International Championship 2015

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
International Championship
2014 ← 2015 → 2016
Snooker balls triangled.png
Miejsce Chińska Republika Ludowa Baihu Media Broadcasting Centre, Daqing
Zwycięzca Szkocja John Higgins
II miejsce Anglia David Gilbert
Najwyższy break 142 Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong

International Championship 2015 − trzeci duży turniej rankingowy sezonu snookerowego 2015/2016. Rozegrany został w Daqing w Chinach w dniach 25 października - 1 listopada 2015 roku.

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

Zwycięzca: £ 125 000
II miejsce: £ 65 000
Półfinalista: £ 30 000
Ćwierćfinalista: £ 17 500
Runda 3: £ 12 000
Runda 2: £ 7 000
Runda 1: £ 4 000

Najwyższy break turnieju: £ 1 000

Pula nagród: £ 657 000

Runda dzikich kart[edytuj | edytuj kod]

Mecze zawodników z dziką kartą odbyły się w Daqing 25 października 2015 roku.

Mecz Wynik
DK1 Walia Daniel Wells 6-2 Chińska Republika Ludowa Fang Xiongman
DK2 Irlandia Ken Doherty 6-2 Chińska Republika Ludowa Chen Zifan
DK3 Indie Aditya Mehta 4-6 Chińska Republika Ludowa Wang Yuchen
DK4 Tajlandia Noppon Saengkham 6-5 Chińska Republika Ludowa Lin Shuai

Drabinka turniejowa[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 6 frame'ów
Runda 2
Do 6 frame'ów
Runda 3
Do 6 frame'ów
Ćwierćfinały
Do 6 frame'ów
Półfinały
Do 9 frame'ów
Finał
Do 10 frame'ów
                                                         
Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 6  
Chińska Republika Ludowa Cao Yupeng 2  
  Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 6  
  Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 3  
Anglia Andrew Higginson 4
Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 6  
  Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 1  
  Irlandia Północna Mark Allen 6  
Anglia Kyren Wilson 6  
Anglia Jamie Cope 4  
  Anglia Kyren Wilson 3
  Irlandia Północna Mark Allen 6  
Irlandia Północna Joe Swail 4
Irlandia Północna Mark Allen 6  
  Irlandia Północna Mark Allen 5  
  Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 6  
Walia Mark Williams 6  
Anglia Ian Burns 3  
  Walia Mark Williams 5
  Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 6  
Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 6
Szkocja Ross Muir 5  
  Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 6
  Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 5  
Anglia Martin Gould 2  
Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 6  
  Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 6
  Anglia Sanderson Lam 0  
