Internazionali d’Italia 2019 (kobiety)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zobacz też: turniej mężczyzn Internazionali d’Italia 2019.
Internazionali d’Italia 2019
Miejsce  Włochy
Rzym
Obiekt Foro Italico
Nawierzchnia Ceglana
Data 11–19.05.2019
WTA Tour
Kategoria WTA Premier Series
Ranga WTA Premier 5
Pula nagród 3 452 538 €
Drabinka 56S/32Q/28D
Dyrektor Sergio Palmieri
Zwyciężczynie
Gra pojedyncza
Czechy Karolína Plíšková
Gra podwójna
Białoruś Wiktoryja Azaranka
Australia Ashleigh Barty
2018 2020
Strona internetowa

Internazionali d’Italia 2019, właśc. Internazionali BNL d’Italia 2019tenisowy turniej WTA kategorii WTA Premier Series rangi WTA Premier 5 w sezonie 2019 z cyklu Internazionali d’Italia rozgrywany w dniach 11–19 maja 2019 roku w Rzymie na kortach ceglanych o puli nagród wynoszącej 3 452 538 euro.

Gra pojedyncza[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkaRankingOsiągnięcie
01Japonia Naomi Ōsaka 1 ćwierćfinał
02Czechy Petra Kvitová 2 3. runda
03Rumunia Simona Halep 3 2. runda
04Czechy Karolína Plíšková 5 zwycięstwo
05Ukraina Elina Switolina 6 2. runda
06Holandia Kiki Bertens 7 półfinał
07Stany Zjednoczone Sloane Stephens 8 2. runda
08Australia Ashleigh Barty 9 3. runda

NumerTenisistkaRankingOsiągnięcie
09Białoruś Aryna Sabalenka 10 1. runda
10Stany Zjednoczone Serena Williams 11 2. runda
11Dania Caroline Wozniacki 12 1. runda
12Łotwa Anastasija Sevastova 13 1. runda
13Stany Zjednoczone Madison Keys 14 2. runda
14Estonia Anett Kontaveit 15 2. runda
15Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 16 1. runda
16Niemcy Julia Görges 17 2. runda

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Klucz[edytuj kod]

  • w/o – walkower
  • k – krecz
  • d – dyskwalifikacja
  • Q – kwalifikant
  • WC – dzika karta
  • LL – szczęśliwy przegrany
  • Alt – zawodnik zastępczy
  • PR – ochrona rankingu
  • SE – zawodnik zwolniony
  • ITF – ranking ITF
  • JE – ranking juniorski

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Japonia Naomi Ōsaka w/o  
6  Holandia Kiki Bertens  
  6  Holandia Kiki Bertens 7 5 2  
   Wielka Brytania Johanna Konta 5 7 6  
 Czechy Markéta Vondroušová 3 6 1
   Wielka Brytania Johanna Konta 6 3 6  
     Wielka Brytania Johanna Konta 3 4
  4  Czechy Karolína Plíšková 6 6
  WC  Białoruś Wiktoryja Azaranka 7 2 2  
4  Czechy Karolína Plíšková 65 6 6  
4  Czechy Karolína Plíšková 6 6
  Q  Grecja Maria Sakari 4 4  
Q  Francja Kristina Mladenovic 7 3 0
  Q  Grecja Maria Sakari 5 6 6  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   3. runda   Ćwierćfinały
 
