International Championship 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
International Championship
2018 ← 2019 → 2020
Snooker balls triangled.png
Miejsce Chińska Republika Ludowa Baihu Media Broadcasting Centre, Daqing
Zwycięzca Anglia Judd Trump
II miejsce Anglia Shaun Murphy
Najwyższy break 141 Anglia Judd Trump
141 Irlandia Północna Mark Allen

International Championship 2019 – drugi duży turniej rankingowy sezonu snookerowego 2019/2020. Rozegrany został w Daqing w Chinach w dniach 4–11 sierpnia 2019 roku[1].

Nagrody[edytuj | edytuj kod]

Zwycięzca: £ 175 000
II miejsce: £ 75 000
Półfinalista: £ 32 000
Ćwierćfinalista: £ 21 500
Runda 3: £ 13 500
Runda 2: £ 8 500
Runda 1: £ 4 750

Najwyższy break turnieju: £ 6 000

Pula nagród: £ 802 000

Drabinka turniejowa[edytuj | edytuj kod]

  Runda 1
Do 6 frame’ów
Runda 2
Do 6 frame’ów
Runda 3
Do 6 frame’ów
Ćwierćfinały
Do 6 frame’ów
Półfinały
Do 9 frame’ów
Finał
Do 10 frame’ów
                                                         
Irlandia Północna Mark Allen 6  
Anglia Sam Craigie 1  
  Irlandia Północna Mark Allen 6  
  Anglia Mark Davis 1  
Anglia Mark Davis 6
Anglia Matthew Selt 3  
  Irlandia Północna Mark Allen 6  
  Anglia Allister Carter 2  
Anglia Allister Carter 6  
Szkocja Alan McManus 5  
  Anglia Allister Carter 6
  Norwegia Kurt Maflin 3  
Walia Ryan Day 4
Norwegia Kurt Maflin 6  
  Irlandia Północna Mark Allen 6  
  Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 3  
Anglia Ashley Carty 5  
Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 6  
  Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 1
  Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 6  
Chińska Republika Ludowa Zhao Xintong 4
Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 6  
  Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 6
  Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 5  
Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 6  
Walia Duane Jones 5  
  Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 6
  Walia Daniel Wells 4  
Walia Daniel Wells 6
Anglia Barry Hawkins 2  
Irlandia Północna Mark Allen 6  
Anglia Shaun Murphy 9  
Szkocja John Higgins 6  
Anglia David Grace 4  
  Szkocja John Higgins 6  
  Anglia Elliot Slessor 3  
Anglia Elliot Slessor 6
Anglia Louis Heathcote 4  
  Szkocja John Higgins 2  
  Szkocja Graeme Dott 6  
Anglia Stuart Bingham 6  
Anglia Mark Joyce 1  
  Anglia Stuart Bingham 3
  Szkocja Graeme Dott 6  
Szkocja Graeme Dott 6
Walia Michael White 1  
  Szkocja Graeme Dott 4
  Anglia Shaun Murphy 6  
Chińska Republika Ludowa Chang Bingyu 3  
Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao 6  
  Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao 4
  Anglia Shaun Murphy 6  
Chińska Republika Ludowa Yuan Sijun 5
Anglia Shaun Murphy 6  
  Anglia Shaun Murphy 6
  Australia Neil Robertson 5  
Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 2  
Anglia Ricky Walden 6  
  Anglia Ricky Walden 5
  Australia Neil Robertson 6  
Anglia Nigel Bond 2
Australia Neil Robertson 6  
Anglia Shaun Murphy 3
Anglia Judd Trump 10
Walia Mark Williams 2  
Walia Jak Jones 6  
  Walia Jak Jones 6  
  Anglia Robert Milkins 3  
Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 3
Anglia Robert Milkins 6  
  Walia Jak Jones 3  
  Anglia Gary Wilson 6  
Belgia Luca Brecel 6  
Tajlandia Akani Songsermsawad 3  
  Belgia Luca Brecel 2
  Anglia Gary Wilson 6  
Anglia Gary Wilson 6
Anglia Peter Ebdon 1  
  Anglia Gary Wilson 5  
  Anglia Mark Selby 6  
Anglia Michael Holt 3  
Szkocja Anthony McGill 6  
  Szkocja Anthony McGill 1
  Anglia David Gilbert 6  
Irlandia Ken Doherty 2
Anglia David Gilbert 6  
  Anglia David Gilbert 5
  Anglia Mark Selby 6  
Anglia Ben Woollaston 6  
Anglia Mark King 3  
  Anglia Ben Woollaston 3
  Anglia Mark Selby 6  
Anglia Liam Highfield 3
Anglia Mark Selby 6  
Anglia Mark Selby 4
Anglia Judd Trump 9  
Anglia Kyren Wilson 6  
Anglia Robbie Williams 2  
  Anglia Kyren Wilson 5  
  Anglia Tom Ford 6  
Anglia Tom Ford w/o
Iran Hossein Vafaei w/d  
  Anglia Tom Ford 6  
  Anglia Andrew Higginson 4  
Anglia Jack Lisowski 5  
Anglia Andrew Higginson 6  
  Anglia Andrew Higginson 6
  Anglia Jimmy Robertson 4  
Anglia Jimmy Robertson 6
Walia Matthew Stevens 4  
  Anglia Tom Ford 3
  Anglia Judd Trump 6  
Anglia Chris Wakelin 2  
Anglia Joe Perry 6  
  Anglia Joe Perry 6
  Szkocja Stephen Maguire 2  
Anglia Stuart Carrington 0
Szkocja Stephen Maguire 6  
  Anglia Joe Perry 2
  Anglia Judd Trump 6  
Szkocja Scott Donaldson 6  
Anglia Martin Gould 4  
  Szkocja Scott Donaldson 4
  Anglia Judd Trump 6  
Chińska Republika Ludowa Zhang Anda 2
Anglia Judd Trump 6  

