Indywidualne mistrzostwa Węgier na żużlu

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Indywidualne mistrzostwa Węgier w sporcie żużlowym to rozgrywany corocznie cykl turniejów wyłaniających mistrza Węgier.

Dotychczasowi medaliści[edytuj | edytuj kod]

1949-1960[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejsce Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg
1949
wyniki
brak danych János Kesjár
FTC
Károly Domján
CVASAS
Károly Gutschy
MAVAG
1950
wyniki
brak danych Károly Domján
VASAS
András Krampfhardt
VASAS
István Veres
MSZHSZ Gyula
1951
wyniki
brak danych Sándor Lévai
brak danych brak danych
1952
wyniki
brak danych Sándor Lévai
brak danych brak danych
1953
wyniki
brak danych Sándor Lévai
brak danych brak danych
1954
wyniki
brak danych Sándor Lévai
brak danych brak danych
1955
wyniki
brak danych Sándor Lévai
brak danych brak danych
1956
wyniki
brak danych Sándor Lévai
brak danych brak danych
1957
wyniki
brak danych László Nandori
Postas
Lajos Vörös
VSC Debreczyn
Tibor Héger
Elore
1958
wyniki
brak danych Lajos Vörös
MEDOSZ Debreczyn
Aurél Zeke
Postas
László Nandori
Postas
1959
wyniki
brak danych Lajos Vörös
MEDOSZ Debreczyn
István Dajka
MHS Borsod
István Pásztor
MEDOSZ Debreczyn
1960
wyniki
brak danych Lajos Vörös
MEDOSZ Debreczyn
József Perge
MHS Bekes
Pál Bató
Postas

1961-1970[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejsce Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg
1961
wyniki
brak danych István Dajka
MHS Borsod
István Pásztor
MEDOSZ Debreczyn
Pál Perényi
MHS Hajdu
1962
wyniki
brak danych István Dajka
MHS Borsod
Ferenc Radácsi
MEDOSZ Debreczyn
István Pásztor
MEDOSZ Debreczyn
1963
wyniki
brak danych Ferenc Radácsi
MEDOSZ Debreczyn
István Pásztor
MEDOSZ Debreczyn
Pál Perényi
MEDOSZ Debreczyn
1964
wyniki
brak danych Ferenc Radácsi
MEDOSZ Debreczyn
Barnabás Gyepes
MHS Bekes
István Pásztor
MEDOSZ Debreczyn
1965
wyniki
brak danych Pál Perényi
MEDOSZ Debreczyn
Barnabás Gyepes
MHS Bekes
Zoltán Nagyváradi
MHS Borsod
1966
wyniki
brak danych Barnabás Gyepes
MHS Bekes
István Pásztor
MEDOSZ Debreczyn
Zoltán Nagyváradi
MHS Borsod
1967
wyniki
brak danych Barnabás Gyepes
MHS Bekes
Pál Perényi
MHS Hajdu
Ferenc Radácsi
SE Motors Debreczyn
1968
wyniki
brak danych Barnabás Gyepes
Gepjavito Gyula
István Regőczi
SE Motors Debreczyn
Ferenc Radácsi
SE Motors Debreczyn
1969
wyniki
brak danych Barnabás Gyepes
Gyulai Gepjavjto
Ferenc Radácsi
Debreczyni Elore Volan
János Szőke
Papp J. SE Miszkolc
1970
wyniki
brak danych Barnabás Gyepes
Gyulai Gepjavjto
Ferenc Radácsi
Volan Debreczyn
Sándor Csathó
Papp J. SE Miszkolc

