Internationaux de Strasbourg 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Internationaux de Strasbourg 2019
Miejsce  Francja
Strasburg
Obiekt Strasbourg’s Tennis Club
Nawierzchnia Ceglana
Data 19–25.05.2019
WTA Tour
Kategoria WTA International Series
Pula nagród 250 000 €
Drabinka 32S/24Q/16D
Dyrektor Denis Naegelen
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Ukraina Dajana Jastremśka
Gra podwójna
Australia Darja Gawriłowa
Australia Ellen Perez
2018 2020
Strona internetowa

Internationaux de Strasbourg 2019tenisowy turniej WTA kategorii WTA International Series w sezonie 2019 z cyklu Internationaux de Strasbourg rozgrywany w dniach 19–25 maja 2019 roku w Strasburgu na kortach ceglanych o puli nagród wynoszącej 250 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkaRankingOsiągnięcie
01Australia Ashleigh Barty 9 wycofanie
2/WCBiałoruś Aryna Sabalenka 10 półfinał
03Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 17 2. runda
04Francja Caroline Garcia 22 finał
05Stany Zjednoczone Sofia Kenin 37 1. runda
06Ukraina Dajana Jastremśka 41 zwycięstwo
07Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai 46 2. runda
08Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 48 1. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Australia Darja Gawriłowa 3 61  
 Francja Chloé Paquet 6 7  
   Francja Chloé Paquet 3 4  
  4  Francja Caroline Garcia 6 6  
4  Francja Caroline Garcia 3 6 6
  Q  Ukraina Marta Kostiuk 6 3 2  
    4  Francja Caroline Garcia 4 7 63
  6  Ukraina Dajana Jastremśka 6 5 7
  6  Ukraina Dajana Jastremśka 6 6  
 Francja Fiona Ferro 1 3  
6  Ukraina Dajana Jastremśka 6 6
  2/WC  Białoruś Aryna Sabalenka 4 4  
 Portoryko Monica Puig 1 6 2
  2/WC  Białoruś Aryna Sabalenka 6 3 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
LL  Łotwa Diāna Marcinkēviča 5 5  
 Australia Darja Gawriłowa 7 7      Australia Darja Gawriłowa 4 6 7  
WC  Francja Amandine Hesse 6 6     WC  Francja Amandine Hesse 6 2 5  
 Chińska Republika Ludowa Wang Yafan 1 4        Australia Darja Gawriłowa 3 61
Q  Chińska Republika Ludowa Han Xinyun 6 6        Francja Chloé Paquet 6 7
 Słowacja Anna Schmiedlová 0 2     Q  Chińska Republika Ludowa Han Xinyun 3 3
 Francja Chloé Paquet 6 6      Francja Chloé Paquet 6 6  
5  Stany Zjednoczone Sofia Kenin 3 3  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
4  Francja Caroline Garcia 4 6 6  
PR  Stany Zjednoczone Shelby Rogers 6 4 3     4  Francja Caroline Garcia 6 6  
 Polska Magda Linette 7 1 3      Szwecja Rebecca Peterson 2 3  
 Szwecja Rebecca Peterson 60 6 6       4  Francja Caroline Garcia 3 6 6
Q  Belgia Marie Benoît 4 1       Q  Ukraina Marta Kostiuk 6 3 2
Q  Ukraina Marta Kostiuk 6 6     Q  Ukraina Marta Kostiuk 6 6
WC  Francja Harmony Tan 64 65     7  Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai 3 1  
7  Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai 7 7  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
6  Ukraina Dajana Jastremśka 6 6  
 Francja Pauline Parmentier 2 4     6  Ukraina Dajana Jastremśka 6 6  
 Stany Zjednoczone Jessica Pegula 3 1      Australia Samantha Stosur 0 2  
 Australia Samantha Stosur 6 6       6  Ukraina Dajana Jastremśka 6 6
 Francja Fiona Ferro 6 6        Francja Fiona Ferro 1 3
 Tajlandia Luksika Kumkhum 3 1      Francja Fiona Ferro 64 6 6
 Stany Zjednoczone Jennifer Brady 4 3     3  Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 7 3 3  
3  Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
