International Championship 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
International Championship
2017 ← 2018 → 2019
Snooker balls triangled.png
Miejsce Chińska Republika Ludowa Baihu Media Broadcasting Centre, Daqing
Zwycięzca Irlandia Północna Mark Allen
II miejsce Australia Neil Robertson
Najwyższy break 146 Irlandia Północna Mark Allen

International Championship 2018 – siódmy duży turniej rankingowy sezonu snookerowego 2018/2019. Rozegrany został w Daqing w Chinach w dniach 28 października - 4 listopada 2018 roku.[1]

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

Zwycięzca: £ 175 000
II miejsce: £ 75 000
Półfinalista: £ 32 000
Ćwierćfinalista: £ 21 500
Runda 3: £ 13 500
Runda 2: £ 8 500
Runda 1: £ 4 000

Najwyższy break turnieju: £ 3 000

Pula nagród: £ 775 000

Drabinka turniejowa[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 6 frame’ów
Runda 2
Do 6 frame’ów
Runda 3
Do 6 frame’ów
Ćwierćfinały
Do 6 frame’ów
Półfinały
Do 9 frame’ów
Finał
Do 10 frame’ów
                                                         
Anglia Mark Selby 6  
Irlandia Ken Doherty 0  
  Anglia Mark Selby 6  
  Anglia Robert Milkins 4  
Anglia Robert Milkins 6
Tajlandia Noppon Saengkham 2  
  Anglia Mark Selby 6  
  Anglia Stuart Carrington 3  
Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 4  
Anglia Ian Burns 6  
  Anglia Ian Burns 5
  Anglia Stuart Carrington 6  
Szkocja Anthony McGill 4
Anglia Stuart Carrington 6  
  Anglia Mark Selby 4  
  Australia Neil Robertson 6  
Anglia Mark Davis 3  
Anglia Joe Perry 6  
  Anglia Joe Perry 5
  Australia Neil Robertson 6  
Anglia Matthew Selt 1
Australia Neil Robertson 6  
  Australia Neil Robertson 6
  Chińska Republika Ludowa Yuan Sijun 4  
Chińska Republika Ludowa Fan Zhengyi 2  
Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 6  
  Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 1
  Chińska Republika Ludowa Yuan Sijun 6  
Chińska Republika Ludowa Yuan Sijun 6
Anglia Kyren Wilson 2  
Australia Neil Robertson 9  
Anglia Jack Lisowski 7  
Anglia Barry Hawkins 6  
Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 2  
  Anglia Barry Hawkins 3  
  Anglia Martin Gould 6  
Anglia Martin Gould 6
Chińska Republika Ludowa Li Hang 1  
  Anglia Martin Gould 5  
  Anglia Jack Lisowski 6  
Hongkong Marco Fu 6  
Anglia Andrew Higginson 5  
  Hongkong Marco Fu 3
  Anglia Jack Lisowski 6  
Anglia Jack Lisowski 6
Anglia Chris Wakelin 1  
  Anglia Jack Lisowski 6
  Anglia Judd Trump 2  
Anglia Jimmy White 0  
Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao 6  
  Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao 6
  Walia Ryan Day 5  
Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei 3
Walia Ryan Day 6  
  Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao 1
  Anglia Judd Trump 6  
Anglia Michael Holt 6  
Chińska Republika Ludowa Luo Honghao 4  
  Anglia Michael Holt 1
  Anglia Judd Trump 6  
Szkocja Alan McManus 0
Anglia Judd Trump 6  
Australia Neil Robertson 5
Irlandia Północna Mark Allen 10
Anglia Peter Lines 4  
Anglia Martin O'Donnell 6  
  Anglia Martin O'Donnell 6  
  Anglia Tom Ford 0  
Anglia Tom Ford 6
Anglia Jimmy Robertson 3  
  Anglia Martin O'Donnell 6  
  Anglia David Gilbert 1  
Anglia Stuart Bingham 3  
Szkocja Eden Sharav 6  
  Szkocja Eden Sharav 5
  Anglia David Gilbert 6  
Anglia David Gilbert 6
Anglia John Astley 2  
  Anglia Martin O'Donnell 5  
  Walia Matthew Stevens 6  
Anglia Craig Steadman 3  
Anglia Mark King 6  
  Anglia Mark King 5
  Walia Matthew Stevens 6  
Walia Matthew Stevens 6
Irlandia Północna Jordan Brown 4  
  Walia Matthew Stevens 6
  Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 5  
Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong 6  
Tajlandia James Wattana 5  
  Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong 4
  Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 6  
Chińska Republika Ludowa Zhang Anda 4
Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 6  
Walia Matthew Stevens 6
Irlandia Północna Mark Allen 9  
Anglia Sam Baird 2  
Anglia Alfred Burden 6  
  Anglia Alfred Burden 6  
  Anglia David Lilley 0  
Anglia David Lilley 6
Anglia Ben Woollaston 5  
  Anglia Alfred Burden 1  
  Irlandia Północna Mark Allen 6  
Irlandia Północna Mark Allen 6  
Anglia Liam Highfield 5  
  Irlandia Północna Mark Allen 6
  Iran Hossein Vafaei 3  
Szkocja Graeme Dott 3
Iran Hossein Vafaei 6  
  Irlandia Północna Mark Allen 6
  Anglia Allister Carter 0  
Norwegia Kurt Maflin 0  
Anglia Allister Carter 6  
  Anglia Allister Carter 6
  Szkocja Stephen Maguire 4  
Cypr Michael Georgiou 1
Szkocja Stephen Maguire 6  
  Anglia Allister Carter 6
  Tajlandia Akani Songsermsawad 4  
Chińska Republika Ludowa He Guoqiang 1  
Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 6  
  Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 4
  Tajlandia Akani Songsermsawad 6  
Tajlandia Akani Songsermsawad 6
Walia Mark Williams 3  