    1  Japonia Naomi Ōsaka 6 6  
 Białoruś Alaksandra Sasnowicz 2 3      Słowacja Dominika Cibulková 3 3  
 Słowacja Dominika Cibulková 6 6       1  Japonia Naomi Ōsaka 6 6  
 Rumunia Mihaela Buzărnescu 6 5        Rumunia Mihaela Buzărnescu 3 3  
 Łotwa Jeļena Ostapenko 2 4k      Rumunia Mihaela Buzărnescu 6 3 4
 Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei 3 4     16  Niemcy Julia Görges 4 6 4k  
16  Niemcy Julia Görges 6 6       1  Japonia Naomi Ōsaka w/o
9  Białoruś Aryna Sabalenka 1 4       6  Holandia Kiki Bertens
Q  Francja Alizé Cornet 6 6     Q  Francja Alizé Cornet 3 0k  
 Ukraina Dajana Jastremśka 4 6 3      Hiszpania Carla Suárez Navarro 6 3  
 Hiszpania Carla Suárez Navarro 6 1 6        Hiszpania Carla Suárez Navarro 4 6 3
LL  Stany Zjednoczone Amanda Anisimova 6 6       6  Holandia Kiki Bertens 6 1 6  
WC  Włochy Elisabetta Cocciaretto 3 3     LL  Stany Zjednoczone Amanda Anisimova 2 6 5
    6  Holandia Kiki Bertens 6 4 7  
 
1. runda   2. runda   3. runda   Ćwierćfinały
 
    3  Rumunia Simona Halep 6 5 3  
 Czechy Markéta Vondroušová 1 6 7      Czechy Markéta Vondroušová 2 7 6  
 Czechy Barbora Strýcová 6 4 64        Czechy Markéta Vondroušová 7 2 6  
Q  Rumunia Irina-Camelia Begu 2 65        Rosja Darja Kasatkina 5 6 2  
 Rosja Darja Kasatkina 6 7      Rosja Darja Kasatkina 2 6 6
 Czechy Kateřina Siniaková 1 7 6      Czechy Kateřina Siniaková 6 4 1  
15  Chińska Republika Ludowa Wang Qiang 6 5 4        Czechy Markéta Vondroušová 3 6 1
10  Stany Zjednoczone Serena Williams 6 6        Wielka Brytania Johanna Konta 6 3 6
Q  Szwecja Rebecca Peterson 4 2     10  Stany Zjednoczone Serena Williams w/o  
WC  Stany Zjednoczone Venus Williams 7 3 7     WC  Stany Zjednoczone Venus Williams  
 Belgia Elise Mertens 5 6 64       WC  Stany Zjednoczone Venus Williams 2 4
 Wielka Brytania Johanna Konta 6 6        Wielka Brytania Johanna Konta 6 6  
 Stany Zjednoczone Alison Riske 4 1      Wielka Brytania Johanna Konta 63 6 6
    7  Stany Zjednoczone Sloane Stephens 7 4 1  
 
1. runda   2. runda   3. runda   Ćwierćfinały
 
    5  Ukraina Elina Switolina 6 1 5  
WC  Białoruś Wiktoryja Azaranka 6 6     WC  Białoruś Wiktoryja Azaranka 4 6 7  
 Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai 2 1       WC  Białoruś Wiktoryja Azaranka 6 3  
 Chińska Republika Ludowa Zheng Saisai 3 4        Hiszpania Garbiñe Muguruza 4 1k  
 Hiszpania Garbiñe Muguruza 6 6      Hiszpania Garbiñe Muguruza 6 4 6
 Stany Zjednoczone Danielle Collins 7      Stany Zjednoczone Danielle Collins 4 6 2  
11  Dania Caroline Wozniacki 65 k       WC  Białoruś Wiktoryja Azaranka 7 2 2
13  Stany Zjednoczone Madison Keys 6 7       4  Czechy Karolína Plíšková 65 6 6
Q  Słowenia Polona Hercog 4 63     13  Stany Zjednoczone Madison Keys 7 3 4  
 Stany Zjednoczone Sofia Kenin 6 6      Stany Zjednoczone Sofia Kenin 62 6 6  
WC  Włochy Jasmine Paolini 1 2        Stany Zjednoczone Sofia Kenin 6 4 3
Q  Słowenia Tamara Zidanšek 61 4       4  Czechy Karolína Plíšková 4 6 6  
 Australia Ajla Tomljanović 7 6      Australia Ajla Tomljanović 3 3
    4  Czechy Karolína Plíšková 6 6  
 