1971-1980[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejsce Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg
1971
wyniki
brak danych János Szőke
Papp J. SE Miszkolc
Barnabás Gyepes
Gyulai MEDOSZ
Ferenc Radácsi
Volan Debreczyn
1972
wyniki
brak danych János Szőke
Papp J. SE Miszkolc
Barnabás Gyepes
Gyulai MEDOSZ
Pál Perényi
Volan Debreczyn
1973
wyniki
brak danych Barnabás Gyepes
Gyulai MEDOSZ
Sándor Csathó
Borsodi Volan Miszkolc
János Berki
Volan Debreczyn
1974
wyniki
brak danych Sándor Csathó
Borsodi Volan Miszkolc
János Szőke
Borsodi Volan Miszkolc
István Sziraczki
Borsodi Volan Miszkolc
1975
wyniki
brak danych István Sziraczki
Borsodi Volan Miszkolc
János Szőke
Borsodi Volan Miszkolc
Pál Perényi
Borsodi Volan Miszkolc
1976
wyniki
brak danych István Sziraczki
Borsodi Volan Miszkolc
László Mészáros
Borsodi Volan Miszkolc
János Jakab
Borsodi Volan Miszkolc
1977
wyniki
brak danych István Sziraczki
Borsodi Volan Miszkolc
László Mészáros
Borsodi Volan Miszkolc
János Szőke
Borsodi Volan Miszkolc
1978
wyniki
brak danych István Sziraczki
Borsodi Volan Miszkolc
János Oresko
Volan Debreczyn
Lajos Baksan
Volan Debreczyn
1979
wyniki
brak danych László Mészáros
Borsodi Volan Miszkolc
János Jakab
Borsodi Volan Miszkolc
Zoltán Hajdu
Volan Debreczyn
1980
wyniki
brak danych István Sziraczki
Borsodi Volan Miszkolc
Zoltán Hajdu
Volan Debreczyn
János Oresko
Volan Debreczyn

1981-1990[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejsce Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg
1981
wyniki
brak danych István Sziraczki
Borsodi Volan Miszkolc
Péter Berecz
Borsodi Volan Miszkolc
Zoltán Hajdu
Volan Debreczyn
1982
wyniki
brak danych Zoltán Hajdu
Volan Debreczyn
Zsolt Papp
Volan Borsodi Miszkolc
József Petrikovics
Nyiregyhazi Volan-Dozsa
Zoltán Adorján
Volan Debreczyn
1983
wyniki
brak danych Zoltán Adorján
Debreczyn
Zoltán Hajdu
Debreczyn
Sándor Tihanyi
Debreczyn
1984
wyniki
brak danych Zoltán Adorján
Volan Debreczyn
Zoltán Hajdu
Volan Debreczyn
Sándor Tihanyi
Volan Debreczyn
1985
wyniki
brak danych Zoltán Adorján
Volan Debreczyn
József Petrikovics
Nyiregyhazi Volan-Dozsa
Barnabás Gyepes
Volan Bekescsabai
1986
wyniki
brak danych Zoltán Adorján
Volan Debreczyn
József Petrikovics
Antal Kócsó
1987
wyniki
brak danych Zoltán Adorján
Hajdu Volan
brak danych brak danych
1988
wyniki
brak danych Zoltán Adorján
Hajdu Volan
Antal Kócsó
Volan Szeged
Róbert Nagy
1989
wyniki
brak danych Zoltán Adorján
Hajdu Volan
Sándor Tihanyi
József Petrikovics
1990
wyniki
4 rundy
Szeged
Nyiregyhaza
Debreczyn
Miszkolc
Zoltán Adorján
Adorjan Speedway Club
Zoltán Hajdu
József Petrikovics

