Internazionali BNL d’Italia 2011 (kobiety)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zobacz też: turniej mężczyzn Internazionali BNL d’Italia 2011.
 Osobny artykuł: WTA Tour 2011.
Internazionali BNL d’Italia 2011
Miejsce  Włochy
Rzym
Obiekt Foro Italico
Nawierzchnia Ceglana
Data 09–16.05.2011
WTA Tour
Kategoria WTA Premier 5
Pula nagród 2 050 000 $
Drabinka 56S/32Q/16D
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Rosja Marija Szarapowa
Gra podwójna
Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
2010 2012
Strona internetowa

Tenisowy turniej WTA Internazionali BNL d’Italia 2011 odbył się w dniach od 9 maja do 16 maja w Rzymie, na kortach ziemnych. Pula nagród wyniosła 2 050 000 dolarów amerykańskich.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer
Tenisistka
Ranking[1]
1 Dania Caroline Wozniacki 1
2 Włochy Francesca Schiavone 4
3 Białoruś Wiktoryja Azaranka 5
4 Chińska Republika Ludowa Li Na 6
5 Serbia Jelena Janković 7
6 Australia Samantha Stosur 8
7 Rosja Marija Szarapowa 9
8 Polska Agnieszka Radwańska 11
Numer
Tenisistka
Ranking
9 Francja Marion Bartoli 12
10 Izrael Szachar Pe’er 13
11 Rosja Swietłana Kuzniecowa 14
12 Niemcy Andrea Petković 15
13 Serbia Ana Ivanović 17
14 Estonia Kaia Kanepi 19
15 Włochy Flavia Pennetta 20
16 Rosja Anastasija Pawluczenkowa 21