1. runda   2. runda   3. runda   Ćwierćfinały
 
    8  Australia Ashleigh Barty 4 6 6  
 Słowacja Viktória Kužmová 6 6      Słowacja Viktória Kužmová 6 3 4  
WC  Włochy Sara Errani 1 0       8  Australia Ashleigh Barty 2 3  
 Francja Caroline Garcia 1 2       Q  Francja Kristina Mladenovic 6 6  
Q  Francja Kristina Mladenovic 6 6     Q  Francja Kristina Mladenovic 6 2 6
 Szwajcaria Belinda Bencic 2 6 6      Szwajcaria Belinda Bencic 2 6 1  
12  Łotwa Anastasija Sevastova 6 3 2       Q  Francja Kristina Mladenovic 7 3 0
14  Estonia Anett Kontaveit 4 6 6       Q  Grecja Maria Sakari 5 6 6
Q  Niemcy Mona Barthel 6 4 4     14  Estonia Anett Kontaveit 3 2  
Q  Grecja Maria Sakari 6 7     Q  Grecja Maria Sakari 6 6  
 Rosja Anastasija Pawluczenkowa 1 5       Q  Grecja Maria Sakari 7 5 4
 Ukraina Łesia Curenko 4 2       2  Czechy Petra Kvitová 5 7 0k  
 Kazachstan Julija Putincewa 6 6      Kazachstan Julija Putincewa 0 1
    2  Czechy Petra Kvitová 6 6  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€) Punkty (WTA)
Zwyciężczyni 523 858 900
Finalistka 261 802 585
Półfinalistka 130 774 350
Ćwierćfinalistka 60 240 190
3. runda 29 866 105
2. runda 15 330 60
1. runda 7879 1

Gra podwójna[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczki rozstawione[edytuj | edytuj kod]

NumerTenisistkiRankingOsiągnięcie
01Czechy Barbora Krejčíková
Czechy Kateřina Siniaková
3 półfinał
02Stany Zjednoczone Nicole Melichar
Czechy Květa Peschke
25 2. runda
03Australia Samantha Stosur
Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai
28 ćwierćfinał
04Belgia Elise Mertens
Białoruś Aryna Sabalenka
29 2. runda
05Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
Czechy Barbora Strýcová
30 2. runda
06Kanada Gabriela Dabrowski
Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
30 2. runda
07Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
Chińskie Tajpej Latisha Chan
32 półfinał
08Niemcy Anna-Lena Grönefeld
Holandia Demi Schuurs
35 finał

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Czechy Barbora Krejčíková
 Czechy Kateřina Siniaková
6 7  
 Japonia Shūko Aoyama
 Białoruś Lidzija Marozawa
4 5  
  1  Czechy Barbora Krejčíková
 Czechy Kateřina Siniaková
4 4  
   Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Australia Ashleigh Barty
6 6  
 Białoruś Alaksandra Sasnowicz
 Ukraina Łesia Curenko
2 4
   Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Australia Ashleigh Barty
6 6  
     Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Australia Ashleigh Barty
4 6 10
  8  Niemcy Anna-Lena Grönefeld
 Holandia Demi Schuurs
6 0 3
  7  Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
 Chińskie Tajpej Latisha Chan
5 7 10  
3  Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai
 Australia Samantha Stosur
7 64 7  
7  Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
 Chińskie Tajpej Latisha Chan
5 7 3
  8  Niemcy Anna-Lena Grönefeld
 Holandia Demi Schuurs
7 66 10  
8  Niemcy Anna-Lena Grönefeld
 Holandia Demi Schuurs
6 6
   Słowenia Andreja Klepač
 Serbia Aleksandra Krunić
3 0  

Faza początkowa[edytuj | edytuj kod]