Finał[edytuj | edytuj kod]

Finał: Do 10 frame'ów
Baihu Media Broadcasting Centre, Daqing, China, 4 listopada 2018.
Sędzia: Holandia Jan Verhaas
Australia Neil Robertson 5-10 Mark Allen Irlandia Północna
Sesja popołudniowa: 65 - 72 (65), (72), 101 (101) - 32, 41 - 61, 0 - 108 (108), 56 - 76, 4 - 103 (103), 0 - 119 (119), 35 - 69, 93 (93) - 0
Sesja wieczorna: 84 (84) - 1, 121 (121) - 1, 9 - 74, 19 - 114 (101), 127 (113) - 8, 44 - 85
121 Najwyższy break 119
3 Breaki stupunktowe 4
6 Breaki 50-punktowe 5

Breaki stupunktowe turnieju zasadniczego[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Mecze kwalifikacyjne rozegrane zostały w dniach 9-12 października 2018 w Barnsley Metrodome w Barnsley (Pary nr. 1, 2, 7, 17, 35, 36 oraz 42 rozegrały swoje mecze podczas fazy telewizyjnej). Wszystkie spotkania zostały rozegrane w formacie „do 6 frame’ów”.

Anglia Mark Selby 6-5 Chińska Republika Ludowa Li Yuan
Irlandia Ken Doherty 6-4 Szkocja Chris Totten
Anglia Robert Milkins 6-1 Hongkong Andy Lee
Tajlandia Noppon Saengkham 6-4 Chińska Republika Ludowa Chang Bingyu
Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 6-3 Anglia Ashley Hugill
Anglia Peter Ebdon 5-6 Anglia Ian Burns
Szkocja Anthony McGill 6-5 Chińska Republika Ludowa Xu Si
Anglia Stuart Carrington 6-3 Chińska Republika Ludowa Hammad Miah
Anglia Mark Davis 6-4 Anglia Elliot Slessor
Anglia Joe Perry 6-3 Anglia Harvey Chandler
Anglia Matthew Selt 6-0 Anglia Sean O'Sullivan
Australia Neil Robertson 6-1 Szkocja Russ Muir
Chińska Republika Ludowa Lü Haotian 5-6 Chińska Republika Ludowa Fan Zhengyi
Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 6-1 Niemcy Lukas Kleckers
Anglia Robbie Williams 2-6 Chińska Republika Ludowa Yuan Sijun
Anglia Kyren Wilson 6-4 Anglia Nigel Bond
Anglia Barry Hawkins 6-1 Anglia Sanderson Lam
Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 6-5 Chińska Republika Ludowa Mei Xiwen
Anglia Martin Gould 6-1 Chińska Republika Ludowa Zhang Yong
Chińska Republika Ludowa Li Hang 6-0 Chińska Republika Ludowa Chen Zifan
Hongkong Marco Fu 6-2 Niemcy Simon Lichtenberg
Anglia Andrew Higginson 6-1 Szkocja Rhys Clark
Anglia Jack Lisowski 6-5 Anglia Oliver Lines
Anglia Chris Wakelin 6-3 Malezja Thor Chuan Leong
Irlandia Fergal O'Brien 5-6 Anglia Jimmy White
Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao 6-0 Szwajcaria Alexander Ursenbacher
Anglia Mike Dunn 3-6 Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei
Walia Ryan Day 6-2 Walia Lee Walker
Anglia Michael Holt 6-3 Anglia Joe O'Connor
Walia Michael White 1-6 Chińska Republika Ludowa Luo Honghao
Szkocja Alan McManus 6-5 Walia Jamie Clarke
Anglia Judd Trump 6-4 Chińska Republika Ludowa Lu Ning
Szkocja John Higgins 3-6 Anglia Peter Lines
Anglia Martin O'Donnell 6-2 Anglia Rod Lawler
Anglia Tom Ford 6-5 Irlandia Północna Joe Swail
Anglia Jimmy Robertson 6-3 Polska Adam Stefanów
Anglia Stuart Bingham 6-1 Chińska Republika Ludowa Chen Feilong
Walia Dominic Dale 5-6 Szkocja Eden Sharav
Anglia David Gilbert 6-5 Anglia Sam Craigie
Szkocja Scott Donaldson 2-6 Anglia John Astley
Anglia Mark Joyce 4-6 Anglia Craig Steadman
Anglia Mark King 6-5 Irlandia Północna Gerard Greene
Walia Matthew Stevens 6-3 Pakistan Hamza Akbar
Belgia Luca Brecel 5-6 Irlandia Północna Jordan Brown
Walia Jamie Jones w/d-w/o Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong
Anglia Anthony Hamilton 5-6 Tajlandia James Wattana
Walia Daniel Wells 4-6 Chińska Republika Ludowa Zhang Anda
Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 6-4 Finlandia Robin Hull
Anglia Shaun Murphy 0-6 Anglia Sam Baird
Anglia Rory McLeod 5-6 Anglia Alfred Burden
Anglia Ricky Walden 4-6 Anglia David Lilley
Anglia Ben Woollaston 6-3 Chińska Republika Ludowa Bai Langning
Irlandia Północna Mark Allen 6-0 Anglia Paul Davison
Anglia Liam Highfield 6-1 Chińska Republika Ludowa Luo Zetao
Szkocja Graeme Dott 6-5 Anglia Ashley Carty
Iran Hossein Vafaei 6-3 Chińska Republika Ludowa Niu Zhuang
Norwegia Kurt Maflin 6-0 Walia Jak Jones
Anglia Allister Carter 6-3 Walia Kishan Hirani
Cypr Michael Georgiou 6-3 Anglia Billy Joe Castle
Szkocja Stephen Maguire 6-0 Walia Duane Jones
Anglia Gary Wilson 1-6 Chińska Republika Ludowa He Guoqiang
Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 6-1 Anglia Allan Taylor
Tajlandia Akani Songsermsawad 6-5 Iran Soheil Vahedi
Walia Mark Williams 6-1 Chińska Republika Ludowa Zhang Jiankang

Breaki stupunktowe kwalifikacji[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. worldsnooker.com: International Championship 2018 (ang.). World Snooker. [dostęp 2018-10-09].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]