8  Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 4 1  
Q  Australia Astra Sharma 6 6     Q  Australia Astra Sharma 3 2  
 Portoryko Monica Puig 6 6      Portoryko Monica Puig 6 6  
 Niemcy Tatjana Maria 1 1        Portoryko Monica Puig 1 6 2
Q  Niemcy Laura Siegemund 6 7       2/WC  Białoruś Aryna Sabalenka 6 3 6
Q  Meksyk Renata Zarazúa 4 65     Q  Niemcy Laura Siegemund 4 3
 Chińska Republika Ludowa Zhu Lin 0 1     2/WC  Białoruś Aryna Sabalenka 6 6  
2/WC  Białoruś Aryna Sabalenka 6 6  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 34 677 280
Finalistka 17 258 180
Półfinalistka 9274 110
Ćwierćfinalistka 4980 60
2. runda 2742 30
1. runda 1694 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiRankingOsiągnięcie
01Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
Chińskie Tajpej Latisha Chan
34 wycofanie
02Japonia Eri Hozumi
Japonia Makoto Ninomiya
54 ćwierćfinał
03Polska Alicja Rosolska
Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan
56 1. runda
04Chorwacja Darija Jurak
Rumunia Raluca Olaru
75 półfinał
05Ukraina Nadija Kiczenok
Stany Zjednoczone Abigail Spears
80 ćwierćfinał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1. runda   Ćwierćfinały   Półfinały   Finał
5  Ukraina Nadija Kiczenok
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
6 6  
 Stany Zjednoczone Sofia Kenin
 Polska Magda Linette
2 2     5  Ukraina Nadija Kiczenok
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
6 3 8  
 Chińska Republika Ludowa Duan Yingying
 Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
6 7      Chińska Republika Ludowa Duan Yingying
 Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
2 6 10  
 Chińska Republika Ludowa Wang Yafan
 Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai
2 5        Chińska Republika Ludowa Duan Yingying
 Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
6 3 10  
3  Polska Alicja Rosolska
 Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan
2 3        Kazachstan Galina Woskobojewa
 Ukraina Dajana Jastremśka
2 6 7  
 Kazachstan Galina Woskobojewa
 Ukraina Dajana Jastremśka
6 6      Kazachstan Galina Woskobojewa
 Ukraina Dajana Jastremśka
6 6
 Niemcy Tatjana Maria
 Francja Pauline Parmentier
4 4      Japonia Miyu Katō
 Australia Storm Sanders
3 4  
 Japonia Miyu Katō
 Australia Storm Sanders
6 6        Chińska Republika Ludowa Duan Yingying
 Chińska Republika Ludowa Han Xinyun
4 3
WC  Francja Amandine Hesse
 Francja Harmony Tan
6 6       Alt  Australia Darja Gawriłowa
 Australia Ellen Perez
6 6
 Meksyk Giuliana Olmos
 Stany Zjednoczone Maria Sanchez
4 4     WC  Francja Amandine Hesse
 Francja Harmony Tan
4 4  
 Gruzja Oksana Kalasznikowa
 Ukraina Ludmyła Kiczenok
4 3     4  Chorwacja Darija Jurak
 Rumunia Raluca Olaru
6 6  
4  Chorwacja Darija Jurak
 Rumunia Raluca Olaru
6 6       4  Chorwacja Darija Jurak
 Rumunia Raluca Olaru
62 3
Alt  Australia Darja Gawriłowa
 Australia Ellen Perez
6 6       Alt  Australia Darja Gawriłowa
 Australia Ellen Perez
7 6  
WC  Francja Fiona Ferro
 Francja Diane Parry
4 3     Alt  Australia Darja Gawriłowa
 Australia Ellen Perez
7 6
 Australia Monique Adamczak
 Australia Jessica Moore
5 6 6     2  Japonia Eri Hozumi
 Japonia Makoto Ninomiya
5 4  
2  Japonia Eri Hozumi
 Japonia Makoto Ninomiya
7 2 10  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€)[a] Punkty (WTA)[b]
Zwyciężczynie 9919 280
Finalistki 5161 180
Półfinalistki 2770 110
Ćwierćfinalistki 1468 60
1. runda 774 1

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]