International Championship 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
International Championship
2012 ← 2013 → 2014
Snooker balls triangled.png
Liczba uczestników 64+4 (w rundzie dzikich kart)
Miejsce Chińska Republika Ludowa Sichuan International Tennis Center, Chengdu
Zwycięzca Chińska Republika Ludowa Ding Junhui
II miejsce Hongkong Marco Fu
Najwyższy break 143 Australia Neil Robertson
Rozegrane mecze {{{liczba rozegranych meczów}}}

International Championship 2013 − piąty[1] duży turniej rankingowy sezonu snookerowego 2013/2014. Rozegrany został w Chengdu w Chinach w dniach 27 października - 3 listopada 2013 roku.

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

Nagrody finansowe za zajęcie danego miejsca w turnieju:[2]

  • Zwycięzca: £125 000
  • II miejsce: £65 000
  • Półfinalista: £30 000
  • Ćwierćfinalista: £17 500
  • Ostatnia 16: £12 000
  • Ostatnia 32: £7 000
  • Ostatnia 64: £3 000
  • Najwyższy break kwalifikacji: £0
  • Najwyższy break fazy głównej turnieju: £1 000
  • Łączna suma nagród: £625 000

Runda dzikich kart[edytuj | edytuj kod]

Mecze rundy dzikich kart rozegrane zostaną w dniu 27 października 2013[3].

Mecz Wynik
WC1 Szkocja Alan McManus 6-5 Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong
WC2 Anglia Jimmy White 6-4 Chińska Republika Ludowa Yuan Sijun
WC3 Anglia Steve Davis 1-6 Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong
WC4 Anglia Kyren Wilson 6-1 Chińska Republika Ludowa Lin Shuai

Drabinka turniejowa[edytuj | edytuj kod]

[4]

  Ostatnia 64
Do 6 frame'ów
Ostatnia 32
Do 6 frame'ów
Ostatnia 16
Do 6 frame'ów
Ćwierćfinały
Do 6 frame'ów
Półfinały
Do 9 frame'ów
Finał
Do 10 frame'ów
                                                         