Finał[edytuj | edytuj kod]

Finał: Do 10 frame’ów
Baihu Media Broadcasting Centre, Daqing, China, 11 sierpnia 2019.
Sędzia: Chińska Republika Ludowa Lü Xilin
Anglia Shaun Murphy 3-10 Judd Trump Anglia
Sesja popołudniowa: 14–85, 5–83 (58), 19–108 (104), 0–77 (58), 0–69, 87–0 (87), 68–37, 23–86 (74), 79–0 (79)
Sesja wieczorna: 0–80 (80), 30–90 (63), 6–102 (102), 9–99 (62)
87 Najwyższy break 104
0 Breaki stupunktowe 2
2 Breaki 50-punktowe 8

Breaki stupunktowe turnieju zasadniczego[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[edytuj | edytuj kod]

Mecze kwalifikacyjne rozegrane zostały w dniach 14–17 czerwca 2019 w Ponds Forge International Sports Centre w Sheffield (Pary nr. 1, 2, 5, 10, 21, 23, 52 oraz 72 rozegrały swoje mecze podczas fazy telewizyjnej). Wszystkie spotkania zostały rozegrane w formacie „do 6 frame’ów”.

Irlandia Północna Mark Allen 6–1 Anglia Peter Lines
Anglia Sam Craigie 6–2 Chińska Republika Ludowa Pang Junxu
Anglia Mark Davis 6–2 Chińska Republika Ludowa Bai Langning
Anglia Matthew Selt 6–1 Walia Lee Walker
Anglia Allister Carter 6–4 Anglia Mitchell Mann
Szkocja Alan McManus 6–5 Anglia Andy Hicks
Walia Ryan Day 6–5 Walia Jamie Clarke
Norwegia Kurt Maflin 6–1 Chińska Republika Ludowa Long Zehuang
Anglia Martin O'Donnell 1–6 Anglia Ashley Carty
Chińska Republika Ludowa Xiao Guodong 6–4 Izrael Eden Sharav
Chińska Republika Ludowa Ziao Xintong 6–4 Hongkong Andy Lee
Chińska Republika Ludowa Ding Junhui 6–5 Niemcy Simon Lichtenberg
Chińska Republika Ludowa Liang Wenbo 6–4 Anglia Craig Steadman
Chińska Republika Ludowa Lü Haotian 4–6 Walia Duane Jones
Walia Daniel Wells 6–2 Malta Alex Borg
Anglia Barry Hawkins 6–3 Anglia Jimmy White
Szkocja John Higgins 6–5 Chińska Republika Ludowa Wu Yize
Anglia Anthony Hamilton 1–6 Anglia David Grace
Chińska Republika Ludowa Li Hang 2–6 Anglia Elliot Slessor
Tajlandia Noppon Saengkham 4–6 Anglia Louis Heathcote
Anglia Stuart Bingham 6–1 Chińska Republika Ludowa Tian Pengfei
Anglia Mark Joyce 6–3 Chińska Republika Ludowa Luo Honghao
Szkocja Graeme Dott 6–2 Chińska Republika Ludowa Fan Zhengyi
Walia Michael White 6–4 Walia Jackson Page
Cypr Michael Georgiou 2–6 Chińska Republika Ludowa Chang Bingyu
Chińska Republika Ludowa Yan Bingtao 6–1 Anglia Alfred Burden