Anglia Sanderson Lam 6
Anglia Michael Wild 0  
Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 5  
Anglia David Gilbert 9  
Anglia Barry Hawkins 6  
Anglia Chris Wakelin 4  
  Anglia Barry Hawkins 4  
  Anglia Jimmy Robertson 6  
Anglia Jimmy Robertson 6
Anglia Darryl Hill 2  
  Anglia Jimmy Robertson 3  
  Hongkong Marco Fu 6  
Anglia Ali Carter 5  
Anglia Jack Lisowski 6  
  Anglia Jack Lisowski 3
  Hongkong Marco Fu 6  
Walia Matthew Stevens 2
Hongkong Marco Fu 6  
  Hongkong Marco Fu 5
  Anglia David Gilbert 6  
Tajlandia Noppon Saengkham 4  
Anglia Oliver Lines 6  
  Anglia Oliver Lines 4
  Anglia David Gilbert 6  
Anglia David Gilbert 6
Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 5  
  Anglia David Gilbert 6
  Walia Ryan Day 4  
Walia Ryan Day 6  
Anglia Mark Joyce 3  
  Walia Ryan Day 6
  Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 5  
Anglia Craig Steadman 2
Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 6  
Anglia David Gilbert 5
Szkocja John Higgins 10
Anglia Mark Selby 6  
Anglia Mike Dunn 3  
  Anglia Mark Selby 6  
  Szkocja Anthony McGill 1  
Anglia Sean O’Sullivan 0
Szkocja Anthony McGill 6  
  Anglia Mark Selby 6  
  Walia Michael White 3  
Walia Lee Walker 6  
Walia Daniel Wells 4  
  Walia Lee Walker 3
  Walia Michael White 6  
Tajlandia Dechawat Poomjaeng 5
Walia Michael White 6  
  Anglia Mark Selby 6  
  Australia Neil Robertson 4  
Szkocja Graeme Dott 6  
Szkocja Jamie Burnett 2  
  Szkocja Graeme Dott 6
  Anglia Peter Ebdon 3  
Irlandia Ken Doherty 0
Anglia Peter Ebdon 6  
  Szkocja Graeme Dott 1
  Australia Neil Robertson 6  
Irlandia Fergal O’Brien 6  
Anglia Tom Ford 3  
  Irlandia Fergal O’Brien 3
  Australia Neil Robertson 6  
Anglia Martin O’Donnell 2
Australia Neil Robertson 6  
Anglia Mark Selby 4
Szkocja John Higgins 9  
Anglia Shaun Murphy 6  
Belgia Luca Brecel 2  
  Anglia Shaun Murphy 6  
  Walia Jamie Jones 2  
Norwegia Kurt Maflin 2
Walia Jamie Jones 6  
  Anglia Shaun Murphy 0  
  Szkocja John Higgins 6  
Anglia Michael Holt 6  
Anglia Rod Lawler 4  
  Anglia Michael Holt 3
  Szkocja John Higgins 6  
Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong 2
Szkocja John Higgins 6  
  Szkocja John Higgins 6
  Anglia Joe Perry 3  
Anglia Joe Perry 6  
Chińska Republika Ludowa Wang Yuchen 1  
  Anglia Joe Perry 6
  Walia Dominic Dale 3  
Walia Dominic Dale 6
Anglia Matthew Selt 1  
  Anglia Joe Perry 6
  Anglia Ben Woollaston 5  
Anglia Ben Woollaston 6  
Anglia Robbie Williams 5  
  Anglia Ben Woollaston 6
  Chińska Republika Ludowa Yu Delu 5  
Chińska Republika Ludowa Yu Delu 6
Anglia Stuart Bingham 2  