Anglia Judd Trump 5  
Szkocja Alan McManus 6  
  Szkocja Alan McManus 4  
  Walia Ryan Day 6  
Anglia Mike Dunn 4
Walia Ryan Day 6  
  Walia Ryan Day 6  
  Irlandia Fergal O’Brien 3  
Anglia Ben Woollaston 4  
Irlandia Fergal O’Brien 6  
  Irlandia Fergal O’Brien 6
  Anglia Rod Lawler 4  
Anglia Rod Lawler 6
Indie Aditya Mehta 3  
  Walia Ryan Day 1  
  Anglia Joe Perry 6  
Irlandia Północna Mark Allen 6  
Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 1  
  Irlandia Północna Mark Allen 6
  Anglia Dave Harold 4  
Anglia Dave Harold 6
Indie Pankaj Advani 4  
  Irlandia Północna Mark Allen 4
  Anglia Joe Perry 6  
Anglia Joe Perry 6  
Walia Jamie Jones 5  
  Anglia Joe Perry 6
  Anglia David Gilbert 3  
Anglia David Gilbert 6
Anglia Shaun Murphy 4  
Anglia Joe Perry 8  
Hongkong Marco Fu 9  
Anglia Barry Hawkins 6  
Anglia Jimmy White 2  
  Anglia Barry Hawkins 1  
  Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong 6  
Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong 6
Anglia Craig Steadman 2  
  Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong 2  
  Hongkong Marco Fu 6  
Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 6  
Anglia Alfred Burden 2  
  Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 4
  Hongkong Marco Fu 6  
Anglia Adam Duffy 2
Hongkong Marco Fu 6  
  Hongkong Marco Fu 6
  Anglia Mark Selby 5  
Anglia Stuart Bingham w/o  
Finlandia Robin Hull w/o  
  Anglia Stuart Bingham 6
  Anglia Martin Gould 4  
Anglia Matthew Selt 3
Anglia Martin Gould 6  
  Anglia Stuart Bingham 1
  Anglia Mark Selby 6  
Anglia Mark King 3  
Anglia Peter Lines 6  
  Anglia Peter Lines 4
  Anglia Mark Selby 6  
Szkocja Jamie Burnett 0
Anglia Mark Selby 6  
Hongkong Marco Fu 9
Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 10
Australia Neil Robertson 6  
Anglia Alex Davies 4  
  Australia Neil Robertson 6  
  Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 1  
Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 6
Chińska Republika Ludowa Zhang Anda 1  
  Australia Neil Robertson 5  
  Anglia Peter Ebdon 6  
Anglia Peter Ebdon 6  
Anglia Jack Lisowski 2  
  Anglia Peter Ebdon 6
  Anglia Mark Joyce 5  
Anglia Mark Joyce w/o
Anglia Allister Carter w/o  
  Anglia Peter Ebdon 3  
  Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 6  
Szkocja John Higgins 6  
Irlandia Północna Joe Swail 2  
  Szkocja John Higgins 2
  Walia Matthew Stevens 6  
Anglia Rory McLeod 4
Walia Matthew Stevens 6  
  Walia Matthew Stevens 1
  Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 6  
Anglia Gary Wilson 5  
Tajlandia James Wattana 6  
  Tajlandia James Wattana 3
  Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 6  
Chińska Republika Ludowa Cao Yupeng 5
Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 6  
Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 9
Szkocja Graeme Dott 7  
Szkocja Stephen Maguire 3  
Anglia Kyren Wilson 6  
  Anglia Kyren Wilson 1  
  Szkocja Graeme Dott 6  
Walia Michael White 4
Szkocja Graeme Dott 6  
  Szkocja Graeme Dott 6  
  Norwegia Kurt Maflin 5  
Walia Mark Williams 6  
Anglia Paul Davison 2  
  Walia Mark Williams 2
  Norwegia Kurt Maflin 6  
Norwegia Kurt Maflin 6
Anglia Robert Milkins 2  
  Szkocja Graeme Dott 6
  Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 3  
Anglia Mark Davis 6  
Anglia Oliver Brown 4  
  Anglia Mark Davis 6
  Anglia Stuart Carringthon 3  
Szkocja Michael Leslie 4
Anglia Stuart Carringthon 6  
  Anglia Mark Davis 1
  Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 6  
Chińska Republika Ludowa Li Yan 3  
Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 6  
  Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 6
  Anglia Ronnie O’Sullivan 4  
Szkocja Anthony McGill 2
Anglia Ronnie O’Sullivan 6  

Finał[edytuj | edytuj kod]

Finał: Do 10 frame'ów.
Sichuan International Tennis Center, Chengdu, Chiny, 3 października 2013.[4]
Sędzia: Chińska Republika Ludowa Zheng Weili.
Marco Fu Hongkong 9-10 Chińska Republika Ludowa Ding Junhui
Sesja popołudniowa: 61–52, 128 (128)–0, 4–133 (108), 62–12, 4–92, 0–138 (138), 2–127 (127), 0–126 (126), 93–22
Sesja wieczorna: 108 (108)-0 (108), 20-65, 0-105 (105), 6-76, 95-0, 9-105, 60-8, 47-71, 64-5, 99-0
128 Najwyższy break 138
2 Breaki 100+ 5
4 Breaki 50+ 9

Breaki stupunktowe turnieju zasadniczego[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Mecze kwalifikacyjne rozegrane zostały w dniach 1-2 października 2013 w Barnsley Metrodome w Barnsley (Anglia)[5][6][7]. Wszystkie spotkania zostały rozegrane w formacie "do 6 zwycięskich frame'ów"[8].