Chińska Republika Ludowa Yuan Sijun 6–0 Irlandia Północna Gerard Greene
Anglia Shaun Murphy 6–4 Anglia Riley Parsons
Tajlandia Thepchaiya Un-Nooh 6–3 Anglia Rod Lawler
Anglia Ricky Walden 6–0 Chińska Republika Ludowa Chen Zifan
Irlandia Fergal O'Brien 2–6 Anglia Nigel Bond
Australia Neil Robertson 6–0 Anglia Peter Lines
Walia Mark Williams 6–5 Anglia John Astley
Anglia Mike Dunn 0–6 Walia Jak Jones
Chińska Republika Ludowa Zhou Yuelong 6–5 Chińska Republika Ludowa Mei Xiwen
Anglia Robert Milkins 6–3 Szwajcaria Alexander Ursenbacher
Belgia Luca Brecel w/o–w/d Chińska Republika Ludowa Zhang Jiankang
Tajlandia Akani Songsermsawad 6–4 Chińska Republika Ludowa Li Yingdong
Anglia Gary Wilson 6–2 Chińska Republika Ludowa Lei Peifan
Anglia Peter Ebdon 6–5 Iran Soheil Vahedi
Anglia Michael Holt 6–3 Anglia Hammad Miah
Szkocja Anthony McGill 6–3 Chińska Republika Ludowa Zhao Jianbo
Irlandia Ken Doherty 6–4 Anglia David Lilley
Anglia David Gilbert 6–0 Anglia James Cahill
Anglia Ben Woollaston 6–4 Malezja Thor Chuan Leong
Anglia Mark King 6–2 Polska Adam Stefanów
Anglia Liam Highfield 6–4 Chińska Republika Ludowa Si Jiahui
Anglia Mark Selby 6–1 Anglia Sam Baird
Anglia Kyren Wilson 6–4 Anglia Brandon Sargeant
Anglia Robbie Williams 6–4 Anglia Billy Joe Castle
Anglia Tom Ford 6–1 Szkocja Fraser Patrick
Iran Hossein Vafaei 6–5 Walia Dominic Dale
Anglia Jack Lisowski 6–3 Chińska Republika Ludowa Chen Feilong
Anglia Andrew Higginson 6–4 Chińska Republika Ludowa Xu Si
Anglia Jimmy Robertson 6–3 Anglia Barry Pinches
Walia Matthew Stevens 6–2 Walia Kishan Hirani
Anglia Chris Wakelin 6–2 Irlandia Ross Bulman
Anglia Joe Perry 6–4 Anglia Joe O'Connor
Anglia Stuart Carrington 6–1 Polska Kacper Filipiak
Szkocja Stephen Maguire 6–1 Anglia Jamie O'Neill
Szkocja Scott Donaldson 6–2 Anglia Ian Burns
Anglia Martin Gould 6–2 Anglia Harvey Chandler
Chińska Republika Ludowa Lu Ning 2–6 Chińska Republika Ludowa Zhang Anda
Anglia Judd Trump 6–3 Irlandia Północna Jordan Brown

Breaki stupunktowe kwalifikacji[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. worldsnooker.com: International Championship 2019 (ang.). World Snooker. [dostęp 2019-06-12].

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]