Ingrida Musteikienė

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
(Przekierowano z Ingrida Ardišauskaitė)
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ingrida Musteikienė
Data i miejsce urodzenia 15 stycznia 1993
Utena, Litwa
Klub Utena Ski club
Wzrost 178 cm
Debiut w PŚ 25 listopada 2011, Kuusamo
(88. miejsce – sprint)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Litwa
Zakończenie kariery: 2014 r.
Wznowienie kariery: 2016 r.
Ponowne zakończenie kariery: 2017 r.

Ingrida Musteikienė (z domu Ardišauskaitė) (ur. 15 stycznia 1993 w Utenie) – litewska biegaczka narciarska, zawodniczka klubu Utena Ski club.

Kariera[edytuj | edytuj kod]

Po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Ingrida Musteikienė pojawiła się w grudniu 2007 roku, podczas zawodów Slavic Cup czeskiej miejscowości w Horní Mísečky, gdzie zajęła 52. miejsce w biegu na 5 km techniką klasyczną.

W Pucharze Świata zadebiutował 25 listopada 2011 roku w Kuusamo, gdzie zajęła 88. miejsce w sprincie technika klasyczną. Pucharowych punktów do tej pory nie zdobyła.

Złota medalistka mistrzostw Litwy w biegu na 5 kilometrów stylem dowolnym.

Osiągnięcia[edytuj | edytuj kod]

Igrzyska olimpijskie Olympic rings without rims.svg[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
62. 11 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana Sprint stylem dowolnym 2:35,5 min Norwegia Maiken Caspersen Falla
67. 13 lutego 2014 Rosja Krasnaja Polana 10 km stylem klasycznym 28:17,8 min +8:34,3 min Polska Justyna Kowalczyk

Mistrzostwa świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
64. 24 lutego 2011 Norwegia Oslo Sprint stylem dowolnym Norwegia Marit Bjørgen
58. 28 lutego 2011 Norwegia Oslo 10 km stylem klasycznym 27:39,3 min +6:03,4 min Norwegia Marit Bjørgen
14. 2 marca 2011 Norwegia Oslo Sprint drużynowy stylem klasycznym[1] 19:25,0 min półfinał  Szwecja
73. 21 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint stylem klasycznym 3:16,6 Norwegia Marit Bjørgen
64. 23 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 15 km – bieg łączony 41:41,7 min +7:28,1 min Norwegia Marit Bjørgen
20. 24 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint drużynowy – technika dowolna[2] 21:10,4 min półfinał  Stany Zjednoczone
72. 26 lutego 2013 Włochy Val di Fiemme 10 km stylem dowolnym 27:30,1 min +4:53,9 min Norwegia Therese Johaug

Mistrzostwa świata juniorów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwycięzca
56. 1 lutego 2009 Francja Praz de Lys – Sommand Sprint stylem klasycznym Norwegia Ingvild Flugstad Østberg
60. 5 lutego 2009 Francja Praz de Lys – Sommand 5 km stylem dowolnym 13:44,4 min +2:08,7 min Norwegia Ingvild Flugstad Østberg
65. 25 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten Sprint stylem dowolnym Szwecja Hanna Brodin
63. 27 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten 5 km stylem klasycznym 13:33,9 min +2:21,6 min Finlandia Krista Lähteenmäki
56. 29 stycznia 2010 Niemcy Hinterzarten 10 km - bieg łączony 30:51,0 min +4:20,7 Norwegia Ingvild Flugstad Østberg
51. 26 stycznia 2011 Estonia Otepää 5 km stylem dowolnym 13:50,6 min +1:42,0 min Norwegia Ragnhild Haga
47. 28 stycznia 2011 Estonia Otepää Sprint stylem klasycznym Niemcy Lucia Anger
51. 30 stycznia 2011 Estonia Otepää 10 km - bieg łączony 31:08,4 min +3:26,3 min Norwegia Heidi Weng
30. 20 lutego 2012 Turcja Erzurum sprint stylem dowolnym Szwecja Stina Nilsson
53. 22 lutego 2012 Turcja Erzurum 5 km stylem klasycznym 14:53,1 min +2:00,9 min Rosja Natalja Żukowa
45. 24 lutego 2012 Turcja Erzurum 10 km - bieg łączony 29:33,3 min +3:44,1 min Słowenia Nika Razinger
47. 21 stycznia 2013 Czechy Liberec Sprint stylem klasycznym Szwecja Stina Nilsson
43. 23 stycznia 2013 Czechy Liberec 5 km stylem dowolnym 12:35,3 min +1:15,8 min Niemcy Victoria Carl
37. 25 stycznia 2013 Czechy Liberec 10 km - bieg łączony 27:13,0 min +2:39,4 min Austria Teresa Stadlober

Mistrzostwa świata młodzieżowców (do lat 23)[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
42. 29 stycznia 2014 Włochy Val di Fiemme Sprint stylem dowolnym Niemcy Elisabeth Schicho
45. 30 stycznia 2014 Włochy Val di Fiemme 10 km stylem klasycznym 29:18,4 min +4:29,1 min Norwegia Martine Ek Hagen

Uniwersjada[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
44. 12 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme 10 km - bieg łączony 29:34,7 min +2:44,4 min Kazachstan Tatiana Ossipowa
37. 14 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint stylem klasycznym Rosja Oksana Usatowa
18. 15 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme Sprint drużynowy stylem dowolnym[3] 17:55,40 min półfinał  Rosja II
46. 17 grudnia 2013 Włochy Val di Fiemme 5 km stylem dowolnym 13:27,1 min +1:00,2 min Ukraina Kateryna Hryhorenko
Norwegia Astrid Øyre Slind