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Dania Caroline Wozniacki 6 1 6  
5  Serbia Jelena Janković 3 6 3  
  1  Dania Caroline Wozniacki 5 3  
  7  Rosja Marija Szarapowa 7 6  
3  Białoruś Wiktoryja Azaranka 6 0 k
  7  Rosja Marija Szarapowa 4 3  
    7  Rosja Marija Szarapowa 6 6
  6  Australia Samantha Stosur 2 4
     Węgry Gréta Arn 3 1  
4  Chińska Republika Ludowa Li Na 6 6  
4  Chińska Republika Ludowa Li Na 66 0
  6  Australia Samantha Stosur 7 6  
6  Australia Samantha Stosur 6 6
  2  Włochy F. Schiavone 2 4  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinał
1  Dania Caroline Wozniacki  
 Wolny los     1  Dania Caroline Wozniacki 6 6  
Q  Australia Anastasija Rodionowa 6 6   Q  Australia Anastasija Rodionowa 2 0  
 Kazachstan Jarosława Szwiedowa 4 4       1  Dania Caroline Wozniacki 6 7  
 Belgia Yanina Wickmayer 4 6 6        Belgia Yanina Wickmayer 1 64  
LL  Niemcy Angelique Kerber 6 3 3      Belgia Yanina Wickmayer 2 7 6
 Rosja Nadieżda Pietrowa 0 0 k   13  Serbia Ana Ivanović 6 64 3  
13  Serbia Ana Ivanović 6 3       1  Dania Caroline Wozniacki 6 1 6
9  Francja Marion Bartoli 6 6       5  Serbia Jelena Janković 3 6 3
Q  Hiszpania Arantxa Parra Santonja 2 3     9  Francja Marion Bartoli 4 3  
Q  Hiszpania A.M. Garrigues 6 6   Q  Hiszpania A.M. Garrigues 6 6  
 Szwajcaria Patty Schnyder 3 2       Q  Hiszpania A.M. Garrigues 4 6 2
 Japonia Kimiko Date-Krumm 5 2       5  Serbia Jelena Janković 6 2 6  
 Czechy Lucie Šafářová 7 6      Czechy Lucie Šafářová 0 3
 Wolny los   5  Serbia Jelena Janković 6 6  
5  Serbia Jelena Janković  
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinał
3  Białoruś Wiktoryja Azaranka  
 Wolny los     3  Białoruś Wiktoryja Azaranka 6 6  
 Włochy Sara Errani 6 1    Włochy Sara Errani 1 2  
 Włochy Roberta Vinci 2 0 k       3  Białoruś Wiktoryja Azaranka 6 4 6  
 Japonia Ayumi Morita 3 1       16  Rosja A. Pawluczenkowa 4 6 2  
 Rosja Wiera Duszewina 6 6      Rosja Wiera Duszewina 5 4
Q  Południowa Afryka Chanelle Scheepers 3 5   16  Rosja A. Pawluczenkowa 7 6  
16  Rosja A. Pawluczenkowa 6 7       3  Białoruś Wiktoryja Azaranka 6 0 k
10  Izrael Szachar Pe’er 3 6 6       7  Rosja Marija Szarapowa 4 3
 Serbia Bojana Jovanovski 6 0 4     10  Izrael Szachar Pe’er 6 7  
 Rosja Alisa Klejbanowa 6 6    Rosja Alisa Klejbanowa 3 5  
Q  Stany Zjednoczone Varvara Lepchenko 2 2       10  Izrael Szachar Pe’er 2 2
 Hiszpania M. J.M. Sánchez 0 7 4       7  Rosja Marija Szarapowa 6 6  
 Rosja Jekatierina Makarowa 6 5 6      Rosja Jekatierina Makarowa 1 1
 Wolny los   7  Rosja Marija Szarapowa 6 6  
7  Rosja Marija Szarapowa  
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinał
8  Polska A. Radwańska  
 Wolny los     8  Polska A. Radwańska 6 2 1  
Q  Austria Tamira Paszek 4 4    Rosja Jelena Wiesnina 3 6 6  
 Rosja Jelena Wiesnina 6 6        Rosja Jelena Wiesnina 6 63 63  
WC  Włochy Alberta Brianti 6 7        Węgry Gréta Arn 3 7 7  
LL  Chińska Republika Ludowa Zheng Jie 4 5     WC  Włochy Alberta Brianti 4 4
 Węgry Gréta Arn 3 7 7    Węgry Gréta Arn 6 6  
11  Rosja S. Kuzniecowa 6 64 69        Węgry Gréta Arn 3 1
15  Włochy Flavia Pennetta 4 6 3       4  Chińska Republika Ludowa Li Na 6 6
 Stany Zjednoczone B. Mattek Sands 6 4 6      Stany Zjednoczone B. Mattek Sands 2 4  
WC  Włochy Corinna Dentoni 1 2    Australia Jarmila Gajdošová 6 6  
 Australia Jarmila Gajdošová 6 6        Australia Jarmila Gajdošová 2 1
 Czechy B. Záhlavová-Strýcová 1 6 64       4  Chińska Republika Ludowa Li Na 6 6  
 Hiszpania L. Domínguez Lino 6 0 7      Hiszpania L. Domínguez Lino 4 2
 Wolny los   4  Chińska Republika Ludowa Li Na 6 6  
4  Chińska Republika Ludowa Li Na  
1 runda   2 runda   3 runda   Ćwierćfinał
6  Australia Samantha Stosur  
 Wolny los     6  Australia Samantha Stosur 6 7  
 Czechy Iveta Benešová 6 6    Czechy Iveta Benešová 1 5  
 Argentyna Gisela Dulko 2 1       6  Australia Samantha Stosur 6 6  
Q  Słowenia Polona Hercog 6 7       Q  Słowenia Polona Hercog 3 4  
 Rumunia Alexandra Dulgheru 1 5     Q  Słowenia Polona Hercog 6 6
 Rosja Marija Kirilenko 5 1   12  Niemcy Andrea Petković 4 3  
12  Niemcy Andrea Petković 7 6       6  Australia Samantha Stosur 6 6
14  Estonia Kaia Kanepi 5 6 1       2  Włochy F. Schiavone 2 4
WC  Włochy Romina Oprandi 7 3 6     WC  Włochy Romina Oprandi 5 1  
 Bułgaria Cwetana Pironkowa 4 2    Słowacja Daniela Hantuchová 7 6  
 Słowacja Daniela Hantuchová 6 6        Słowacja Daniela Hantuchová 6 2 5
Q  Stany Zjednoczone Christina McHale 6 2 7       2  Włochy F. Schiavone 3 6 7  
 Chińska Republika Ludowa Peng Shuai 3 6 67     Q  Stany Zjednoczone Christina McHale 3 1
 Wolny los   2  Włochy F. Schiavone 6 6  
2  Włochy F. Schiavone  