1991-2000[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejsce Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg
1991
wyniki
3 rundy
Nyiregyhaza
Debreczyn
Miszkolc
Zoltán Adorján
Speedway Club Debreczyn
Sándor Tihanyi
József Petrikovics
1992
wyniki
3 rundy József Petrikovics
Volan Dozsa Nyiregyhazi
Zoltán Hajdu
Zsolt Böszörményi
1993
wyniki
3 rundy
Gyula
Debreczyn
Nyíregyháza
Róbert Nagy
Volan Debreczyn
Antal Kócsó
József Petrikovics
1994
wyniki
3 rundy Zoltán Adorján
Adorjan Team
László Bódi
Róbert Nagy
1995
wyniki
6 rund
Debreczyn
Gyula
Miszkolc
Debreczyn
Gyula
Miszkolc
Zoltán Adorján
Adorjan Team
László Bódi
Csaba Hell
1996
wyniki
5 rund
Miszkolc
Gyula
Debreczyn
Miszkolc
Debreczyn
Zoltán Adorján
Adorjan Team
Csaba Hell
Sándor Tihanyi
1997
wyniki
6 rund
Miszkolc
Gyula
Miszkolc
Debreczyn
Gyula
Debreczyn
Zoltán Adorján
Adorjan Team
Norbert Magosi
Sándor Tihanyi
1998
wyniki
6 rund
Debreczyn
Miszkolc
Gyula
Gyula
Miszkolc
Debreczyn
Róbert Nagy
Simon & Wolf Motorsport Club
Sándor Tihanyi
Sándor Fekete
1999
wyniki
5 rund Sándor Tihanyi
Simon & Wolf Motorsport Club
Attila Stefáni
Speedway Club Nyiregyhazi
Zoltán Adorján
Adorjan Team
2000
wyniki
6 rund
Debreczyn
Gyula
Debreczyn
Gyula
Gyula
Debreczyn
Róbert Nagy
Speedway Club Gyula
Attila Stefáni
Speedway Club Nyiregyhazi
Zoltán Adorján
Speedway Club Gyula

2001–2010[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejsce Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg
2001
wyniki
6 rund
Debreczyn
Gyula
Debreczyn
Gyula
Gyula
Debreczyn
Róbert Nagy
Speedway Club Gyula
Norbert Magosi
Hajdu Volan
Attila Stefáni
Speedway Club Nagykalloi
2002
wyniki
6 rund
Debreczyn
Gyula
Gyula
Debreczyn
Gyula
Debreczyn
Attila Stefáni
Speedway Club Nagykalloi
Sándor Tihanyi
Simon & Wolf Speedway Club
László Szatmári
Simon & Wolf Speedway Club
2003
wyniki
brak danych Słowenia Matej Ferjan
Simon & Wolf Speedway Club
Sándor Tihanyi
Simon & Wolf Speedway Club
Norbert Magosi
SC Hajdu Volan
2004
wyniki
6 rund
Debreczyn
Miszkolc
Gyula
Debreczyn
Gyula
Miszkolc
Słowenia Matej Ferjan
Simon & Wolf Speedway Club
Sándor Tihanyi
Simon & Wolf Speedway Club
Attila Stefáni
Brill Car Motosport Club
2005
wyniki
3 rundy
Debreczyn
Gyula
Miszkolc
Sándor Tihanyi
Simon & Wolf Speedway Club
Polska Rafał Wilk
Speedway Miszkolc
Słowenia Matej Ferjan
Simon & Wolf Speedway Club
2006
wyniki
3 rundy
Gyula
Debreczyn
Debreczyn
Słowenia Matej Ferjan
Simon & Wolf Speedway Club
Polska Maciej Kuciapa
Simon & Wolf Speedway Club
Polska Paweł Miesiąc
Hajdu Volan Speedway Club
2007
wyniki
3 rundy
Miszkolc
Debreczyn
Gyula
Słowenia Matej Ferjan
Simon & Wolf Speedway Club
László Szatmári
Speedway Miszkolc
Sándor Tihanyi
Simon & Wolf Speedway Club
2008
wyniki
3 rundy
Miszkolc
Debreczyn
Gyula
Słowenia Matej Ferjan
Simon & Wolf Speedway Club
Słowenia Maks Gregoric
Gyulai Speedway Club
László Szatmári
Speedway Miszkolc
2009
wyniki
3 rundy
Miszkolc
Gyula
Debreczyn
Słowenia Matej Ferjan Norbert Magosi József Tabaka
2010
wyniki
2 rundy
Gyula
Gyula
József Tabaka Roland Benkő Róbert Nagy

od 2011[edytuj | edytuj kod]

Rok Miejsce Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg
2011
wyniki
3 rundy
Gyula
Miszkolc
Debreczyn
Norbert Magosi László Szatmári József Tabaka
2012
wyniki
3 rundy
Debreczyn
Debreczyn
Debreczyn
József Tabaka Roland Benkő László Szatmári
2013
wyniki
? ? ? ?
2014
wyniki
3 rundy
Debreczyn
Nagyhalász
Gyula
Norbert Magosi Sándor Fekete Sándor Tihanyi

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]