Olimpijski festiwal młodzieży Europy[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Dzień Rok Miejscowość Konkurencja Czas biegu Strata Zwyciężczyni
24. 14 lutego 2011 Czechy Liberec 7,5 km stylem klasycznym 24:29,7 min +2:49,2 min Szwecja Sofia Henriksson
36. 15 lutego 2011 Czechy Liberec Sprint stylem klasycznym Szwecja Stina Nilsson
17. 17 lutego 2011 Czechy Liberec 5 km stylem dowolnym 11:27,7 min +59,5 s Norwegia Hilde Losgård Landheim

Puchar Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsca w klasyfikacji generalnej[edytuj | edytuj kod]

Sezon Miejsce
2011/2012 niesklasyfikowana
2012/2013 niesklasyfikowana
2013/2014 niesklasyfikowana

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

stan po zakończeniu sezonu 2013/2014

Sezon 2011/2012
Sjusjøen 19.11 (10 km F) Kuusamo 25.11 (SP C) Kuusamo 26.11 (5 km F) Kuusamo 27.11 (10 km C) Nordic Opening Düsseldorf 3.12 (SP F) Davos 10.12 (15 km F) Davos 11.12 (SP F) Rogla 17.12 (10 km C) Rogla 18.12 (SP F) Oberhof 29.12 (2,5 km F) Oberhof 30.12 (10 km C) Oberstdorf 31.12 (SP C) Oberstdorf 1.01 (2 × 5 km) Toblach 3.01 (3 km C) Toblach 4.01 (SP F) Toblach 5.01 (15 km F) Val di Fiemme 7.01 (10 km C) Val di Fiemme 8.01 (9 km F) TdS Mediolan 14.01 (SP F) Otepää 21.01 (SP C) Otepää 22.01 (10 km C) Moskwa 2.02 (SP F) Rybińsk 4.02 (10 km F) Rybińsk 5.02 (2 × 7,5 km) Nové Město na Moravě 11.02 (15 km C) Szklarska Poręba 17.02 (SP F) Szklarska Poręba 18.02 (10 km C) Lahti 3.03 (2 × 7,5 km) Lahti 4.03 (SP C) Drammen 7.03 (SP C) Oslo 11.03 (30 km C) Sztokholm 14.03 (SP C) Falun 16.03 (2,5 km F) Falun 17.03 (10 km C) Finał Pucharu Świata 18.03 punkty
- 88 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 55 56 - - - - - - - - - - - - - - 0
Sezon 2012/2013
Gällivare 24.11 (10 km F) Kuusamo 30.11 (SP C) Kuusamo 1.12 (5 km F) Kuusamo 2.12 (10 km C) Nordic Opening Quebec 8.12 (SP F) Canmore 13.12 (10 km C) Canmore 15.12 (SP F) Canmore 16.12 (2 × 7,5 km) Oberhof 29.12 (3 km F) Oberhof 30.12 (9 km C) Münstertal 1.01 (SP F) Cortina-Toblach 3.01 (15 km F) Toblach 4.01 (3 km C) Val di Fiemme 5.01 (10 km C) Val di Fiemme 6.01 (9 km F) TdS Liberec 12.01 (SP C) La Clusaz 19.01 (10 km C) Sochi 1.02 (SP F) Sochi 2.02 (2 × 7,5 km Davos 16.02 (SP C) Davos 17.02 (10 km F) Lahti 9.03 (SP F) Lahti 10.03 (10 km C) Drammen 13.03 (SP C) Oslo 17.03 (30 km C) Sztokholm 20.03 (SP C) Falun 22.03 (2,5 km F) Falun 23.03 (10 km C) Finał Pucharu Świata 24.03 punkty
- 93 89 - - - - - - - - - - - - - - 56 - 66 51 - - - - - - - - - - 0
Sezon 2013/2014
Kuusamo 29.11 (SP C) Kuusamo 30.11 (5 km C) Kuusamo 1.12 (10 km F) Nordic Opening Lillehammer 7.12 (10 km C) Davos 14.12 (15 km F) Davos 15.12 (SP F) Asiago 21.12 (SP C) Oberhof 28.12 (3 km F) Oberhof 30.12 (9 km C) Lenzerheide 31.12 (SP F) Lenzerheide 1.01 (10 km C) Cortina-Toblach 3.01 (15 km F) Val di Fiemme 4.01 (5 km C) Val di Fiemme 5.01 (9 km F) TdS Nové Město na Moravě 11.01 (SP F) Szklarska Poręba 18.01 (SP F) Szklarska Poręba 19.01 (10 km C) Toblach 1.02 (10 km C) Toblach 2.02 (SP F) Lahti 1.03 (SP F) Lahti 2.03 (10 km F) Drammen 5.03 (SP C) Oslo 9.03 (30 km C) Falun 14.03 (SP C) Falun 15.03 (2 × 7,5 km) Finał Pucharu Świata 16.03 punkty
101 103 dns - - - - 63 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

DNF – zawodnik nie ukończył biegu
- – zawodnik nie wystartował
TdS – Tour de Ski

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Skład zespołu: Lina Kreivenaitė, Ingrida Ardišauskaitė
  2. Skład zespołu: Ingrida Ardišauskaitė, Natalija Kočergina
  3. Skład zespołu: Vytautas Strolia, Ingrida Ardišauskaitė

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]