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 360 000 $ 900
Finalistki 180 000 $ 620
Półfinalistka 90 000 $ 395
Ćwierćfinalistka 41 450 $ 225
3 runda 20 550 $ 125
2 runda 10 575 $ 70
1 runda 5 500 $ 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

Numer Tenisistki
1 Argentyna Gisela Dulko
Włochy Flavia Pennetta
2 Czechy Květa Peschke
Słowenia Katarina Srebotnik
3 Stany Zjednoczone Vania King
Kazachstan Jarosława Szwiedowa
4 Stany Zjednoczone Liezel Huber
Stany Zjednoczone Lisa Raymond
Numer
Tenisistki
5 Białoruś Wiktoryja Azaranka
Rosja Marija Kirilenko
6 Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
Stany Zjednoczone Meghann Shaughnessy
7 Czechy Iveta Benešová
Czechy Barbora Záhlavová-Strýcová
8 Hiszpania María José Martínez Sánchez
Hiszpania Anabel Medina Garrigues

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Argentyna Gisela Dulko
 Włochy Flavia Pennetta
68 4  
   Rumunia Alexandra Dulgheru
 Australia Jarmila Gajdošová
7 6  
     Rumunia Alexandra Dulgheru
 Australia Jarmila Gajdošová
6 4 5  
     Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
3 6 10  
   Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
6 6
  8  Hiszpania M. J.M. Sánchez
 Hiszpania A. Medina Garrigues
3 4  
       Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
6 6
  3  Stany Zjednoczone Vania King
 Kazachstan Jarosława Szwiedowa
2 3
     Rosja Nadieżda Pietrowa
 Australia Anastasija Rodionowa
64 4  
3  Stany Zjednoczone Vania King
 Kazachstan Jarosława Szwiedowa
7 6  
3  Stany Zjednoczone Vania King
 Kazachstan Jarosława Szwiedowa
7 6
  2  Czechy Květa Peschke
 Słowenia Katarina Srebotnik
64 2  
6  Stany Zjednoczone B. Mattek Sands
 Stany Zjednoczone M. Shaughnessy
2 64
  2  Czechy Květa Peschke
 Słowenia Katarina Srebotnik
6 7  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

  1 Runda 2 Runda Ćwierćfinały
  1  Argentyna Gisela Dulko
 Włochy Flavia Pennetta
 
 Wolny los  
  1  Argentyna Gisela Dulko
 Włochy Flavia Pennetta
6 6  
     Rosja Wiera Duszewina
 Białoruś Tacciana Puczak
4 3  
 Ukraina K. Bondarenko
 Rosja Ałła Kudriawcewa
2 2
   Rosja Wiera Duszewina
 Białoruś Tacciana Puczak
6 6  
    1  Argentyna Gisela Dulko
 Włochy Flavia Pennetta
68 4
     Rumunia Alexandra Dulgheru
 Australia Jarmila Gajdošová
7 6
   Chińskie Tajpej Chuang Chia-jung
 Białoruś Wolha Hawarcowa
5 2  
 Rumunia Alexandra Dulgheru
 Australia Jarmila Gajdošová
7 6  
   Rumunia Alexandra Dulgheru
 Australia Jarmila Gajdošová
66 7 10
     Izrael Szachar Pe’er
 Turcja İpek Şenoğlu
7 5 6  
 Izrael Szachar Pe’er
 Turcja İpek Şenoğlu
2
  5   Rosja Marija Kirilenko
 Rosja Jelena Wiesnina
3 k  
  1 Runda 2 Runda Ćwierćfinały
  4  Stany Zjednoczone Liezel Huber
 Stany Zjednoczone Lisa Raymond
 
