stratford Mark Thorpe Tony Nagel Mark Jamieson
1995
wyniki
Kihikihi Andy Walker Nathan Murray Richard Davidson
1996
wyniki
Christchurch Mark Thorpe Graham Hartshorne Mark Jamieson
1997
wyniki
Stratford Chris Penny Robert Price Graham Hartshorne
1998
wyniki
Napier Paul Atkins Mark Jamieson Michael Long
1999
wyniki
Christchurch Mark Jamieson Andy Walker David Bargh
2000
wyniki
Gisborne David Bargh Kris Jemmet Sean Cox
2001
wyniki
Christchurch Graham Hartshorne Daniel McKinlay Scott Boyce
2002
wyniki
Kihikihi Wielka Brytania Andrew Appleton Nathan Murray Graham Hartshorne
2003
wyniki
Christchurch Sam Taylor Blair McKinlay John Tuffley
2004
wyniki
Wellington Wielka Brytania Jason Bunyan Włochy Simone Terenzani Craig Ramsey
2005
wyniki
Gisborne Wielka Brytania Jason Bunyan Wielka Brytania Glen Phillips Węgry Attila Stefani
2006
wyniki
Auckland Wielka Brytania Jason Bunyan Włochy Mattia Carpanese Włochy Daniele Tessari
2007
wyniki
Christchurch Andrew Bargh Dale Finch Wielka Brytania Jason Bunyan
2008
wyniki
Invercargill Wielka Brytania Jason Bunyan Larry Ross Andrew Bargh
2009
wyniki
Palmerston North Wielka Brytania Jason Bunyan Jade Mudgway Larry Ross
2010
wyniki
Invercargill Wielka Brytania Jason Bunyan Grant Tregoning Larry Ross
2011
wyniki
Auckland Grant Tregoning Wielka Brytania Jason Bunyan Wielka Brytania Ritchi Hawkins
2012
wyniki
Christchurch Wielka Brytania Jason Bunyan Grant Tregoning Dale Finch
2013
wyniki
Auckland Wielka Brytania Jason Bunyan Dale Finch Sean Mason
2014
wyniki
Invercargill Wielka Brytania Jason Bunyan Grant Tregoning Sean Mason
2015
wyniki
Christchurch Wielka Brytania James Sarjeant Hayden Sims Dale Finch
2016
wyniki
Auckland Wielka Brytania Jason Bunyan Bradley Wilson Dean Sean Mason
2017
wyniki
Invercargill Bradley Wilson Dean Grant Tregoning Dale Finch

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]