Indywidualne mistrzostwa Rosji na żużlu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Indywidualne mistrzostwa Rosji na żużlu – rozgrywany od 1960 roku cykl turniejów, mających na celu wyłonienie najlepszych żużlowców w Rosji.

Medaliści[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejsce Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg
1960 → wyniki Majkop Igor Plechanow Boris Samorodow Wsiewołod Nierytow
1961 → wyniki Majkop Igor Plechanow Boris Samorodow Farit Szajnurow
1962 → wyniki Krasnodar Igor Plechanow Leonid Drobiazko Farit Szajnurow
1963 → wyniki Ufa Jurij Czekranow Leonid Drobiazko Władimir Kowalenko
1964 → wyniki Bałakowo Lew Krajew Rail Safarow Władimir Korniew
1965 → wyniki Nowosybirsk Lew Krajew Farit Szajnurow Wiaczesław Dubinin
1966 → wyniki Bałakowo Farit Szajnurow Wiaczesław Dubinin Lew Krajew
1967 → wyniki Saławat Władimir Korniew Władimir Sokołow Boris Cechanowicz
1968 → wyniki Saławat Władimir Korniew Władimir Kononowicz Boris Burlajew
1969 → wyniki Togliatti Jurij Dubinin Aleksandr Pawłow Władimir Gordiejew
1970 → wyniki Omsk Nikołaj Aksenow Aleksandr Pawłow Anatolij Mironow
1971 → wyniki Bałakowo Władimir Gordiejew Władimir Zapleszny Wiktor Kałmykow
1972 → wyniki Bałakowo Władimir Gordiejew Nikołaj Dubrowin Wiktor Nikipiełow
1973 → wyniki Nowosybirsk Nikołaj Korniew Władimir Paznikow Wiktor Kałmykow
1974 → wyniki Bałakowo Wiktor Nikipiełow Aleksandr Mikłaszewski Wiktor Kubanow
1975 → wyniki Ufa Michaił Starostin Władimir Gordiejew Walerij Gordiejew
1976 → wyniki Władywostok Władimir Gordiejew Michaił Starostin Władimir Niestierow
1977 → wyniki Bałakowo Władimir Gordiejew Wiktor Kałmykow Oleg Rachimow
1978 → wyniki Togliatti Siergiej Dienisow Wiktor Kuzniecow Władimir Gordiejew
1979 → wyniki Omsk Aleksandr Mikłaszewski Siergiej Dienisow Aleksandr Chalawin
1980 → wyniki Bałakowo Aleksandr Mikłaszewski Władimir Kłyczkow Siergiej Dienisow
1981 → wyniki Togliatti Michaił Starostin Wiktor Kuzniecow Siergiej Dienisow
1982 → wyniki Bałakowo Wiktor Kuzniecow Michaił Starostin Władimir Kłyczkow
1983 → wyniki Omsk Rif Saitgariejew Nikołaj Korniew Walerij Gordiejew
1984 → wyniki Ufa Rif Saitgariejew Ajrat Fajzullin Władimir Kłyczkow
1985 → wyniki Nowosybirsk Michaił Starostin Rinat Mardanszyn Władimir Kłyczkow
1986 → wyniki Togliatti Michaił Starostin Walerij Gordiejew Rif Saitgariejew
1987 → wyniki Czerkiesk Michaił Starostin Rif Saitgariejew Walerij Gordiejew
1988 → wyniki Bałakowo Rif Saitgariejew Michaił Starostin Arkadij Kononiec
1989 → wyniki Czerkiesk Rinat Mardanszyn Michaił Starostin Walerij Gordiejew
1990 → wyniki Nowosybirsk Michaił Starostin Arkadij Kononiec Rinat Mardanszyn
1991 → wyniki Togliatti Michaił Starostin Aleksandr Pawłow Oleg Wołochow
1992 → wyniki Togliatti Siergiej Kuzin Flur Kalimullin Pawieł Czernow
1993 → wyniki Bałakowo Siergiej Kuzin Oleg Kiptiew Andriej Wołochow
1994 → wyniki Togliatti Oleg Kurguskin Siergiej Jeroszyn Grigorij Charczenko
1995 → wyniki Togliatti Rif Saitgariejew Rinat Mardanszyn Siergiej Darkin
1996 → wyniki Togliatti Rinat Mardanszyn Oleg Kurguskin Siergiej Kuzin
1997 → wyniki Oktiabrskij Rinat Mardanszyn Michaił Starostin Siergiej Kuzin
1998 → wyniki Oktiabrskij Rinat Mardanszyn Michaił Starostin Eduard Szajchullin
1999 → wyniki Oktiabrskij Oleg Kurguskin Siergiej Kuzin Siergiej Darkin
2000 → wyniki Togliatti Siergiej Darkin Michaił Starostin Eduard Szajchullin
2001 → wyniki Togliatti Roman Poważny Siergiej Filuszyn Siergiej Kuzin
2002 → wyniki Oktiabrskij
Togliatti
Siergiej Darkin Oleg Kurguskin Roman Poważny
2003 → wyniki Bałakowo Oleg Kurguskin Rienat Gafurow Siergiej Darkin
2004 → wyniki Togliatti Oleg Kurguskin Dienis Gizatullin Ilja Bondarienko
2005 → wyniki Togliatti Jewgienij Gomozow Siemion Własow Dienis Gizatullin
2006 → wyniki Togliatti Rienat Gafurow Dienis Gizatullin Daniił Iwanow
2007 → wyniki Władywostok Dienis Gizatullin Rienat Gafurow Siergiej Darkin
2008 → wyniki Oktiabrskij Dienis Gizatullin Emil Sajfutdinow Grigorij Łaguta
2009 → wyniki Oktiabrskij Siemion Własow Daniił Iwanow Ilja Bondarienko
2010 → wyniki Bałakowo
Togliatti
Władywostok
Artiom Łaguta Grigorij Łaguta Dienis Gizatullin
2011 → wyniki Władywostok Artiom Łaguta Daniił Iwanow Roman Poważny
2012 → wyniki Togliatti Grigorij Łaguta Rienat Gafurow Artiom Łaguta
2013 → wyniki Bałakowo Grigorij Łaguta Andriej Kudriaszow Rienat Gafurow
2014 → wyniki Saławat Grigorij Łaguta Rienat Gafurow Witalij Biełousow

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]