1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    1  Czechy Barbora Krejčíková
 Czechy Kateřina Siniaková
1 6 10  
 Hiszpania María José Martínez Sánchez
 Hiszpania Sara Sorribes Tormo
5 65      Rosja Wieronika Kudiermietowa
 Rosja Wiera Zwonariowa
6 3 7  
 Rosja Wieronika Kudiermietowa
 Rosja Wiera Zwonariowa
7 7       1  Czechy Barbora Krejčíková
 Czechy Kateřina Siniaková
6 7
 Japonia Shūko Aoyama
 Białoruś Lidzija Marozawa
6 6        Japonia Shūko Aoyama
 Białoruś Lidzija Marozawa
4 5
 Stany Zjednoczone Kaitlyn Christian
 Rosja Aleksandra Panowa
3 4      Japonia Shūko Aoyama
 Białoruś Lidzija Marozawa
6 65 10
WC  Włochy Deborah Chiesa
 Włochy Jasmine Paolini
63 2     6  Kanada Gabriela Dabrowski
 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
2 7 8  
6  Kanada Gabriela Dabrowski
 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
7 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
 
    4  Belgia Elise Mertens
 Białoruś Aryna Sabalenka
3 2  
 Białoruś Alaksandra Sasnowicz
 Ukraina Łesia Curenko
7 7      Białoruś Alaksandra Sasnowicz
 Ukraina Łesia Curenko
6 6  
WC  Włochy Anastasia Grymalska
 Włochy Giorgia Marchetti
64 5        Białoruś Alaksandra Sasnowicz
 Ukraina Łesia Curenko
2 4
 Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Australia Ashleigh Barty
7 6        Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Australia Ashleigh Barty
6 6
 Japonia Miyu Katō
 Australia Jessica Moore
5 2      Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Australia Ashleigh Barty
6 6
 Stany Zjednoczone Desirae Krawczyk
 Japonia Makoto Ninomiya
4 1     5  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Czechy Barbora Strýcová
4 3  
5  Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei
 Czechy Barbora Strýcová
6 6  
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
7  Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
 Chińskie Tajpej Latisha Chan
3 6 10  
 Chorwacja Darija Jurak
 Rumunia Raluca Olaru
6 0 5     7  Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
 Chińskie Tajpej Latisha Chan
 
 Rumunia Irina-Camelia Begu
 Rumunia Mihaela Buzărnescu
2 4      Rosja Anastasija Pawluczenkowa
 Łotwa Anastasija Sevastova
w/o  
 Rosja Anastasija Pawluczenkowa
 Łotwa Anastasija Sevastova
6 6       7  Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
 Chińskie Tajpej Latisha Chan
5 7 10
 Stany Zjednoczone Raquel Atawo
 Słowenia Katarina Srebotnik
3 3       3  Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai
 Australia Samantha Stosur
7 64 7
 Polska Alicja Rosolska
 Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan
6 6      Polska Alicja Rosolska
 Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan
6 2 6
    3  Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai
 Australia Samantha Stosur
2 6 10  
 
1. runda   2. runda   Ćwierćfinały
8  Niemcy Anna-Lena Grönefeld
 Holandia Demi Schuurs
4 6 10  
 Ukraina Ludmyła Kiczenok
 Łotwa Jeļena Ostapenko
6 4 7     8  Niemcy Anna-Lena Grönefeld
 Holandia Demi Schuurs
6 6  
 Niemcy Julia Görges
 Czechy Karolína Plíšková
65 64      Ukraina Nadija Kiczenok
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
1 2  
 Ukraina Nadija Kiczenok
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
7 7       8  Niemcy Anna-Lena Grönefeld
 Holandia Demi Schuurs
6 6
 Słowenia Andreja Klepač
 Serbia Aleksandra Krunić
6 6        Słowenia Andreja Klepač
 Serbia Aleksandra Krunić
3 0
WC  Włochy Sara Errani
 Włochy Martina Trevisan
3 1      Słowenia Andreja Klepač
 Serbia Aleksandra Krunić
3 7 14
    2  Stany Zjednoczone Nicole Melichar
 Czechy Květa Peschke
6 5 12  
 

Pula nagród[edytuj | edytuj kod]

Runda Pieniądze (€)[a] Punkty (WTA)[b]
Zwyciężczynie 149 964 900
Finalistki 75 744 585
Półfinalistki 37 491 350
Ćwierćfinalistki 18 872 190
2. runda 9532 105
1. runda 4724 1

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Pieniądze za grę podwójną są wypłacane na parę.
  2. Punkty za grę podwójną przypisane są na osobę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]