Finał[edytuj | edytuj kod]

Finał: Do 10 frame'ów.
Baihu Media Broadcasting Centre, Daqing, Chiny, 1 listopada 2015.
Sędzia: Holandia Jan Verhaas
Anglia David Gilbert 5-10 John Higgins Szkocja
Sesja popołudniowa: 64-53, 33-71 (56), 100 (100)-0, 2-82 (66), 9-93 (69), 43-66, 83 (77)-9, 75 (59)-0, 0-108 (108)
Sesja wieczorna: 8-135 (129), 0-88 (88), 98 (51)-4, 54 (54)-88 (88), 18-72 (52), 22-93 (56)
100 Najwyższy break 129
1 Breaki 100+ 2
5 Breaki 50+ 9

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Mecze kwalifikacyjne rozegrane zostały w dniach 30 września - 3 października 2015 w Barnsley Metrodome w Barnsley (Pary nr. 1, 4, 32 oraz 64 rozegrali swoje mecze kwalifikacyjne w trakcie fazy telewizyjnej). Wszystkie spotkania zostały rozegrane w formacie "do 6 frame'ów".

Anglia Ricky Walden 4-6 Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei
Chińska Republika Ludowa Cao Yupeng 6-2 Anglia Liam Highfield
Anglia Andrew Higginson 6-3 Chińska Republika Ludowa Zhang Yong
Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 6-3 Walia Alex Taubman
Anglia Kyren Wilson 6-1 Malezja Thor Chuan Leong
Anglia Anthony Hamilton 2-6 Anglia Jamie Cope
Irlandia Północna Joe Swail 6-5 Anglia Allan Taylor
Irlandia Północna Mark Allen 6-5 Szkocja Scott Donaldson
Walia Mark Williams 6-3 Anglia Nigel Bond
Anglia Mark King 2-6 Anglia Ian Burns
Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 6-5 Anglia Hammad Miah
Szkocja Alan McManus 5-6 Szkocja Ross Muir
Anglia Martin Gould 6-4 Walia Gareth Allen
Anglia Sam Baird 4-6 Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong
Irlandia David Morris 3-6 Anglia Sanderson Lam
Anglia Judd Trump 0-6 Anglia Michael Wild
Anglia Barry Hawkins 6-0 Szkocja Rhys Clark
Anglia Peter Lines 4-6 Anglia Chris Wakelin
Anglia Jimmy Robertson 6-1 Chińska Republika Ludowa Lu Ning
Anglia Robert Milkins 4-6 Anglia Darryl Hill
Anglia Ali Carter 6-0 Anglia Luke Simmonds
Anglia Jack Lisowski 6-3 Iran Hossein Vafaei Ayouri
Walia Matthew Stevens 6-0 Szkocja Fraser Patrick
Hongkong Marco Fu 6-2 Anglia Paul Davison
Szkocja Stephen Maguire 2-6 Tajlandia Noppon Saengkham
Anglia Gary Wilson 3-6 Anglia Oliver Lines
Anglia David Gilbert 6-2 Anglia Barry Pinches
Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 6-0 Anglia Jason Weston
Walia Ryan Day 6-1 Chińska Republika Ludowa Zhang Anda
Anglia Mark Joyce 6-2 Pakistan Hamza Akbar
Chińska Republika Ludowa Li Hang 2-6 Anglia Craig Steadman
Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 6-4 Anglia Sam Craigie
Anglia Mark Selby 6-1 Szkocja Eden Sharav
Anglia Mike Dunn 6-3 Anglia Mitchell Mann
Finlandia Robin Hull 3-6 Anglia Sean O’Sullivan
Szkocja Anthony McGill 6-3 Tajlandia James Wattana
Anglia Mark Davis 5-6 Walia Lee Walker
Anglia Rory McLeod 1-6 Walia Daniel Wells
Tajlandia Dechawat Poomjaeng 6-4 Anglia Michael Georgiou
Walia Michael White 6-5 Anglia Alfie Burden
Szkocja Graeme Dott 6-3 Anglia Andy Hicks
Szkocja Jamie Burnett 6-2 Anglia James Cahill
Irlandia Ken Doherty 6-3 Australia Vinnie Calabrese
Anglia Peter Ebdon 6-1 Anglia Zak Surety
Irlandia Fergal O’Brien 6-2 Egipt Hatem Yassin
Anglia Tom Ford 6-1 Szkocja Michael Leslie
Irlandia Północna Gerard Greene 4-6 Anglia Martin O’Donnell
Australia Neil Robertson 6-3 Anglia Kuldesh Johal
Anglia Shaun Murphy 6-2 Chińska Republika Ludowa Lü Chenwei
Belgia Luca Brecel 6-1 Anglia David Grace
Norwegia Kurt Maflin 6-2 Anglia Joe O’Connor
Walia Jamie Jones 6-4 Tajlandia Thanawat Thirapongpaiboon
Anglia Michael Holt 6-1 Anglia Jake Nicholson
Anglia Rod Lawler 6-3 Anglia Jimmy White
Anglia Stuart Carrington 0-6 Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong
Szkocja John Higgins 6-1 Anglia Ashley Hugill
Anglia Joe Perry 6-1 Anglia Michael Wasley
Indie Aditya Mehta 6-1 Anglia Ian Glover
Walia Dominic Dale 6-2 Anglia Sydney Wilson
Anglia Matthew Selt 6-2 Anglia Adam Duffy
Anglia Ben Woollaston 6-3 Irlandia Leo Fernandez
Anglia Robbie Williams 6-2 Anglia Joel Walker
Chińska Republika Ludowa Yu Delu 6-1 Anglia Chris Melling
Anglia Stuart Bingham 6-1 Anglia Steven Hallworth

Breaki stupunktowe turnieju zasadniczego[edytuj | edytuj kod]

Breaki stupunktowe kwalifikacji[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]