Anglia Judd Trump 6–4 Chińska Republika Ludowa Cao Xinlong
Szkocja Alan McManus 6–0 Anglia Darren Cook
Anglia Mike Dunn 6–3 Szkocja Scott Donaldson
Walia Ryan Day 6–3 Anglia Chris Wakelin
Anglia Ben Woollaston 6–1 Anglia Lee Spick
Irlandia Fergal O’Brien 6–2 Anglia David Grace
Anglia Rod Lawler 6–4 Anglia Ian Burns
Anglia Ricky Walden 2–6 Indie Aditya Mehta
Irlandia Północna Mark Allen 6–2 Chińska Republika Ludowa Chen Zhe
Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 6–0 Szwajcaria Alexander Ursenbacher
Anglia Dave Harold 6–5 Anglia Sam Baird
Walia Dominic Dale 3–6 Indie Pankaj Advani
Anglia Joe Perry 6–1 Malta Tony Drago
Walia Jamie Jones 6–4 Walia Andrew Pagett
Anglia David Gilbert 6–2 Anglia Sean O’Sullivan
Anglia Shaun Murphy 6–0 Anglia Christopher Keogan
Anglia Barry Hawkins 6–1 Szkocja Rhys Clark
Anglia Jimmy White 6–3 Anglia Liam Highfield
Anglia Steve Davis 6–2 Anglia Allan Taylor
Anglia Michael Holt 1–6 Anglia Craig Steadman
Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 6–1 Walia Jak Jones
Anglia Alfred Burden 6–4 Walia Daniel Wells
Anglia Adam Duffy 6–5 Anglia Michael Wasley
Hongkong Marco Fu 6–1 Anglia Robbie Williams
Anglia Stuart Bingham 6–2 Tajlandia Ratchayothin Yotharuck
Chińska Republika Ludowa Liu Chuang 2–6 Finlandia Robin Hull
Anglia Matthew Selt 6–0 Anglia Chris Norbury
Anglia Martin Gould 6–1 Szkocja Fraser Patrick
Anglia Mark King 6–3 Chińska Republika Ludowa Lü Haotian
Anglia Peter Lines 6–2 Anglia Hammad Miah
Szkocja Jamie Burnett 6–2 Egipt Mohamed Khairy
Anglia Mark Selby 6–1 Anglia Martin O’Donnell
Australia Neil Robertson 6–2 Chińska Republika Ludowa Li Hang
Chińska Republika Ludowa Yu Delu 5–6 Anglia Alex Davies
Irlandia Północna Gerard Greene 5–6 Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh
Szkocja Marcus Campbell 4–6 Chińska Republika Ludowa Zhang Anda
Anglia Peter Ebdon 6–2 Tajlandia Thanawat Thirapongpaiboon
Anglia Jack Lisowski 6–2 Australia Vinnie Calabrese
Anglia Mark Joyce 6–2 Anglia Andrew Norman
Anglia Allister Carter 6–2 Anglia Barry Pinches
Szkocja John Higgins 6–5 Anglia John Astley
Tajlandia Dechawat Poomjaeng 4–6 Irlandia Północna Joe Swail
Anglia Rory McLeod 6–3 Anglia Darryl Hill
Walia Matthew Stevens 6–4 Anglia Mitchell Travis
Anglia Tom Ford 2–6 Anglia Gary Wilson
Tajlandia James Wattana 6–2 Anglia Jamie O’Neill
Chińska Republika Ludowa Cao Yupeng 6–4 Anglia James Cahill
Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 6–0 Anglia Shane Castle
Szkocja Stephen Maguire 6–1 Irlandia David Morris
Anglia Jamie Cope 1–6 Anglia Kyren Wilson
Walia Michael White 6–4 Malta Alex Borg
Szkocja Graeme Dott 6–1 Anglia Elliot Slessor
Walia Mark Williams 6–1 Katar Ahmed Saif
Anglia Anthony Hamilton 3–6 Anglia Paul Davison
Norwegia Kurt Maflin 6–4 Belgia Luca Brecel
Anglia Robert Milkins 6–2 Tajlandia Noppon Saengkham
Anglia Mark Davis 6–3 Anglia Lee Page
Anglia Nigel Bond 3–6 Anglia Oliver Brown
Anglia Jimmy Robertson 4–6 Szkocja Michael Leslie
Irlandia Ken Doherty 3–6 Anglia Stuart Carrington
Anglia Andrew Higginson 1–6 Chińska Republika Ludowa Li Yan
Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 6–2 Anglia Ryan Clark
Szkocja Anthony McGill 6–2 Szkocja Ross Muir
Anglia Ronnie O’Sullivan 6–1 Anglia Joel Walker

Breaki stupunktowe fazy zasadniczej[edytuj | edytuj kod]

Breaki stupunktowe kwalifikacji[edytuj | edytuj kod]

Źródło:[9]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]