 Wolny los  
  4  Stany Zjednoczone Liezel Huber
 Stany Zjednoczone Lisa Raymond
5 5  
     Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
7 7  
 Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
6 6
   Południowa Afryka Natalie Grandin
 Czechy Vladimíra Uhlířová
2 4  
       Chińska Republika Ludowa Peng Shuai
 Chińska Republika Ludowa Zheng Jie
6 6
  8  Hiszpania M. J.M. Sánchez
 Hiszpania A. Medina Garrigues
3 4
   Chorwacja Mirjana Lučić
 Południowa Afryka Chanelle Scheepers
0 3  
 Włochy Alberta Brianti
 Słowenia Polona Hercog
6 6  
   Włochy Alberta Brianti
 Słowenia Polona Hercog
6 2 5
  8  Hiszpania M. J.M. Sánchez
 Hiszpania A. Medina Garrigues
2 6 10  
 Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Chińska Republika Ludowa Yan Zi
4 2
  8  Hiszpania M. J.M. Sánchez
 Hiszpania A. Medina Garrigues
6 6  
  1 Runda 2 Runda Ćwierćfinały
  7  Czechy Iveta Benešová
 Czechy B. Záhlavová-Strýcová
6 6  
 Hiszpania N. Llagostera Vives
 Hiszpania A. Parra Santonja
2 2  
  7  Czechy Iveta Benešová
 Czechy B. Záhlavová-Strýcová
3 0  
     Rosja Nadieżda Pietrowa
 Australia Anastasija Rodionowa
6 6  
 Rosja Nadieżda Pietrowa
 Australia Anastasija Rodionowa
6 3 10
   Grecja Eleni Daniilidu
 Niemcy Jasmin Wöhr
3 6 4  
       Rosja Nadieżda Pietrowa
 Australia Anastasija Rodionowa
64 4
  3  Stany Zjednoczone Vania King
 Kazachstan Jarosława Szwiedowa
7 6
   Rosja Marija Kondratjewa
 Francja Sophie Lefèvre
66 6 6  
WC  Włochy Nastassya Burnett
 Rosja Regina Kulikowa
7 3 10  
WC  Włochy Nastassya Burnett
 Rosja Regina Kulikowa
3 0
  3  Stany Zjednoczone Vania King
 Kazachstan Jarosława Szwiedowa
6 6  
 Wolny los
  3  Stany Zjednoczone Vania King
 Kazachstan Jarosława Szwiedowa
 
  1 Runda 2 Runda Ćwierćfinały
  6  Stany Zjednoczone B. Mattek Sands
 Stany Zjednoczone M. Shaughnessy
6 6  
WC  Włochy Corinna Dentoni
 Włochy Romina Oprandi
0 0  
  6  Stany Zjednoczone B. Mattek Sands
 Stany Zjednoczone M. Shaughnessy
6 6  
     Stany Zjednoczone Raquel Kops-Jones
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
4 3  
 Stany Zjednoczone Raquel Kops-Jones
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
6 4 14
   Polska Klaudia Jans
 Polska Alicja Rosolska
1 6 12  
    6  Stany Zjednoczone B. Mattek Sands
 Stany Zjednoczone M. Shaughnessy
2 64
  2  Czechy Květa Peschke
 Słowenia Katarina Srebotnik
6 7
   Słowacja Daniela Hantuchová
 Polska A. Radwańska
6 6  
 Australia Casey Dellacqua
 Australia Rennae Stubbs
0 3  
   Słowacja Daniela Hantuchová
 Polska A. Radwańska
3 2
  2  Czechy Květa Peschke
 Słowenia Katarina Srebotnik
6 6  
 Wolny los
  2  Czechy Květa Peschke
 Słowenia Katarina Srebotnik
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze ($)[2] Punkty (WTA)[3]
Zwyciężczynie 103 000 $ 900
Finalistki 51 550 $ 620
Półfinalistki 25 750 $ 395
Ćwierćfinalistki 13 000 $ 225
2 Runda 6 500 $ 125
1 Runda 3 250 $ 1

Eliminacje gry pojedynczej[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Pozycja tenisistki w rankingu WTA z dnia 2 maja 2011 roku
  2. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę
  3. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]